Ostanem navždy sama, keď nechcem bývať so svokrovcami?

27. júl 2022

Mám cez 30 a túžim po priateľovi, rodine. Keďže v živote sa mi nepodarilo nájsť pravého, skúšam aj zoznamky. A mám pocit že je to ako cez kopirku, chalan nezadaný, celkom fajn, býva s rodičmi, súrodenci odišli a on sa stará o veľký dom a pozemok, lebo rodičia nevládzu už toľko a chce tam ostať bývať navždy aj s partnerkou. Prečo takto chorobne chlapi lipnú na rodičoch a nechajú si od nich diktovať život? To fakt polka mužov je takáto a ďalšia polka normálnych zadaná? Ja tiež bývam s mamou... Mám svoje bývanie, mama ostala po rozvode bez bývania a tak žijeme spolu.

monuska112
27. júl 2022

je vela takych chlapov...preco? neviem, vraj velrybi samci po tom ako oplodnia velrybu, tiez sa vracaju k mamicke a ostavaju s nou cely zivot....mozno je to kultura, mozno nemaju hranice mozno maju oidipovsky syndrom...ved je to jedno...co je dolezite, nie neostanes sama len musis mat trpezlivost a hladat takeho pasujuceho, mas len 30, nie 45 cize nezufaj a nepolavuj v takychto veciach

autor
27. júl 2022

@zoro9836 ja žijem v svojom. Mama sa rozviedla v čase keď bola po operácii a ja ako mladá som si kúpila menší dom a išli sme tam bývať spolu keďže mama vtedy nemala moc financií keď bola na PN a ja som tiež moc nezarabala a ľahšie sa nám to spolu ťahalo. Ak si nájdem partnera môžme tu žiť a pôjde mama do podnájmu. Ak bude ale chcieť on niečo spoločné mamu tu nechám, bude platiť energie,.údržbu a s parnerom si kúpime spoločné. Ak mama nebude chcieť byť v dome neskor staršia tak pôjde do bytu a toto predám. Ja som otvorená všetkým možnostiam. Ale chlapi často majú klapky na očiach a vidia len možnosť ostať s rodičmi vo veľkom dome. Podľa mňa prekliatie tých veľkých domov čo sa za socializmu stavali. Rodičia počítali že dieťa ostane nejake s nimi bývať a nie sú ochotní predať a ísť do bytu a rovnako zase mladí nechcú žiť zo svokrovcami, je iná doba.

panelacikova
27. júl 2022

autorka: pre mnohých synov je to jednoduchšie ostať u mamy. najprv mama hotel, potom zvyk, možno manipulácia zo strany rodičov.... možno si tí chlapi naivne myslia, že všetci /čiže aj "starí" aj mladí/ sa budú mať spoločne lepšie, že si pomôžu.... ono je to ťažko. do hlavy sa mu nedostaneš a o inej pravde takého chlapa nepresvedčíš. osobne po životných skúsenostiach by som mu nedávala ani ultimáta. jednoducho by som povedala, že si prajem žiť samostatne, mimo rodičov a vidieť - navštíviť ich - plánujem nanajvýš 1-2x mesačne, prípadne podľa situácie, samozrejme, ak sú chorí alebo potrebujú občas (naozaj len občas) pomôcť, tak zájdeme častejšie.... ak sa s tým nevie stotožniť, ukončila by som taký vzťah. neprehovárala by som ho, nedúfala by som.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
27. júl 2022

@canany máte oddelené bývanie, ako aj my 😀 len pozor, kde prispievaš takouto informáciou, lebo tu to vedia niektoré sliepky tak zneužiť, že by si žasla 🙂

panelacikova
27. júl 2022

@zoro9836 však nič iné som ani nenapísala 🙂

canany
27. júl 2022

@panelacikova ved nech si posluzia. Ja chapem ich frustracie a potrebu rypat, aspon sa im ulavi na dusi.
Ako matka 2 malych deti to aj chapem, ze sem nechce ist byvat, a este k tomu ja som v byte, on rodinny dom so zahradou, no kto by toto menil 😀 . A na druhej strane, zas som niekedy rada, ze som takto sama a nemusim sa nikoho pytat, ze ci mozem toto spravit, hento prestahovat, tamto kupit.
To pochopi taka, ktora ma svoje odzite s chlapmi a stacilo jej.

panelacikova
27. júl 2022

@canany no ja ti dokonale rozumiem 🙂 ale mnohé si myslia, že to preto nie ste spolu, lebo on s tebou nedokáže vydržať 😀 OK, nech sa darí....

melany4
27. júl 2022

Muž tiež tak býval s maminou ,...lenže ona ovdovela mladá a samota jej robila psychicky veľmi zle. Netreba hádzať všetkých do jedného vreca..
Po svadbe sa muž odsťahoval somnou a ona išla so zdravím veľmi dole,celá je strapena,že je sama.

nwnw
27. júl 2022

No dobri chlapi su zadani uz od puberty povacsinou. Mne by nevadilo,ze chce byvat u rodicov a starat sa o nich. Nie vsetci su brbloši. No nechapem ze 30+ chlap za cely zivot nic nedokazal sam... Nic nevybudoval. Vacsina mojich spoluziakov byva v svojej detskej izbe u mamky,nasetrene ani h**o, ani rodicom nepomozu nejak zrekonstruovat dom. Vsetko co zarobia prehajdakaju. 🤦

laurita285
27. júl 2022

Nuž lepšia sa na teba kkti lebo máš tento vzor z domu...

karhu
27. júl 2022

tak jedine cakat/hladat dalej na toho praveho

ropucha6
27. júl 2022

Ja teda vo svojom okoli takych vela nepoznam, mozno sa orientujes na nespravne typy. Nezufaj, nejaky schopny sa pre teba iste najde.

autor
27. júl 2022

@melany4 no ja mám zase spolužiačku jedináčik, bez otca, jej mamina úplne sama bez rodičov už. A išla žiť svoj sen ďaleko do zahraničia a mamu nechala tu. Ale má už aj dieťa, žije ešte ďalej v zahraničí ako išla, je spokojná, s mamou si vola každý deň a chodí často buď sem na Slovensko alebo mama lieta za ňou. Moja mama tiež už nemá v podstate nikoho, teda budem musieť s ňou udržiavať intenzívnejší kontakt, ale presne nie na úkor seba, svojich potrieb a potencionalnej novej rodiny. A to si tí chlapi neuvedomia, že žijú podľa priania svojich rodičov s rizikom že keď sa pominú nebudú mať nič, ani partnerku, ani deti a ani strechu nad hlavou keďže často ide o chlapov čo majú 3 alebo 4 súrodencov a starý veľký dom s veľkým pozemkom sa predá pod cenu a keď sa to podelí neostane im ani na garsonku a hypotéku napríklad po 50 tke nedostanú žiadnu alebo takú čo stačiť nebude.

elizabet173
27. júl 2022

vyberáš si asi podvedome vždy podobného partnera, vyberaj ďalej, je to skôr náhoda, ako pravidlo, že by muž chcel sedieť pri maminej sukni

oliva276
27. júl 2022

Podľa posledného sčítania ľudu u nás 1.1 milióna plnoletých osôb žije single, čiže bez partnerského/manželského zväzku - 25 % dospelého obyvateľstva. Sú v tom samozrejme okrem slobodných či rozvedených i ovdovení, avšak je to obrovské kvantum ľudí, mnohým z nich, nezávisle na veku, tento stav nevyhovuje a sú medzi nimi i celoživotní "hľadači." Môžeš mať teraz idealistické predstavy a kategorické predsavzatia, čo chceš a nechceš - avšak život tvoje predstavy zreálni a zracionalizuje. Buď vekom zmeníš nároky - alebo zostaneš single, po pár fackách od života..

Preto mi tu pripadajú častokrát až neuveriteľne naivné rady tunajších koníčkariek. keď iným píšu, že však si nájdu iného, lepšieho (možno tí iní rastú na strome). Už sa nedivím žiadnym vzťahovým kombináciám - biologické hodiny a samota dokážu niekdajšie predsavzatia riadne prevetrať, avšak na to je potrebná aj istá zrelosť a prispôsobivosť podmienkam, ktoré málokedy bývajú ružové. (Ak by som si manžela nenašla v mladosti, tak teraz by som sa k tomu zrejme nedokopala... čítala som, že záujem a ochota mužov žiť v partnerstve sa v porovnaní s obdobím spred 3-4 desaťročiami rapídne znížili, viac im ten single život vyhovuje.) Ženám asi nezostane iné, než sa tomuto faktu prispôsobiť.)

melany4
27. júl 2022

No ano my sme odišli na moje naliehanie,,ale ako vravím ona ma už 68r a nie je na tom ani zdravotne ani psychicky dobre.
Ono je to také individualne u kazdeho.
Manžel je taky spolocensky jemu to vyhovovalo bývať s mamou..
ináč tiez sme sa spoznali na zoznamke 🙃
Ja som skôr samotár,mám rada súkromie,takže som odišla z domu pomerne skoro..
Ale ja mám mladých rodičov sme viacerí súrodenci ,tým je az moc veselo,,takze to je úplne o inom.

jajanka31
27. júl 2022

Ja som spoznala manzela na zoznamke, zil 29 rokov s rodicmi v dvojgeneracnom dome. Ked sme sa rozhodli byvat spolu som sa nastahovala na poschodie do jeho casti domu. Mali este byt v ktorom byval rodinny prislusnik. Po 3 mesiacoch prisiel moj manzel za rodicmi a povedal im ze bud pojdeme do toho bytu alebo si zoberieme hypoteku niekde inde. Skoncilo to tak ze rodinny prislusnik si vo februari kupil svoj byt. A my sme isli do bytu o rok nato sme si aj tak vzali hypo a kupili starsi dom ktory prerabame na nasu "chalupu" a velky dvojgeneracny dom je momentalne obyvany uz roky 2 ludmi a vsetkym nam to vyhovuje. Vztahy su dobre. Teda su aj iny chlapi. Hladaj najdes a neuberaj z kriterii lebo budes lutovat.

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emo84
27. júl 2022

To ,že niekto býva u rodičov ,alebo s rodičom nemusí znamenať ,že nevlastní svoju nehnuteľnosť(poznám niekoľkých mužov ,že majú hypo ,ale sú single a bývajú s rodičom, len s dôvodu finančnej situácie-svojej lepšie to dávajú .Proste ,ak príde tá pravá tak sa odsťahujú z rodičovského a pôjdu do svojho nelipnú na rodičovi ).Ale je dnes doba ,že keď sa muž/žena pochváli majetkom a je single poväčšine má viac partnerského záujmu .

autor
27. júl 2022

@zoro9836 tak ja mám nehnuteľnosť, môže žiť u mňa a kľudne si kúpiť ešte pred svadbou nejakú chatu, pozemok, malý byt ako zábezpeku do budúcna. Rovnako by mi nevadilo na začiatku vzťahu bývať u neho ak má byt napríklad vlastný, ale nie u jeho rodičov, ja by som mala tiež svoje a boli by sme si narovno.

autor
27. júl 2022

@emo84 toto je ok ak má nejaký byt do budúcna, ale prenajíma a býva s rodičmi, podobne ako ja, mám súkromie, dosť miesta, preto bývam s mamou, na čo by si mama platila zbytočne podnájom a ja celé náklady ak môžme bývať spolu a mať sa finančne lepšie? Ale ja píšem skôr o prípadoch čo nemajú nič vlastné a chcú bývať v rodičovskom navždy.

marca12
27. júl 2022

Ty mozes byvat s mamou,ale potencialny priatel nie? Vsetko je na dohode a kompromisoch. A prichadza taka doba,ze ten,kto ma dom,ci uz len rodicovsky,bude terno pre baby. Lebo hypoteky uz nebudu tak lahko dostupne a uroky budu vysoke.

autor
27. júl 2022

@marca12 môžem, ale nie s partnerom, o tom píšem. ak by som si našla partnera a žili by sme spolu nebudem bývať s mamou.

marca12
27. júl 2022

Lenze,ak byva chlap s rodicmi,tak zveladuje ten dom a vraza donho peniaze. Tak uz potom nema ako nasetrit aj na inu nehnutelnost,aby si ty bola spokojna a v tvojej mysli ste si boli rovni. Nejako cudne sa na muzov pozeras. Pokial to nie je luzwr,co vyciciava rodicov,tak by si ho mala skor obdivovat ako sa stara o rodicov. Ja by som to nedokazala,som prilis sebecka a pohodlna,preto obdivujem kazdeho,kto sa rad postara a dochova rodicov.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lujza123
27. júl 2022

Ja ta chápem. Mne keby povie dospelý človek ze býva s rodičmi a navyše to ani nechce zmeniť tak by to bolo pre mňa rovnako divne ako keby povie ze si vôbec neumyva zuby. Proste nie

veronikakos
3. aug 2022

Môj bol tiež takto nastavený, no presvedčila som ho, že takto to nebude dobré a tak sme išli do svojho. Najskôr sa do toho nejak nehrnul, no ja som toľko hučala až mi jedného pekného dňa povedal "kúpime byt". Dnes je rád, že je to tak ako to je. Ja viem,že niektorí chlapi sú neoblomní, no je viac takých s ktorými sa dá "pracovať"...odvtedy sme kúpili v poradí už druhý byt, ešte aj chalupu, ktorú si preprábame. To sa mu predtým ani nesnívalo..