Partner bije moju kamarátku

debora777
3. nov 2014

ahojte..zmenila som si nick..potrebujem sa surne poradit..Nejde o mna,ale o moju kamosku..Ona sama si nevie rady,je velmi psychicky na dne a zufala..
navyse je bojazliva a totalne neodhodlana k nicomu..Preto sa chcem s Vami poradit..hlavne s dievcatami,ktoré boli bité svojimi partnermi,či manželmi.
Vec sa má následovne..Kamoška žije v spoločnej domácnosti s partnerom 7 rokov..Dozvedela som sa až nedávno ,že ju bije..Ona mi vždy ked sme sa stretli prišla veľmi nešťastná,nebola to ona..navyše vždy bola s ním,takže som mala vela krát pocit že mi aj chce niečo povedať no pred ním nemohla..Nedávno sme sa stretli,respekt.volala mi s plačom,aby sme sa stretli,že sa niečo stalo..tak som samozrejme hned zorganizovala stretko a porozprávala mi všetko čo sa u nich doma deje..Bola som v šoku,nikdy by som to to na neho nepovedala.Kamoške verím,pretože mi konečne začala do seba zapadať tá jej zlá nálada a nešťastný pohľad...Možno som aj niečo tušila,ale nechcela som sa starať do toho..už sa mi to totiž viac krát vypomstilo..
On je totiž presne ten typ chlapa,ktorý dokáže ženu udrieť tak,že nemá žiadne modriny a navyše sa jej vyhrážal niekoľko krát že ju podreže..respekt.držal jej nôž pod krkom,fackal ju a nútil ju aj k rôznym zverstvám..Pýtala som sa jej prečo od neho už dávno neodišla a ona povedala že uz dlho chce,ale sa ho bojí..vždy ju niekde vysnoril a potom ju zmlátil..Navyše ona žije na úplne opačnom konci SR..a nikoho okrem mňa tu nepozná,komu by sa mohla takto zdôveriť a na koho sa spolahnúť..
Teraz našla oporu v bývalom kolegovi,ktorý jej zrejme natlačil do hlavy nejaké kaleráby ( v dobrom) a ona poslednú bitku nejak nezvládla a vykričala mu že s ním končí,že si našla iného..Bolo to zasa celé dokola ako píšem vyššie,,zasa bitky,znásilnovanie a podobné veci..tak nadobro odišla k tomu svojmu kolegovi bývať (ponúkol jej oporu,nakoľko žije sám),lebo nemala kam inam ísť a on sa jej začal znova vyhrážať..cez sms,,alebo cez FB (vidím to aj ja na ploche čo veľa krát píše)..Ide to cez stavy nenávisti,zúfalstva,až po prosenie aby sa k nemu vrátila..Znova sa vyhráža smrťou,že zabije seba aj ju a podobne..
Ja som jej poradila,aby išla jednoznačne na políciu,nech to tak nenechá..ona sa bojí o seba..má dôkazy len vo forme sms a FB..prípadne telefonicky..Takže moja otázka znie..tie ktoré s tým máte skúsenosť..Pomôžu jej policajti na základe aspom tých sms a správ z FB..nakoľko nemala nikdy známky po bitke ,čiže žiadne hlásenia..má to skrátka nejaký zmysel podať na toho chlapa trestné oznámenie? ona sa bojí toho ako to dopadne..že nakoniec ho neusvedčia a bude to ešťe horšie ked sa dozvie čo proti nemu podnikla..Baby poradte ..ja už som z toho tiež nanervy...Neviem ako jej pomôcť inak..
Ďakujem za rady a skusenosti

katarinamarkova
3. nov 2014

@debora777 neviem ci policia v tomto pomoze....ale za pokus to stoji.....ked uz aj nic....aspon on bude vidiet, ze ona sa ho uz tak neboji a agresori maju radi len ustrachane zeny.
ale ina rada: nech si kamoska zrusi ucet na fb!!! zmeni telefon a kasle na neho! vsetko co bude potrebovat doriesit ci BSM ci ine veci nech riesi cez urady, policiu, v spolupraci s jej novym kamosom napr. a s tebou 🙂

sylvia02
3. nov 2014

...no jednoznačne ho dať poriadne uzemniť,tak ako to riešil On s Nou...na úrady sa môžeš vieš čo...

debora777
autor
3. nov 2014

@katarinamarkova on je momentalne uplne psychicky na dne..on totiz necakal ze ta zakriknuta a poddajna zena sa jedneho dna otoci na opatku a odide..a on sa zmenil na uplneho psychopata..proste absolutne ho nespoznavam..psychicky ju vydiera ze sa zabije ked k nemu okamzite nepride a podobne..a ona sa samozrejme boji ze si nieco na ukor nej spravi,a ze si to bude musiet dokonca zivota vycitat...proste uplne cele zle to je..Ja sa bojim ze pokial sa ona nevschopi,tak je to cele beznadejne ☹

sharlotta
3. nov 2014

Vyhrazanie sa smrtou je trestny cin.

kiki68
3. nov 2014

musela mat znamky po bitke, na RTG alebo CT by sa to vsetko videlo, ved tak sa to casto zistuje aj u deti, nie vsetko je vidiet na prvy pohlad. Dalsia vec: znasilnenie. Ked muz do zeny vnikne nasilne,tak to svalstvo sa stiahne a da sa to poznat u lekara. Ale to sa musi ist k lekarovi prakticky ihned. Pokial ma fb vyhrazky a vsetko taketo uschovane,tak je velka sanca,ze sa s tym bude dat nieco robit. Dnes sa uz to,co je na fb berie rovnako ako co je v emaili. Jednoducho to,co clovek napise,tak je to podobne ako keby to pisal v liste. Predtym sa to tak nebralo,ale po tom,co existuje kybersikana a vela samovrazd ci vrazd,tak socialne siete su jednym z dobrych zdrojov preco sa nieco udialo.

mata95
3. nov 2014

@debora777 mi to pripomina mna sbyvalim...tiež neveril že ja ta čo všetko strpela ho niekedy necham, tiež sa potom vyhražal že čo všetko spravi mne, kde všade ma najde, že on sam sa zabije.... skončilo to asi tym že mi raz volal a zodvihol mu môj novy (aj terajši) partner.vtedy zostal prekvapeny, dlho ho to žralo a myslim že aj po 6tich rokoch stale žeri kedže odvtedy nijaky vzťah hadam ani nemal...tomu treba čas, vela času.... on by sa mal dať liečiť, ale to novplyvnime ani my,ani ona... ale určite by som odporučala aby ten jej terajši priatel tiež nedržal hubu....a tiež odporučam zrušiť fb, zmeniť čislo a jeho to tiež časom prejde ..... a nech sa neboji, on si nič neurobi, keby chcel už by bol na onom svete, len skuša čo zaberie.... pes ktory breše nehryzie....držim palce kamoške, viem čo to je za peklo..ale nech sa začne sustrediť na seba, na svoj život

mamulka211
3. nov 2014

Po akejkolvek bitke ho ma ist hned udat a policia bude konat, podat nanho trestne oznamenie za vytrznictvo a nebezpecne vyhrazanie.

debora777
autor
3. nov 2014

@sharlotta najhorsie je ze on sa jej vyhraza svojou smrtou,to je podla mna tiez zrele na psychiatriu..Na dnes boli dohodnuty ze si pride pre psa..normalne spolu komunikovali,dohodli sa ze pride a poberie si este nejake veci..a ako zabuchol dvere ,tak vytiahol noz a drzal jej ho pri krku..len to je najhorsie,ze tieto veci sa dokazat nedaju..a ja som ju aj hned sprdla,ze preco tam isla sama,,mala poprosit niekoho,aby tam siel s nou..Takýto chlapi sice su agresori,,ale na okolie posobia velmi pozitivne..Oklamal aj mna co mam dost nos na ludi..Proste vedia nasilie pachat tak,aby si to okolie nevsimlo..to je na tom najhorsie..

katarinamarkova
3. nov 2014

@debora777 podporuj ju teraz hlavne psychicky....ona urcite teraz to co najviac potrebuje, je psychicka podpora, vediet, ze ju niekto ma rad aj bez bitky....dobra kamratka napr. co ju obcas zoberie na kavu...ukaz jej iny svet 🙂 ten pekny, ten kde sa da zit bez strachu z bitky....
velmi jej to pomoze a len tak pochpi, aj ked asi nie hned...ze jej moze byt uplne jedno ci si nejaky debil siahne na zivot alebo nie
vysvetli jej, ze aj tak to nikdy nespravi, lebo je psychopat, manipulator, co velmi dobre vie, ako na svoju obet.....ze tito ludia su len plny slov ked sa jedna o nich samych......nikdy samy sebe neublizia.
na to maju prilis velke ego, prave preto si myslia ze mozu kazdym manipulovat a vyuzivat ich vo svoj prospech...tito ludia sa maju az prilis radi - to je ich slabost!

anit444
3. nov 2014

Ahoj, keď už nič iné, tak to treba nahlásiť na polícii a bude to špecifikované ako priestupok. Aspoň zaplatí pokutu, možno ho po pár podaniach prejde to čo robí. Facebook a smsky sú relevantné dôkazy. Treba si nájsť normálneho policajta, alebo ísť za advokátom a podať podnet na súd. Je mi jej veľmi ľúto a držím palce.

bonaqa2013
3. nov 2014

On dokáže ženu udrieť tak, že nemá žiadne modriny. - a to je prosím ako... čo má na rukách omotaný molitan?

sissy27
3. nov 2014

@bonaqa2013 no ver tomu, že sa to dá... napr. mokrým uterákom...je to poriadna šupa, ktorá bolí ešte hodne dlho a modrina sa proste nespraví... okrem toho, niekomu sa spravia modriny na povrchu aj z ničoho, a niekoho môžeš aj udrieť päsťou a nič...

pribinak
3. nov 2014

Zavolaj centrum nádej, robia aj telefonické poradenstvo pre obete domáceho násilia, majú kontakty na partnerské organizácie po celej SR, presne ti/Vám poradia ako postupovať

debora777
autor
3. nov 2014

@sissy27
@bonaqa2013 ano on ju napr.dost casto bije do hlavy..a facká ju..spravi sa jej cerveny otlacok..a kym pride do nemocnice,je to prec..a co sa tyka znasilnenia..tak to robi ten debil tak,ze ju nuti aby mu ona robila dobre..s tým ze jej drzi noz pri krku a ona pri tom place..mne sa o tom ani nechce pisat..lebo je to hnus..len narazam na vyssie komenty,ze znasilnenie sa da dokazat..ano to sa da..ale nie tento druh 😢

debora777
autor
3. nov 2014

@pribinak ano uz som nad tym rozmyslala..len u nej to pojde asi velmi pomali..lebo ako som spominala vyssie..ona je velmi zakriknuta a bez akej kolvek sebadovery..ponizena..a jej mozem aj 100x hovorit aby nieco spravila..tak to aj tak nespravi,alebo jej to bude trvat tak dlho kym sa rozhybe,ze uz bude neskoro..kiež by som ja mohla nejak dopomôcť,len neviem ako..

pribinak
3. nov 2014

@debora777 tak zavolaj ty, zisti, kde je najbližšie krízové centrum, tie majú aj psychologické poradenstvo, jasne, ze sa boji, riskuje veeeelmi vela, obzvlášť ak ma deti,

pribinak
3. nov 2014

@bonaqa2013 údery do hlavy, vlastnej časti nie su vidno a pokial sa dostane na nejake špeciálne vyšetrenie prejde 100 rokov
Detto kopanec do rozkroku je bolestivý aj pre ženu a velmi ťažko sa to dokazuje, navyše je to pre obeť hamba ako hrom

sissy27
3. nov 2014

@debora777 žiaľ, v prvom rade to musí chcieť ona riešiť, nie len plakať a báť sa... tým nič nevyrieši... chápem ju, aj jej strach, sama som si prešla niečím podobným, ale sú veci, ktoré za ňu nikto nespraví... prvým krokom by malo byť zrušenie fb, zmena tel. čísla (a dobre si rozmyslieť, komu dá nové), zmena návykov (napr. zmeniť príchody a odchody z práce, zmeniť trasy kade chodieva, atď.)... ak ju opäť napadne, tak ísť k lekárovi, to je jedno, či je niečo vidno alebo nie, ale musia spísať záznam a pokiaľ bude len trošku ten lekár ochotný, tak spraví aj napr. sono, rtg, kde môže byť vidno pomliaždeniny, ale minimálne bude mať v ruke papier, že to riešila, pretože ak sa odhodlá na políciu, tak sa budú na to pýtať... ale ako hovorím, musí začať ona sama od seba, prerušiť kontakty, ak už s ním musí niečo riešiť, tak si sakra dobre rozmyslieť, či je to potrebné a ak predsa len áno, tak nie osamote...

hradnapani
3. nov 2014

@debora777 najpraktickejsie rady ti daju tu http://piatazena.wordpress.com/ napis na info@piatazena.sk
venuju sa tyranym zenam a urcite maju skusenosti aj s takymto pripadom. Je to strasne nieco ☹

timea7
3. nov 2014

@debora777 tak ja neviem....neviem nakoľko je tá tvoja priateľka zakríknutá, keď mužovi, ktorý jej drží nôž pri krku dokáže povedať, že má iného. Neviem, nakoľko je zakríknutá, keď sa k tomu mužovi nasáčkuje (ja by som sa po takých zážitkoch, aké tu opisuješ podlomenú dôveru k mužom na veľmi dlho) a ešte ide sama po psa k mužovi, z ktorého má panickú hrôzu. Nepíšeš o deťoch, potom aký dôvod mala pri ňom ostávať? Možno píšem pod vplyvom pár vymyslených príspevkov tu na MK, možno mi je divné, prečo si tu ty pod iným nickom, keď o teba nejde, ale jednoducho to musím napísať - prázdniny sa ešte neskončili, či už hej?

oladuna
3. nov 2014

@debora777 rozisla som sa raz s chalanom co mi potom vyvolaval aj do prace (skoro ma sef vyhodil) ze si podreze zily.ja som najprv ze "budme kamarati" a chcela som skoncit vztah normalne. On ani pocut. Raz som sa tak nasrala ze v telefone ked mi povedal ze si podreze zily som mu povrdala ze je mi to jedno, nech si ich podreze. A uz mi viac krat nevolal a nevyhrazal sa. Treba mu ukazat ze kamoska o neho uz nestoji a nech si spravi co chce, ju neprinuti vratit sa. On ju chce len psychicky vydierat lebo fyzicky uz nemoze.

romanovic
4. nov 2014

@timea7 podla tejto logiky vztahove problemy existuju len u starych nickov, nove nicky ziju stastne a sem prispievaju len bludmi, ked sa nudia... 😕

sense
4. nov 2014

nuz pokial to nebude chciet razantne riesit kamaratka tak s tym nespravis nic....

inak mna zaujimaju vzdy temy tipu,novy nick a kamaratka, neviem preco vzdy nadobudnem pocit ze problem ma dana osoba co pise, len sa za to hanbi, preto aj novy nick aj "kamaratka"

matkamirko
4. nov 2014

@timea7 mne to pride naopak dost realne. Chce prezistit, ci na zaklade tych par dokazov, ktore ma, nieco jej kamoska moze urobit. A ja jej odpisujem, ze nic-poznam to z vlastnej skusenosti-pokial nebude zbita takpovediac na smrt- a nebude mat o tom dokazy(lekarska sprava), tak nic neurobi.

debora777
autor
4. nov 2014

@timea7
@sense no cakala som aj taketo komenty..tomu sa asi nevyhnem..povodne som jej chcela dat tuto temu celu precitat,aby videla ze za nou zeny stoja a podporuju ju..Toto je totiz jej prvy vztah..zacala ako moc mlada chodit s dotycnym..navyse on je o dost starsi od nej..a on jej celych 7 rokov tlacil do hlavy kaleraby typu ze : kazdy normalny chlap,sem tam prefacka svoju zenu..a nakolko nema skusenosti s chlapmi,ona tomu zjavne uverila,ze je to normalne..a navyse ona ma vela poziciek nabranych,ktore brala preneho,lebo mal z minulosti dlhy..a keby ho poslala k vode,on by to prestal splacat a ona by nemala kam ist,ostala by na ulici..Preto sa k tomu odhodlala az teraz ked jej niekto podal pomocnu ruku..ako ten jej byvalý kolega..Ja som nanu bola tiez nahnevana ze mi to niekolko rokov tajila a nepovedala mi to..mohli sme to uz davno riesit..

katy83
4. nov 2014

urcite nech si zrusi fb a zmeni tel. cislo. Nenechavala by som to tak a zasla na policiu, mam brata policajta a mozem sa ti opytat

divozienka26
4. nov 2014

@debora777 volat policiu pri kazdom napadnuti aj ked to nie je vidiet!!! Inak jej nik na sude neuveri.

sense
4. nov 2014

@debora777 tak ti poviem je hlupa a poriadne mozno vdaka svojej naivite.....ale trba ist na policiu ako uz bolo viackrat spomenute....ale musi tam ist ona a kym tam nepojde ani desat diskusii co robit nepomoze......a ak ma rodicov urcite ju na ulici nenechaju a ty ked si taka dobra kamaratka tiez nie....ono velakrat ludia len o probleme vypravaju ael nic nerobia lebo je milion dovodom preco nemozu.....

sense
4. nov 2014

a ak ma vyhrazky na fb co ty vidis tak to je dokaz ako vysity, .....a zrejme az taka zakriknuta nie je ked riesi kolegu v praci u kt. by mohla byvat....proste je to cele akesi divne, i ked poznam par pripadov tyrania zien, ale ani jedna prave zo strachu neriesila noveho chlapa kt. by jej bol ochotny NEZISTNE pomoct....

debora777
autor
4. nov 2014

@sense no otec jej zomrel a jej matka zije v malej dedinke niekde v okoli kosic..ma malicku garsonku kde zije aj z jej druhom..nema s mamou moc dobry vztah..a ja mam deti a manzela..zijeme v jednoizbaku..takze dokazem jej pomoct len nejakou radou,alebo si ju zastat v niektorych situaciach..Nakolko byvanie uz poriesila u svojho byvaleho kolegu ktorý má vacsi byt ako ja s rodinou..tak urcite to aj jej viac vyhovovalo..