Partnerský problém

lvandrealv
13. okt 2015

Problem nekonci, nabera na obratkach https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/uz-mam-vsetkeho-dost/
Chce, aby sme sa prestahovali k jeho rodicom. Podla mna to bude absolutny koniec vztahu, lebo byvanie s rodicmi ziadny vztah neposilnilo. Bolo by to docasne, asi na 2 roky.
Ked uz sme sa bavili o takychto veciach, povedala som mu uz na rovinu, ze nie som pre neho nikto ani pravne ani nijak, ked nie sme zobrati. Ze keby sa mu nieco stane nemam nic, nemame spolocne ucty, som bezdomovec s holou ritou s prepacenim. Ze kazdy normalny par s detmi ma tieto veci poriesene, bud su zobrati, ale ma aspon maju dispozicne pravo na tieto veci... Tak mi povedal, ze mu je zo mna zle... Preco ja musim taketo veci chlapovi hovorit? Preco nemysli na zabezpecenie rodiny? A ja ostanem najhorsia, asi ze mi ide len o peniaze a je mu zo mna zle. Hlavne ze makat na jeho podnikani mozem ale to je asi tak vsekto. Nevidi, ze ja som sa vzdala kariery, som 4 roky doma s detmi, uspory minute... A mam sa stahovat, vybavovat vsetko a kde mam zaruku, ze sa zmeni, lebo mi sluboval, ze tam uz bude iny, ze teraz ma toho vela a ze sa uz bude venovat len 1 veci, bude mat cas a chut venovat sa rodine...

wieruska1
13. okt 2015

Zaruky nemas ziadne, ale tie nemas ani ked ste manzelia ani nikdy. Poznam X manzelstiev co chlap vsetko co sa kupilo pisal na brata a zena ostala aj tak s holou ritou. Vies ja mam na toto dost vyhraneny nazor. Ak chces byt samostatna vytvaraj si rezervu chod a makaj aj pri detoch. Ja ozaj nevidim dovod preco by to mal robit muz ked sam nechce. Tebe to bud tak vyhovuje a stakym chlapom ostanes alebo ti to nevyhovuje a najdes ineho. Ak vsak chces byt doma s detmi potom musis brat co ten mus ponuka. Ja viem ze je to hnusne a vobec to neber ze proti tebe, len proste zeny by chceli aby ich aj muz zabezpecil aj aby im okolo rite skakal. A ano v idealnom svete mozno ale nie v realite.

lvandrealv
autor
13. okt 2015

@wieruska1 takze mam s 2 malymi detmi robit nanho a este aj na seba, tak to teda nestiham

sardinka335
13. okt 2015

@lvandrealv ja by som s takým chlapom byť nemohla. On sa nezmení a ty budeš stale čakať na niečo čo nikdy nepride. Nevaži si ta, si pre neho handra s metlou skrížená a ja sa ti čudujem že miesto rozvodu chceš svadbu!!! Je to manipulátor a iste aj klamár bohvie čo tam ma v podnikani o čom ani nevieš. A byvať k rodičom? Nepišeš aky maš s nimi vztah ale tak to tiež nie je riešenie....moze to byť ešte horšie. Potrebuješ nabrať sebavedomie, zamestanať sa - neviem či sa ti da, ale časom bude z teba len klbko nervov a tie deti to vidia, citia aka je doma atmosfera. U mna by už šušťali rozvodove papiere na stole....bud si chlapec uvedomí alebo takto sa ziť nedá. Ale pochybujem ze taky egoista a beozhladný bulo sa uvedomí...to by sa musel stať asi zazrak. Strácaš s ním čas a najkrajšie roky zivota. Škoda...

wieruska1
13. okt 2015

@lvandrealv
@sardinka335 ti to napisala dobre. Manzelstvo tvoj stav a ani jeho spravanie nezmeni a tebe nic nezaruci. Nie staraj sa o seba a o deti tak ako sa on stara len o seba.

zdena12345
13. okt 2015

ak sa za 10 rokov nezmenil.... uz to necakaj. problem si vytvarame my sami a to, ze chlapom vsetko dovolime a tolerujeme a oni si na to zvyknu. Citala som aj uvodny prispevok co si dala link a uprimne nezavidim. 10 rokov, dve deti a ked si povies, ze ti to tak nevyhovuje si zla. Malo by byt v jeho snahe ta zabezpecit!!!
ale nech nemotralizujem, dopadla som obdobne. dala som sa ukecat na byvanie v chalupe jeho rodicov- svokor ju dal na manzela- v tom case este nie ale boli sme zasnubeny. byvame sami chvalabohu a ja som vsetky prachy vrazila do prerabky s prislubom, ze po svadbe sa cast chalupy napise na mna a vies coho som sa dockala. takze riesenie ku ktoremu som sa odhodlala bolo, ze som si uzavorila zivotnu poistku a spravila setrenie kde si kazdy mesiac odosielam peniazky. na fungovani domacnosti a betznych vydavkoch + dieta sa podielame obaja (on teraz trochu viac kedze som na rodicaku) a zvysne peniaze si okdladam a miniem na co uznam za vhodne. chalupu nech si opravuje dalej zo svojho a ked na nieco prispejem si to krasne zapisujem a keby nieco, dufam, ze mi vrati aspon to co som investovala. ale ono tak ci tak sa tie financie zleju kedze napr zaplatim dovolenku aj jemu... ale vzdy je to ine ako mat kazdy mesiac 0 na ucte lebo moj muzik kupoval skridlu a pod... na SVOJ dom. aspon mam nieco na ucte a aj na tom sporeni pre pripad.
ale my si inak vychadzame dobre, toto s vlastnictvom chalupy bolo jedine v com sme sa nezhodli

janickacrazy
13. okt 2015

@lvandrealv Neviem koľko rokov majú vaše deti, ale ja na tvojom mieste by som sa zamestnala v normálnej práci, nie u svojho priateľa, kde robíš v podstate zadarmo a nikam ti odrobené roky a nič nejde a deti šup do školky alebo jaslí. Jemu vysvetli, že nech ťa teda oficiálne zamestná a dáva ti plat alebo dovi dopo. Mala som tiež taký vzťah, že sme neboli zobratí, spočiatku mi to nejak nevadilo, ale časom som si tiež začala uvedomovať, že keby sme sa rozišli, tak odídem s holým zadkom a nebudem mať nič. Bývala som uňho, všetky moje peniaze šli na jeho deti a do jeho domácnosti. Nakoniec som od neho odišla a povedala som si, že ked chlapa tak najskor svadba a potom spoločné bývanie a až potom dieťa. Teraz som šťastne vydatá, postavili sme nový dom spoločne s manželom a je to úplne o inom. Nenechaj sa využívať.

sheldonc
13. okt 2015

@sardinka335 aké rozvodove papiere? Veď ako spravne poznamenala je nikto. 😅 nestacim sa Čudovať,na akých nezmyselnych hromadkach su zeny ochoţne Žit k zitiu s rodičmi sa ani nevyjadrujem

libka1
13. okt 2015

@lvandrealv tebe ine neostane len sa postavit na vlastne nohy, vztycit hlavu, hladiet dopredu a vysrat sa na neho, mrkla som aj tu predchadzajucu temu, a veru inu radu nemam.... 😅 uz aj tak si ako v zajati a este sa prestahovat k jeho rodicom, tak to by si si fakt pomohla 😝

dominika6
13. okt 2015

@lvandrealv
svadba nič nezlepší,ak ide o vysporiadanie majetku,nemáš nikdy žiadnu záruku že s papierom budeš spokojnejšie spávať...
ak si dokážeš na seba zarobiť,odkladaj si peniaze bokom pre seba a deti...jemu dávaj len tolko kolko mu dávaš teraz..tj. materskú...alebo neviem aký máš príjem

sardinka335
13. okt 2015

@sheldonc myslela som to tak že keby sa to dialo mne, čo som vydata tak mu ukazem rozvodove papiere 🙂

mima4
13. okt 2015

@sheldonc žiť na hromadke je dnes "in", a muži hajzli sa tešia...že vlastne nemusia ani obetovat svoju slobodu, nič.... ženy im skočia na ich blaboli... "povieme si ano doma na gaučíku"...

To že sa zamenila postupnost "najprv svadba, potom dieta" ma v sucasnosti az tragicke dosledky...nielen pre zeny..ale hlavne pre tie deti, ktore ziju v neusporiadanej rodine otca a matky...

@lvandrealv
s tvojim priatelom to nema buducnost... nechce sa viazat... takto mu to vyhovuje... a radsej obetuje vztah s tebou ako prist o slobodu, pripadne delit si majetok... On je zabezpečený, on je na koni...a bez zavazkov.. v pripade rozchodu to budes ty tu s holou riťou... dvoma deťmi na krku a minimálnymi alimentami....

neplanuj si s nim zivot.

mawka
13. okt 2015

myslim si, ze do manzelstva by sa malo vstupovat az po psychotestoch 😀 ale teraz vazne. po vlastnej susenosti viem, ze pokial nie je nieco vyvazene, kde nieco skripe vo velmi dolezitych otazkach a kde nie je mozne si to vydiskutovat a dospiet ku kompromisu, tam manzelstvo nema buducnost. manzelstvo nie je len o papieri. je to o spoluzitii dvoch mentalne zrelych ludi, ktori sa chcu DELIT o radosti a starosti zivota a SPOLOCNE ten zivot zit nech uz prinesie cokolvek. a nie ze sa jedna alebo druha strana ide roztrhnut a druhy si len uziva full servis. a je jedno ci ide o zenu, chlapa. proste pol na pol. a vediet sa podrzat vzajomne. a nielen ocakavat a brat alebo sa cely rozdavat..

sabina1975
13. okt 2015

@lvandrealv ja som asi staromodna ale nikdy by som si nedala urobit deti od priatela chces deti nech sa paci ale v manzelstve ano prve sa vatsinou " smykne" ale druhe tretie aj ja mam uz dospeleho syna ma priatelku ziju spolu uz cca 2 roky ale deti splodia ako manzelia

sheldonc
13. okt 2015

@mima4 nie som zástanca manželstva a nie som ani rodinny typ, ale ak mam s niekým dieťa,tak sa vydám ah keby som sa mala po pol roku rozviesť,lebo právne aj rozvedená žena je viac a moze zmykat svoj súčasný alebo byvaly "bankomat" na rozhodne vyššej úrovni ako "žena-nikto"

timea7
13. okt 2015

@lvandrealv no tlačí ťa k múru stále viac a viac 😒 😒 😒 😒 Čo si zmenila na sebe, na prístupe k jeho firme odvtedy, ako si založila prvú tému? Predpokladám, že nič. Že mu naďalej poskytuješ grátis svoje vedomosti, svoju prácu za stravu a nocľah. Možností veľa nemáš, byt je jeho, môže si s ním robiť, čo chce, ak sa on k svojej mame nasťahuje, alebo pôjdeš aj ty s deťmi, alebo odídeš, ak máš kam. 😒

timea7
13. okt 2015

@lvandrealv jemu je zle z teba?! Tak mu to treba povedať natvrdo! Mám s tebou dve deti, makám pre tvoju firmu, investovala som do tvojho bytu. Toto všetko dnešným dňom končí, práca pre tvoju firmu, ktorú som dnes odviedla, bola posledná. Ak budeš v budúcnosti chcieť so mnou spolupracovať, jedine za peniaze. Už si sa ma navyužíval práve dosť. Máš more možností, ako svoj prístup ku mne zmeniť, ak nie, dovidenia. Čo ho sa bojíš? Máš prácu a miesto tej, ktorú vykonávaš pre jeho firmu, si nájdeš inú. Nie si odkázaná na milodary od tvojho partnera a otca tvojich detí. Spýtaj sa ho, či by sa mu to páčilo, keby to bolo opačne. Len sa bojím, či už nie je príliš neskoro.

marica61
13. okt 2015

dominika6prečo by mu mala dávať materské? Sú to jej peniaze a keď si z nich dokáže odložiť, tak je to fajn.

timea7
13. okt 2015

@dominika6 prečítaj si aj jej prvú tému, ona maká v jeho firme zadarmo, investovala do jeho bytu, on by ju mal na rukách nosiť, lebo druhú takú nenájde, nie že mu ešte niečo z materskej dávať! 😠

mimina00
13. okt 2015

@wieruska1 toto sa mi fakt nepaci co pises aj ostatne zeny,ze chod a makaj.to kde sme?to sa ma zena zodrat pri malych detoch,robote a domacnosti?? 😠 si moze rovno hodit,naco taky zivot,ziadna radost len mysliet kazdu chvilu co este treba v robote,s detmi a doma....

timea7
13. okt 2015

@mimina00 myslím, že nie všetky ženy čítali aj prvú tému a to, že má makať zrejme bolo myslené tak, že sa má postaviť na vlastné nohy a na neho sa vykašlať. inak si ani ja neviem vysvetliť, prečo by mala ona makať, keď je svojmu priateľovi ukradnutá, Potrebuje ju ako opatrovateľku ich detí, osobu, ktorá maká pre jeho firmu, ktorá mu investuje do jeho bytu, jej pocity, túžby ignoruje.

mawka
13. okt 2015

@mimina00 preco by sa drala? a keby bola sama a mozno aj coskoro bude, ine jej neostane, len chodit do rpace a starat sa aj o deti aj o domacnost. ci lepsie je robit otroka vo firme partnera a zadarmo a este mu poskytovat full servis?

wieruska1
13. okt 2015

@mimina00 ked sa jej neoaci zivot, ktory jej ponuka oartner potom nech jo zmeni a to bez pebazi nejde. Ale ak mas lepsi napad sem s nim 😉

bohuslava8
13. okt 2015

@lvandrealv
napadlo ťa, že nemá na svadbu a sťahuje sa aby ušetril na nákladoch na bývaní?

timea7
13. okt 2015

@bohuslava8 ha-ha-ha, čítala si prvú tému? Svadba je to posledné, čo toho muža trápi. Prečítaj si aspoň úvodný príspevok z nej, aby si bola v obraze. A ak by môj partner ako dôvod toho, že sa sťahujeme z jeho bytu k svokre a on ho predáva, uviedol, že nemá na svadbu so mnou, tak začnem pochybovať o jeho normálnosti 😖

mawka
13. okt 2015

@timea7 taku dusevnu chuderu zo mna byvaly tiez robil. a nikdy v zivote to uz ziadnemu chlapovi nedovolim, aj keby som mala ostat sama, aj ked to mam s dvomi detmi tazke. ale pokial nestretnem chlapa, co si ma bude vazit a bude chciet so mnou zit zivot aj hore aj dole a fifty fifty, budem sama. bodka. okrem deti bol moj odchod od neho druha najlepsia vec v mojom zivote, teda rozhodnutie. ojjj, aj centy som ratala na rozky, aj som revala do vankusa, aj som myslela, ze ma jebne a ze to nikdy nezvladnem a ze to nebude dobre. ale prd. uplne najlepsie 🙂 a to este len bude super 🙂 skoda, ze to chape len malinko zien. ale vlastne take zeny, ktore chytia sancu za pacesy a zacnu znova, tie nemaju cas sa online stazovat alebo uz len citaju v pauze za makanim na novom zaciatku...

timea7
13. okt 2015

@wieruska1 no tak život, aký jej ponúka partner je skôr za trest, ale nevadí. Ona je zamestnaná, pracuje ešte pre jeho firmu, samozrejme grátis, tak stačí nájsť prácu, ktorou nahradí tú, ktorú robí pre neho, alebo si založiť živnosť a robiť to, čo robila doteraz zdarma, za peniaze.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
borkavan
13. okt 2015

@lvandrealv nikdy sa nezmení. uvažuj, nezmenil sa za 10 rokov a stále čakáš na "potom". Ked budete bývať u jeho rodičov, tiež bude "potom" a k tomu ešte svokra.
choj od neho preč, ak ho nelubiš. vážne. a to ho ani neznám ani teba. ale toto NIE.

lvandrealv
autor
13. okt 2015

vzdy som mala plan, vzdy som vedela, co chcem robit, vzdy som videla nejaky ciel a teraz? mam v hlave uplne prazdno, neviem ako dalej, co bude, NEVIEM co chcem, nevidim nic... neviem to vysvetlit, ale jednoducho nedokazem uz ani mysliet... Mam zacat uplne sama s 2 detmi? Nemam nikoho, o koho by som sa mohla opriet, kto by ma v tom podporil, kto by mi pomohol... Nevidim ziadne riesenie, nemam chut nic robit, nemam chut robit ani bezne domace prace, som uplne vystavena, mam vsetkeho dost

timea7
13. okt 2015

@lvandrealv máš dve krásne deti, ktoré ťa potrebujú a potrebujú ťa vyrovnanú a šťastnú. Neváhaj a navštív psychológa, potrebuješ to, pomôže ti utriediť myšlienky, podporí ťa. Držím ti palce, nebuď sama, máš aspoň nejakú kamarátku ktorej by si sa mohla vyrozprávať?