Otvorili by ste svokre?

29. nov 2022

Žienky taká netradičná otázka.
So svokrou mám ale že extrémne zlý vzťah, ta ženská mi veľa ubližovala, je ku mne vždy vulgárna, neslušná a nepríjemná.
Často sa mi zjavila pod oknami domu aj v čase keď bol partner v práci, aj keď bol doma. Ja mám na to neskutočné nervy, neznášam keď mi príde niekto bez ohlásenia, bez toho aby sa dohodol.
S partnerom mame malé bábo, nespí dokopy nič, ja som zničená mátoha, domácnosť ako po výbuchu, naozaj nemám chuť na návštevy ani vlastnej rodiny, nieto ešte svokry.
Keby sa vám takto zjaví pred dverami / pod oknami, otvorili by ste jej ?
Ja som neotvorila a je mi to vyčítané, prečo som jej neotvorila, neurobila jej kávu a nedala koláč 🙈 Ja fakt nemám chuť sa tu vybavovať so ženskou ktorá by mi ešte aj skrine otvárala a celú návštevu len vyprávala aká som neschopná... Pritom záujem o vnúča nemá odkedy sa narodilo, ani raz sa na vnúča nepýtala, lebo vraj čo je "odomna" to ju nezaujíma. Ale chodiť si sem ako na klavír kedy sa jej zachce q aby jej niekto panskú rit obskakoval to už áno 🙈 joj hrozné nervy mám.

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trema
29. nov 2022

Neotvorila.. nechapem, načo k tebe lezie, keď mate takéto vztahy..

viera
29. nov 2022

A muz nato co?

kitycat
29. nov 2022

Ukludnim ta, svokra este nie je, ak sklonujes slovo "partner".

Pokial tvojj chlap vie, ze nemate vrele vztahy, tak ti to nema co vycitat.

Ak sa neprisla pozret na vnuca, tak na co tam sla?

Nech so ju pizve partner, ked je doma a obsluzi si pani matku.
Nabuduce otvor a povedz, ze nemas cas, nech ti nie je vycitane 😌

dixitka
29. nov 2022

Neotvorila, ak sa neohlásila a vzťahy sú zlé. Kľudne by som sa tvárila, že som spala / sprchovala sa / zvonček nefunguje / nebola som doma, hocičo 😅 a povedala by som jej jasne, nech dá nabudúce vedieť vopred

maminkadeticiek
29. nov 2022

Tiez nechaoem preco si to a nou nevybavi muz.Ak sa takto sprava tak neotvorila.Nech si to vybavi muz a oznami jej ze bude chodit na navstevy iba ked bude on doma.Takto budes mat vzdy istotu ze sa ohlasi jemu.

liljana
29. nov 2022

Presne takto to povedz muzovi a on nech to vysvetli mamicke. Ze sa necitis dobre, ked pride neohlasena navsteva, mas neupratane a navsteva zacne potom vsetko kritizovat. Moj dom, moj hrad, moje pravidla. Na navstevy sa chodi vopred ohlasene a basta.

xsimonkax
29. nov 2022

Ja by som otvorila napriek všetkému. Každopádne by ma asi nebavilo a mrzelo aj kvôli dieťaťu, ze by som s nou mala taký to vzťah. Určite by som si dala námahu sa pokúsiť o vydiskutovanie a prípadnú zmenu. Každopádne na moju ochranu by som k diskusii prizvala aj partnera. 🙃

lyci
29. nov 2022

neotvorila a este by som aj zvoncek odpojila

autor
29. nov 2022

Chlap jej už viac krát povedal, ale ona nerešpektuje ani jeho. Ona nerešpektuje nikoho. Naposledy nám bola ziapať pod oknami keď sme konečne chceli a mali čas na ehm... a to už ma fakt nasralo 🙈

som_realistka
29. nov 2022

keď ju nezaujíma "čo je od Teba" načo k Tebe lezie, neotvorila. Minule som počúvala jeden rozhovor so psychológom, a tam jedna žienka tiež mala výčitky, že neotvorila návšteve - neohlásenej a ona bola PN, tak sa ledva vliekla, a tiež jej vyčítali že neotvorila, veď oni vedeli, že je doma. Psychologička jej povedala, že doma je jej prostredie, a ona nemusí otvoriť nikomu, koho si nechce pustiť domov, nemusí sa rozprávať s nikým s kým nechce, a dokonca aj keby mala otvorené okno a oni ju videli, nemusí im otvoriť.

bu1bu
29. nov 2022

Raz by som otvorila, čakal by ju vysávač, mop, žehliaca doska, žehlička alebo čokoľvek aktuálne potrebujem pomôcť. A bez ďalšieho by som ju "zapriahla" do prace, ak by sa nechytila, caw paaaa...

deti95060810
29. nov 2022

otvorila...a ukázala že nie som na jej úrovni... ukáž troška vľúdnu tvár, však čo si ona myslí nech ťa netrápi...

simca06022011
29. nov 2022

Otvor okno a vylej na nu nieco :DDD smiesne, je to cele :D mne tiez takto chodili prepadovky, otvorila som, povedala, ze ako pardon nemam cas, dieta spi, ja som riadila, urobila som im kavu popri tom ignoracia, umyvala som kupelnu ci co.. pochopili a odisli. Detto som uz pri otvoreni povedala, ze sa treba ohlasit aspon hodinu predtym, ze je to normlane, ak chcu niekde prist... hend samozrejme by deita budili a pod. Musis si to v klude vydiskutovat, ak bude vulgarna, posli ju do teplych krajin a neries. chodi vyhukovat pod okno.. to nechapem. Ja by som otvorila, pocuj mama, konecne mame cas na sex, neotravuj :D Nerozumiem, ako sa deti boja povedat rodicom nieco... nerespektuju? prisaham asi by som sa odstahovala a nedala vediet kam :D moji su nastastie normalni :D

barbora0308
29. nov 2022

Ja len ze prajem pevne nervy 👍, neviem si ani predstavit mat takuto svokru 😳 brrrr az sa mi to zle citalo.

viera
29. nov 2022

Ja by som vtedy otvorila hola a spytala sa ci chce ist do trojky😀😅..Podla mna by uz v zivote nedosla neohlasena a len tak...."""Chlap jej už viac krát povedal, ale ona nerešpektuje ani jeho. Ona nerešpektuje nikoho. Naposledy nám bola ziapať pod oknami keď sme konečne chceli a mali čas na ehm... a to už ma fakt nasralo 🙈"""

zuzulka558
29. nov 2022

Ja zas čakám opak nech dolezie a ospravedlní sa za to co porobila skoro medzi nami aj z ostatnými,, ale my máme silný vzťah a láskavý podaril sa im opak, manžel je s nimi minimálne a na návštevy ma nenúti nechodí ani on možno tak na hodinu ani nie raz za mesiac

h2
29. nov 2022

Ja by som jej otvorila, ale zostala by som stáť vo dverách a opýtala by som sa, čo potrebuje. Ak nič a prišla len tak, na kávu a buzeráciu nevesty, povedala by som jej, že sa mi to teraz nehodí a nabudúce nech príde, keď sa na tom vzájomne dopredu dohodnete. Dovidenia, zatváram dvere. Keď sa oduje, tým lepšie.

solange7
29. nov 2022

Ak vam vazne ta osoba chodi len tak pod oknami a vykrikuje, uraza teba a chova sa nepricetne, tak by som jej jednoznacne neotvorila a nechcela mat s nou nic spolocne.
V tomto pripade by neslo o ziadnu zachovanu slusnost. Proste by som k sebe nepustila evidentne nestabilnu osobu, ktora sa sprava nepredvidatelne. A vobec by som s nou nekomunikovala.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamasama
29. nov 2022

Neotváram pravidelne. Ani ožratému svokrovi. Kto chce prísť, nech predtým zavolá.

domca1408
29. nov 2022

večná témy, že svokra...podľa MK vidím, že neexistuje asi ani jediná normálna a veru moje nádejnné boli tiež riadne potvory...takže teraz k tvojej...keby ma takto prepadala doma a ja by som mala malé dieťa ktoré nespí a nič nestíham...tak nech sa páči...stará matka tú máš vnúča, drb do kočiara a ked máš čas na kávičku a koláčik tak ho môžeš aj dve hodiny kočíkovať. majte sa...chcela by som vidieť či by chodila...a keby mi povedala, že ona mi dieťa nevezme tak by som sa jej spýtala že načo teda došla....či má pocit, že máš čas sedieť a kávičkovať, podakovala by som jej teda za " ochotu a pomoc" a oznámila jej, že sa nemusí unúvať.

danica2711
29. nov 2022

ak by som vôbec otvorila, tak len preto, aby som jej medzi dverami povedala, prepáčte, teraz sa mi to nehodí, nabudúce sa ohláste. Aká káva, aký koláč? Veď aj tie sú od teba...

blondtana
29. nov 2022

O svokre by som vedela rozprávať, prepadovky aj 3x za týždeň, pri každej návšteve mi presnorí celý byt, potom povie, že ako môžem mať toľko neumytych riadov (to bolo keď som sa učila na štátnice a jej vydarený synček nebol schopný ani len riady umyť, ale kritizovala mňa a pritom ona mužovi ani posteľ neprezlečie a prádlo nevyveša), ale že ona má aj 3 mesiace neumyté podlahy, okná neumyla 10 rokov a na Vianoce má niekoľkomesačnú vrstvu prachu na skrinkách, to je ok...vnúča nechce postrážiť, ale kedykoľvek si zmyslí, tak sa dovalí na návštevu, nehovoriac, že ma kritizuje pred celou rodinou (aj keď som tam), že aká som hrozná partnerka a mama a pritom chce ešte 1 vnúča... môcť tak sa jej vyhnúť, ako ty...tak to bez výčitiek urobím, len ja keď ona zazvoní odspodu, tak neviem, že je to ona, takže sa prezradím 😉

blondtana
29. nov 2022

A na kávu a koláč, nech si zájsť do kaviarne 😉😀

malacibulka
29. nov 2022

Jasne ze by som jej otvorila! Ved je to rodina a ma pravo prist neohlasene, kritizovat ta a nechat sa obsluzit. Mas si ju predsa vazit, a ked ta nezjazdi, ako sa mas polepsit? Ucta k starsiemu ti nehovori nic?

A teraz vazne. Ked jej otvoris tak si rohozka. Vyrvi domovy zvoncek z dveri, vypni zvonenia na telefone, lazkaj si a pocuvaj ten sladky zvuk toho ako sa jeduje, ze nereagujes na jej klopkanie a krik.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucmirka124
29. nov 2022

Pred mesiacom ma odrovnala takato neohlasena navsteva 10 ludi,,mala som chut hresit kricat, no cusala som, na muza som vtedy 1 x naozaj ze mu vylepim prisaham, bo taky amok ma chytil ked odisli. Ja po 18 radiooziaroch, a neohlasena navsteva jeho rodiny,vyzerala som strasne,a vysilena uplne, ale navarila som.nesiel to moj mozog doslova spracovat, nikdy k nikomu nechodim neohlasene od nich. Mna tym dorazili.muz az vtedy pochopil ze tak neohlasene navstevy skoncili, bo ja to ozaj berem ako drzost, bezohladnost,,, zamykam ked nieje muz doma, neotvorim,,psychologicka ku ktorej chodim kvoli par veciam, mi nato povedala, ze neotvarat, neodomikat, nemam na vas cas nedohodli sme sa.dovidenia..Mozno pochopi dotycny po 10x , po 50x ,mojich rodicov mam 100m od domu a prepadovky mi nerobia. Ani muzovi, takze kde sme🤷‍♀️ muz konecne pochopil, aj vysvetlil , zastal sa ma, ze ak ja chora sa stale snazim najst silu starat sa onho a dieta neohlasene navstevy su pre mna vrchol nasrati ma

svetlonos
29. nov 2022

@blondtana
moja zlata, pokial by ju prvy krat za jej debilnost voci mne neupratal manzel, tak by som ju pred tou celo rodinou vyhodila odomna z domu. Nechcela by ist? Tak by som ju odtiahla k tym dveram aj nasilu! A potom urobila poriadky s muzom. Pokial by nechal svoju mater takto sa ku mne chovat, odhliadnuc od toho, ze by som sama nemala problem poslat ju do prdele, uz by bol davno exmanzelom. To kde sme toto? Nevie sa tela chovat, nech ostane doma. A pokial byvate u nej, odstahovat sa. By som radsej suche rozky s vodou jedla ako toto trpela.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz