Partnerka stratila voči mne vášeň

mao78
12. jún 2016

Dobrý deň som muž a s priateľkou máme problém neviem si rady a rád by som si prečítal názory iných. Posnažím sa napísať čo najviac faktov Ide o to že s priateľkou chodíme spolu už 7 rokov. Je to jej prvý vážny vzťah má 22 rokov a ja 27. Ja som nedávno doštudoval a ona ešte študovať bude počas vzťahu ako študenti sme spolu bývali a teraz už nebývame pretože ja som išiel po štúdiu domov hľadať si prácu a ona ide pokračovať na inú školu takže budeme mať možnosť stretávať sa len cez víkend. Problém je že sa mi nedávno zverila s tým že voči mne stratila vášeň a začína ma brať ako príjemného kamaráta pričom tvrdí že ma ľúbi ( nieje v tom žiadny muž to viem na 100%!!! ) som tiež pre ňu už neatraktívny a nemá veľmi záujem o sex, bozky, dotyky ...i keď spávame spolu ale myslím že je to len z donútenia alebo preto že nechce aby som sa hneval, urážal a podobne z tohto všetkého vyplýva že si nieje istá či chce so mnou žiť v budúcnosti a mať so mnou deti a pod ( manželstvo ) Momentálne sa pripravuje na príjmačky má ešte štátnice a berie tiež antikoncepciu tvrdí že toto nehrá takú úlohu v tom čo skutočne cíti. Mohlo to všetko zabiť stereotyp možno...Fakt neviem čo mám robiť jediné čo môžem je asi len nebrániť jej v rozhodnutí aby bola šťastná keď mi povie že je koniec. Alebo to nejako zmeniť len neviem ako by som mohol. Čo si o tom celom myslíte ?

matazirafa
12. jún 2016

@mao78 zacinam sa v tom stracat kedze v uvodnom prispevku tvrdis ze si isiel domov hladat pracu a teraz ze zijes v zahranici.. a zahranicie je pojem siroky, nevieme ci budete vobec v rovnakom state.. takze nemam silu dalej nad tym uvazovat a opustam debatu, kazdopadne keby ste sa lubili uprimne a boli si sudeni, vyriesite to aj bez modreho kona kedze po tolkych rokoch by spolu dvaja uz mohli vediet komunikovat na urovni.

mao78
autor
12. jún 2016

študovali sme na SR ja idem domov do Rakúska som slovák ale bývame tu v Rakúsku a ona ide pokračovať do Česka. Vieme komunikovať na úrovni :D len je to pre nás niečo nové neznáme tieto pocity teda ja také necítim rozprávame sa o tom a hľadáme možné riešenia čo by to mohlo zmeniť. Ja som len potreboval rady a poradiť od niekoho kto to zažil a vedel to vyriešiť.

natulinka
12. jún 2016

dajte tomu ešte šancu, napr. spoločná dovolenka, zmena klímy, skúste ju požiadať o ruku aká bude jej reakcia 🙂

sorciera24
12. jún 2016

@mao78 pises, ze by ste mali moznost stretavat sa len cez vikend.....na aky dlhy cas? pises, kym dostuduje....to je kolko? rok?
a vystrasit ju tym, ze by si jej povedal, ze s nou pocitas?......mozno rpave na to caka.....ze aj ona s tebou moze pocitat...
my sme s muzom mali jasno, boli sme 4 roky na inertnate VS stale spolu, on skoncil VS a mna cakal este 1 rok, on odisiel za pracou na druhy koniec republiky, ja som ostala studovat posledny rocnik.....vedeli sme, ze nas caka takto rok, byt spolu tak kazdy 2-3ti vikend! (aj to nie cely)....dovtedy sme boli stale spolu....ale zvladli sme to len preto, lebo som vedela, ze potom uz spolu budeme....nasledne sme sa zasnubili a vedeli sme, ze po tom roku, ked skoncim skolu......ideme do spolocneho (este sme sice nevedli, kde a co....ono sa to samo postupne vyriesilo......)...ale ide o to, ze sme vedeli, ze chceme byt spolu a ze dialka ci nic ine nas nerozdeli....to bolo len skuska.....rok sme zvladli a odvtedy sme uz spolu 😀 ..... ja len, ze mozno chce istotu, ze tu aj napriek dialke stale pre nu budes.....mozno schvalne hovori opak, ze si to manzelstvo zatial nevie predstavit...ale co ma hovorit?...kebzye vytasis prsten......mozno by si vzbudil nielen jej stratenu vasen 😉 ...ale to su len moje domnienky....

rebellefleur
12. jún 2016

Za seba - vždy keď mi partner prestal byť atraktívny a tým pádom samozrejme vzájomné dotyky, bozky atď mi už príjemné až tak neboli, vždy vždy nasledoval rozchod. Baba ma 22, je mladučká, jej prvý vzťah, 7 ročný a viac nie si pre ňu atraktívny a pod.? Ja by som povedala, že ešte nemá gule na to, aby ukončila 7r vzťah,v kt ma istotu, aj keď ťa nemiluje

tobnuf
12. jún 2016

Tiez si myslim ze je velmi mlada a ze sa nechce nejako viazat a chce poskusat v zivote este vselico.. aj nove vztahy ..

mao78
autor
12. jún 2016

@rebellefleur Ale ona ma vraj miluje

rebellefleur
12. jún 2016

@mao78 - VRAJ 😉 ako ta moze milovať keď nie si pre ňu atraktívny, nehrnie sa do dotykov, bozkov, sexu? Troška sa nad tým zamysli

mao78
autor
12. jún 2016

@rebellefleur Láska nieje len o bozkoch, dotykoch a sexe 🙂 Môže ma milovať preto že stojím vždy pri nej som jej oporou spolu sa smejeme a pod

rebellefleur
12. jún 2016

@mao78 - povedala som ti svoj nazor, môžeme sa o tom pobaviť po nejakom čase 🙂

yasmeena
12. jún 2016

vies ako to je-ked mas nieco iste /tak ako ona teba/-tak to zovsednie....pravda je tiez aj to,ze takzvane pauzy su takmer vzdy definitivny rozchod....viem co citis,zazivam to teraz aj ja,ale ver,nic neporiesime....len urobit malinky krok nabok,vymysliet nieco,cim zaujmes-od zmeneneho vzhladu po novy konicek a podobne...a cakat-nespravat sa vsak ako kamarat-chces byt predsa milenec a partner...tazke,ale vsetko ostatne ta druha strana bude citit ako natlak....vzdy,ked niekto povie,ze miluje ALE....tak je zle ...

sue
12. jún 2016

@mao78 aj ty mi prídeš trochu nezrelý a naivný 😊
...vo vzťahu môže dočasne dôjsť k výpadku rôznych vecí...pretože o vzťah sa treba starať...veľmi veľmi veľmi...a treba na to dvoch....

Držím palce, čas ukáže 😉

mao78
autor
12. jún 2016

@sue Ja viem že keď niekto má vzťah a lásku že to nijee koniec že zvíťazil a teraz si ide lážo pokoj nič nerobenie...viem že sa o to treba starať keby to tak nebolo dala by mi košom po roku ale ona mala vždy dôvod ma ľúbiť a nenudila sa pretože som ju vždy vedel prekvapiť potešiť a hlavne sme si to spolu užívali...lenže prišla škola...učenie, menej peňazí a stále dookola to isté. Myslím si že toto bol pravý dôvod ona je mladá chce viac žiť, cestovať, dovolenkovať zažiť dobrodružstvá to ja tiež lenže neboli nato financie tak sme nemohli trebars ísť do Tatier ubytovať sa zmeniť prostredie a tak upadla do tej nudy snažil som sa to vykompenzovať malými prekvapeniami darčekmi a pod no aj tak to je takto ako je

jema_suri
12. jún 2016

@mao78 ja by som povedala, že po 7 rokoch zistíš, že ju vôbec nepoznáš...tak to vidím ja...

mala_hobitka
12. jún 2016

@mao78 Myslím, že odpoveď ti dá ak budeš vedieť či ju nepriťahuješ ty osobne (a iní muži áno) alebo jednoducho vôbec nemá chuť na sex, s nikým.
a) ak ju nepriťahuješ ty osobne môže to byť prechodený vzťah alebo si uvedomila, že to čo k tebe cíti vyprchalo, prípadne zistila, že od muža (a vzťahu) očakáva niečo iné, .... toto považujem za pravdepodobné, lebo ste obaja dosť mladí a výber partnera v pätnástich (v jej prípade) a v dvadsiatich (v tvojom prípade) býva väčšinou chybný (väčšinou nie vždy) ... a ešte by to vysvetlovalo, že nechce akúkoľvek intimitu (dotyky, bozky, objatia - lebo tie nemusia viesť k sexu - ledaže by bol typ muža, ktory nežnosti prejavuje zasadne len keď vedú k sexu)
b) ak ju nepriťahuje nikto môže mať zdravotný problém - psychika, hormóny atď

duplessis
13. jún 2016

@mao78 A ty si vieš predstaviť, že by si mal celý život už iba ju, žiadnu inú?

Myslím si, že tvoje logické analýzy v tomto prípade nepomôžu, pocity nezmeníš žiadnym hľadaním riešenia... ona to pociťuje tak, že už ste viac kamaráti ako milenci a to už ťažko zmeníš, skôr sa zamysli či s tým dokážeš žiť.... ak nie hľadajte si nových partnerov.

mojkamojka
13. jún 2016

@mao78 nelubi ta

natalym
13. jún 2016

No ona má 22 rokov a chodíte spolu 7 rokov. Od 15 tich? No vzťah sa vyvíja, mení je to normálne.
Super vec, že idete každý inde. Ak je to láska spojíte sa ak nie tak sa rozídete. To je život. 🙂

diablikovci
13. jún 2016

Dohodnite sa na ukončení vzťahu v dobrom. Pre mňa tiež bol ex už len ako kamarát, ja som chcela vášeň, romantiku a toto sa časom stratilo. A tak to bolo aj so sexom no keď chcel tak som si začala pripadá jak ku.va. A už som ani to od neho nechcela. Proste bol môj prvý vo všetkom ale človek je tvor zvedavý a ja som chcela skúsiť niečo nové. Ale je tiež pravda, že kamaráti dosť rypalI do vzťahu že som ku.va a pod. A proste deň pred narodkanmi prišla smska že je koniec a ze on ku.vu nechce. Ako zasiahlo má to ale aj oslobodil. A po 3 mes. Prišiel nový muž tak nečakane 🙂 ale aj bývali sa chcel vrátiť,ale nedala som si nový vzťah vziať. A už sme 11r spolu a z toho sme 6r manzelia a o chvíľku budemé mať druhe babatko 🙂. Ale stále keď sa ma niekto opyta ohľadom ex tak mam pocit že to bolo cca pred tyz-mes. 🙂

tina1992
13. jún 2016

Ja som mala 16 a moj uz teraz manzel 24 ked sme spolu zacali chodit. Bol to moj prvy vazny vztah a po 4 rokoch sme sa vzali. Uz sme spolu 7 rokov a je to super. Aj ja som si myslela ze ked sa vydam a budem mat rodinu, pridem o slobodu uzivat si, skusat nieco nove. Casom pojem zabava nadobudol iny rozmer. Prisla do toho aj mala dcerka. Ono sa vsetko da poriesit a ked si ona nieje ista(ver mi ani ja som si nebola) musis si byt isty ty. Je fajn zverit na niekoho rozhodovanie. V tomto pripade je to na tebe, v nasom to bolo na manzelovi. A vasen ach tak ta sa v manzelstve casto vytrati, hlavne ked pridu deti a oni su prvorade. Vela stastia. Dodaj jej pocit istoty a bezbecia, spolocnej buducnosti a uvidis nakoniec bude vsetko tak ako ma byt.

tonhajzerka
13. jún 2016

Treba dať určite všetkému čas, uvidíme ako to dopadne keď idete každý inam a či vám to bude aj tak klapať. Zatiaľ by som nič neriešila a počkala ako sa bude situácia vyvíjať

rebellefleur
13. jún 2016

A ešte by som dodala že stratiť vášeň a stratiť atraktívnosť, to sú dva odlišné pojmy ..

mojkamojka
13. jún 2016

@rebellefleur uplne presne si to vystihla 🙂 Dotyky, bozky, sex su vo vztahu prirodzene, ak to jednemu z paru zacne vadit, zacne sa tomu vyhybat je to zaciatok konca. Ak mi zacne niekto fyzicky vadit, moze mi nosti darceky ako svet a mozem s nim byt aj na dovolenke na honolulu nepomozete. Lebo to nie je rozumova zalezitost, kde si poviem ten chlapec je dobry zostanem s nim, ale emocionalna.

licona
13. jún 2016

Nečítala som diskusiu, ale byť priateľkou, vysadím antikoncepciu. Na mňa účinkovala veľmi antikoncepčne - nemala som na žiadne radovánky vôbec chuť. Vyriešilo to vysadenie a chránili sme sa inak.

miriam11
13. jún 2016

@mao78 neviem, neviem, ale ked zena zacne s tymi vetami, ze si nie je ista vasou spolocnou buducnostou a bla bla bla..... podla mna ma uz iny objekt. Nelubi ta, nie si pre nu ten pravy. Keby ta mala naozaj rada, tak urobi vsetko preto, aby sa vas vztah napravil a nehovori ti tieto "kecy". Asi nevie ako ti ma povedat, ze by to rada medzi vami ukoncila. Prepac.

mao78
autor
13. jún 2016

@mojkamojka Lenže problém je že ja jej nevadím ja jej dokonca chýbam a chce byť so mnou pretože ma zrejme vníma ako veľmi dobrého priateľa na ktorého je zvyknutá... bozkom sa vyhýba sex áno z donútenia dotyky ako kedy zase...ale fyzicky mojou prítomnosťou jej nevadím len jej viac-menej vadí už to čo je za hranicami kamarátstva . A keby sme išli spolu na dovolenku tak by rada išla.

arabeska
13. jún 2016

@mao78 berie ťa ako kamaráta, brata... Preto ti hovorí že ťa ľúbi, je to tak, ale ľúbi ťa inak ako sa ľúbi vo vzťahu.... Pokiaľ jej vadia dotyky,bozky, sex atď... Je to viac ako jasné. Nechce o teba prísť a to je logické... Sex z donutenia? To ako vyzerá? Skús sa s ňou porozprávať o tom ako ona vlastne tie city myslí

trubi
14. jún 2016

@sasa1983 to je síce pravda, ale čo ak zistíš, že tá jahodová bola predsalen najchutnejšia? 😉 tak zmrzlina to môže byť jedno, no čo by ti na to povedal ten chlap? že super som rád, že si odskúšala a zistila, že som ten naj? 😀

mojkamojka
14. jún 2016

@mao78 tak rekapitulacia: bozkom sa vyhyba, sex z donutenia dotyky ako kedy a vadi jej vsetko co je za hranicami kamaratstva....este stale myslis, ze jej fyzicky nevadis ako partner? Btw nechybas jej si jej zvyk. Ale trvam na tom, ze ta ako partnera nelubi 🙂

oldman50plus
14. jún 2016

@trubi Viem o jednej ktorá svoje opakujúce sa nevery zdôvodňovala tým že ona sa občas potrebuje uistiť že jej manžel je v posteli skutočne ten najlepší.