Otec trojročného dieťaťa je vo väzení

catriiine
19. dec 2013

Je podľa vás vhodné vziať 3 ročné dieťa na návštevu za jeho otcom do väzenia? Sme manželia, otec dieťaťa ho vychovával odmalička, boli na seba citovo naviazaní, pýtajú sa jeden na druhého a dožadujú sa stretnutia. Nechcem, aby ich vzťah akokoľvek ochladol, ale návšteve s dieťaťom sa zatiaľ bránim ako sa dá. Robím chybu ja, alebo manžel, keď sa takejto návštevy dožaduje? Je to podľa vás vhodné?

freyjanr
19. dec 2013

@catriiine tazka otazka,zalezi aj na tom kolko tam uz je a kolko tam este bude,pokial tam je len trebars na pol roka radsej by som maleho nebrala,nech nevidi v akej je otec situacii ale ked je to nadlhsie asi by bolo lepsie keby sa videli

minnie55
19. dec 2013

Podľa mňa by si ho do väznice vziať mohla. Ak s otcom malý dobre vychádza, tak prečo nie ? Možno by bolo vhodné drobca na návštevu trošku pripraviť a veľmi ľahkou formou mu jednoducho vysvetliť, kam idú a prípadne sa pripraviť na jeho zvedavé otázky, ktoré pravdepodobne po návšteve budú nasledovať. Ja keby som bola v podobnej situácii asi by som rozmýšľala, či sa neporadím s detským psychológom - ako dieťa na takúto návštevu pripraviť, ako reagovať na jeho otázky a pod.

barbora59
19. dec 2013

suhlasim s prispevkom nadomnou. aj ked... pustili by do vezenia 3 rocne dieta ? to sa mi niak nezda

catriiine
autor
19. dec 2013

Je vo výkone väzby dva mesiace, nie je odsúdený a to nevie ešte nikto, koľko tam bude...

luba28
19. dec 2013

@catriiine on je vo vysetrovacke????tak tam sa mi zda,ze ani nepustia take male baby,...

zuzulien
19. dec 2013

3 rocne dieta nevie co je to vezenie...nebude riesit prostredie v akom je..bude riesit ze je s otcom..to ho potesi...ak ste s jeho otcom v pohode vy, a ak vam to dovolia, kludne ho tam zober...

mariannan
19. dec 2013

Suhlasim so zuzulien...malemu je jedno kde ala hlavne,ze sa stretne s otcom...treba sa spytat na moznost ako by mohli byt chvilu spolu...drzim palce!

standu
19. dec 2013

@catriiine ved maly vie, kde je otec, nie? ak nie fakt jemne primerane veku vysvetlit, take veci sa deju, patria k zivotu a nevidim dovod na zakazovanie ich styku. nuz zalezi aj na tom, za co otec sedi...nie, nie som zvedava, len ci je z tvojho moralneho hladiska vhodne, aby sa stretavali.

catriiine
autor
19. dec 2013

Jasne, ze chcem, aby sa stretavali, je to jeho otec, ale neviem, ci je vazenie vhodnym prostredim. Sice manzel mi stale naznacuje, ze nechce, aby si nas syn myslel, ze od neho odisiel navzdy. A co sa tyka nasho vztahu, sme uplne v pohode a stojim pri manzelovi. A pre zaujimavost, nie je tam pre ziadnu vrazdu, ani nasilnosti........
nazvala by som to skor krivym obvinenim, ktore sa momentalne stale vysetruje ....

stardust
19. dec 2013

riesis len predsudky....tvoje dieta potrebuje otca a otec potrebuje svojho syna...

kiki68
19. dec 2013

treba malemu vysvetlit,co sa bude diat,kto su ti ujovia,co budu okolo a ze ocko tam musi zostat este nejaky cas. Urcite tam maleho zobrat, muza to velmi povzbudi ked bude mat dovod prekonavat to vazenie lahsie po psychickej stranke. Dieta tiez potrebuje vidiet otca, urcite sa to da zvladnut.
hlavne ak tam muz sedi v podstate vdaka nasmu uzasnemu systemu, co poznam vaic ludi co takto zial sedia,alebo sa to natahuje,tak dieta je vela psychicka podpora a zena tiez... 😉

slozika
19. dec 2013

dieta nechape prostredie, nie v 3 rokoch. Ked chcete zabranit tomu, aby maly vedel , kde je, povedzte mu ze je u lekarky, kde momentalne Tatko ,,lezi,, a hotovo

lucikan
19. dec 2013

ano, ak je ako pises, ze sa dozaduju stretnutia, su na seba naviazani, tak by som umonila aj kontakt vo vazeni, vsetko ostane su predsudky, ako to dobre napisala @stardust
Synovi vysvetli okolnosti primerane veku, to si myslim ze sa da.

sirinka
19. dec 2013

@catriiine aj take situacie zivot prinasa... Rodina ma drzat spolu a tvoj muz potrebuje podporu, tvoje dieta otca... Vasa vzajomna laska a sudrznost su dolezite, nie prostredie 😉 drzim palce.

seemani
20. dec 2013

@catriiine tiež si myslím, že ho vezmi, pomysli na otca, ako sa cíti, ako veľmi mu chýbate a ako mu to dobre padne. Posilní ho to a ľahšie bude zvládať celú situáciu. presne ako tu už písali, sú to len predsudky a keby si dieťa aj pamätalo prostredie, v ktorom ocko bol, kým bude vo veku, že bude chápať čo väzenie znamená, bude už chápať aj to, prečo tam otec bol. Teda predpokladám, že tam dlho nebude a držím palce aby sa to čím skôr vysvetlilo.
Ale inak niekto to tu už písal, ak je vo vyšetrovačke, tam návštevy prijímať nesmie 😒 Teda, ak dobre viem.. Ale ak by vás pustili, určite choďte.

maribell
20. dec 2013

ja by som sa rozhodla podla toho co urobil ..keby to bolo nieco vazne tak by som asi nechcela aby sa dalej stretavali ..ale ak nespravil nic vazne a ty mu veris, milujes ho a chces s nim dalej byt tak nevidim dovod preco ho tam nezobrat..take male dieta nevie co je to vazanie..mozes mu kludne povedat ze idete za tatinom na nejake liecenie

fronculka
20. dec 2013

ahoj, vezenie je dost vazna zalezitost, maly tomu mozno este nechape ale ked dostane rozum a zacne sa stretavat s detmi ktore nebodaj o tom budu vediet vase dieta ude dost trpiet, deti v dnesnej dobe su vyspelejsie a nepraju druhym moze sa stat ze sa mu budu vysmievat alebo ho koli jeho otcovy nejako utlacat ude to neprijemne ako jemu tak aj vam ked uvidite ako male trpi, rozhodnut sa budes musiet ppoda toho ako je vazny jeho trest, chapem ze nechces rozbit vstah medzi nimi ale muis mysliet aj do budccnosi, co ak sa vo vezeni nejako zmeni....