Partner je vo vyšetrovacej väzbe

maminkincecusik
2. okt 2013

AHOJ,chcem sa spýtať či tu máte niektorá skúsenosti s navštevovaním partnera vo vezení aj s bábatkom. Ak áno tak od akého veku dieťatka?(od koľkých mesiacov) Ako to prebiehalo aj s bábatkom a pod. Veľmi ďakujem.

jankali
2. okt 2013

bábo nechaj doma.. bude tam dosť stresu, ktorý budeš prežívať a ktovie aké búchanie dverami, zvýšené hlasy apod., ktoré neovplyvníš. Partner to prežije, určite. A ty to uvidíš, ako to tam chodí. Keď nemáš koho zavolať ku bábätku, tak návštevu odlož. j.

balada6
2. okt 2013

Ja by som babetko urcite nechala doma, aj napriek tomu zeby ho chcel vidiet, urobila by som m u fotku, ale tahat babetko do vysetrovacky,,urcite nieee,,,, to preco tam vlastne je?? drzim palce nech to mate za sebou

alenah31
2. okt 2013

pokiaľ je vo vyšetrovacej väzbe v cele predbežného zadržania na polícií povoleného má iba právneho zástupcu. Ak už bol prevezený do väzenia tak potom má návštevy povolené na základe ohlásenie dopredu, to znamená, ak chce návštevu musí ju mať dopredu povolenú a schválenú, nie všetci väzni smú mať totiž návštevy - záleží od závažnosti trestného činu, z ktorého bol obvinený a pod. Tiež tam majú väzenský poriadok kde to má všetko napísané, nech si ho vypýta, každá basa má iný.

stanislavao
2. okt 2013

dieta by vo vazeni vobec nemalo co robit. je to stresujuce prostredie aj pre dospeleho cloveka a nie to este pre dieta. cudujem sa, ze tam chcete dieta brat.

bodka13
2. okt 2013

@maminkincecusik najlepšie ti poradila alenah31 😉

maminkincecusik
autor
2. okt 2013

No vážené dámy,aby som to uviedla na pravú mieru. ďakujem,že sa mi tu k tomu vyjadrujete ale skor by ma zaujímal názor niekoho,kto sa s danou situáciou potýka osobne

maminkincecusik
autor
2. okt 2013

@alenah31 je vo vyšetrovacej vazbe vyše pol roka(takže celé moje tehotenstvo takmer) súd alebo podobné smerovanie je zatiaľ v nedohladne a svoje dieť ešte naživo nevidel,iba z foto. Plejádu návštev som už absolvovala ale iba s bruškom,takže preto sa pýtam na názor ZAINTERESOVANEJ MAMIČKY.

maznacik007
2. okt 2013

@maminkincecusik ak je v justicaku v BA tak mi napis do IP ja ti to presne zistim ako je to s babetko od osoby co tam priamo pracuje.

maminkincecusik
autor
2. okt 2013

@maznacik007 DAKUJEM ale nie je v BA

patkobo
2. okt 2013

ked uz mas za sebou plejadu navstev, tak vies ako to tam chodi a urcite bude najlepsie opytat sa priamo tam ci Ti povolia navstevu s babatkom (skor by som vsak cakala negativnu odpoved), ked nemozes osobne, tak zavolaj. ZAINTERESOVANE MAMICKY Ti neodpovedaju asi preto, ze tu nie su .. 😒

alenah31
2. okt 2013

@maminkincecusik bratranec je dozorca v Ilave, tam sú veľmi prísne kritériá návštev - za odmenu, doživotní väzni 1x za mesiac, je to rôzne. V Dubnici n/V zasa chodia na návštevy aj maminky s deťmi - obyčajne tam odpykávajú tresty ako nezaplatené výživné, prepadnuté exekúcie, ktoré si miesto úhrady idú odsedieť a pod. Sú tam norálne rodinné návštevné miestnosti. Ak budeš na návšteve najbližšie tak sa normálne opýtaj službukonajúceho dozorcu, určite nebude mať problém vysvetliť ti ako to chodí ak chceš vziať aj dieťa. Osobne nevidím problém v tom, že chce vidieť malé nech už sedí alebo je zaiaľ len obvinený z čohokoľvek. Pri návšteve s dieťaťom budete úplne sami, nič stresujúce na tom nie je pokiaľ je dieťa malé, horšie je to s väčším dieťaťom a jeho záujmom otca vidieť alebo nie - čo by si potom určite ako mamina akceptovala 😉
Toto je ošemetná téma a nakoľko tu na MK je veľa "dokonalých" maminiek musíš rátať s tým, že tu najskôr do teba kopnú a potom ti niekto povie niečo normálne k téme. Ber to tak, že zrejme majú tak "nudný dokonalý" život, že rieša tie cudzie🙂🙂🙂🙂 Ak tu chceš na MK existovať tak to tu ber z nadhľadom a nedaj sa rozhodiť🙂

kiki68
2. okt 2013

Presne,ako pise Alenah zalezi od stupna ostrahy, ked je to ten nizsi stupen,tak je to volnejsie. Tiez poznam dozorcu aj v Ilave,ale aj v takom menej prisnom zariadeni,kde su rpave neplatici alimentov a pod. Tak dokonale maminky su jedna vec,ale stat sa vzdy moze aj tomu,kto je najdokonalejsi. 😉

maminkincecusik
autor
2. okt 2013

😀 čo už ako každé diskusné fórum , aj sem si poniektoré chodia riešiť komplexy, tak good luck ale ja vás mám v..
ostatným uvedomelejším patrí moja vďaka

maminkincecusik
autor
2. okt 2013

@patkobo viem že tam babo može isť, že treba predložiť rodný list a ide sa ale tak ma proste zaujímalo či náááhodou niektorááá...ale tak asi mi ušlo,že toto je hi-society forum 😀

namornicka
2. okt 2013

Asi ti skôr ušlo, že sedieť vo vyšetrovačke nie je problém nižšej spoločenskej vrstvy alebo high-society, ide skôr o dôsledok konania, čiže charakteru a životného štýlu človeka nezávisle od toho v akej sociálnej či intelektuálnej skupine sa pohybuje.

shopoholocka
2. okt 2013

Ja som chodila do 1nicky za rodinnym prislusnikom ked mala dcerka 1mesiac a uplne v pohode,mali sme ju vo vajicku a ziaden hluk a stress tam nebol ale to vies,uz si tam bola 😉

adulka07
2. okt 2013

Ja som to zazila,.akurat,ze nas mal uz 7 rokov,...a netreba odsudzovat,ani sudit...v dnesnej dobe sa dostanete do problemov ani neviete ako....aspon ,ze najvyssi sud bol spravodlivy

maminkincecusik
autor
3. okt 2013

a predsa zasa niekto kto sa tu ide realizovat 😅 aby mi neušlo náhodou aj niečo iné

bianca
3. okt 2013

@maminkincecusik a preco by si nemohla?Pokial to dovolia pravidla zariadenia tak urcite..............Drahe matky supermatky vam garantujem ze dieta zazilo ovela vatsi sok pri vlastnom porode ako pri navsteve vysetrovacky.A myslim si ze takato navsteva je ovela bezpecnejsia ako navsteva supermarketu a tiez si myslim ze otec (obzvlast ak ma taky zaujem) ma pravo vidiet svoje dieta

adulka07
3. okt 2013

neviem ako to je s takým malým dietatom,ale pri staršých deťoch je lepšie povedať pravdu..a zobrať na tu návštevu,ako zamlčať a potom čakať či mu to spolužiači nevykričia...bolo by to preňho horší šok,ako tá návšteva,hlavne ked je v jednotke,kde je minimalný stupeň stráženia...

maminkincecusik
autor
3. okt 2013

@adulka07 no ja určite nemam co malemu zatajovat a ani nic nebudem...(aj ked zatial je len 2mesacny) ale tatinko nam chyba to je jasnee..takze asi sa pobalime,obvolame co a jakooo a jedeme 😎

adulka07
3. okt 2013

manželovi sme boli vtedy veľkou oporou,.veľmi mu pomohlo ked sme za ním prišli a vedel,že po prepustení sa bude mať kde vratiť..v živote stačí jeden chybný krok,alebo dôverovať niekomu,kto tu dôveru zneužije a dostane toho druhého za mreže...nie stále vyhráva spravodlivosť,...a čo ma nezabilo to ma posilnilo...

dada1212
3. okt 2013

nerieš niektoré komentáre, niektoré si tu rady rypnú.
ja neviem poradiť z vlastnej skúsenosti, ale také malé dieťa nebude ani vedieť kde je, určite nebude mať traumu z prostredia.
také malé dieťa je akurát veľmi naviazané na teba, takže hlavne aby si ty bola počas návštevy v pohode, lebo malé dieťatko nerozruší prostredie, ale ak to ty budeš zle znášať.
ale určite odporúčam ísť, partner už hádam po takom čase upadá aj do depresií a že uvidí malé mu dodá sil a energie aby bojoval dalej.

maminkincecusik
autor
4. okt 2013

@dada1212 nerieš , nerieš 😀 keď mne to nedá 😠
no zatiaľ(aspoň sa tak tvári)to znnáša ako tak...no ale určite by bol cely bez seba,ked by sme sa tam uz konečne vybrali za nim..už špekulujem že novembrovu návštevu ideme..nejak to dáme...jaa budem v pohode na tej navšteve,maximalne od radosti si porumazgam 🙂

angels23
20. okt 2016

@maminkincecusik ako si vtedy dopadla z tou navstevou? Tiez by ma to zaujimalo aj ked viem, ze tema je 3 roky stara