Som nešťastná vo vzťahu

23. máj 2022

S mojím mužom mám 2 malé deti. Môj muž je totálnu egoista a rodinu má, len pre ten pocit, ze si môže povedať, že ma rodinu. Inak si žije život, ako za slobodna. Snažím sa, hľadám kompromis, ale z mojej snahy je akurát tak to, že somnou manžel zamätá. Mám byť ticho, a všetko mu tolerovať. Sme spolu 7 rokov. Ja už nevládzem, a hlavne tým trpia deti. Tými hadkami... Mala som možnosť spoznať muža, ktorí mi otvoril oči. Nejde mi o vzťah, nechcem nič riešiť, hlavne kým nemám uzavretú túto životnú kapitolu. On ani nevie, ako mi pomohol sa zamyslieť nad mojim manželstvom a to sme sa len rozprávali, ako dvaja známy... o nápravu manzelstva sa snažím už pomali 1,5r.. Otázka znie. Čakať a dúfať, že sa to ešte napraví, alebo ísť za hlasom rozumu? Svojho muža ľúbim, určite by som si poplakala keby ideme od seba, lenže deti sú mi prvoradé a nechcem aby trpeli našou hlúposťou. Ďakujem

maranta_leuconeura
23. máj 2022

Uz si rozhodnuta, vies co je najlepsie. Drzim ti palce, urcite sa ti ulavi a jedine co si budes vycitat bude, ze si to nespravila skor ;)

autor
23. máj 2022

@maranta_leuconeura len neviem či správne rozhodnutá... stále zvažujem co je najlepsie

viestta
23. máj 2022

Žiť ešte 2, 5, 10, 20 rokov s egoistom, ktorý sa o rodinu nezaujíma určite asi nebude ta najsamlepsia moznost

janickacrazy
23. máj 2022

No tak ťažko povedať z toho mála, čo si napísala. Možno sa porozprávať s manželom, čo by si od neho vlastne chcela, očakávala vo vzťahu. Deťom sa venuje? Možno poradňa by ti pomohla utriedit si myšlienky, či to má ešte zmysel zachraňovať.

autor
23. máj 2022

@janickacrazy rozprávať sa s nim nedá, on má svoju pravdu a za tou si stojí. Azda nebude trčať doma zo ženou a deťmi, však je chlap... A málo, aktívne max. pol hodinu... keď niečo treba tak na mňa zakričí, čo deti chcú a fungujem. V noci ku nim nevstáva.

ovaaa
24. máj 2022

Mala som takého,prišlo to do bodu, kedy som si povedala,že takto nechcem žiť a že som neni šťastná.Stale dokola rozhovory, kompromisy, ultimáty....nič sa nezmenilo....a tak si žijeme 9r sami a je to neskutočný kľud ....

danica2711
24. máj 2022

a pred svadbou taký nebol, bol pozorný, milý a trávil s tebou všetok voľný čas, však? Precitni, Snehulienka, uvedom si, že si svojim deťom zaobstarala nahovno otca a urob všetko pre to, aby napriek tomu boli šťastné a vyrástli z nich správni ľudia - čo sa im ťažko podarí, keď budú vyrastať pri takomto "vzore"

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlanka111
24. máj 2022

Napis mi ip.tiez mam doma (ne)rodinny typ

martinka13
24. máj 2022

Možno keď sa zbališ a odídeš tak sa zobudí, keď zrazu nebude mať rodinu. Zrejme si na neho moc mäkká a on s Tebou zamätá

llucciaa
24. máj 2022

podľa mňa vieš, čo urobiť aby ti bolo lepšie a aj deťom, tak hor sa na to, držím palce! 🙂

stanulienkat
24. máj 2022

Vies, na problemy su vzdy dvaja. Zrejme si ho nezapajala do rodinneho chodu, v domacnosti, v starostlivosti o deti. Ked si to doteraz robila sama, jasne, ze nebude rusit svoje pohodlie. Len ked bol taky s 1 dietatom,naco si robila druhe? Ci podla konikovskeho hesla: dat surodenca je to najlepsie? Treba rozhovory a ked nepomozu, tak sa rozhodnut ako dalej...

truthy
24. máj 2022

Povedala by som, že sama vieš, že čo bude najlepšie aj pre deti. Tie budú úplne žiť v rodine, kde to proste nefunguje, oni to aj tak vycítia. Mali by ste sa o tom skúsiť ešte porozprávať a ak to nepôjde tak proste zo vzťahu odíď

bronik89
24. máj 2022

to je tazko s takym chlapov no to je pravda, pokial vidi len tu ako keby svoju pravda a nie je schopny alebo ochotny robit kompromisy.

mandzula
24. máj 2022

Si s nim 7 rokov, takze zrejme vies, aka je sanca na zmenu, zrejme nulova. Ja som sa takto s ex 6 rokov mordovala (celkovo sme boli spolu 13 rokov, co je zac sa ukazalo, ked sa narodila dcera) a potom som si povedala dost, rozisla sa s nim a teraz si uz 9 rokov spokojne zijem s inym muzom. Nehovorim, ze rozchod bol jednoduchy, ale teraz zijem zivot, aky som chcela.

charlottha
24. máj 2022

@mandzula no tak to som rada, ze to v tvojom pripade takto dopadlo. Ono to netreba brat podla mna ako koniec, ale skor ako novy zaciatok. Len treba nabrat odvahu a sil takyto vztah ukoncit

yna1
24. máj 2022

zakazdym je problem na oboch stranach, to je proste fakt, ale o tom potom. Aby vztah fungoval, tak to musia chciet dvaja ludia, nielen jeden. Jednemu sa vztah zachranit nepodari, to si treba uvedomit.
Skusila by som sa s nim este pozhovarat, ze ako si to dalej predstavuje a dohodnut sa a ked to nepojde, nebudete na tom pracovat, tak pojdete od seba.

iva4444
24. máj 2022

Ahoj.otazka neznie či sa on napraví,uvedomí,ale či sa snažil aj on počas toho roka a pol tak ako ty..myslím,že máš jasnú odpoveď a nemáš čo ďalej riešiť..ja som ŠŤASTNE rozvedená,akurát ľutujem,že som to neurobila skôr..máme spolu dve deti,zvládajú to dobre..držím ti palce,veľa síl ti prajem❤️zvládneš to

brigushka
29. máj 2022

Som v rovnakej situacii. Len s troma detmi. Uz mi pravnik pracuje na rozvodovych papieroch a manzela
Som poslala prec. A ako odisiel som o tolko kludnejsia ze sa to ani povedat neda

autor
29. máj 2022

@brigushka no ja nemám silu ešte od neho odísť asi. Chcem zachrániť našu rodinu. Vytvorila som s nim rodinu, tak chcem ešte chvíľu bojovať, za to čo sme spolu stvorili. Dúfam, že budeš mať kľudný rozvod.

svetlanka111
6. jún 2022

@brigushka vela sil❤️❤️❤️

maciatkolulu
19. feb 2024

Bože,to sú také puca reči,podľa mňa ostane,podľa mňa neostane a bude sa platiť. Dievcataaaa. Jeden ostane a má harmonicku,šťastnú novú rodinu,deti a je vzorný manžel,že ex manželka len zira a druhý nie,to akože nikto z nás netuší a nie ,nie je to tak,že poväčšine. Ja osobne nepoznám nikoho,kto by sa k expartnerovi vracal po xy rokoch. Stať sa to samozrejme môže. Len tie cicikajuce správy ako sa mu to vráti,ako bude nešťastný sú totálne zbytočne,spätne si uvedomujem,že bolo to najhoršie ,čo mu mohli blízki hovoriť. Naopak,duša draha,poučila si sa? Videla si svoje chyby? Uvedomujes si prečo sa to a to stalo? Haloooo,to by mi pomohlo oveľa viac. Nechaj ho žiť a ži svoj život. A s tým deťmi,to je taká blbosť,že až. Nútiť ich robiť zlú krv,výborné💪👍a city deti sú kde? Dodrbane sú aj tak a ešte treba prehlbovať. Alebo sa môže stať aj to,že tie decka tam pôjdu nakoniec radi a skamarátila sa.... Pre deti by to bolo fajn,ale mama by bolo ešte na Tom horsie