Po desiatich rokoch som zostala sama

milujema
24. apr 2015

Ahojte, mám nový nik aj keď som na MK nejaký ten čas, nezvyknem prispievať, skôr si tu hľadám rady do života. 🙂 Môj problém je v tom, že som po desiatich rokoch spoločného života s priateľom zostala sama. Len tak zo na deň prišiel domov a povedal, že on si uvedomil, že bude mať štyridsať a on chce ešte dieťa, ale vie, že so mnou ho mať nebude tak odchádza.... Nikdy sme sa o spoločných deťoch nebavili a hlavne som ho nikdy nepočula povedať, že nejaké dieťa chce... Obaja máme svoje vlastné dieťa /teraz už dospelé/ z predchádzajúcich vzťahov. S mojím synom si nejaký extra vzťah nevytvoril a so svojou dcérou tiež nemá žiadny vzťah. Najprv to bolo z jeho strany len o platení výživného. Posledné 2 roky sa s dcérou aj sem tam stretol, ale zjavne to nenabralo taký spád a zblíženie akoby si predstavoval. Posledných päť rokov vedel, že ja už zo zdravotných dôvodov dieťa mať ani nemôžem. Môj drahý si do nášho vzťahu priniesol okrem svojich šiat a lásky, hlavne exekúcie. Tieto splácal s malom pauzou celých desať rokov.S poslednou splátkou ukončil náš vzťah /oficiálnou splátkou, lebo poza môj chrbát si nabral počas nášho vzťahu ešte ďalšiu pôžičku z nebankovky , ale o tejto som sa dozvedela až v deň rozchodu a na moju otázku načo potreboval tie peniaze, mi bolo povedané, že do toho ma nič/. Hádať sme sa nezvykli, nebolo sa kvôli čomu, exekúcie som mu nevyčítala. Myslela som si že nás vzťah je v poriadku, ale asi som si to myslela len ja a naše rodiny. Od nášho rozchodu neprešli ani 2 týždne a už tvoril a tvorí zamilovaný a šťastný pár so svojou kolegyňou. Najviac ma mrzí, že sa mi dostávajú späť reči, ktoré o mne šíri. Že tých desať rokov bolo akurát dosť, že už stačilo, že som ho pripravila o auto / nebudem tu radšej rozpisovať, že na auto som si zobrala pôžičku ja a aj keď ju splácal, nemohla som si dovoliť, že mu ho po rozchode nechám a budem sa každý mesiac modliť, či zaplatí splátku do banky včas /dalšcíh 3,5 roka/. Reči typu, že on si zobral len svoje veci a všetko mi nechal. Zabudne však dodať, že byt je môj, prerábku bytu som financovala ja sama. Jediná jeho investícia do bytu bolo za desať rokov 600€. Mrzí ma to o to viac, že ľudia mu veria, že to čo hovorí je pravda. Viem, že mnohé z Vás majú omnoho väčšie starosti a problémy ako ja, a že si poviete, že v podstate ja nemám ani žiadny problém, že môžem začať žiť odznova, mám vlastný byt, dospelé dieťa, som sebestačná.... máte pravdu, len mi je smutno, že muža, ktorého som milovala so všetkými jeho chybami, takého aký bol, len tak dokázal odísť a hlavne dôvod, ktorý uviedol..... a to mi ešte dva dni pred odchodom na otázku či ma miluje najviac na svete odpovedal , že ano 😒 Neprajem mu nič zlé, len toľko, aby mu bolo dopriate prežiť 2 násobok bolesti, ktorú spôsobil on mne. A dozvedela som sa, že priateľku predo mnou opustil tak, že sa pobalil a zdúchol, kým ona nebola doma..... ale to som sa dozvedela až teraz, keďže ma jeho vzťahy a rozchody nezaujímali , ale asi mali. Všetky svoje vzťahy totiž vždy ukončil on. Mohla som byť pripravená 😠 Potrebovala som dostať tieto pocity zo seba von aj keď takto na MK, lebo už nechcem zaťažovať svojimi depkami rodinu a známych.

moni244
24. apr 2015

@milujema ja chapem, ze to teraz boli, hlavne to, ze sa zachoval ako cisty hajzel bez chrbtovej kosti, ale ruku na srdce, nebude ti lepsie bez neho? Lebo s takymto chlapom zostat az do staroby,to by ta stalo vela sil, penazi a podobne, teraz sa vyplac, vyzur, zabuchni dvere a chod dalej

ebi88
24. apr 2015

☹ neviem co poradit, len ze by som to nechcela zazit, je mi to luto... Ale myslimmsi ze jedneho dna sa zbali aj od kolegyne aj od kazdej dalsej az raz ostane sam.. Tak ako nechal same svoje partnerky.. A reci ktore sa siria sa raz dosiria, ludia maju dost vlastnych problemov, v skutocnosti si myslim ze take ohovaracky pustaju druhym uchom von, no keby tompresahovalo medze da sa to riesit aj pravne 😠 drzim palce

milujema
autor
24. apr 2015

@moni244 Bude mi lepšie, len to asi nejaký čas potrvá, kým sa z toho dostanem. Možno keby som sa vyzúrila hned pri rozchode, už by som to tak neprežívala. Ale nemala som šancu , lebo zmizol zo dňa na deň a mňa to doslova odrovnalo na dva týždne úplne zo života. Sú to skoro 3 mesiace, ale dlho som potláčala v sebe hnev ale už to nedokážem v sebe dusiť hlavne pre tie reči. Ale radšej napíšem sem na MK akoby som mu mala vypisovať a nadávať do telefonu. Nič tým nedosiahnem , akurát by som bola za kravu.

milujema
autor
24. apr 2015

@ebi88 ďakujem za povzbudenie boli časy, keď mi bolo úplne jedno čo si kto o mne myslí, alebo vraví. Lenže čím som staršia, tak to vnímam inak. Hlavne ak to čo sa šíri, je od pravdy vzdialené.

charity
24. apr 2015

@milujema Ten clovek Ta pouzil ako byvanie a barlicku v case, ked potreboval Tvoje financne zdroje a nehnutelnost. Dnom poslednej splatky bol koniec. Nema sucit s Tebou, s expriatelkou, s vlastnou dcerou. Nema k nikomu ziadny hlboky citovy vztah.

Ja Ti to zhrniem: naletela si psychopatovi. Je mi to luto. Drz sa.

miadi
24. apr 2015

znie to ale ako nic moc vztah este to asi nevidis ale su krajsie lepsie nejak nemam pocit ze si vela stratila a ze nemas moc co smutit..jasne mala si ho rada ale s odstupom casu si uvedomys ze to cely ten cas nebolo take dobre ako si to vnimala...kto vie ako dlho uz ta podvadzal s kolegynou..
a ked ti odpovedal ze ta miluje najviac na svete nemusel klamat len tie posledne dni ale cely ten cas..lebo vedel ze to chces pocut a vyhovovalo mu byt kde bol..
asi ta ten rozchod-jeho odchod zaskocil netusila ze toto pride nech si o tebe hovori co chce kto mu chce verit tomu uveri kto ta pozna a ma rad tomu verit nebude..koli ludom sa netrap -oni sa koli tebe rozhodne netrapia..

zeleny_cajik
24. apr 2015

Dobre, že si sa ho zbavila, lepšie teraz ako neskôr, evidentne "charakter", škoda, že si si to nevšimla skôr a stratila toľko rokov s ním.
Ale chválim ťa, že si si to auto pekne vzala späť, že si si nechala byt a zachovala dosť rozumu na to, aby si si teraz mohla naozaj iba lízať rany, ľutovať sa, kupovať si luxusné bolestné (a just, nech všetkých ohováračov aj ex-priateľa šľak trafí) a nemusíš teraz riešiť delenie majetku a dlhov 🙂

janinah
25. apr 2015

za 10 rokov si ho "neprekukla",no čo už 😒 hádam sa nejaké toto čítajúce poučia.....ak dvaja nie sú manželia,tak financie by mali ísť pol na pol do domácnosti,bývania,dovoleniek...

panidia
25. apr 2015

@milujema Asi to tak malo byt,a možno až časom zistíš ,že všetko "zlé" je na niečo dobré.Kedže si ho milovala,možno ta to bude chvílu boliet,ale čas zahojí všetky rany.Skus mu odpustit a pre svoj vlastný pokoj v duši nerieš ostatných,čo si kto myslí a čo komu povedal.Ahoj

jumama
25. apr 2015

Toto sice nesuvisi uplne - ale su tu dobre popisane fazy smutku: http://opatrovanie-ako.sk/psychologia/fazy-smutku/ Si uz v druhej, ak si nahnevana 🙂 Treba si ich prezit vsetky, a potom to bude v tebe poriesene... Ak poznas fazy smutku, vies co sa z tebou deje, ze je to ok.

milujema
autor
25. apr 2015

@janinah finančne sme na tom boli tak, že výdavky na bývanie a stravu išli na polovicu. Komu čo zostalo s tým hospodáril každý sám. Na môj zvyšok platu sme boli so synom dvaja. Jemu z platu nezostalo takmer nič, keďže platil exekúcie a výživné. O dovolenke som iba snívala. Neboli sme za celý čas spolu nikde. Ale to ma až tak netrápilo. A čo sa týka investícií do bytu - prerábka, to som financovala sama. Vždy som myslela na to, že ak by sa náhodou niečo i stalo , nech sa nemusím naťahovať s nejakým vyrovnaním. Byt bol a je len môj. A jemu to tak zrejme aj vyhovovalo.

figurantka
25. apr 2015

Nerob si nič z rečí, tie vždy boli a aj budú - ľudia sami pochopia - aj keď neskôr z jeho činov - ako to v skutočnosti je, či bolo. Lebo pravda vždy vypláva na povrch a buď rada, že sa zbalil sám a odišiel - zo začiatku to bolí, viem - ale tak ako si si zvykla na neho, tak si zvykneš aj bez neho a bude ti lepšie - ak si sa doteraz vedela o seba postarať a vlastne si ho "živila", tak to bude tak aj odteraz. Všetko zlé je na niečo dobré a tým, že máš doma o jeden "hladný krk" menej, tým viac financií a času ti ostáva pre seba. Skús dobehnúť to, čo si si pri ňom nemohla dovoliť - možno aj tú dovolenku - s dobrou partiou kamarátiek si zaručene na neho ani nespomenieš. Skús si zariadiť život podľa seba, kaderníčka - kozmetička, šport, sem-tam pohár vínka s kamarátkou, sem-tam výjazd do spoločnosti a keď budeš vyrovnaná sama so sebou a budeš mať tú správnu iskru - vtedy príde čas aj na ďalšiu známosť. Veľa šťastia prajem 🙂

sasa1310
25. apr 2015

@milujema zbavila si sa príživníka, ktorý už asi začal cítiť, že inde viac vycicia....buď len rada...a reči? Oni neskôr uvidia kde je pravda

bonaqa2013
25. apr 2015

Svojim spôsobom by si mala byť šťastná, že si sa takého darebáka zbavila.

truskawka
25. apr 2015

Mala som známeho, ktorému toto isté spravila priateľka po deviatich rokoch...A presne aj o ňom rozchyrovala sprostosti, aby si vylíčila obraz skutočnej "trpiteľky". Viem ako sa cítiš. Viem, že je to ťažké ale v prvom rade od neho nevymáhaj žiadne peniaze, vysvetlenia ani nič. Nikomu nič zlé nepraj. Nech sa s ním Pán Boh vysporiada, lebo "na konci plieska bič". Bude to znieť ako klišé ale: ...žijeme len raz, práve tu a práve teraz. Držím ti palce. 🙂

timea7
25. apr 2015

@milujema za vzťahom, ktorý skončil urob hrubú čiaru a buď rada,že skončil, ťahala si v ňom za podstatne kratší koniec 😝 , tvoj priateľ sa správal tak, ako si mu umožňovala, zober si z toho ponaučenie do budúcna - v prvom rade sa nauč vážiť si sama seba a neuviaž si už nikdy na krk podobného vola. Na to, čo o tebe rozširuje, sa vykašli, tvoji priatelia vedia, že to nie je pravda a na ostatných sa vykašli, aj tak časom vyjde najavo, že klamal, lebo on svoj spôsob života nezmení. Život bez partnera nie je katastrofou, katastrofou je, ak máš partnera, ktorý ťa len využíva. Toto obdobie ber ako štart do nového života.

macka334
25. apr 2015

Každá senzácia trvá 3 dni, aj táto bude trvať toľko pre ostatných ľudí. Títo ľudia Ti neplatia účty, ani Ti nepomáhajú s výchovou syna, takže Ti fakt môže byť jedno čo si myslia. A ináč, väčšinou ľudia rozmýšľajú o sebe, prípadne o druhých ale tiež vo vzťahu ku sebe. Toto nie je problém, len to chce od Teba iný uhoľ pohľadu.
A aspoň už môžeš zobrať syna na dovolenku. 😝
Držím palčeky.

nela1916
25. apr 2015

@milujema NO ja len tak na okraj... Som si takmer istá, že ten dôvod rozchodu, ktorý uviedol, bola tá prvá, alebo možno akože najvierohodnejšia hovadina, akú dokázal vymyslieť (túžba po dieťati znie asi dosť definitívne na to, aby si mala protiargumenty). , v skutočnosti typujem sľubne sa rozvíjajúci vzťah s kolegyňou. A no neviem, desať rokov spolužitia bez svadby, asi sa to nikam neposúvalo, iba si chalan riešil finančné komplikovanosti, jednoducho to prišlo do bodu, že už s tebou nechcel byť. Viemsi predstaviť, akým spôsobom takto vzťah ochladne, ale mrzí ma to, hlavne ak ty si tú zmenu nevidela.

A "milovať najviac na svete" - ľudia vo vzťahoch si akosi navyknú na silné slová, aj keď niekedy už dávno neplatia.

Len z toho neviem nič vyvodiť. Iba že si snáď dostala šancu začať v živote niečo lepšie a hodnotnejšie, držím palce, aby si ju správne využila.

david93
25. apr 2015

ja si myslím, že nič lepšie sa ti nemohlo stať, kúp si fľašu šampusu

milujema
autor
25. apr 2015

@sasa1310 tiež som toho názoru, že slečna alebo pani je na tom finančne podstatne lepšie ako ja. A tým nemyslím, len ju konkrétne, ale aj jej rodičov. Kým za 10 rokov sme my neboli nikde, lebo na to nebolo, zrazu si ide mladý pán so slečnou na výlet za hranice SK. 😠 Ale z jeho peňazí to asi nebude. Lebo jediné čo mladý pán má vo svojej 40 sú šaty, ktoré si odniesol v 5 igelitkách a výpalata, ktorá mu príde na účet.

milujema
autor
25. apr 2015

@truskawka ďakujem za palčeky 🙂 . Veď toto, že on sám seba stavia do pozície obete nášho rozchodu. Alebo inak - hrdinu, lebo on si nič z bytu nezobral len svoje šaty. Vraj mi všetko nechal. A potom vždy dodá, že aká som ja mrcha a ..... lebo som pripravila aj o jeho auto.

milujema
autor
25. apr 2015

@david93 Dievčatá 🙂 ďakujem Vám, že ste si našli čas prečítať môj príspevok a vyjadrili svoj názor. Tiež si myslím, že sa mi fakt nemohlo nič lepšie stať ako to, že sa pobalil a odišiel aj keď sa to ťažko píše a ešte ťažšie chápe. A radšej teraz ako o 5 rokov neskôr. A aj keď som teraz z toho "na prášky" verím, že to čoskoro prejde. Prajem Vám krásny slnečný víkend.

timea7
25. apr 2015

@milujema žiadne na prášky, za takým mužom ti nemusí by ľúto, vyraz do ulíc a poriadne to osláv. Želám ti v ďalšom živote, aby si bola šťastná a našla niekoho, kto o teba ozaj bude stáť a kto bude za to stáť. 🙂

cukricek20
28. apr 2015

ja som bola s mojim ex 10rokov vydata,no mame spolu 2 male deti,v oktobri sme sa rozviedli kedze ma podvadzal,vtedy ked som ho najviac potrebovala,bola som s mladsim synom v nemocnici a on si uzival s mojou vtedajsou sesternicou,ale je mi lepsie bez neho,hoci som ja velmi chora ale jeho uz k zivotu nepotrebujem,je mi bez neho fajn,

cukricek20
28. apr 2015

prajem Ti aby si bola stastna,nemas za cim smutit,,,

kaya7
28. apr 2015

taketo vytriezvenie zo vztahu o ktorom som si myslela, ze je v poriadku poznam aj ja. padnuta sanka, ze cozeeee? kratky cas pred rozchodom reci o tom, ze ma lubi. niektori chlapi si fakt vedia dokonale spravit z huby rit, s prepacenim. ....uz to tu bolo povedane, aj sama si skonstatovala, ze nie je za cim banovat, treba to len stravit a zacat odznova. s niekym, kto si Ta zasluzi. drzim palce ;)

marce63
28. apr 2015

@milujema Aj ja súhlasím a príspevkom, že tvoj bývalý partner je prvdepodobne narušená osobnosť, títo psychopati sa citovo neviažu na svojich partnerov a blízkych, ale vedia to dôverihodne predstierať a dieťa, to je asi to posledné, po čom by túžil. On mal a má iné záujmy, svoje pohodlie. Buď rada že odišiel sám, tak ako to mal zrejme naplánované, on nemá výčitky, ani ľútosť. Musíš si to uvedomiť a neobzerať sa späť. Smutné je že žena stratí s takým človekom 10 rokov života. Prajem ti veľa š´tastia.

bratislavcankanm
29. apr 2015

Viem ako sa citis, ked tvoj ex ludom klame a oni mu to veria. Tiez sa rozchadzam s manzelom po 10 rokoch, odisiel od nas na konci roka. Tvari sa strasne nestastne, hlavne pre svojou mamou a pritom uz par mesiacov sa s niekym stretava (neviem presne odkedy, dost mozne, ze od minuleho roka). ON sa rozhodol odist, mne sa sa to nepozdavalo, co som mu aj povedala, chcela som to zachranit, ale on ze chce odist. A potom prisla otazka, ze ci odide az po Vianociach alebo pred - ja som rozhodla, ze pred Vianocami (aby som mala moznost sledovat nasho synceka, ako to zvlada). No a verzia mojho manzela - manzelka mu povedala, ze ma odist prec, ze Vianoce s nim nechce travit. Klamar jeden. Polopravda, ktora ale uplne prekrutila fakty, mnohi jeho kamosi si o mne doteraz myslia, ze ja som rozvratila rodinu. Taketo polopravdy, to je jeho specialita. Napriklad aj to ze platil hypoteku na nas spolocny byt. Ano, platil - ale to, ze hypo pokrylo len tretinu ceny bytu a zvysne dve tretiny som zaplatila ja zo svojho, to uz nespomenie.
Viem, vlastne som ti neporadila. Tak ale aspon vies, ze v tom nie si sama, takych klamarov je viac nez dost. Drz sa.

yidaky
29. apr 2015

@milujema Držím palce. Naozaj lepšie teraz ako o 5 rokov. Bol to zjavne vôl, čo Ťa iba využíval. Našiel lepšie koryto, tak šiel tam...neviem ako si na to finančne, ale myslím, že by bolo fajn ísť na nejakú dovolenku v lete so synom alebo kamoškou. Trošku si po 10 rokoch dopriať, odmeniť sa a osláviť, že si sa zbavila blba. 😉

marce63
29. apr 2015

@bratislavcankanm Tak to si mala alibistického klamára, veď toto nie sú muži, ale obyčajné handry. Už keď takýto chce opustiť manželku a dieťa, aspoň by sa mal zachovať ako muž a nie ako nejaký odpad, urobil chybu, našiel si milenku, alebo opúšťa ženu a dieťa, tak nebude úboho klamať a vykreslovať sám seba v lepšom svetle. Veď aká žena si môže potom takého chlapa vážiť. V podstate ti môže byť jedno, čo si kto myslí, ty budeš mať teraz kopu starostí a v prvom rade je dôležité aby dieťa nebolo traumatizované a aby si sa s touto novou situáciou vyrovnala. A stým bytom si daj veľký pozor, keď si ty platila dve tretiny zo svojho, ako to máš zohľadnené, na liste vlastníctva figurujete obaja ako BSM? Však takíto chrapúni sa neštítia žiadať aby ich manželka vyplácala. Pekne si zožeň doklady o prostriedkoch čo si do kúpy bytu vložila, výpisy z tvojho účtu, prevody, prípadne svedkov. Veľa šťastia.