Partner sa dlho sprchuje

adela17
24. sep 2014

Ahojte. Môj partner sa poslednom čase (2-3 týždne) dlhšie sprchuje.Nehovorim o 5-10 minutovkach , ale 40minut a viac, raz som prišla do sprchy a sedel v sprchovacom kúte. Nechcem byt paranoidná ale ma depresie?Posledne dva mesiace ma ani nepohladká , ani mi nekúpil žiadnu maličkosť. V telefóne nemá žiadne smsky ani cudzie hovory, na internete mi nesedi,a snikym si nepíše. V prací vravel že je všetko v poriadku aj keď poslednom čase trosku musí dlhšie ostávať lebo majú toho veľa pred odstávkou. Milenku by som vyradila ,keďže mame 3-4 kráť minimálne sex do týždňa. City z jeho strany ochladli prakticky z dna na deň. Keď sa ho niečo opýtam vždy je všetko v poriadku. Neviem čo sním je, ale tie dlhé sprchy sa mi vôbec nepáčia. Stretol sa stým niekto uz?Sme spolu 4 rok.

mirkava
24. sep 2014

@adela17 tie dlhé sprchy by som zatrhla!!!! ved skrachujete na vode!!!!! a ostatné je uz na rozhovore....

kikuleenka
24. sep 2014

@adela17 Obávam sa, že na toto Ti nikto druhý ako on odpoveď nedá a je tiež otázne, či on áno. Minimálne sa treba o tom opäť pokúsiť porozprávať s ním a nie sa zožierať po rôznych, hoc aj dobre mienených, radách na internetovom fóre.

adela17
autor
24. sep 2014

@mirkava Veď aj to, nechcem na ňom šetriť vodu ale keď mu poviem aby už išiel von, tak mi povie že za chvylku a ešte tam vždy ostane..Neviem ako by som to opísala ale vôbec sa mi nepáči poslednom čaše.

adela17
autor
24. sep 2014

@kikuleenka Snažila som sa naviazať kontakt už 4 krát , preto som sem zavítala lebo raz dávnejšie mi tu jedna milá pani poradila ohľadom ženských problémov a pomohlo mi to . Nechcem naňho tlačiť aby mi povedal čo sa deje . Dúfam že nie je chorý alebo čo .

mirkava
24. sep 2014

@adela17 skus sa k nemu pridat v tej sprche 😉 uvidis ako sa zachová

adela17
autor
24. sep 2014

@mirkava Vyskúšala som dvakrát , prijal ma.

mirkava
24. sep 2014

@adela17 a ina zmena tam nie je? len ta sprcha? treba sa porozprávat, iné nepomôže

sissy27
24. sep 2014

@adela17 ja sa tiež sprchujem na tvoje pomery asi dlho... nie je to síce 40min, ale 20-30 áno, v podstate každý deň (výnimočne dám len takú rýchlu sprchu, keď je veľmi neskoro)... proste je to môj spôsob relaxu, v kľude si porozmýšľam nad tým, na čo cez deň nie je čas, nikto a nič ma tam neruší, nepočujem žiadne zvuky okrem vody... občas podľa nálady si pustím hudbu... ale keby ma niekto vytrhol z môjho rozjímania tým, že mám končíť alebo nedajbože začal o spotrebe vody, tak ho v tej sprche utopím...
ak sa tvoj partner takto zmenil "zo dňa na deň", tak je pravdepodobné, že ho niečo trápi.. ale čo, to sa nedozvieš ani tu a ani tým, že ho budeš naháňať von zo sprchy... povedz mu, že vidíš na ňom, že ho niečo trápi, a ak bude pripravený sa ti zdôveriť, tak ty si pripravená ho vypočuť... nech vie, že si tu preňho, ale že zároveň naňho netlačíš...

wena
25. sep 2014

Nejako nerozumiem preco si dlhé sprchy spájas s depresiou. Možno mu je len v tomto obdobi viac zima, tak sa vyhrieva pod sprchou, niektorí ľudia to tak robia. Pokial nie ste v zlej finančnej situácii a nevadi vam, ze zaplatíte viac za vodu, tak by som neriešila. Ja sa tiez sprchujem tak 20 min. aj viac a milujem to.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaha
25. sep 2014

@adela17 ak je ta zmena nahla a nikdy predtym to nerobil, tak asi len pockat na nejaky prijemnejsi vecer a pokusit sa o rozhovor. Povedat mu, ze na nom vidis, ako keby ho nieco trapilo a tym padom to trapi aj teba, a bola by si velmi rada, keby sa ti zdoveril..

simca06022011
25. sep 2014

Mozno ma len viac stresov a sprcha mu pomaha sa uvolnit a vypnut... vezmi ho do welnesu cez vikend a pokecajte vo virivke 🙂

adeala
25. sep 2014

@adela17 ja by som mu normálne povedala, čo si sem napísala a povedala mu, že sa bojíš, či mu niečo nie je. Aby sa ti zveril s čímkoľvek, že sa spolu možete v kľude porozprávať.

diskutujuci
25. sep 2014

ahoj, je to velmi zaujimave, co jeho rodina? vsimla si nejaku zmenu? nieco v sebe dusi, nieco ti nechce povedat, sprchovanie ma charakter ocisty, akoby ho nieco trapilo, a nemusi to byt nevera vobec
ak je k tebe pri komunikacii priatelsky, v ociach mu vidis lasku, prejavuje sa rovnako ako predtym nesusivi to s tebou, a vase manzlstsvo je neohrozene
ale nemusim mat vobec pravdu, len som to chce napisat

kikina84
25. sep 2014

@adela17 noo moj partner,ten zasa sedi 40 minut na velkej 😀 ,akurat ze tam neminieme tolko za vodu 😉 ..Kazdopadne ak sa ti nieco nezda,tak to treba prediskutovat s priatelom..Mozno ma depresie a mozno sa tam snazi len vypnut..Kazdopadne kazda prudka zmena spravania ma nejaky podtext,takze jedine rozpravat sa a rozpravat..drzim palce 🙂

jahodnicka
25. sep 2014

vypadá to, že by to opravdu mohl být nějaký psychický problém...pokec s ním a případně odborník...

mawka
25. sep 2014

@kikina84 tiez nechapem, co ich tam tristvrte hodiny moze bavit vysedavat 😀

jahodnicka
25. sep 2014

Jinak já když jsem měla stres tak jsem byla ve sprše pečená vařená...takže tak...

babajaga
25. sep 2014

..neukamenujte ma..alenapadlo ma..chce zo seba zmyt pach inej zeny.....

diskutujuci
25. sep 2014

@mawka vysvetlenie muža je nasledovné : hľadá sily na ďalšie venovanie sa detom a manželke 🙂

kikina84
25. sep 2014

@mawka no to ani ja :D ..ale sak radsej nech vysedáva na zachode,jak v sprche..to by sme zbankrotovali :D

sari24
25. sep 2014

To, či ho niečo trápi, tak to sa pýtaj jeho, my môžme len tipovať 😉
Na dlhých sprchách občas nevidím nič zlé. Robím to aj ja, ale väčšinou si napustím rovno vaňu. Hlavne tiež ak mám stresy tak vždy útočisko hľadám v teplej vode. Človeka to vie veľmi ukludniť..ale určite nie každý deň 😉

elizita
25. sep 2014

a ako by reagoval, keby si za nim vosla do tej sprchy? 😉

yanni
25. sep 2014

moj muz lezi kazdy vecer vo vani. Je to jeho relax po dlhom a narocnom dni. Ale robit to stale, takze ak sa tvoj partner zmenil zo dna na den, tka je v tom nieco ine. Treba sa fakt skusit uprime prozpravat. Ja tiez z toho mojho musim casto tahat ako z chlpatej deky, ale nakoniec povie co a ako.

victory1
25. sep 2014

@adela17 Asi ma nejaky problem a pravdepodobne ta nim nema chut zatazovat. Mozno vobec jeho city neochladli, len ma toho "problemu" plnu hlavu, tak potom ani nema chut na nejake hladenie, tulenie...
Porozpravaj sa s nim, ved zacni ty, zdover sa mu so svojimi obavami, ci nema nejaky zdravotny, pracovny problem..ved ste manzelia, ze by si mu rada pomohla, ak sa da....zacni byt ty zdielna...ze ta to trapi, ze by si bola rada, ak by sa ti zdoveril, ved na to partneri su...
Ak to trva uz dake 2 tyzdne, tak sa mu ten problem samemu teda vyriesit nepodarilo...

honey777
25. sep 2014

Prepáč, za moju otázku, a nechcem ani posudzovať či opovrhovat ! ale nesedí mi to. Na jednej strane píšeš, že milenkou by si vylúčila, lebo máte sex 3-4 x do týždňa minimálne ale jeho city ochladli zo dňa na deň... Takze co to je za sex bez emocii ? On ho iniciuje či ty v domnení, že ak s ním budeš spať, tak "nepojde inde" ? Alebo on v domnení, že ta uspokojí a nebudeš si myslieť, žeby mal niekoho ? Tým ho nepodozrievam, žeby mal niekoho !!! Len par otázok na tvoje vnútorne zamyslenie... Co sa týka depresii, neviem, či by bol schopný mat sex, vtedy človeku upadajú "chute" na podobne aktivity, bo sa mení cely hormonálny systém a nastavenie funkcii organizmu. Alebo mu práve ta sprcha pomáha, aby sa trochu upokojil... Máte sex pred či po sprche ?
Nadväzujem na tému depresii. Ak by mal skutočne depresie, to je vážny zdravotný stav, ale môže mat tlaky v práci, či iné nepríjemnosti a z nejakého dôvodu nieje schopný o tom hovoriť. Aký bol pred tým ? Mal tiež problémy s otvorenosťou voči tebe a komunikáciou ? Ak bude chcieť niečo zatajiť, tak sa bude snažiť to vedome zatajiť ( vymýšľať, vyhýbať sa rozhovoru, bagatelizovat, tebe tvrdiť, že si otravná či si paranoidna a vymýšľal si...), ale ak ho v hĺbke niečo trápi a nevie ako ti to povedať, ty ho poznáš lepšie podotýkam, tak mu daj pocítiť a povedz mu, že si tu pre neho, že ta to trápi, ze vidíš, ze sa snim niečo deje a nevieš co a , že ti nanom záleží a budeš sa snažiť mu pomôcť alebo aspoň sa mu uľaví, ak sa s tebou, dôvernou osobou o tom porozpráva ( ak si teda jeho dôverný osoba ! )... Zamysli sa aj ty, ako reaguješ na neho, ak spraví nejaký pruser, či si neni hystericka, či mu nevyčítas a podobne, co by mu mohlo brániť v otvorenosti voči tebe, ale to by si už za tu dobu tiež mala vedieť, či on ma takýto problém s tebou... Alebo ako to je celkovo s dôverou medzi vami a kultúrou konfliktou , či riešenia problémov.
V každom prípade ubezpecujem ta ešte raz, nekritizujem ta ale snažím sa ti dat len podnety na zamyslenie...
My ti nepomôžeme rozlusknut, prečo on tam je tak dlho zrazu, to ti môže povedať LEN ON SÁM. Samozrejne, ze ta to trápi ale co ta vlastne trápi ? To, ze tam je tak dlho, ze sa ti nevenuje, ze míňa vodu, ze mlčí, ze s tebou nehovorí, ze ti niečo skrýva a nevieš co, či ze s naozaj trápi a ty mu nevieš pomôcť ...? Nad týmto sa najprv zamysli a potom mu povedz tento dôvod ako argument, ze MÁŠ PROBLÉM, KTORÝ S NÍM SÚVISÍ a ak ta lubi a mu záleží na tebe, tak sa bude snažiť tvoj problém riešiť. Vyjadrí sa vo forme, ze TY MÁŠ PROBLÉM a uvidis, ako bude reagovať ! Lebo ak on si SVOJ PROBLÉM NEUVEDOMUJE, ALEBO HO CHCE ZAKRYŤ, tak sa bude vyjadrovať, ze sa nemusíš strachovať, jemu nič neni, či je vse ok, atd. ... A teba to bude stále zozbierať, ze VLASTNE TY MÁŠ PROBLÉM A ON HO NERIEŠI, teda ze s tebou nehovorí o jeho probléme... Vnimas ten rozdiel ?
Ľudská psychika a konanie sú veľmi zamotané a nepoznané a veľa NEVEDOME a motáme sa potom v konfliktoch a trapeniach, ktore NEVIEME PORIADNE POMENOVAŤ a nabaluju sa nane ďalšie problémy a emócie, ktore vychádzajú z prvotne neriesenych problémov...
Veľa štastia prajem

elizita
26. sep 2014

@honey777 s tym ze chut na sex klesa so stresom a depresiou teda nesuhlasim... moj muz to chce furt a neviem ci aj nie viac v zlom obdobi... ventiluje sa tak...

suem
26. sep 2014

@mirkava Ako zatrhnes dospelemu chlapovi dlhe sprchy? 😀 Trosku chore nie?

maribell
26. sep 2014

@adela17 a to sa tak kupe kazdy den? .. ja sa tiez niekedy tak dlho sprchujem pretoze milujem horucu vodu 🙂 a aspon tam si viem popri dvoch detoch ukradnut kusok casu 🙂 a ver mi, vypnut tu sprchu a vyliest do tej zimy nieje jednoduche 😀 ..pride mi to normalne aj ja tam kolko krat len sedim a necham na mna tiect vodu 🙂 a necitim sa depresivne 🙂 .. to je to studene pocasie

kukies
26. sep 2014

možno mu je iba zima..ja sa teraz tiež sprchujem dlhšie 😀