Opustila som partnera a s dieťaťom som odišla z cudziny

Niektore ma uz poznate a viete moj pribeh. Opustila som partnera a odisli sme na SVK aj s malym. Co ma trapi teraz je, ze moj partner s nami nekomunikuje, nepise, nevola. Posledny krat ked sa ozval to bolo 22.9. Neviem, co si mysliet. Robi nejake pravne kroky a pravnik mu radi nekontaktovat nas, alebo vybavuje potajme cestu na SVK a chce mi zobrat maleho alebo nema uz vobec zaujem( o maleho myslim). O to, ze nema zaujem, to by som mu neverila, bo 19.9 mi napisal, ze jeho syn je to preco on dycha a preco zije. Tak co si mysliet? Co cakat? 😞
billam
11. okt 2013
@karamatka a to ta trápi? Prečo? Bud rada, že si doma, ďaleko od neho a mas pri sebe syna.
katren
11. okt 2013
@karamatka http://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy...
uz tu ti kocky davali rady a zas zakladas diskusiu o tom istom? ved staci prispiet do tej predoslej aj tam ti odpisu 😉
dejnas
11. okt 2013
@karamatka pre tie, ktoré tvoj príbeh nepoznajú sa zdá byť nepochopiteľné, prečo ťa trápi, že ťa prestal kontaktovať muž, od ktorého si odišla ...
takisto - ťažko sa vyjadriť k tvojim dohadom, čo za tým môže byť
z môjho - neznalého - pohľadu môžem len skonštatovať, nemysli vopred na zlé veci, ak to vo vašom vzťahu neklapalo, teš sa z toho, že si našla odvahu odísť a užívaj si (pravdepodobne) pokojnejší život so synčekom, po boku blízkych a rodiny
karamatkaautor
11. okt 2013
@katren prepac, ak su niekde pravidla, ze by som nemala rozpravat o niecom co ma trapi. Proste sa bojim, neviem, co cakat a ked tato stranka a forum nie je urobena pre problemy a radosti tak preco? Prepac, ze som taka hruba, ale ja fakt neviem, ako dalej.... 🙂
billam
11. okt 2013
@dejnas poznám jej príbeh...preto sa cudujem, že ju to trápi, že sa neozyva.
katren
11. okt 2013
@karamatka pravidla boli, ale zrusili ich...... 8-(
a o tom, co ta trapi pises v predoslej diskusii, preto nechapem, preco zas zakladas dalsiu 🙂
karamatkaautor
11. okt 2013
@katren niekto to nepochopi nikdy, mozno pretoze je uz vela hodin ]-(
katren
11. okt 2013
@karamatka mozno nie, ale neviem ci si si nevsimla, piseme si tu len my dve a ostatne co tvoj pribeh uz poznaju, lebo ho citali predtym len tuknu co pises a ked nic nove, idu dalej.....
v predoslej diskusii mas tolko rad, co by si mohla vyuzit a ty cakas dalsie....z tych si si nevybrala, tak myslis, ze vyberies teraz???
karamatkaautor
11. okt 2013
@katren preco potom reagujes ked nechces? Ja chcem vediet nazory od tych, ktore su este ochotne mi ho povedat. Ak nemas co povedat, alebo nevies ako reagovat, nikto ta neprosi. Je to tu na baze dobrovolnosti. Naozaj nerozumiem o co ti ide. Tak som zalozila dalsiu temu. Ak ich do rana zalozim este 20 tak co zastrelis ma? Modry konik vznikol na baze toho, ze kto moze pomoze, kto potrebuje nieco zistit zisti, kto chce nieco predat moze ..... Ale dolezite je to slovo moze / takze prosim, ak nechces alebo nevies reagovat nereaguj.
Ano cakam dalsie nazory, pretoze zit v strachu a neistote / zrejme nevies o com ...... ale to je jedno, nemusim sa spovedat niekomu, kto ....
katren
11. okt 2013
@karamatka pre mna za mna si zaloz este 100 diskusii do rana....mne je jedno...tebe ich bude admin zamykat a nie mne a nebudes moct viac pisat...o nic mi nejde a je to na baze dobrovolnosti, tak preco by som nemohla pisat? 😉 ale mas pravdu...nemam k veci co napisat, vsetko podstatne napisali kocky v predoslej diskusii / http://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy... , tak ti prajem peknu noc 🙂
nkem
12. okt 2013
Dobré ráno, keďže som čítala aj predošlý príspevok a môj muž je african, tak niektoré veci viem pochopiť...ale pokiaľ tí hrozi nebezpecenstvo, že tí malého zoberie a už si niekde podnikla kroky pre malého, tak by som bbola možno rada, že sa neozyva a sustredila sa na seba, aby som sa z toho dostala. Ty si bola v tom vzťahu, žiadna iná z nás, tak by si mala vedieť ako sa tvoj muž správa alebo čo od neho čakať a nesustredit sa len na negatívne myšlienky. Čo sa týka vzťahu dieťa-otec, je vždy smutné, ak nemajú kontakt, ale možno je to niekedy aj lepšie, hoc tatovia sú dôležitý. Prajem veľa šťastia a hlavne sa daj dohromady sama a potom aj druhé veci pôjdu lepšie 😉
adri266
12. okt 2013
@karamatka ak sa bojis, Ty sama si najdi pravnika, ktory Ti moze poradit. My tu mozeme len hadat, co asi planuje, ale pravnik by Ti mohol povedat, co vsetko MOZE z pravneho hladiska urobit. A ako by si sa mala zabezpecit. A hlavne, davaj si pozor, ved unosy deti za hranice sa dnes bezne vykonavaju. Drzim prsty.
ala2012
13. okt 2013
ja nepochopim, ako mozu niekoho tak rozculovat taketo banality, ze si karamatka zalozila novu diskusiu, PREBOHA ZENY! To v tejto krajine naozaj nevie nikto nic ine, len rypat???? Ja som tu sice kratko a 2x som dala otazku uplne obycajnu a samozrejme ze sa hned nasli rypane!!! Takze mile damy, tie ktore ste sa sem prihlasili preto, aby ste poucali a vrtali, odidte radsej a ostatne, ktore chcu pomoct popr.sa poradit, nech vas je co najviac 🙂 oh a samozrejme, tie co najradsej rypu....sa hned ozvu 🙂) btw...karamatka, nech ide o cokolvek v tvojom zivote....drzim palce!!!
cawes
13. okt 2013
@karamatka takze precitala som si tvoju starsiu diskusiu, o tom ako a preco si odisla z UK, ako si zalozila mamky dom a o tom ako by si chcela pracovat ale nemozes.
Moj nazor no milujem zeny ako ty, cely zivot na niekom zavisle, uplne bez rozumu, najdu si chlapa urobia pre neho prve a posledne, ohrozia svoju rodinu a potom napisu uz pocuvam mamu, lepsim sa. Ako sorry ale to si mala robit predtym. Uz predtym si mala rozmyslat, podnikat neake krory, a brat uver len preto ze mi niekto slubi kupu domu???
Chore chore, no a ze sa neozval, podla mna bud je mu to uplne jedno a je rad ze ta ma z krku, alebo nieco podnika, ale tak snad robis aj ty nieco a necakas ci pride.
lydkab
13. okt 2013
@katren bože kočky miernite sa...tak asi nevedela...nie?
felixa
14. okt 2013
@karamatka
Co najskor chod za pravnikom a zisti, cim vsetkym ta pravne moze ohrozit a ako sa mozes pred tym chranit. Informuj sa a pozistuj si co najviac o unosoch, naco si dat pozor. Pripraveny si skor da pozor, ale neznamena to, ze sa vsetko musi stat.
dancul177
24. okt 2013
@karamatka ahoj aj ja som si precitala aj predoslu diskusiu aj tuto (sice nie celu - nebavili ma komentare kde ta poucovali co si mala robit predtym a tie take vyryvacie),tak tak ako baby ti radia najdi si pravnika, ak na nho nemas, lebo predsa to nieco stoji tak viem ze existuje nejaka organizacia ktora ponuka pravne rady pre ludi ktori na to nemaju. Neviem presne ako sa vola ale mozes skusit vygooglit alebo mozem sa popytat ak by si chcela. Tiez je aj centrum pre medzinarodno-pravnu a socialnu ochranu deti, skus ich kontaktovat a popytat sa co a ako, a ako by si mala postupovat. Drzim velmi palce. A hlavu hore 🙂
karamatkaautor
24. okt 2013
@dancul177 Dakujem, jasne, ze mam pravnika, predala som auto, takze ho mozem zaplatit, hovorila som aj s medzinarodnou ochranou deti, ale o tom bezplatnom servise som este nepocula, ak by si mohla sa popytat, prosim popytaj sa, ja si to tiez pozrem na googli a uvidim. Velmi pekne dakujem.
zajkka
24. okt 2013
@karamatka určite niečo chystá na teba,ako vychádzal s chlapcom?staral sa onho ako bežný otec?neviem či má chápeš,.....ale ak trpí jeho odchodom myslim a nespáva dobre,bude ho chcieť naspäť ....
juliana77
25. okt 2013
@karamatka nečítala som to celé, ale priateľ je oficiálne vedený ako jeho otec a on v UK pracoval?
karamatkaautor
25. okt 2013
@juliana77 ano je uvedeny v rodnom liste maleho a pracuje a zje v uk od roku 2007
karamatkaautor
25. okt 2013
@zajkka tvrdi, ze trpi, ale ani nam nezavola ani nenapise. tak neviem, staral sa onho, jedine, ked som ja bola v praci, ak som bola doma, tak mal laptop alebo telku - maleho len zdialky napominal

Začni písať odpoveď...

Odošli