Partner kriminálnik

foreksus
31. jan 2024

Dobrý deň ,

Aký by ste mali názor na chlapa(má 41 rokov) , ktorý strávil vo väzení 8 rokov. Je to len jeho minulosť , inak je všetko v poriadku. Vedeli by ste si s ním predstaviť spoločnú budúcnosť , deti ..... Ďakujem

dettilv
31. jan 2024

@foreksus no podľa toho asi čo spáchal😕keď iba niečo ukradol tak by som to skúsila, ale ak niečo vážnejšie tak nie. A ak by som ešte nemala city tak by som to s ním ani neskúšala😕

janinah
31. jan 2024

Nie.

0silvia0
31. jan 2024

@foreksus asi je mimoriadne dolezite za co sedel, co myslis?

melanta
31. jan 2024

@dettilv 8 rokov je dosť, ak by aj niečo ukradol, tak asi nie nanuk za 50 centov. 8 rokov by sedel ak by išlo o krádež so zbraňou. A byť s niekým, kto niečo ukradol mierac zbraňou na človeka, ozaj by ti to nevadilo?

stanulienkat
31. jan 2024

Ked niekto sedel 8 !!!!!!!! rokov, tak mladicka hlupost to nebola. A keby mal kriminalnu minulost a nesedel by, aj tak by nemal miesto v mojom zivote. Toto su vazne veci. Ludia sa az tak nemenia.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laila22
31. jan 2024

@foreksus záleží to od veľa faktorov.. záleží čo spáchal, kedy spáchal, aký vedie život...? Prioritne nikto nevyhľadáva kriminálnikov, ale stat sa môže všeličo. Poznám muža, čo v mladaidickej nerozvážnostii spáchal delikt za ktorý odsedel tiež 8rokov. Keby to nebolo také smutné, tak je to smiešne... Už 25 rokov vedie usporiadaný , slušný život. Kto to o ňom nevie, ani by ho nenapdlo akú má minulosť. Minulosť človek nezmení, treba sa pozerať na to či sa poučil a aký vedie život v súčastnosti.

lili1313
31. jan 2024

Naozaj záleží od toho čo a v akom veku to bolo.

sasa1310
31. jan 2024

@foreksus 8 rokov bol trest alebo bol prepustený na podmienku po 8 rokoch?

laurita285
31. jan 2024

@stanulienkat napríklad môžeš mať pár gramov trávy (napríklad ich vlečieš pre partiu na chatu) vo vrecku a už sedíš 8 rokov vo väzení!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... takže toľko k tvojim výkričníkom

chvostik1
31. jan 2024

Má 41, z toho sedel 8. 41 - 8 = 33. Ty vek 33 považuješ za mladícku nerozvážnosť a minulosť? Už sa to s ním bude ťahať do konca života pretože najlepšie roky na budovanie kariéry presedel v base.

Žieňa zlaté. V 33 rokoch má mať muž už dosť rozumu na to, aby si plne uvedomoval čo robí a aké to môže mať následky.

Musí ťa veľmi priťahovať keď sa pýtaš na názory na takýto vzťah na verejnom fóre. Ale pamätaj. O tej jeho minulosti nemusíš vedieť všetko. A verím, že ani nevieš. Každý povie len to čo chce a niečo si vždy nechá pre seba. A skôr či neskôr človeka tie jeho tajomstvá minulosti dobehnú. Tak aby si potom náhodou nebola nemilo prekvapená.

janai1
31. jan 2024

@chvostik1 a ty si ako vydedukovala, že ho prepustili teraz? Vo väzení mohol byť aj v 18 do 26

stanulienkat
31. jan 2024

@laurita285 clovek s par gramami drogy by tiez nemal miesto v mojom zivote.

laurita285
31. jan 2024

@stanulienkat v pohode, ja len hovorím že u nás za 10 dávok trávy (teda pre 5 ľudí na víkend, klasická chatovačka) ide človek do väzenia na 10 rokov zatiaľ čo napríklad v Česku ti poprajú peknú zábavu... čiže to či je ten človek kriminálnik je veľmi diskutabilné

chvostik1
31. jan 2024

@laurita285 za gram trávy pokiaľ je to prvý delikt a je to len pre teba na osobnu (s)potrebu 8 rokov basy nedostaneš. A keď aj nahodou áno, tak tri pri slušnom správaní trest o dosť skrátia.

laurita285
31. jan 2024

@chvostik1 ja hovorím o situácií že máš 10 gramov na víkend pre kamošov na chatu, teda dostaneš 10 rokov a po odpykaní 2/3trestu môžeš požiadať o podmienečné prepustenie.

sasa1310
31. jan 2024

@chvostik1 ako vieš, že ho teraz prepustili? Mohli ho prepustiť 10 rokov dozadu

chvostik1
31. jan 2024

@laurita285 polícia a ani sudca nemajú odkiaľ vedieť, že je to len rekreačná dávka pre partiu kamošov na jeden víkend. Tam sa berie do úvahy možný zisk z predaja atď. A je to v rovine slovo proti slovu. Na Slovenku je mariška stále nelegálna. A vždy to bude droga. Takže...

Ale aj tak mi príde smutné obhajovať niekoho takéhoto tým, že je to len pre kamošov na jeden chatový záťah. Ono všetci závislí začínali najskôr na tráve.

sasa1310
31. jan 2024

@laurita285 za to nedostaneš 10 rokov. 10 rokov dostaneš za drogy, keď ich predávaš.

chvostik1
31. jan 2024

@janai1 pracujem len s údajmi čo sú tu. Mladistvý (18r) by totiž 8 rokov basy tiež nedostal len tak pre nič za nič.

lelelienka
31. jan 2024

Nie a deti uz vobec nie

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sweetlife001
31. jan 2024

Nebola by som s takým, neplánovala s ním žiadnu budúcnosť a pre mňa nie je absolútne dôležité za čo to bolo, je mi to totálne jedno za čo by ten človek sedel.
Nikdy v živote.

ropucha6
31. jan 2024

Nie, neviem si to predstavit.

laurika999
31. jan 2024

@chodec15 Basa ešte nikoho nevychovala. Všetko musí chcieť človek sám. Len málo z tých ľudí si skutočne vstúpi do svedomia.
Len málo z nich má podporu v rodine. Väčsinu takých ľudí rodina odvrhne, manželky sa rozvedú, deti sa hanbia.
Tí ľudia sa väčšinou už nemajú kam vrátiť a aby prežili zasa skĺznu na zlé chodníčky.
A 8 rokov sedieť to muselo byť za vážnu vec.

laurika999
31. jan 2024

@foreksus Autorka, s takým chlapom si nič nezačínaj.

martul
31. jan 2024

@foreksus v živote, nikdy.
To nie je ,,len" jeho minulosť, to pôjde s ním celý život. A úprimne, 8 rokov v base nebude sa ukradnutú čokoládu. Záznam v registri, hľadanie práce, príp. branie úveru,....nikdy.

januska12323
31. jan 2024

Závisí od toho za čo by sedel. Ale v princípe nie.

valeria_h
31. jan 2024

Ja dávam druhú šancu. Záleží ale, za čo sedel.

lavender94
31. jan 2024

Poznám takého. V pohode chlap, ale ja by som s ním nechcela nič mať. Ono je už síce zodpovedný, zlý človek to nie je, ale tá mentalita celková je iná. Proste keď niekto ide na 8 rokov sedieť, nie je to len tak. Ani s tými drogami. My keď sme išli na chatu, každý sme si viezli po grame, ale hlavne nás nikto nemal prečo vyšetrovať, lebo takých, čo policajti prehľadávajú, väčšinou sú známe firmy, vie sa, ze sú to fetoši, tie trápne srdcervúce príbehy ako chudáčik mladý chlapec ma pokazený život kvôli tomu ze niesol kamošom par gramom travy su na smiech. Síce s tými trestami nesúhlasím, ale svetúšikovia to nie sú. Pohybovala som sa medzi takými ľuďmi, viem akí mali problémy so zákonom a akí boli v pohode. Ale späť k teme. Mentalita tých ludi je podľa mňa iná. Neviem to vysvetliť. Väčšinou sú to chronickí odrbávači, so všetkým maju problém, všetko čo sa im v živote stalo nie je ich vina atď. Aj keď už ten človek nemusí byt kriminálnik, 8 rokov v base urobí aj z normálneho človeka basistu. Nejaký čas som do väznice chodila ajpracovne. To je úplne iný svet, som mala pocit, že bud sú tam ľudia úplne hlúpi, až jednoduchí, alebo takí ti všetko viem, všade som bol, ale sudca ma odsúdil neprávom.