Po 17. rokoch už nevládzem

sandra025
8. aug 2016

Sme spolu 17rokou mame 3zdrave deti.Nie sme zobraty len spolu zijeme.Posledne mesiace sa mi strasne zhnusil ani neviem preco.Som doma nepracujem on chodi do roboty ako kazdy den je to u nas pride okupe sa naje ide na telefon a pozera spravy uz ma to nebavyy sem tam prehovorime.Bola to moja laska od detstva.Uz ako som starsia vadi mi to ticho.A ked ideme spat a zacne ma obchytkavat ide ma porazit vzdy ho odstrcimm .Mozno preto ze cez den nepovie slovo a vecer ma uz pozdna 😯 Teraz som pozerala na fb ma tam v priecinkou co sa mu paci ze miss mokre tricko taka som nasrata.Uvedomujem si ze co nema doma hlada inde ale takto sa to neriesi som nervozdna a taku chut mam ze by som mu vsetky veci vyhodila von a radsej ostat s detmi sama

sandra025
autor
8. aug 2016

@obsadenemeno nechcem aj detom robit starosti k nim sa pekne chova mna nebije len vravym co urobit ci odist alebo trpiet pokial deti odrastu a zacat zit

renarik
8. aug 2016

@sandra025 kolko ma rokov? mozno robota by Ti pomohla - vyvetras hlavu, stretnes inych ludi...

ivca88
8. aug 2016

ja som s muzom len 7 rokov,
ake vidim to ze ked sme doma, tak ja sa venujem dcere, on samozrejme tiez,
ale kvazi si robíme kazdy svoje ..
ale ked ideme na prechadzku s malou aby spala, tak sa vzdy tak dobre porozpravame, veľmi dobre nam to padne 🙂

obsadenemeno
8. aug 2016

@sandra025 kup si biele tricko a daj mu do ruky vedro s vodou, nech to na teba flusne..... a uvidis jake toco bude, take vzruso si uz roky nezazila 😀

natalym
8. aug 2016

Ani ja moja po 20 tich............

Bože baby, ja sa tu smejem 😀 😀 😀
Prečítam nadpis a no čo na to povedať.

@sandra025 prepáč, práve riešime podobné v iných témach zas a znovu dookola

obsadenemeno
8. aug 2016

@sandra025 zase co pre teba znamena ze "zacat zit"????

natalym
8. aug 2016

@obsadenemeno Pre mňa je to: ráno vstať a mať pokoj. 😀

obsadenemeno
8. aug 2016

@natalym a pre mna ze mozem byt sama aspon pol dna.......

natalym
8. aug 2016

@obsadenemeno Pol dňa je málo, ja by som aspoň tri dni. 😀

sandra025
autor
8. aug 2016

@obsadenemeno
@renarik 32rokou
@natalym kazdy ma ine problemi mozno vniecom rovnake
@natalym zacat zit pre mna zacina nie sediet v kuchyni robit mu sluzku ale robit nieco ine co som nerobila

natalym
8. aug 2016

@sandra025 Prepáč, nechcela som ťa uraziť ani nasrať, večná téma tu na MK a ja som jednou z aktérok čo riešim furt dookola to isté.

Proste to nerob, neseď v kuchyni, nachystaj mu jedlo do chladničky, alebo na sporák a rob čo ťa baví.

sandra025
autor
8. aug 2016

Prisiel s roboty co okupal najedol a kazdy sme v inej izbee co uz pitam sa ho spravim ti kavu lebo si ju robim vravy nehaj tak on si spravyy tak som len sebe dala na kavu o chvilu on si dal hrncek zaliala som ju mala som sa nanho vysrat a nehat ho nech si ju zaleje

ivca88
8. aug 2016

@sandra025 nuz ,
pri troch detoch je myslim logické ze určitý čas za hrncami či vysavacom stravis. .
možno cely tvoj hnev či odpor spociva v tom že ťa zrazu omrzel rodiny zivot a chytas druhu pubertu... :-/

natalym
8. aug 2016

@sandra025 Si to nemala robiť. No a čo by si napr. teraz chcela robiť?

Chceš ísť do kina? Obleč sa a choď. Chceš ísť na prechádzku? obleč sa a choď. Opýtaj sa ho ide s Tebou. Nejde, no a čo Ty choď.

clodika22
8. aug 2016

@sandra025 vies co je smutne? ze vsetci si myslia, ze zena musi vladat vzdy... aj tahat vztah..

sandra025
autor
8. aug 2016

@natalym nenasrala!! Asi mate pravdu ked neviem co by ma bavilo stale som len doma nechce aby som pracovala ze on je rad ked pride domou a ma vsetko na mieste nemusi sa stresovat ale uz ho nebudem posluchat zacnem od septembra makat to je jedno kde len nech nemam ten isty stereotyp

sandra025
autor
8. aug 2016

@natalym tak to je musii ked nechce nehat rozpadnut rodinu

natalym
8. aug 2016

@sandra025 No aj to je riešenie. Ó to ja by som nešla do roboty keby som nemusela. Keby ma môj muž živil, tak mu kľudne aj stoličku oprášim a robila si svoje koníčky a čo ma baví.........

natalym
8. aug 2016

Nemusí. Nemusíš nič, len zomrieť a platiť dane, moja. To je hlboký omyl, že musíme niečo.
Moja mama vravela: mus je veľký pán ale nemus ešte väčší

ivca88
8. aug 2016

ono kedze ma 32 rokov tak ste mlady...
čiže asi ocakavas nad tým "zacat zit" to,
ze budeš mať voľno, pojdes s kamoskami do mesta, samozrejme v satockach a lodickach
budeš flirtovat a cítiť sa uzastne...
spoznas nových ludi a pod...
avsak treba si dat dole ružové okuliare...
času na zvys nebudes mať popri domacnosti ..
do mesta ani nebudes mat s kym ísť, lebo už ani isto poriadne nie si s niekým v kontakte,
a ak aj si a pôjdeš, čo to zmeni ?
nájdeš si nejakého chuja, tvoje deti budu smutne,
a aj keby sa stal zazrak a natrafis na slobodneho a bezdetneho, tak kde je napisane ze o 17 rokov ťa to bude s nim rovnako"bavit" a nebudes prezivat zase to iste ?

daduska3
8. aug 2016

Sandra, tak v prvom rade si uvedom, že máte 3 zdravé deti, chceš im ublížiť? Tak sa postav pred zrkadlo a začni sa mať rada...asi ste sa kedysi mali radi, možno aj máte...tak to oživ!

elje
8. aug 2016

@sandra025 Nemeň jeho, zmeň vás oboch 😉 Čo tak napríklad kúpiť si bicykle a začať podnikať nejaké cyklo-túry po okolí? Alebo si nájsť niečo iné čo by vás znovu spojilo.. A nestačí prehodiť pár slov ako píšes, musíte rozprávať veľa, aj celý večer.. vypnúť telefón, telku, tablet, notebook a iné vymoženosti, sadnúť na balkón alebo terasu a kecať.. o čom?? Aj o ničom 🙂 Ako ťa bolí ten štípanec od komára, že slnko je dnes nejaké červenšie, že by si chcela žiť aspoň do 100-ky alebo vesmír je dobrá téma na nikdy-nekončiaci rozhovor u nás doma 😀 😀 😀 A dobrá rada tu už padla - nájsť si prácu. Ak žiješ v regióne kde je to s prácou horšie, zobrať hocijakú.. len aby si nebola doma, aby si sa odreagovala.. Mm vždy hovoril, že stačí ak si zarobím na to čo preveziem a prejem 😀 😀 😀 aj keď som nakoniec zarábala skoro rovnako ako on.. Tiež sme spolu 15 rokov, máme 1 dcéru.. aj my mávame "horšie" dni.. ale tie má asi každý.. a vo dvojici sa to vždy "lépe táhne".. Hlavu hore 😉

moni244
8. aug 2016

@sandra025 ako dlho si nepracovala? Si totalne vyhoreta, vsetko si podriadila detom, domacnosti a kde si ty? Mas ponorku z toho, ze si doma. Ze on nechce, abu si pracovala? Ved nemal ani tolko slusnosti si ta zobrat. Zmen seba a zmenis aj jeho.

jajka257
8. aug 2016

@sandra025 len zvedava otazka. Ty mas 32, ste spolu 17 rokov, kolko rokov ma najstarsie dieta? Mam pocit, ze si dostala ponorkovu chorobu. Ja ju mam vzdy po letnych prazdninach.....chod si s nim zacvicit, zavolaj ho pomoct do kuchyne, aj ked tam bude len stat, tak sa rozpravajte.

obsadenemeno
8. aug 2016

@sandra025 uz som sa pytala, ze co robis TY aby ten vztah nezakapal? Ste vo vztahu obaja a bohuzial, ze komunikacie a iniciativy aspon jedneho z vas sa to nezlepsi.
Vie on vobec, ako sa citis?

mawka
8. aug 2016

no ja byt chlap a mat doma umrncanu zensku vo vytahanych teplakoch, ktora mi ani neda, tak asi hladam tiez mokre tricko a nemusi to byt ani miss.

sak teda ty sa daj v prvom rade dokopy. ziadnemu chlapovi nepride uknucana zenska sexi. zacni robit, zacni sa o seba starat, najdi si hobby, kamaratky, uvidis jak pookrejes. ako o com sa s tebou ten chlap ma bavit? sak mna by doma z teba svihlo.

mawka
8. aug 2016

@jajka257 tiez sa tesim na zaciatok skolskeho roka 😀 😀

jajka257
8. aug 2016

@mawka ako mama?😂 Ja som ucitelka, ale tie prazdniny su nekonecne, hlavne moj pobyt v kuchyni😵😵😵

mawka
8. aug 2016

@jajka257 hej ako mama. sak sice bola som s detmi mesiac doma, teraz som v praci, ale vyflusnuta som z nich bola statocne. a to mi este sem pridu do roboty prazdninovat. no nech je uz 5.9. 😀 😀

blabla22
8. aug 2016

@sandra025
Ahoj, ja tiež súhlasím s tým čo tu už niektoré baby pisali- obaja musia ten vzťah udržiavať a podporovať rôznymi spoločnými aktivitami, konickami atď.. tvoj muž nevyzerá byť blbec podľa toho čo si písala, skôr možno ani nevie čo sa vlastne deje a aký je problém..píšeš že ťa aj zavolá von a ty nejdes, ale na druhej strane si nahnevaná keď sa ti večer po práci nevenuje..chápem že je asi zmätený ..treba sa na rovinu porozprávať,hlavne bez nejakého obviňovania a vycitania starých vecí..jednoducho zabudni na nejakú zatrpknutost a pomstychtivost (písala si ako mu potom vrátis všetko..) lebo potom to naozaj nemá význam..dvaja ľudia vo vzťahu majú byť tím a nie súperi ktorí len čakajú kedy toho druhého podrazit prípadne mu niečo vratit..lebo potom to nie je žiadny vztah, skôr ste nepriatelia..
Tiež je veľmi dôležitý fyzicky kontakt- objatia, pusa,drzanie za ruky..a samozrejme aj sex..inak ste naozaj len spolubývajúci nič viac.
Ja mám trochu pocit,ze ty cakas že on sám pochopí čo ty chceš ,ale veľmi mu to neuľahčujes..ak vôbec vieš čo chceš a nechceš ty..naozaj skús byť aj ty aktívna, postáv ho pred hotovú vec ako napr že v sobotu pôjdete na kúpalisko/turu/obed v reštike/vecer na víno ak máte kde nechať deti/do divadla/kina atd atď..alebo niekedy stačí úplná malickost, pošli mu pekný mail, stačí so srdieckom, alebo obrázok niečoho čo ma rad,alebo máte radi vy dvaja.. kup mu obľúbenú sladkost.. a verím že keď budeš ty aktívna, on sa inšpiruje a takisto vymyslí nejaké mini prekvapenia..(ako dôkazy že na teba myslí a má ťa rád resp ty jeho..) toto sú pre mňa dôležité súčasti vztahu,ktory mám tiež už takmer 14rokov..a hlavne- zloz nasratu masku a rozprávajte sa, pokojne,chapavo,nie vycitavo,lebo také rozhovory končia veľmi rýchlo a úplne inde ako sme si mysleli..