Po desiatich rokoch som zostala sama

milujema
24. apr 2015

Ahojte, mám nový nik aj keď som na MK nejaký ten čas, nezvyknem prispievať, skôr si tu hľadám rady do života. 🙂 Môj problém je v tom, že som po desiatich rokoch spoločného života s priateľom zostala sama. Len tak zo na deň prišiel domov a povedal, že on si uvedomil, že bude mať štyridsať a on chce ešte dieťa, ale vie, že so mnou ho mať nebude tak odchádza.... Nikdy sme sa o spoločných deťoch nebavili a hlavne som ho nikdy nepočula povedať, že nejaké dieťa chce... Obaja máme svoje vlastné dieťa /teraz už dospelé/ z predchádzajúcich vzťahov. S mojím synom si nejaký extra vzťah nevytvoril a so svojou dcérou tiež nemá žiadny vzťah. Najprv to bolo z jeho strany len o platení výživného. Posledné 2 roky sa s dcérou aj sem tam stretol, ale zjavne to nenabralo taký spád a zblíženie akoby si predstavoval. Posledných päť rokov vedel, že ja už zo zdravotných dôvodov dieťa mať ani nemôžem. Môj drahý si do nášho vzťahu priniesol okrem svojich šiat a lásky, hlavne exekúcie. Tieto splácal s malom pauzou celých desať rokov.S poslednou splátkou ukončil náš vzťah /oficiálnou splátkou, lebo poza môj chrbát si nabral počas nášho vzťahu ešte ďalšiu pôžičku z nebankovky , ale o tejto som sa dozvedela až v deň rozchodu a na moju otázku načo potreboval tie peniaze, mi bolo povedané, že do toho ma nič/. Hádať sme sa nezvykli, nebolo sa kvôli čomu, exekúcie som mu nevyčítala. Myslela som si že nás vzťah je v poriadku, ale asi som si to myslela len ja a naše rodiny. Od nášho rozchodu neprešli ani 2 týždne a už tvoril a tvorí zamilovaný a šťastný pár so svojou kolegyňou. Najviac ma mrzí, že sa mi dostávajú späť reči, ktoré o mne šíri. Že tých desať rokov bolo akurát dosť, že už stačilo, že som ho pripravila o auto / nebudem tu radšej rozpisovať, že na auto som si zobrala pôžičku ja a aj keď ju splácal, nemohla som si dovoliť, že mu ho po rozchode nechám a budem sa každý mesiac modliť, či zaplatí splátku do banky včas /dalšcíh 3,5 roka/. Reči typu, že on si zobral len svoje veci a všetko mi nechal. Zabudne však dodať, že byt je môj, prerábku bytu som financovala ja sama. Jediná jeho investícia do bytu bolo za desať rokov 600€. Mrzí ma to o to viac, že ľudia mu veria, že to čo hovorí je pravda. Viem, že mnohé z Vás majú omnoho väčšie starosti a problémy ako ja, a že si poviete, že v podstate ja nemám ani žiadny problém, že môžem začať žiť odznova, mám vlastný byt, dospelé dieťa, som sebestačná.... máte pravdu, len mi je smutno, že muža, ktorého som milovala so všetkými jeho chybami, takého aký bol, len tak dokázal odísť a hlavne dôvod, ktorý uviedol..... a to mi ešte dva dni pred odchodom na otázku či ma miluje najviac na svete odpovedal , že ano 😒 Neprajem mu nič zlé, len toľko, aby mu bolo dopriate prežiť 2 násobok bolesti, ktorú spôsobil on mne. A dozvedela som sa, že priateľku predo mnou opustil tak, že sa pobalil a zdúchol, kým ona nebola doma..... ale to som sa dozvedela až teraz, keďže ma jeho vzťahy a rozchody nezaujímali , ale asi mali. Všetky svoje vzťahy totiž vždy ukončil on. Mohla som byť pripravená 😠 Potrebovala som dostať tieto pocity zo seba von aj keď takto na MK, lebo už nechcem zaťažovať svojimi depkami rodinu a známych.

milujema
autor
29. apr 2015

bratislavcankanm je smutné, že nás je toľko s podobným osudom. Ty to máš o to ťažšie, že máš malé dieťa. Držím Ti palce a želám veľa síl, aby si poriešila všetko tak, aby bolo dobre Tebe a tvojmu malému.

bratislavcankanm
30. apr 2015

@marce63 No ono to nie je take hrozne s tym jeho klamanim, on klame takym "detskym" sposobom 🙂. Skusi povedat len tu cast pravdy, ktora mu vyhovuje a vykresli ho v lepsom svetle... ale zas napr. so svokrou som hovorila, hned ked sa odstahoval (ona volala mne), povedala som jej ako to bolo CELE ... pokial viem, tak nepovedal, ze moja verzia neni pravdiva (a tvari sa, ze ved aj on povedal predtym pravdu, akurat, ze len strucne, bez podrobnosti )... Chlapi zrejme casto takto zavadzaju polopravdami - @milema, aj tvoj ex to robil, ako vidim v uvode. A, marce63, dakujem za rady, dufam, ze s bytom nebude problem, v decembri tvrdil, ze byt nam (mne a synovi) necha. Ak by aj zmenil nazor, tak dufam, ze viac ako tu tretinu ceny nebude chciet (je to trochu viac ako tretina, 37%).

kaktusik007
30. apr 2015

@bratislavcankanm ver tomu, ze byt ti nenecha a ak je tam napisany a byt spada do BSM a ty si cvakala 2/3 hodnoty bytu, tak bude ziadat minimalne 50%... je to hajzel, uplne ako ten moj... taki sa nestitia nicoho....