Partnerka nechce sex

impulzivny01
20. mar 2016

Ahojte damy. Sem tam zajdem precitat Vase diskusie aby som poznal aj zensku stranku roznych veci a problemov. No mam aj ja problem resp myslim ze to je spolocny problem aj mojej partnerky. Ma vseobecne nezaujem o sex so mnou. Sme spolu viac ako 3 roky. Mame kusok po 30tke. Zo zaciatku to bolo skvele no postupne sa to znizovalo. Ma toho v praci vela to chapem no aby sme mali sex tak 2-3 krat do mesiaca to mi je naozaj malo. Aj som sa s nou to snazil preberat aj apelovat nejako nic nezabera. Byvali sme spolu u nej tak sa to este dalo zhruba tak 2x tyzdenne. Snazil som sa jej pomahat aby toho nemala vela a aby si po praci vedela oddychnut. Aj okna som poumyval (jar, jesen) ako prekvapko 😀 na prvykrat to malo uspech potom to brala ako beznu vec rovnako ako ked som nam nieco navaril a tak. Pred rokom sme sa chytili na prkotine - ak sa aj chytime tak to je stale len prkotina aj sa potom na tom zasmejeme. A demonstrativne som odisiel k sebe. Potom sme sa udobrili no uz spolu nebyvame v jednom byte ale kazdy zvlast. Je to divne ja viem. Ona je taky rozvazny typ vsetko analyzuje a premysli a ja som ten skor impulzivny. Zvykneme sa sem tam chytit ale to skor na tom ze ju nabadam nieco spravit , vyskusat atd lebo viem ze to dokaze a chcem ju podporit a ona to berie ze ju tlacim do niecoho. V poslednom case sa ale dost natahujeme ohladom sexu. Je to nadherna zena a ja by som s nou mal sex aj kazdy den. Kludne aj ked som po sluzobke utahany tak nemam problem ked sa ku mne prituli. Uz neviem co dalej. V praci toho ma vela a sa snazi lebo sa boji ze ju prepustia (co je blbost kedze ako nestranny pozorovatel vidim ze robi aj za inych). Z financneho hladiska sa nemame na co vobec stazovat ani sa nehadame nikdy. Aj som jej minule vravel ze neviem co sa stresuje ze aj keby boli blbci a ju prepustili ze od toho som tu ja aby som jej v takej situacii pomohol. No bola vychovavana tak ze jej rodicia maju samostatne ucty a peniaze , to velmi pochopit neviem. je toho velmi vela na pisanie len nechcem vypisovat roman len sa kusok vykecat tu takto anonymne a precitat si rady. Ps : minule som jej tak vravel ked uz som bol v koncoch ze ci nezajdeme k sexuologicke ze mozno som ja vadny - ona nechce svoje sukromie preberat s cudzim clovekom , co by som aj vedel chapat 😒 .

5ninka
20. mar 2016

@alaguema nastastie nema.a som rada,akurat baby vdaka vam si uvedomujem,ze robim chybu.Idem nieco s tym urobit.Asi ano,je svatec.A zajtra volam do upratovecej firmy.Baby dakujem,ze ste mi prehovorili do duse.

sue
20. mar 2016

@5ninka držím veľmi palce 😊 rieš, kým nie je neskoro 😉

ena70
20. mar 2016

@impulzivny01 uf... ste dvaja mladi trochu po 30-tke...panebože žiadne starosti okolo detí, rodiny, živobytia...v tomto veku by ste si mali užívať, aj ona by mala chcieť veru oveľa častejšie. veď žena je v tomto veku v najväčšom rozkvete, už vie čo jej robí dobre, vie si to vychutnávať plným priehrštím.... ja v tomto veku a keď sme boli bez starostí, tak sme sexovali podľa chuti 🙂...navyše aj bývanie máte...nehrozí že rodičia načúvajú za chrbtom...a prepáčte žienky ale je blbosť si myslieť že ona očakáva že on príde s prsteňom a potom bude akože sex na dennom poriadku??? to je sprostosť... ja som nečakala či môj vtedajší frajer príde s návrhom na sobáš, proste sa sexovalo keď bola chuť... myslieť si, že po ponuke na sobáš či prsteň bude sex častejší, tak to je veľká chyba! ak by som si práveže chcela muža omotať okolo krku, tak sa okolo neho krútim, vrtím a nie sa mu odcudzujem - odťahujem, bývam extra, neriešim problém... ja ti poviem toľko, že ak teraz nemá chuť na sex veľkú kým nie sú deti a starosti okolo chodu domácnosti, prípadne finančné, tak potom už dupľom chuť opadne, lebo potom bude ozaj unavená... ak nemá záujem problém riešiť, tak vidíš jej postoj. my ženy fungujeme takto - ak nás vy muži nepriťahujete, city vyprchajú, tak sex nebude. možno už nemá záujem o teba lebo sa zjavil ktosi iný, a vtedy sa žena jednoducho nerozdvojí,lebo v hlave jej už figuruje niekto iný. skús s ňou hodiť reč na tému budúcnosti, ako to vidí ona, či má záujem či nie a podľa toho sa zariaď. no mám obavy že jej je lepšie samej.

bobulazelena
20. mar 2016

@ena70 presne tak...ziadost o ruku nema so sexom nic spolocne,teda pokial niekto necaka do svadby ale to evidentne nie je ich pripad

oldman50plus
20. mar 2016

@impulzivny01 Pred 25rokmi by som mohol napísať to čo ty, doslova slovo za slovom (s výnimkou oddelených účtov) a faktu že sme boli spolu 3x toľko a mali už 2 deti. Viac ako 20 rokov som robil všetko možné, so sexom to bolo stále horšie a horšie, potom som rezignoval. Manželka (dnes už bývalá) si našla tajného milenca s ktorým zažívala sex ako so mnou nikdy (well, to hovorí dnes, mne sa to po narodenie detí zdalo fajn). Môj názor že ak nemáš deti neváhaj ani minútu. Ver mi že existujú ženy ktoré budú mať záujem o sex a vzťah s tebou, s touto neverím že to zmeníš. Neverím, neverím. A zrejme aj ona si nájde niekoho s kým jej to bude fungovať lepšie, ona nemá záujem o sex s tebou ale určite je niekto s kým by mala. Ak to nejde tak to nejde, ďakuj bohu že nemáte deti.

mircalla
20. mar 2016

@impulzivny01 No ja ti poviem tak, ze s niektorymi ex ma po case skratka sex nebavil s niektorymi ano. Nic za tym nebolo. Dokonca to nemalo ani nic spolocne s kvalitou vztahu ci citmi, jednoducho to v niektorych pripadoch prestalo byt zaujimave a nastala stereotypna rutina/nuda. Moze to byt komplikovanejsie a aj nemusi.

klariska1
20. mar 2016

Ja som to tu uz v niektorej z diskusii rozoberala, ale skratka aj v tomto pripade si myslim, ze tvoja partnerka nie je sexualne zalozena.... nevyzera to len na momentalnu nechut....naozaj si to rozmysli, taketo veci sa casom zvyknu zhorsovat

trubi
20. mar 2016

@5ninka poznám, aj priateľova mama všetko zvláda + mužskú robotu. Ja sa zatiaľ snažím preúčať. Tiež zvládnem aj mužskú prácu (teraz zrovna nie), ale musí pomáhať aj mne. Zatiaľ to ide pomaly, ale hlavne, že ide..

Aj si sa snažila s ním o tom porozprávať, že potrebuješ pomôcť?
Ako by vnímal pani na upratovanie ako píše @sue ?

trubi
20. mar 2016

@5ninka prepáč, nevsimla som si, že už to riešiš 🙂 tiež držím palce 🙂

slnecnica174
20. mar 2016

@impulzivny01 Ten vas vztah je cely divny. Preco vlastne uz spolu nebyvate? Ty sa okolo nej nejako az prilis snazis. Aj okna jej poumyvas, navaris. Ona toho v praci ma vela, kto toho v praci nema vela? Ked aj je clovek unaveny, a ma chut, na sex si najde cas vzdy. Tiez si myslim, ze ten vas chybajuci sex ma nejaku hlbsiu podstatu.

impulzivny01
autor
20. mar 2016

Dakujem damy 🙂 . No niektore ste mi riadne nalozili 😝 . Ja ju nenahanam kazdy den ze chcem sex to som len napisal ze ja by som s nou vedel mat sex kazdy den. Ineho nema to som si isty ved uz ju poznam za ten cas. A viem ze ma ma rada (a to si teraz nenamyslam). Som sa jej taktne opytal dnes ze preco je to tak no odpoved bola ze to nepotrebuje tak casto ako ja. O jej praci viem dost vela lebo sa mi zvykne postazovat a potom to spolu preberame. Niekedy si myslim ze by bolo lepsie aby mala menej stresujucu pracu na nizsej pozicii. A ked je sex tak mi povie potom narovinu ci to bolo fajn alebo nie - ale to uz po takom case vidim aj sam. A jasne ze sa snazim aby bola co najspokojnejsia 🙂 . A preco nebyvame spolu? No ona byvala predtym sama. Mala svoj rezim, system odkladania veci a vsetko okolo toho ved to vy zeny lepsie poznate. A v tom jej do toho vstupi muz. Ja som predtym nikdy nebyval u zeny. A dost sme sa museli navzajom okresavat v beznych malickostiach no stale to je jej byt a necitil som sa tam ako v nasom aj som jej to vravel. A po tej hadke som demonstrativne isiel prec - ved vy tu radite inym zenam nech idu just prec na truc niekam od muza na chvilu atd. Lenze ona je asi najtvrdohlavejsia osoba aku poznam 😀 a ked si prizna vinu tak to je mala oslava. A o buducnosti sme sa rozpravali aj o detickach. Chce to riesit az po svadbe a to je zacarovany kruh. Aj sme sa rozpravali ze by sme mali nove spolocne byvanie tam by nik nebol "general" . Ale tam su zas v tom jej rodicia ze ako mozme riesit take financne operacie bez svadby. A sme na zaciatku . Teraz normalne premyslam ze asi od rozkose hladame problemy kde nie su. A ja sa bojim ze to bude potom mozno aj horsie i ked nemusi. A ja si nepotrebujem komplikovat zivot a ponizovat manzelku nejakymi bokovkami ked budem mat rodinu. ps: hak neberie to sme preberali uz skor (tiez som myslel ze to bude tym) kedze chceme mat deti a predsalen to nie je pre telo najzdravsie.

papricka33
20. mar 2016

@impulzivny01 no, mily-zlaty, najdi si inu, mozno ani nie nadhernu zenu. Staci taku, ktora ta bude lubit. Bez urazky, TO vedla teba, je preracionalizovany psi cumak ☹ Sorry, ale neexistuje praca, ktora by branila 2 mladym ludom, bez deti, kolotoca okolo rodiny... uzivat si, byt spolu, bez kalkulacii. Ty ju mas rad viac, ako ona teba. Len stracas cas :-/

pieksamaki
21. mar 2016

Ja už by som najradsej nesexovala vôbec, ale to cakáme štvrté, mám 5,5; 4; 2,5ročné deti......bez pomoci, lebo mamu mám ďaleko. .... je to iná situácia prirodzene, ale našla som sa V popise tvojej priateľky, že je systematicka, analytická, dosť to zaťažuje mozog....Vo význame, že chuť na sex klesa aj z tohto pohľadu.... ...A môj manžel je presný opak, ale vnímam to dosť nespravodlivo, lebo on je ten, čo ani lyžičku po sebe neupracuje. .....pohra sa s deťmi, je pomalsi typ, taky pozitkar, zasneny, len chcem povedat, ze je to náročné vyomunikovať moju požiadavku O predstave toho, kde to je bežný základ U muža. ....že si od práce riad aspoň do drezu alebony umývačky. Neočakávam, že bude vysávať. ....ale V tomto niekedy už nevládzem A vnútorné som začala obviňovať svokru, že ho doteraz obskakuje, preto tam už chodíme zriedka........držím palce, vnímam , že si pochopil spätnú väzbu od mnohých Z nás. ....A ja som sa polutovala🙂...ale zaujal ma nadpis článku, lebo som myslela, že nebudem jediná. ...iná situácia samozrejme;)

jennky13
21. mar 2016

@impulzivny01 myslim si, ze teraz je cas , aby ste obaja prehodnotili, ci chcete byt spolu ....ona ma svoje muchy ( to nie je podstatne), ty mas svoje, ale spolocny zivot je o obojstrannom obrusovani a obaja musia robit kompromisy....
Vies, muz by mal milovat zenu taka aka je a urobit to, co ju urobi stastnou, ale zena by mala chciet to iste pre muza....a ta tvoja to podla tvojich slov nerobi ....ak vidim, ze muza , ktoreho milujem,ze sa trapi, ze mame sex malokrat a chyba mu to a ak ho milujem tak sa snazim najst kompromis....mozno to nebude tak casto ako chce on , ale urcite castejsie ako chcem ja ....milovat toho druheho predsa znamena chciet ho urobit stastnym a ak mi o to nejde tak ho necham ist nech si to stastie najde inde.....
...mozno mi teraz niektora napise, ze som naivna, ale to bolo motto nasho uz teraz 25 rocneho manzelstva ....obaja sme sa (aj ked nie vzdy sa nam to darilo ) snazili urobit stastnym toho druheho ....
zvaz a porozpravaj sa z tvojou partnerkou, ci to mysli s tebou vazne a ci ti stoji za to, aby bola menej tvrdohlava a menej si stala na svojom ....moze byt akakolvek krasna, za chvilu ti jej krasa bude naobtiaz, lebo lezat vedla krasnej zeny a nemoct sa jej dotknut je trapenie ....

ja byt tebou, tak sa stiahnem dost viditelne ....a naozaj zvazim...co dalej ...tu totiz nejde len o sex, ale o postoj....ak je jej lahostajne, ze ta nieco trapi, ze ti nieco chyba, tak si jej lahostajny ty ako osoba a to je na zvazenie...

natalka13
21. mar 2016

Nikdy som nechapala tu vyhovorku - unava. ved chodte do postele o polhodku skor. to nieje beh na 5km.
Co ti poviem, ak nechce sex,asi z neho vela nema a ak nema niekoho ineho , tak nevidim iny dovod preco ta odmieta.

alaguema
21. mar 2016

@impulzivny01 ak je jej potreba podstatne nižšia, než tvoja, rátaj s tým, že po pôrodoch klesne ešte viac. Na tvojom mieste by som si veľmi dobre rozmyslela akékoľvek záväzky s touto ženou.

slnecnica174
21. mar 2016

@impulzivny01 S tym byvanim si ma trosku pobavil. To si fakt myslis, ze ked budete mat spolocne byvanie, ze tam nebude nikto ,,general,,? Samozrejeme, ze bude.... ona. Ja by som urcite riesila najprv spolocne byvanie, lebo sa moze lahko stat, ze na nom vas vztah stroskota. Co sa tyka sexu, partnermi ste, aby ste jeden druheho vypoculi a aj sa snazili vramci moznosti zmenit co toho druheho trapi. Samozrejme nemozes ju do nicoho nutit a nemoze sa ani ona nutit do niecoho co nechce, mala by prinajmensom o tom porozmyslat, ci tento stav, ktory ta robi nestastnym nezmenit😉

tomasko27
21. mar 2016

Jooj uz nech mam po porode a po a mozme zacat,lebo sa s muzom z toho ne-milovania zblaznime.
Ked som tak pocas tehotenstva rozmyslala,tak pred tehotenstvom som bola blba lebo som mohla to mat no nechcela,lebo tiez hento a tamto a az potom cez tehotenstvo ked som to nemohla mat a chcela tak som si uvedomila veeela veci.A tak cakaaame 🙂 🙂

slnecnica174
21. mar 2016

@jennky13 Uplne s tebou suhlasim.

trubi
21. mar 2016

@impulzivny01 tak asi si budeš musieť zvyknúť, keď s ňou chceš byť.. Aj ste preberali, že ty by si rád častejšie?
Neviem si to neskôr predstaviť. Ako keď je žena tehotná, tak má zvyčajne väčšiu chuť. I keď niektoré sa zasa boja, že by to mohlo bábätku ublížiť, tak nechcú vôbec. A čo keď bude bábo? Zmieriš sa s tým, že to bude tak často ako doteraz a pravdepodobne aj menej?

Otázka spoločného bývania. To 30 ročnej do života stále kecajú rodicia? Ako samozrejme ze kecaju aj mne, ale vedia, že si spravím po svojom..

A detičky chce riešiť až po svadbe. No ako dobre 30 rokov nie je veľa, ale kedy ich teda chcete mať? Teda skôr ona? Nechcem strašiť, áno rodia aj 40 ročne bez komplikácií. Ale zasa aj ženy pod 30 majú problém otehotnieť alebo s tým aby im bábätko prežilo.. ☹

trubi
21. mar 2016

@jennky13 veru, nie je dobré druhému dávať všetko a sám sa stále prispôsobovať..

helena1234
21. mar 2016

@impulzivny01 Ahoj. Tak nečítala som všetky komenty , ktoré ti prisli na tvoj príspevok , ale napíšem ti ja , čo si o tom myslím. U mna je to naopak. Ja mám záujem o sex , ale partner si myslí , že stačí tak 2 krát do týždna. Sme spolu 11 rokov a máme 3 deti. Ja si myslím, že by mohlo byť aj každý den. Prečo nie? Tiež sa kôly tomu hádame a on mi tvrdí , že nie som normálna . Haha. Inú určite nemá , a milujem ma, len sa proste v tomto nezhodneme. Niekedy sa stane , že partnery si rozumejú , ale v potrebe na sex sa nezhodnú.

sue
21. mar 2016

@impulzivny01
Takže : ona s tebou nespí, pretože má chuť menej často ako ty...a je jasné, že pri oddelenom bývaní sa ťažšie zlaďujú časy na sex, keďže to tým pádom nemôže byť spontánne...to je jeden problém...ktorý by sa podľa tvojich slov dal vyriešiť tým, že budete spolu žiť...spolu žiť ale nemôžete, pretože ona sa k tebe nasťahovať nemôže/nechce a ty k nej tiež nie, lebo sa tam necítiš ako doma...spolu ale odísť nikam nemôžete, lebo dáte na reči rodičov (po 30ke? wtf? 😲 ) a nemôžete si nič spolu kúpiť bez svadby... ktorá ale nie je doteraz riešená...prečo nie je riešená? ...a po celom tomto slede toho ako čo nemôžete, nechcete ty napíšeš, že spolu plánujete deti??? 😲

...akože sorry, ale vďaka, že si mi takto zrána dvihol tlak...a načo teda doprčic čakáte? 😲 ak vieš, že ju miluješ a ona teba a viete. že spolu chcete zostarnúť a veríš, že všetky vaše problémy chcete spolu prekonať, tak švihaj do zlatníctva, potom do kvetinárstva, do dvoch mesiacov spravte svadbu, kúpte byt, sploďte dieťa a žite spolu šťastne až do smrti...

...toto mi naozaj pripadá tak, že dvaja mladí, zdraví ľudia nevedia čo so sebou od radosti, tak si komplikujú život 😒 prečo sa neviete normálne porozprávať? ...o svojich túžbach a potrebách?

...na tvojom mieste by som sa snažila o rozhovor, kde by si priateľke vysvetlil čo potrebuješ, o čom snívaš a kde by ona vysvetlila detto tebe... možno by padli aj tie zábrany čo sa sexu týka...ja osobne by som sa bála ísť do manželstva s mužom, s ktorým by mi to neklapalo v posteli už pred svadbou a pred deťmi 😔

trubi
21. mar 2016

@sue myslím, že by si ju aj zobral, len sa bojí, že ona bude stále o všetkom rozhodovať a on poslúchať, či?

@impulzivny01 mohol by si sa k tomu vyjadriť. Prečo ešte nie je svadba? 😉

sue
21. mar 2016

@trubi ...ja by som si ju na jeho mieste tiež ešte nezobrala 😀 na druhej strane na jej mieste by mi blikala kontrolka...že ako by v manželstve riešil problémy, keď ich už počas chodenia rieši odsťahovaním sa... ja mám proste pocit, že sex je len taký "vypuklý" problém, ktorého pôvodcom je zlá komunikácia 😒

trubi
21. mar 2016

@sue ani ja 😀 inak ja si to vôbec neviem predstaviť ako to u nich funguje. On chce sex. Ako jej to da vedieť? Snáď jej to len neoznámi 😀 ved keď môj sa príde so mnou maznat, tak snáď ho neodstrcim.. Bodaj by prišiel 😀

agnes9
21. mar 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

@trubi by si bola radsej keby aj castejsie chodil co? :D :D

trubi
21. mar 2016

@agnes9 pravdaže, ja som s tým problém nemala, ani keď to bolo každý deň 😀 lenže teraz má iné veci v hlave ako kedysi 🙂

oldman50plus
21. mar 2016

@trubi Na to to ti odpoviem Pritúliš sa a:
1. stupeň - Nerobí nič, absolútne nič, otočí sa chrbtom a pevne spolu drží nohy -pokračujeme-
2. stupeň - začne ostentatívne odfukovať aj keď je jasné že nespí -pokračujeme-
3. stupeň - slovný "čo už zase otravuješ chcem spať sex sme mali minulý týždeň" -pokračujeme-
4. stupeň - odstrčí ťa a povie" nerozumieš ze nemáš otravovať, tam sa otoč a spi" -pokračujeme-
5. stupeň - berie vankúš a perinu so slovami " ty si maniak idem spať do druhej izby" chlap sa medzitým ide posilniť alkoholom na guráž takže pokračujeme-
6 stupeň - Ak okamžite neodpáliš začnem vrieskať na susedov. -
7 stupeň - vlastne ani neviem, nemám skúsenosti a nikdy som nepočul. 😵

charity
21. mar 2016

@oldman50plus V ktorom stupni podľa Teba začína sexuálne obťažovanie a v ktorom pokus o znásilnenie?