Po 9 tich rokoch zúfalstvo - podviedol ma

smutnadusa3
23. sep 2018

Ahojte, potrebujem sa zdôveriť, možno len vyrozprávať, možno poradiť. Som silná žena, ktorá vždy vedela čo chce a žila šťastný život. Som s mojím partnerom 9 rokov a máme 2 malé deti. Celý vzťah bol v poriadku po všetkých stránkach, až kým neprišiel s tým, že ma podviedol, bolo to len raz (vraj samozrejme teraz mu už nemôžem veriť v ničom) miluje ma a tak ďalej a nechce nás stratiť. Nikdy som nechcela aby moje deti boli z rozvedenej rodiny, pretože viem ako to zraní dušu dieťaťa. Deti ho majú radi aj keď nebol doma často, snažil sa a venoval sa im. Ja som zúfalá, stále ho milujem, no týmto zničil všetko čo sme 9 rokov budovali. Prvý krát v živote neviem ako ďalej. 😥

romiada
24. sep 2018

@vilma7 on neulavil svedomiu sam od seba. Ono to prasklo, cez niekoho ineho to tusim vyplavalo na povrch ako pisala autorka. A paradoxne castokrat ten kto podviedol (okrem notorickych kur.vnikov) podvedome tuzi po tom aby to vyslo na povrch lebo sa sami nevedia rozhodnut co s tym. Myslim ze tu tazku dvojrolu dokaze malokto uhrat nejako dlho. Aj ked su aj taki kaskaderi co maju dve rodiny dlho, dlho. Ale tam uz by som skor polemizovala o tom ci manzelka nepotrebuje silne dioptrie.

anabella111
24. sep 2018

@kahlan1 ...👍..Moj otec ma 6 sestier..(usmievam sa)..vo vsetkych siestich manzelstvach sa objavila nevera pocas manzelskeho zivota...Dnes su to partnerstva cca 60 rocnych ludí...ktori problemy prekonali a sú ukazkou stabilnych rodín..kde vladne pohoda a aj celozivotna vypovedna hodnota..Tie epizody neboli ani pre jedno to manzelstvo katarziou..ale len vztahovou skuskou..ocividne prekonatelnou..A tie zeny vobec neposobia ako oklamane zeny..ale ako spokojne zeny...Nalepku oklamanej zeny..dostane presne len tá..co sa kdesi v neodpusteni pretlka s detmi (hrdo) sama..A este tá...ktorú muz opustí pre druhú..ale to je uz iný pribeh...v ktorom je na mieste prave tá hrdost, ktorá v pribehu lasky a odpustania nema svoj piedestál..ako vylucny faktor na pretrvanie vztahu.

santeema
24. sep 2018

@smutnadusa3 ono to nie je iba o milovani, tak som to nemyslela, ono to beriem ako celok vztah, ci sa navzajom davate to, co jeden aj druhy potrebuje. ci ste pre seba stale zaujimavi...ono aj ked sa o tom urcite tazko hovori, hlavne tomu podvedenemu, skus sa spytat na dovod. mozno to bola naozaj iba taka jednorazovka.

santeema
24. sep 2018

@lindusss2016 ja viem, ale na to musia byt dvaja, vzdy a vsade🙂). na zenu sa to lahsie zvali a chuda chlapik ma odolavat🙂

santeema
24. sep 2018

@eeffka maju sa anazit obaja vzdy. a nikdy nevidis do vztahu dvoch ludi, iba do vlastneho. moze byt navonok tip top manzelka, ale medzi nimi kao to v reale je vedia iba oni dvaja a hodnotit to druhy nemoze nikdy objektivne.

michaella94
24. sep 2018

Nečítala som všetko ale podľa môjho názoru sa nedá poradiť či máš odpustiť alebo ho máš kopnúť do riti...to musíš vedieť ty ako to cítiš...sú ženy ktoré by neveru neodpustili NIKDY preto tie budú písať ako by ho pobavili a že keď to urobil raz urobí to zase a podobne...potom sú ženy čo sa cez to vedia preniesť a potom sú také ktoré nemajú problém s voľným vzťahom a každá ti napíše len svoj pohľad na vec...ty sama musíš vedieť či si ochotná neveru odpustiť..ja ti viem len jedno napísať...osobne som sa stretla s touto situaciou..nechcem písať kde ale veľmi blízko mňa....a ak sa cez to nebudeš vedieť preniesť aj po dlhšej dobe budeš sa vo vztahu len trápiť a stále na to myslieť....v mojom prípade je to 15 rokov čo žena ktorú poznám odpustila neveru ale už 15 rokov na to stále myslí aj keď tvrdí že nie vidím že áno..stále o Tom hovorí a vidím že to neodpustila ale naučila sa stým žiť a podľa mňa by bola šťastnejšia sama ako v tomto vzťahu....

mijo53
24. sep 2018

@stanulienkat veď cudzoložia len ženatí, slobodní pachajú smilstvo

libawet
24. sep 2018

@smutnadusa3 nuž, mal byť ticho, ak to urobil len raz a dosť! Nuž, povedal Ti to. Teraz je na vás ako to ustojíte, aký silný je váš vzťah a čo všetko ste už spolu vybudovali, čím ste si spoločne prešli. Komunikujte o tom spolu, prečo to urobil, čo ho k tomu viedlo? Možno aj Ty sama zistíš, že niekde problém medzi vami bol a Tvoj manžel to tak hlúpo riešil, lebo inak nevedel. Možno sa vyfarbil a je taký, a možno je pravda niekde úplne inde, neviem, toto je už na vás. Ale ak už v tom viac nepokračuje a bola to len jednorázová nevera a máte spolu viac odžité a spoločné, rozhodne by som sa nerozvádzala. A ak je Tvoj partner seriózny, pochopí Tvoj krok ako pomocnú ruku jemu a bude sa snažiť Ti dokázať, že za to stojí a že jeho nevera bola len chybný krok vedľa. Určite to bude pre Teba ťažké, to je jasné, lebo len ťažko mu znovu uveríš, ale ak sa budete obaja snažiť a obaja budete chcieť, dá sa tým prejsť a váš vzťah to len upevní. Je to ohromná škola života. Deti do toho rozhodne nezaťahujte, bavte sa skôr v noci, keď budú spať, to je len a len vaša vec a váš problém, nie ich a ani nikoho z okolia a ani z rodiny.

alaguema
24. sep 2018

@anabella111 Presne tak. Nevera nemusí vzťah pochovať. Naopak - môžu ju obaja použiť k tomu, aby dozreli. Ale ide to len pod jednou podmienkou - keď sa o tom otvorene komunikuje. A pravdivo. Vtedy má ten vzťah šancu nie len prežiť, ale aj zažiť renesanciu a posunúť sa o stupeň vyššie.

alaguema
24. sep 2018

@anabella111 medailu za tento výrok by si zaslúžila. Fakticky.
dusevna zatvrdilost je zhubnejsi skutok proti vztahu..ako telesny akt nevery

dzjanetta
24. sep 2018

@smutnadusa3 ahoj..no radsej koniec ako sa mas trapit..a stala nato myslit..ja by to mala hned pred ocami pri pohlade nanho..fuj hazli ..prepac neznasam takychto muzov..

katjas8
24. sep 2018

Nebrala by som si ho. Bolo by to ako vziať si trapenie.

tt247
25. sep 2018

@smutnadusa3
1. Urobil to ešte pred svadbou, čo je z môjho uhla pohladu pekne trúfalé,
2. priznal sa iba preto, lebo ho pristihli - zrejme to neurobil po prvýkrát - teda s najväčšiu pravdepodobnosťou je to kapitola dobre maskovaný kúrevník,
3. podľa tvojich slov ste mali harmonický vzťah a urobil to v deň, keď sa miloval s tebou, čiže si ho po sexuálnej stránke nezanedbávala.
Výsledok: neverila by som mu. Lebo chlap, ktorý v jeden deň zasunie do svojej ženy aj do bokovky, je pekný prasiak. Akože fakt fuj.

alaguema
25. sep 2018

@tt247 čo máte všetky s tou svadbou...

adell77
26. sep 2018

A ako ti to povedal čo ti povedal presne ? Prosil o odpustenie cítil sa previnilo? Veríš mu že to bolo 1x? Po akej dobe ti to povedal ? Rozprávali ste sa ? Kričala si plakala si ako to priznanie prebehlo? Musíte sa rozprávať čo čaká ďalej čo chce či vie že ti ublížil a pod a ty hlavne ty musíš v sebe všetko spracovať ... keby sa toto stane mne tak sa ho povypytujem na všetko do najmenších detailov a neriešim proste ... som človek čo vníma dnešný svet tak že nikto s nikým nevydrží po sexuálnej stránke do smrti česť výnimkám ... čiže pokial vás život funguje rozumiete si si s ním spokojná ako s človekom tak si to rozmysli a nechaj to tak ak to dokážeš ... ak mu to máš akože odpustiť a vyhadzovať denne na oci tak to skrachuje časom aj tak a zmysel to mat nebude ... ty sa zamysli či vieš zit život bez neho ... je to na tvojom svedomí a vedomí nikto ti neporadí musíš sa rozhodnut sama

katkazocele
19. nov 2018

@taami Hej hej, to je ten ,, správny" prístup, keď podvedie raz ma, nech mi to nehovorí :D Vieš niektorý muži majú ešte svedomie,ktoré im nedovolí byť takýto pokrytec ktorí by to v sebe dusil pre,, vyššie dobro" . Takže keby si tvoj raz vrzol tak radšej nech je ticho? aby si ti nekazil tvoju vysnívanú idylku o dokonalom manželstve? ak áno tak ti želám aby ťa podviedol a nepovedal 🙂

katkazocele
19. nov 2018

@eva8 čo sa tam dialo? 🙂 uveď príklady

katkazocele
19. nov 2018

@anabella111 ,,zazije skor pozitivny restar.. kriste pane, ako vy môžete byť moderátorom, s takýmito názormi :(

katkazocele
19. nov 2018

@anabella111 Takže podľa teba ak má žena svoju hrdosť, a nechce byť len handrou pre manžela ako sestry tvojho otca( áno tedy sa žilo inak, manželky museli sklopiť zrak, rozvádzať sa prakticky nedalo=hanba, takže tento tvoj ,, Príklad" šťastného manželstva som ti vyvrátila ako frašku na vtedajšie spoločenské pomery) , tak má prekusnuť pre dobro detí, rodiny a pevne dúfať že už ho nedá do inej ženy? že už má dúfať že toto je pravé šťastné manželstvo? Tie jeho sestry boli a sú SLABÉ ženy, ktorý mali len strach niečo urobiť a byť znova šťastné. Ak si videla takýto príklad, tak by som sa nečudovala, keby ten tvoj ťa podvedie a ty s úsmevom na perách povieš: Skvelé, aspoň nám to posilní náš vzťah a budem do konca života šťastná s tebou drahý, lebo takto sa správa milujúci manžel a otec rodiny,, Ach ja som takto sarkastická že niekedy prekvapím aj seba. Prosím nemysli si že som bezcitný človek, len si myslím, že úbohé ženy s 0 sebavedomím by nemali byť v manželskom zväzku 🙂

eva8
19. nov 2018

@katkazocele o iných rozpisovať nebudem. Mňa konkrétne ženáč pozýval na izbu a podobne....

katkazocele
19. nov 2018

@eva8 bože, z toho mi je smutno a zle súčasne... a jeho manželka vie koho má doma? 😢

eva8
19. nov 2018

@katkazocele neviem či ich manželky alebo manželia vedeli koho mali doma

katkazocele
19. nov 2018

@eva8 manželia? to akože aj ženy niečo vystrájali?? čo konkrétne?

karamellova
19. nov 2018

Ja by som si ho posadila a asi by ma zaujímali odpovede na dve zasadne otazky: co ho viedlo k tomu ze to urobil? co je ochotný urobit preto aby si mu odpustila? ja by som sa nerozchadzala ale urcite by som to riesila s nejakym psychologom pripadne manzelska poradna a tak. dala by som si nejaky cas co ja viem pol roka kedy budem pozorne sledovat jeho spravanie a ci nastali zmeny k lepsiemu. svadbu by som urcite odlozila. ak ste ju nemali doteraz devat rokov urcite to este pocka. rozist sa mozete aj pol roka ak budes vidiet ze to nema zmysel jeho spravanie sa zhorsi alebo zostis ze mu nedokazes odpustit.

eva8
19. nov 2018

@katkazocele však chlap bez ženy nevyvedie nič

alienkami
19. nov 2018

@smutnadusa3 Tak ako? Pomohla ti táto diskusia aspoň trošku?

marty_4
19. nov 2018

@karamellova suhlas, asi podobne by som sa zachovala a do svadby by som sa nehrnula, toto chce cas, to neni len tak, ze na den to prehrmi, ze sa to strati takyto cin niekam do zabudnutia!

smutnadusa3
autor
19. nov 2018

@alienkami v podstate áno, viem aj názory iných, ale ešte som žiadne závery neurobila.

dragonheart
8. sep 2019

Zatial čo maju ludia bežne dôvod podviest, mali hladat dôvod nebežne upevnovat svoj vztah a zamilovat sa znova do tej jednej osoby. Chudak žena

vorkola
31. dec 2023

@smutnadusa3 Nie je to to iste, aj v niektorych dokladoch kde sa vyzaduje kolonka, stav jedinca,...tak si pises slobodna,nepise sa mam vztah,alebo zijem spriatelom