Partner zatiaľ nechce dieťa

patulda45
10. mar 2014

Ahojte zienky 🙂 hladala som odpoved na moju otazku...az som sa dostala sem, tak som sa registrovala a snad s vami pokecam 🙂
"Problem" asi ani nie je problem..je to taky zvlastny stav v mojom zivote a ja neviem co mam robit...
S partnerom sme spolu vyse 4r. Spolu nam to klape, obcas sa pohadame ale nie je to nic vazne, vysvetlime si to a ideme dalej 🙂 byvame spolu vyse 2,5 roka...ja som este mlada baba (22), partner je "starsi" (25). Nemame hypoteku, financne sme na tom velmi dobre, obaja mame pracu, ja mam sice pracu ktora ma velmi nebavi ale-aspon ze ju mam, partner ma "dreamjob" vo velkej prosperujucej firme. Minule som tak uvazovala co nas este caka...a prisla som na to ze od dietatka nas uz nic nedeli. Byvame pracujeme je nam super...takze...dalej nas caka uz iba babatko. Partner deti chce..ale nie teraz. No ja zacinam mat pocit ze nas vztah chcem posunut dalej. Kedze "mame vsetko", nemusime uz na nic cakat. Mam pocit ze sa dostavame do urciteho stereotypu...stale to medzi nami funguje vyborne, no uz mam pocit ze chcem dietatko. Nechcem ho do nicoho nutit..viem ze o dva/tri/styri roky ho bude chciet aj on...ale :( ta tuzba je silna...a ja tolko cakat nechcem. Zato rozchod u nas dvoch neprichadza do uvahy...ved nam je spolu uzasne.
Ako mam zahnat tieto pocity, tu tuzbu po tom mat dietatko...? Som ochotna cakat ked bude chciet aj on...ale je to tazke :( mame v byte jednu volnu izbu, detsku izbu 🙂 nezariadenu...do buducnosti pre dietatko... :( predstavujem si ako ju zariadujeme a pripravujeme..je tazke tuzit po babatku, vidiet ich vsade na navsteve, vidiet ako kamaratky chystaju svadby a podobne veci. Chcem pockat..poradte ako??? Ked vsetko naokolo doslova laka!

ivana1410
10. mar 2014

Ja sa v Tebe trošku vidim 🙂 ....v podsate hneď po škole som isla bývať s partnerom, teraz ideme kupovať byt. Obaja máme prácu ....a tiež by som chcela babo ... 🙂
NEviem či sa s tou túžbou dá niečo robit ...asi len vyčkať pokým tie detičky mať budeme 🙂

radqa
10. mar 2014

Netrap sa s takymi vecami ono to pride 🙂 Ja s partnerom som od strednej skoly... je odomna o 10 rokov starsi teraz byvame spolu už roky a chodime dokopy už 6 🙂 A prave moj partner bol ten ktory este vahal a sam nevedel ci chce ci nechce len sme sa začali o tom rozpravat rozpravat až sme sa nato uplne namotali a teraz už sme v 20 tyždni 🙂 🙂 Na nič netlač a nechaj to plynut a pride to samo 🙂

patulda45
autor
10. mar 2014

Dakujem za rady
Este som chcela napisat...ak by tu niekto chcel vraviet o tom ze som mlada a mam si uzivat. Od 15r "cestujem", studovala som v zahranici. Bola som takmer vsade okrem indie, ciny a pod a ani tam netuzim ist, proste ma to tam nelaka. Ked som pracovala v partnerovej firme tak sme dost casto chodili na sluzobky takze naozaj mam toho za sebou podstate dost a teraz uz nemam ziadne sny ktore by som si chcela plnit...iba dietatko.
Asi naozaj budem musiet vyčkat kym to pride samo :( je to take tazke...

aliza
10. mar 2014

@patulda45 pises len o praci, ine zaujmy nemas? venujes sa niecomu? sportu, kulture a pod. Ine ti niet co poradit, len sa zamestnat natolko, ze nebudes mat cas na dieta mysliet alebo teda si treba pohovorit s partnerom. Ale moj nazor je, ze ste este velmi mladi, na vasom mieste si plnim sny, urcite nejake mas, okrem dietatka, ci nie? chodte cestovat,dorob si nejaku skolu, kvalifikaciu, nauc sa nove zrucnosti, sporty....a hlavne si najdi novu pracu, ktora ta bude bavit. Dietatom este len stereotyp zacina, ak ho mate uz teraz, dieta vam to nevyriesi, prave naopak, mozes byt sklamana. Tvoj muz bude nadalej chodit do prace, pre nho sa nic nezmeni,a le tebe sa zmeni cely zivot, aby si potom nebola sklamana, ze si si to inak predstavovala. Ja by som sa zamerala na to, aby si po pripadnej materskej mala dobru perspektivu, cize dobru pracu, ktora ta bude bavit a na to mozno budes potrebovat nejaky kurz, ci studium a teraz mas na to vhodnu prilezitost. Neskor to uz nebude take jednoduche,

aliza
10. mar 2014

@patulda45 tak cestovanie nie je jedina cinnost...a neverim, ze nemas v 22. rokoch ine sny. Aby sa nestalo, ze v 30-tke zacnes lutovat, ze si poriadne nezila, je tu vela takych tem a zufalych zien. A najma tvoj muz je mlady na dieta, tam by som urcite netlacila, pokial on sam nechce.

patulda45
autor
10. mar 2014

@aliza sportujem 3x do tyzdna, venujem sa dogdancing-u a agilitam, nedavno som dokoncila narocny kurz anglictiny, predtym španielčiny.

gladiola
10. mar 2014

@patulda45 cestuj, športuj, uč sa jazyky, variť, piecť, šiť, a hlavne spi (!!!!) .... potom nebude kedy 🙂

aliza
10. mar 2014

@patulda45 tak chod studovat 😉

adri266
10. mar 2014

@aliza to je super napad 🙂
@patulda45 pises, ze mas pracu,ktora Ta nebavi, tak co tak studovat aby si si nasla pracu, ktora Ta bavit bude? Aby raz, ked deti vyrastu, si sa chcela vratit do svoje prace, nie musela, ak ma chapes 😉

patulda45
autor
10. mar 2014

@aliza ved pisem ze nanho nechcem tlacit...a ani nejdem a nemam to v plane.
Studovat nechcem pretoze ja nie som ten typ. Pre mna strata casu pretoze ak by som mala studovat tak maximalne nejaky marketing a to mi je uz na nic pretoze uz teraz bez skoly pracujem v marketingovej firme kde som dost vysoko a mam pod sebou vela ludi. Co sa tyka toho ze ma praca nebavi-nepaci sa mi na nej to ze musim robit veci ktore su mi "proti srsti", na ktore nemam zaludok (napr vyhodit cloveka o ktorom viem ze ma dve male deti dvojicky..a podobne)
Takze ok, najst si novu pracu. To nebude problem 🙂 ale samu seba poznam a ja viem ze nie som ambiciozny typ ktory by si pracu bral aj na domov. Takze..pridem domov venujem sa športu, psom, domacnosti...momentalne mi najviac casu zabera pes...najhorsie pre mna je vidiet tu prazdnu detsku izbu a vsetky kamaratky okolo mna ktore su tehotne alebo skorotehotne...mam este aj kamaratky vymenit?

romanovic
10. mar 2014

@patulda45 Nie, nemen kamosky 🙂 Ja viem, nam sa lahko radi... Len myslim, ze v takej situacii asi nemozes robit nic, iba skusit sustredit svoju pozornost na iny ciel. Lebo tlacit sa pilu sa nevyplaca, ten druhy moze zacat strajkovat, alebo mat pocit, ze bol do niecoho dotlaceny a raz ti to moze vmiest do tvare.
Nemaj mi to za zle, ale fakt si mlada, uzivaj si (v dobrom) kym sa da, lebo ked pride dieta, tak dalsich 20 rokov budes uz len na druhom mieste...

mylove321
10. mar 2014

tak zariaduj tu izbu a v tehotenstve budes mat o starost menej :D

aliza
10. mar 2014

@patulda45 to je vsetko v poriadku, len som trochu prekvapena, ze niekto uz v 20-tke nema sny a vidi zmysel iba v dietati. Ja v tvojom veku som studovala, sutazne sportovala, pracovala v rodinnom biznise, ja som sa do 10-tej vecera nezastavila. Proste taky normalny, studentsky, mladicky zivot, stale som sa nieco nove ucila... a sny mam doteraz 😎., aj ked sa mi vacsina z nich splnila, stale je po com tuzit a kam sa posuvat a to mam 36. neviem si predstavit, ze by moj osobny zivot skoncil v 22. 😖

melleanor
10. mar 2014

@patulda45 alebo začni plánovať najprv svadbu, to je tak na rok a potom sa uvidí ďalej... Dieťa by malo prísť do kompletnej rodiny...

patulda45
autor
10. mar 2014

@aliza neviem ja za svoj sen a ciel povazujem deti... 🙂 dobre ich vychovat dat im vsetko co mozem, samozrejme mysliet aj na seba. Ale momentalne by mi absolutne vobec nevadilo "obetovat" sa pre deti...budem ich mat teraz a ked dospeju, stale budem v podstate mlada a mozem si zivot este uzivat.
Rada varim, skusam nove veci, tiez peciem, staram sa o domacnost, venujem sa psom, venujem sa sebe...myslim ze mam toho dost a ja zase nie som ten typ ktory potrebuje neustale robit nejaku cinnost a mat ambicie az neviem kam...
Ja som spokojna s tym co som dosiahla teraz. A samozrejme ze mam "sny" 🙂 ale..neviem tie pre mna momentalne nie su tak dolezite ako mat deticky...
A nevidim zmysel iba v dietati..joj ani len nevies ako velmi makam na dogdancingu 🙂 nemyslim na deti cely den, az taka "chora" nie som.. 🙂)
Len ked si vecer lahnem do postele...ked vidim vonku mamicky..ked vidim na nete videa..ked pocujem "vies o tom ze Tanicka je tehotna?" a podobne...vtedy to zamrzi..a poviem si ze nic mi nebrani mat deticky, uzivat si materstvo tak ako si ho uzivaju moje kamaratky...lenze nemozem ich mat, lebo polovička nechce..aj ked si to mozme dovolit a viem ze by sme to zvladli :( ja davno nemam "pohodlny" bezstarostny zivot..a kedze mam 4 psov, uz davno nie som prvorada, vsetko prisposobujeme zvieratam, kazde rano musim vstat o 5:30 vyvencit atd atd, na obed tiez a poobede tak isto, venovat sa..potom idem cvicit...takze ja som si vedoma toho ze spinkat do 10:00 uz nebudem, lebo ani teraz nemozem 🙂 takze si nemyslim ze moj zivot sa nejak rapidne zmeni-co sa napr casu tyka.

patulda45
autor
10. mar 2014

@melleanor pre nas svadba nie je nejak extremne podstatna. Kazdy ma na to iny nazor..nam by nevadilo keby sme mali dieta a neboli zobraty. Takze to mi situaciu neriesi 🙂
Ale dakujem za nazor.