Ostať v manželstve, keď vás partner/ka nemiluje?

trudikvilko
22. jún 2013

Ostať v manželstve keď vás partner/ka nemiluje ??? má takýto vzťah význam ???

bashka
22. jún 2013

nie

mia551
22. jún 2013

ved uz to tu riesis v diskusii... naco zakladas dalsiu otazku... 😒 ale k veci. nepoznam vsetky okolnosti, takze ti nepoviem, co chces pocut. bohuzial. vela stastia

cerez
22. jún 2013

Skôr si polož otázku keď vieš, že v manželstve sa vytratila láska u jedného z vás, či by ťa taký vzťah neubíjal a ďalšie roky spolužitia napĺňal?

whiterosses
22. jún 2013

nie, a ak sú tam deti tak či tak nie .. lebo nebudú vedieť čo je to láska a tak ..medzi vami to bude viac a viac škrípať, a to pre detí nie je moc dobré aby to všetko videli a vnímali ..

stano4000
22. jún 2013

Polozil si jednoduchu otazku. Dam ti jednoduchu odpoved...

V davnejsich dobach ludia zili inac ako my, zili v manzelstvach aj bez lasky. Ak chapes zamilovanost ako zdielanie vsetkeho so svojou partnerkou a ona to nezdiela. tak niekde sa stala chyba. Chyby sa daju napravat. Na vztahu sa da pracovat. Nutnou podmienkou je vola partnera pracovat na vztahu spolocne s tebou.

minnie55
22. jún 2013

To nie je také jednoduché....nevieme podrobnosti, takže na takúto otázku sa bez ďalšieho podľa mňa odpovedať nedá. Mal by si vyhľadať odbornú pomoc (napr. psychológa). My ti tu nepomôžeme. Založil si diskusiu, teraz zase kladieš otázku......takto si nepomôžeš.

lauricka
22. jún 2013

fakt si myslis, ze tu moze niekto len tak poradit alebo odpovedat na takuto otazku, radsej to vypni a daj sa do zmysluplnejsieho riesenia svojho problemu lepsim sposobom

gerci90
22. jún 2013

zaujímave otazka tohto typu je ako : " mam sa odstrelit hned alebo až neskor."..? 🙄

sonickaka
22. jún 2013

Možno pre partnera áno, keď on to nerieši a Ty ked to riešiš, tak asi to pre teba zmysel nemá. Tak sa rozhodni. 😉

fra
22. jún 2013

čo je to "milovať"? romantické filmy robia tomuto slovu negatívnu reklamu, lebo lásku vydávajú za zamilovanosť a ľudia si potom myslia, že ak už nie sú v manželstve zamilovaní, že majú hľadať niekoho ďalšieho do koho zamilovaní sú... a v skutočnosti je to skôr hra hormónov, ktorá sa každé cca 2 roky pomaly skončí a ak by sa jej človek oddal, tak by mal iného partnera každých pár rokov ... takže, čo partnerka vlastne myslí pod slovom "milovať" či "už nemilovať" ?
.
myslim si, že na láske sa "dá pracovať" celý život a že to nemusí byť iba citové planutie, ako sa to teraz často prezentuje, ale aj rozhodnutie vôle ... aj ľudia, ktorí nemajú "chuť na seba skočiť" vždy keď sa vidia, môžu spolu žiť šťastne, spokojne a s úctou a vybrúsiť si ten spoločný diamant počas dlhych rokov do skutočnej krásy ... ak človek už raz sľubil druhého neopustiť v šťastí ani v nešťastí, v zdraví ani v chorobe a byť mu za každých okolností verný a ctiť ho po celý život, tak by sa mal snažiť tento sľub dodržať ... samozrejme, nie je to jednoduché, ale problémy sú na to, aby sa riešili
.
ale kedže si o tom povedal v zadaní tak veľmi málo, moja odpoveď je "neviem"

midori123
22. jún 2013

Nie, nemá to význam. Píšem z vlastnej skúsenosti. Bohužiaľ bola som aj v tej pozícii, kedy som zostala " nemilovaná" a nedokázala som s týmto vedomím žiť a neskôr som sa dostala do pozície, kedy som prestala milovať ja ☹
Z tohto vzťahu som tiež musela vycúvať, pretože som z úcty voči tomu človeku nedokázala viac pokračovať.
Bez lásky to proste nejde. Začne Ti na tom človeku všetko vadiť a odtiaľ je to len kúsok k nenávisti ako jeho/jej, tak aj seba ☹

pragmaticka
22. jún 2013

nato mi je zivot prilis vzacny a kratky!! takze urcite nie!

lunaluna
22. jún 2013

otazne ci si prisiel na to ze ta nemiluje pred svadbou alebo po. ak pred naco si si ju bral? ak po, tak v nom nezotrvavaj, musi to byt sebadestrukcne. To aj tazko radit kedze otazka je polozena dost vseobecne a nieje poznat detaily...

bbarboraa
22. jún 2013

nie naco? kvoli detom? aj tak to bude doma na prd, hadky place nepokoj? ani to neni dobre... nesuhlasim ze by sa malo zostat len kvoli uplnosti rodiny

kazunomiya
22. jún 2013

nechapem co je to ze partner nemiluje... musela by som vediet co to konkretne znamena, lebo casto je to len klamlivy pocit alebo dokonca vyhovorka na partnera, ak v skutocnosti som prestal/a milovat ja (a byt ochotny/a na vztahu pracovat). odist z manzelstva ma vyznam az vtedy, ked jedna alebo obe strany dlhodobo nie su ochotne alebo schopne pracovat na tom, aby fungovalo a/alebo ak v nom nastavaju take javy ako je fyzicke alebo psychicke tyranie a tazke zavislosti na comkolvek. Mam asi prisnejsi a konzervativnejsi pohlad na vec, ale je skoda znicit nieco, co este moze priniest velke dobro nielen pre manzelov. Ak este existuje ochota, treba si pripadne hladat pomoc u odbornikov ci inde.

maria1989
24. jún 2013

prečo nie? keď je vám inak spolu dobre, tak čo... v láske vždy jeden bozkáva a druhý nastavuje tvár...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janeita
24. jún 2013

ťažko odpovedať- ale dnes je ina doba ako kedysi, kde niet lasky a milovania niet pochopenia a tak sa fungovat neda.

sendy27
24. jún 2013

mne kamarat raz povedal že enu ma rad ale nemiluje ju ani jej to nepovie no neviem co nato povedat niekedy sa ludia miluju aj tak sa rozvedu laska moze prist neskor myslim si 🙂

kia241
24. jún 2013

nie,ja som sa dala rozviest..odisla som i ked som mala maleho drobca..a som stastna ...

m_ij_ka
8. aug 2013

nie