Platonická láska počas manželstva

comi
5. jún 2019

Ahojte,

píšem vám o radu , skúsenosti ...
prosím neodsudzujte ....
Som vydatá, v partnerstve 11rokov , dve deti. Prešli sme si roznymi krízami , od pubertálnych vylevov mojho muža až po rodinné problémy rôzneho druhu . Vela trápenia s detmi , mm do rána v práci a ja sústavne s malymi detmi doma . Teraz ked sa to trochu ustálilo , asi mi šiblo ... cítim sa teraz s mm vo vztahu ako keby sme boli nejaky dobry znamy alebo ako súrodenci, nebaví ma s ním sex , beriem to len ako povinnost a čo je najhoršie som zamilovaná do nášho spoločného , sníva sa mi o nom , myslím na neho každy den, modlím sa aby som ho rano po ceste do školky stretla , som z toho na prášky a neviem ako z toho von. Bojím sa, že vykríknem v noci jeho meno 🙂 Neviem ako to cíti on, možno prebehla chemia, možno nie... ale je to zufalstvo v takom strednom veku a ked mám záväzky a manžela. Myslím si, že sme sa s manželom pri tolkych starostiach až tak podporovalli aj nepodporovali , že som zatúžila po niecom kde aspon trochu zabudnut čo bolo a miestami ešte aj je .... citim sa ako 15ročná , ako vyhnat z mojho tela , to čo ma momentálne ovláda? Asi potrebujem psychiatra , lebo to je hrozne velka túžba po dotyčnom :( myslíte, že to tak môže cítit aj dotyčny, ako ja?
Dakujem kto si nájde čas , podiskutovat

comi
autor
6. jún 2019

@whistler vztah nema ani manželstvo, ma len dieta z byvaleho vztahu

margarita
6. jún 2019

@comi
kdesi tu na koni som pred mnohymi rokmi v inej diskusii podobneho typu citala nasledovny prispevok. autorka tam vysvetlovala, ze statisticky nam ziaden partner nemoze vyhovovat uplne na 100%. to je skratka fikcia. a pri dlhodobejsom vztahu, pripadne partnerskom ci manzelskom, povedzme ze najdete ten skoro ideal, s ktorym si vyhovujete na povedzme 80 ci 85%. super, a neskor vplyvom casu a stereotypu si tychto 80% prestavame vazit, lebo zrazu BUM pride niekto, kto ma PRESNE tych chybajucich 20%, co dotycny partner nikdy mat nebude. a v nahlom pomateni mysle 🙂 zufala zena bez stipky matematickej logiky zahodi svojich krasnych 80 ci viac % vztahu v nadeji, ze tychto 20 je presne to, co jej v zivote chybalo.
Bohuzial sa o nejaky cas zisti, ze dotycny nema zase tych 80%, ktore mal predosly partner, a kolobeh sa opakuje.
ked sa tak pozeram okolo seba, mam silny dojem, ze na tejto teorii nieco bude.

drzim palce, aby si sa neprepocitala 😉

eliska13
6. jún 2019

@comi každá vydatá žena to zazije😉 záleží čo chces ďalej či si vieš predstaviť rozvod, začínať odznova, ťahanice s deťmi, peniazmi, majetok, stresy...možno je to ten kvôli ktorému máš odísť, alebo si máš užiť, poblázniť sa snívať ako pubertacka spestriť si dní snívanim o niekom druhom, ešte sa môže stať, že on to tak necíti vôbec, chlapi radi flirtuju pochybujem, že by si začal s vydatou s 2 deťmi so spoločným kamarátom.Ale, ak áno a chcel by s tebou žiť nielen sexovať, laskovat niekde v aute potajomky máš nad čím rozmýšľať.
Je to niečo nové, zaujímavé, zakázané zostup pevne nohami na zemi pokým si nepokazís život.mozes zostať sama s deťmi nakoniec....čas ukáže uvidíš....

mimiqa
6. jún 2019

Uzivaj si😘

whistler
6. jún 2019

@comi OK, a odpovieš mi aj na druhú otázku že čo od toho očakávaš?

mimiqa
6. jún 2019

@eliska13 nech si uzije

comi
autor
6. jún 2019

@whistler “unik z reality” s niekym s kym sa môžem zasmiat , porozprávat nie len o starostiach , proste byt na chvilu štastná....

zulumilo
6. jún 2019

@comi a kebybsa takto zavhoval tvoj manzel? keby pokukoval po inej, vzhliadal ku nej a s tebou by sa ani neporozpraval,ze mu nieco chyba. len iz rovno sup ku druhej zene. A tiez si myslim,ze zalubenost by ta po case presla a keby to aj dotycny citil nahodou rovnako tak by sa chvilu pobavil. a ked pride vytriezvenie a realita, zistis ze je tu opat stereotyp.

zulumilo
6. jún 2019

@comi a preco ten unik neskusis so svojim muzom? preco tam nehladas to kvoli comu si sa s nim dala dokopy a vzala si ho. Mozno aj on je unaveny a chyba mu presne to iste co tebe. Dohodnite si veceru v restauracii alebo obycajne kino a prechadzku. a uvidis,udeju sa zazraky.

comi
autor
6. jún 2019

@zulumilo to sa stalo pred par rokmi , že pokukoval inde a ktovie kam to zašlo, to viem len pánboh

zulumilo
6. jún 2019

@comi tak hadam tu neide o to mu to vratit. Ze mas nejake vnutorne "pozehnanie" ,ze ked mohol on a ja som mu odpustila, tak samizrejme,ze mozem aj ja a tiez cakam odpustenie. 😉 Bud si vyries problemy alebo nezacinaj nieco ine. lebo tvojim zalaskovanim sa tie problemy nestratia.

comi
autor
6. jún 2019

@zulumilo nie nejde o žiadnu pomstu, toto prišlo spontanne ...

whistler
6. jún 2019

@comi Neviem, nejako nerozumiem čo vlastne chceš. Únik z reality - má to skončiť tým že si len občas k tomu kamarátovi odskočíš a užiješ alebo s ním chceš žiť? Opustiť manžela? Riešiť deti, rozvod, majetky. A chceš si na krk vziať chlapa už raz rozvedeného s deťmi? To si myslíš že bude lepšie? (nekritizujem, len sa pýtam aby som pochopil)

eliska13
6. jún 2019

@whistler na chlapa múdro píšeš😋

eliska13
6. jún 2019

@mimiqa zaľúbi sa a bude trpieť.Zeny chcú väčšinou buď všetko al.nic.

whistler
6. jún 2019

@eliska13 Ono sú momenty kedy chlap rozmýšla veľkou hlavou a nie malou hlavou 😀

mimiqa
7. jún 2019

@eliska13 veru...no co ma robit...to je o tom co clovek naozaj chce...

mimiqa
7. jún 2019

@whistler ale....🤪😘😜

jerryjanka
7. jún 2019

no zo skusenosti ti poviem že je to normalne a že počas vzťahu pridu aj chvíle platonickej lásky a snov, je to fakt len taký únik zo stereotypu - som s mužom od svojich 15 rokov - momentalne sme poslu už 21 rokov. Ono to časom zasa opadne - a budeš rada že si nič neriešila, nazakopla. Snívať môžeš, snívaj aj dalej, ale nepotiahni to do reálu. lebo ked to opadne po mesiaci dvoch pol roku, budeš na seba akurat tak nahnevaná.

lilitela
7. jún 2019

@comi A to sa neda s kamoskou?

daniella54
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kassandra25
9. jún 2019

@comi ja si myslim, ze tvoj manzel stoji za velke H, inak by si sa nemala ako zamilovat do niekoho ineho, inak, mozno aj on moze citit ku tebe naklonnost, to nevies, ale zaroven si netrufas sa odklonit od terajsej cesty, a to su rodina, domacnost a ucty, peniaze, dotersjsie fungovanie. Prajem krasne uzivanie si aspon sem tam nejakych chvil pri kave s osobou, pri ktorej sa citis dobre a fajn, no a ak by ste to posunuli aj dalej, zbavite tym tvojho manzela zaroven tarchy, niekolko rocnej, lebo jemu to manzelstvo a fungovanie v nom nerobi vobec dobre.

janinka444
9. jún 2019

@comi Ak si nahodou veriaca, mam jednu radu: vyhladajte s manzelom kurz pre manzelov MMM - Manzelstvo misia mozna. Tam Boh kona zazraky vo vztahoch, ON urobi to, co my z vlastnych sil nedokazeme 🙂

kassandra25
9. jún 2019

@comi hmmmm, vidim, ze opat len ja a maximalne este jedna osoba sme ti nspisali nazor uplne iny ajo vsetci ostatni. Lakat ale niekoho na manzela, ktory mi pride ze sa trapis a nezijes, mi pride psychicky chore ti vraviet: zavri oci, usi a usta, usmievaj sa a tvar sa, ze pri manzelovi si stastna, ked to tak nie je. Poznam x ludi, co boli zobrati, mali aj deti, ale nebolo to dobre. A potom dosiel niekto, pri kom este aj v 80-tke to bolo neskutocne. Nemam to z filmov, ale kus sveta som precestovala, roznych ludi spoznala a chcem tym povedat, ze v ziadnej velkej knihe to nemas napisane, ze ano, mozem zostat len tu s tymto tu, lebo som mu porodila deti a nosim jeho priezvisko. Chlapi to robia bezne, ze si najdu druhu manzelku, pre verejnost je to zauzivane, ak to spravi ale zena, pre slovakov je to ako pre sliepky na trhu, uz kotkodakaju, ze ako a co, si to mohla dovolit, sa zanilovat a rozumiet si s niekym viac......preto ja drzim autorke palce, nech si zije svoj ktasny sen a ak by aj dotycny chcel s vedel a mohol....., treba to posunut dalej.

d_anica
9. jún 2019

@comi Ahoj. Aj mne sa to stalo. Manžela milujem, som si istá, že iného by som nechcela a predsa... Po rokoch vyprchala opojná zamilovanosť, do toho prišli iné problémy a ja som sa zahľadeľa do iného. Nerobila som s tým nič, aj keď túžba bola veľká, a už vôbec nie, že by som konfrontovala dotyčného. Myslela som naňho, aj sa mi s ním snívalo aj som si všeličo predstavovala a časom ako prišlo tak odišlo. Neviem Ti poradiť, len toľko, že skús zistiť, čo Ti v manželstve chýba a pracovať na tom. Ten krásny pocit zo začiatku vzťahu sa vrátiť nedá, bohužiaľ, aj ja by som rada 🙂 ale sú iné veci, ktoré sú na dlhom vzťahu pekné...

d_anica
9. jún 2019

@kassandra25 ale je rozdiel, či je niekto v manželstve nešťastný, alebo je spokojný a do toho príde zamilovanie, pobláznenie. Zostávať v nefunkčnom manželstve určite nie je dobré ☹ ale zahodiť fungujúci vzťah hneď kvôli novej zamilovanosti je škoda

kikina84
9. jún 2019

@comi ono sa toto v poslednej dobe dost stava trendom ,ze zeny od dobroty nevedia co chcu,dokonca predpokladam ze ti tu viacere napisu ze to je normalne,napriek tomu ze ja osobne vacsinou poznam take co na toto doplatili..Ja som s manzelom 16 rokov,tiez je cele dni v praci ale ani by ma nenapadlo mysliet na ineho..milujeme sa stale,aj ked vela krat prehrmi hlavou ze ake by to bolo po tolkych rokoch s inym,aj s kolegami sa doberame..ale pokial sa stará,miluje ,treba demonov zahnat prec. Pripadne najskor poriesit momentalny stav v manzelstve a potom pozerat po druhych..Mali by sme ist detom prikladom,lebo raz aj nase deti budu dospele,budu budovat rodinu a nemali by brat automaticky ze bol jeden tato, sak pride dalsi a potom dalsi..samozrejme su pripady kedy to inak nejde,ale podla toho co pises tvoj pripad to nie je..

voskarka
9. jún 2019

Ja len mozem napisat ze sama som to zazila.... bola som vydata tak dlho ako vy, unavena zo zivota, chcela z tohi uniknut. A ja som sa do toho hodila , obaja sme sa do seba zalubili , obaja rozviedli a zacali spolu zit....a zacalo peklo, a po 3 rokoch sme sa aj rozisli. Dnes viem ze to nestalo za to a ze uz by som to nikdy neurobila. Ublizili sme vsetkym... jemu, jeho rodine,mojmu byvalemu muzovi a jeho rodine a znicila som si vztah so synom.... a teraz s tym musim zit. Ano, kebyze som sivto nezazila, neviem....ale uz teraz viem ze by som sa radsej toho vzdala a vratila sa hned z kratsej cesty..... urobte si ako chcete , len som napisala moju skusenost. Prajem vsetko dobre

justina74
9. jún 2019

@comi prečo chceš niečo "vyvádzať" zo svojho tela? Veď si tie pocity uži v plnej miere. Nie každý má to šťastie, niečo také prežiť.

zulumilo
9. jún 2019

chces unik z reality, neriesit problemy,ucty atd. a myslis, ze s novym chlapom take problemy nepridu?? To nie su problemy, to je vztah v ktorom sa riesia veci. A ked ta to zatazuje,tak radsej ziaden vztah nikdy nemaj. Lebo ver,ze v kazdom jednom sa taketo veci riesia ✌️