Osy na susednom pozemku

5. júl 2023

Ahojte.
Viete mi poradit, ako postupovat, ked ma sused hned za plotom strom, kde je obrovske hniezdo-zrejme osy/srsne.
Sused tam nebyva trvalo, chodi obcas. Hmyz nam lieta po zahrade, prakticky si ani nemozem lahnut na lehatko, hned su tam.
Upozornili sme suseda, no nevyzera, ze by to nejako riesil, mykol plecom, ze co s tym.
Viete niekto poradit? Ci jedine cakat do zimy a bat sa vyjst na vlastny dvor?

thereisabear
5. júl 2023

Neviem, aké sú presne oficiálne postupy, ale manžel by tam určite nabehol s biolitom. Nenechala by som sa terorizovať celé leto kvôli ignorácii suseda.

aurelia2000
5. júl 2023

Zarobiť silný insekticid do výkonného benzínového postrekovača...patrične sa ale k tomu vystrojiť (ochranný odev a maska).

cacianka
6. júl 2023

Dostať kúpiť sprej s vysokým/ dlhým dosahom - Hasičáķ.
Alebo volať / poradiť sa s hasičmi

autor
6. júl 2023

@cacianka
@aurelia2000
@aurelia2000
@thereisabear zeny, dakujem za rady, ale hniezdo je na ich strome na ich pozemku. A oni to neriesia, mykli plecom.
Bez biolitu ani nechodim na dvor, bojim sa. Nasla som na nete firmy, ktore to odstrania, no preco by som to mala platit ja?

miriam11
6. júl 2023

Cez obecný úrad ich vyzvať.

autor
6. júl 2023

@miriam11
@miriam11 dakujem, to veru skúsime.

river_song
6. júl 2023

Drzim palce. Len tieto výzvy cez urady, vies ako to je. To všetko trvá. A kym na to sused zareaguje (ak vôbec), bude koniec leta.. este by som skusila na tvojom mieste najprv poprosiť DHZ alebo normálnych hasičov..ak máte v obci. U nas su napr. veľmi ochotní a robia aj takéto veci.. ak nemáte, alebo povedia ze nie, tak by som oslovila firmu a dala to odstránjt aj ked na vlastné náklady. Princip neprincip.. stvalo by ma to, ale len chvíľku, hlavne by som bola rada ze mozem svoju zahradu využívať tak ako chcem a kedy chcem..

ivanka33
6. júl 2023

My sme mali sršne síce na našom pozemku, ale DHZ nám zlikvidovali, nič za to nechceli, dali sme dobrovoľný príspevok.

thereisabear
6. júl 2023

Myslela som to, že by preskočil k nim cez plot. Proste keď sa inak nedá a nemá záujem s tým niečo robiť...

h2
6. júl 2023

Platiť by si to mohla napríklad preto, že teba to obťažuje. Sused tam tie osy nedal úmyselne, nie je jeho vina, že tam sú. Keď jeho neobťažujú, zrejme ho nedonútiš, aby zavolal a zaplatil firmu na odstránenie. Na tvojom mieste by som sa uspokojila s tým, že mi umožní prístup na pozemok za účelom ich odstránenia. Zaplatila by som to.