Pijete alkohol pri deťoch?

16. júl 2021

Dobrý deň prajem, prosím Vás, dáte si niekedy pri deťoch na ihrisku alkohol? Mám neskutočne "milú svokru", ktorá mi dnes cez telefón vykričala, že som alkoholička a doma ležím ožratá, pritom si dám raz za rok malé pivo, inak nič, tvrdé ani víno nepijem. Ďakujem za odpovede.

sissy27
16. júl 2021

My tu máme okolo domu tiež ihriská s bufetom a bežne si tam ľudia aj popri deťoch dajú či už pivko alebo strik. Osobne na tom nevidím nič hrozné, pokiaľ teda človek nie je opitý. A stres, že čo ak sa niečo stane a budem potrebovať šoférovať do nemocnice - tak to potom asi nevypiť ani kvapku celý život, lebo taká situácia môže nastať kedykoľvek, s deťmi či bez detí, cez deň aj v noci… a dá sa to podľa závažnosti vyriešiť taxíkom, sanitkou, ochotnými susedmi - tak ako milióny iných ľudí, ktorí nemajú vodičák či auto.

amelie2017
16. júl 2021

Ked grilujeme s kamaratmi, tak si v klude dam pohar vina aj pred detmi, na detskom ihrisku som si v zivote alkohol nedala. A teda videla som uz aj ako rodicia o 3. rano, ked sme ich vyhadzovali z restiky zabudli, ze dnu im na sedackach spia deti. Chceli, nech im este nalejeme a nechame ich na terase, ze mozme v klude zamknut a odist.

fantaghiro21
16. júl 2021

... A ten legendárny pohára "Mama potrebuje víno"
Ho kto kupuje?
Ja ten pohár nemám (škoda)
Vodičak nemam, ani auto, častokrát som sama doma, rodicov, svokrovcoc nemam...
A bežné sa u nas lieta v noci po pohotovosti.
Cez den nechlascem, ba ihriska nechodím (vyhýbam sa) mame chalupu, záhradu
Ked idem s kamoškou na nejaky prechádzkp vylet, dame si kľudne po pive.

Večer s manželom si radi dame, ak je doma...
A ak deťom vystrelí horúčka, hned sa do nemocnice nechodí (to vam určite uz veľakrát lekári odporúčali)
A pokiaľ ste večer nevypili galon piva ci vína, ten alkohol večne v krvi neostane.
Samozrejme, treba zohľadniť vzdy situáciu akl sa dieťa cíti...
Opitá som bola naposledy asi pred 12 rokmi, počas VS..

Leto bez piva si nevuen prestaviť.. Voda je super.
Sladké zbrndy nepijem
Ale pivo niekedy len tak zasyci
Hlásim sa asi k alkoholikom, nakoľko a tu množia všetky abstinentky...

Ps: tie plne reštaurácie rodičov v reštauráciách,v zoo, na rôznych akciách, kde si rodicia daju pivo su kde?

evora
16. júl 2021

Dám si pohar vína bezne večer na terase. Deti sú už väčšie. Nemyslím, že ich to nejako poškodí, opitu mňa ani muža nevideli. Nealko pivo bezne pijem aj cez deň, keď kosim trávu a podobne...Taktiež si otvoríme fľašku vína na návšteve u rodičov alebo svokrovcov, pripadne keď príde návšteva. Nebudem svoje deti vychovávať v bubline, nech vidia bežný život, ku ktorému pre mňa pohar vínka proste patrí 🙂 ale samozrejme nie opijanie sa, alebo chlastanie vždy a všade...pripadne ako niektorí, ktorí hneď po príchode domov vytiahnu fľašu z chladničky a logaju...

elizabet173
16. júl 2021

@h2 keby si nemala vodicak? Tymto som sa nikdy nestresovala

h2
16. júl 2021

@elizabet173 Keby som nemala vodičák, nesmel by chlastať chlap. 😁
Ja viem, je to blbosť, ale neviem sa zbaviť pocitu, že ako matka by som mala byť vždy pri zmysloch.

vroni
16. júl 2021

Lahvaca na ihrisku by som si nedala. V restike pri ihrisku kľudne. Dám si v pohode aj pohár vina aj pred deťmi. Akože a co ma byt? Ja vypijem tých pohárov vína tak dva do mesiaca. Prečo by som sa mala schovávať? A keby sa dieťaťu akurát vtedy niečo stalo, zavolám si taxík.

vilma7
16. júl 2021

Nie, pri deťoch nepijem, lebo sú malé. Ak by sa niečo stalo, určite to nestojí za to. Mňa by chytilo aj z malého piva, keďže dlhodobom nepijem (tehotenstva, kojenie)

guiseppinka
16. júl 2021

Obcas si dam. Viem ako reagujem, kedy mam dost. Do nemoty nechlastam a teda, pravdu povediac, som sa v zivote netrapila nad tym, ze co leby sa zrovna nieco stalo detom... Myslim, ze ak by k takej situacii doslo, tak by zapracoval stres a clovek by v momente bol pri zmysloch. Pivo nepijem, obcas, ale teda ozaj obcas si dam vecer pohar vina. Ale pred detmi bezne nie. Ked je navsteva (raz za x rokov), ktora je u nas dlhsie, tak to sa pije aj k obedu a pri detoch.

naloxon
16. júl 2021

Ja pri deťoch potrebujem mať čistú hlavu čo ak sa niečo stane...

ab727
16. júl 2021

@belllinka presne,že po 19tej sa nič nestane tak si dám?!Hlúposť,u dieťaťa sa môže stať hocikedy hocičo a malé pivo?! Smiešne...

ab727
16. júl 2021

@fantaghiro21 aj ja ľúbim pivo😃

bluka2
16. júl 2021

Dobrá téma, akurát dnes som objavila ihrisko na námestí v strede barov a rozhodne to ihrisko pôjdeme navštívit. Dokonca v piatok večer tam podľa plagatikov chodí "mobilná škôlka", čo neviem presne čo bude, ale škoda, že do ďalšieho piatku ešte ďaleko....

iwanka222
16. júl 2021

Nie. Alkohol mi nechuti ani pivo mi nechuti ani vino ani tvrdy alkohol.

zuzuliennka1
17. júl 2021

@ajka0207 pretoze to vyzera dost zvlastne, sediet na ihrisku s plechovkou v ruke.
poznam take ihrisko, kde je hned vedla mala restauracia s terasou a v lete na ihrisku rodicia aj s poharmi/plechovkami.
Jednak po nich ostava na tom ihrisku totalny bordel a tiez, proste na ihrisku som na ihrisku, s dietatom, davam na neho pozor, niektore napr. nemame “take stastie” ze by sme si mohli sadnut a dieta sa hra, tomu mojmu musim byt furt za zadkom, takze by som si to ani nemala kedy vypit, este risk, ze sa to vyleje a tiez - niekolkokrat som ratovala cudzie plechovky/pohare na lavickach, ked k nim prisiel syn a siel to vyhodit, uz uz to bolo vyliate…..
na ihrisko proste chodit s poharmi z restiky, plechovkami - za mna nie

0kristina0
17. júl 2021

Jedno pivo na ihrisku nie je ziadna tragedia ak sa nejedna o notoricku. U nas v mestkom parku hned pri detskom ihrisku su stanky a ludia tam normalne piju pivo, kofolku atd. Ked si daju do plastoveho tak s tym behaju aj po ihrisku za dietatom, nevidim na tom nic zle, ved ti rodicia sa neozieraju, normalne si daju pre chut. Ved deti ani nemusia vediet co rodicia piju pokial su este mensie tak kde je problem?

miadi
17. júl 2021

Tak Mne to dost udrelo do oci na Svk ze vela x je hnet vedla ihriska pub bar restika. Deti sa hraju a rodicia si daju pivo vino hocico niektori aj jedlo sak co? Len u nas nic take neexistuje. Ale u nas sa da alkohol pivo vino kupit v potravinach len poslednych par rokov kupit predtym ani to 🤣a teraz uz existuje aj dovažka do domu za $60 tusim 12piv to Ja radsej kupim detom nejaku hracku. No ked sa konecne dostanem na Svk vdaka covidu si dam pivo kym budu deti este hore. Moja svokra by toto neriesila. A mamu skusim ukecat na malè. Zas taky stav z toho nie je aby sa clovek nevedel x sposobmi dostat na pohotovost a zrozumitelne artikulovat.

blackcat8885
17. júl 2021

Ja som abstinent alkohol mi nikdy nechutil. Keď ideme občas s deťmi do jedného podniku kde je vonku ihrisko ja pijem kofolu, deti dzus a muž si da 1-2piva a ideme domov. A áno sú mamičky ktoré tam s deťmi prídu dve spolu a daju si poldeci a pivo k tomu. To už ja krivo pozeram na také ženy.

0silvia0
17. júl 2021

@blackcat8885 poldeci a pivo? Zeny? 😱

h2
17. júl 2021

@liljana 😂😂😂 Tie sú dobré. Určite boli len dlho na slnku.

1katus1
17. júl 2021

@sissy27 keď si človek dá pohár vína či jedno pivo v ohrození života môže sadnúť za volant .

liljana
17. júl 2021

@h2 Doteraz mi nebol znamy vyznam slova podlomili sa mu/jej ruky. Teraz uz hej.🙂

blackcat8885
17. júl 2021

@0silvia0 áno ženy pekné upravené blondinky obidve. Inak robím v obchode a vidím aj mamičky s kočíkom čo si pravidelne kupujú ploskačku 😒

0silvia0
17. júl 2021

@blackcat8885 tak toto je sila😔

sissy27
17. júl 2021

@1katus1 viem, ale netvárme sa, že by to bola jediná možnosť, takže načo? 🤷‍♀️

1katus1
17. júl 2021

@sissy27 veľa krát je to jediná možnosť záleží od toho v akom prostredí žijete. Naši susedia sú poväčšinou starší ľudia ktorý nemajú vodičák prípadne už ho nemajú kôli veku a zdraviu ho majú odobratý.

sissy27
17. júl 2021

@1katus1 taxíky a sanitky stále existujú…ale ok, ak je to jediná možnosť tak je to jediná možnosť, nepotrebujem o tom polemizovať.

kubkovamama
17. júl 2021

A problem je v tom pive, alebo ci lezis doma ci v svokre? 😂 Inak by ma zaujímalo ako sa svokra dozvedela,ze si mala pivo.U nas su ihriska+bufet,rodicia tam bezne sedia s poharom hned pri detoch.Ja osobne nie,kedze som abstinent,manzel a cela rodina tiez.Ale ak by som si aj jedno malé dala,isto by mi to svokra nikdy takto nevyhodila.Skor manzel.😁A starsi syn by u nas alkohol neprekusol,ex-jeho tatko si doprial a tym padom u nas je odpor k alkoholu a pred detmi teda rozhodne nikto nikdy by si nedal.Myslim v rámci rodiny.Ak narazas aj na temu,co vidia deti,nielen svokry😂

pribinak
22. júl 2021

@sissy27 tu ani nejde o to ako sa dopraviť do nemocnice, skôr ide o zo, že ak má dieťa úraz a doktor naberie podozrenie, že má vypité, tak z toho môže byt pekný problém
Polovica ti tu napíše že jedno pivo, ale realita je že 3piva a niekoľko poldecákov k tomu, alebo že pohár vina, Ehm, 5x denne
Sestra robí v nemocnici, majú fakt zaujímavé skúsenosti