Po materiálnej stránke mám všetko, ale chýba mi čas s mužom

21. jún 2020

Ahojte! V prvom rade nieco o nas, ja 30 a mazel 29. Manzelia sme 5 rokov, mame dve deti (4 a 2). Mame vsetko po com taka bezna rodina na slovensku tuzi mat. Dom bez uveru, auto, zdravie, manzel pracu 🙏 po tejto stranke "dokonale" ALE manzel aj ked je pracovity a postavil nam dom viac menej vlastnymi rukami, chyba mu taky ten otcovsky instinkt. O deti sa mox nezaujima, neviem aj ci ich vlastne niekedy nieco naucil. Hry su len o blazneni a skonci to viac menej vzdy placom a hukotom deti. Nepije, nefajci, nechodi do krcmy, pracovity, proste by ste si povedali ze co vlastne este chcem. Lenze chyba mi to, ze on aby sa nam venoval vzdy jieco robi ine na zahrade alebo stoji pred dokom a rozprava sa so susedmi (dvaja postavili vedla nas a rozumeju si vekovo su podone na tom) a tak dnes ked som povedala rodine nech k nam nechodia ze si chcem uzit den otcov so svojim muzom a s detmi, tak vlastne bolo z toho jedna pol hodinova prechadzka a ostatok manzel robil alebo sedel pred domom so susedmi. A ja som bola sama s detmi. Sedela som na dvore a uvedomila som si ze aj ked po materialnej stranke mame vsetko, nemam to najhlavnejsie co mi chyba a to cas straveny so svojim muzom. Jemu to pride uplne normalne a nevidi v tom problem. Uz asi 2 roky ho prosim aby aspon nedelu bol s naki ale nie, neni ani nedelu aji piatok ani sviatok. Vecer pridem domo, kupem deti, chytam vecere

autor
21. jún 2020

Pokracujem takto lebo som nevidela uz ani co pisem 🙏 chystam vecere, kupem deti, umyjem riad, vsetko sama s detmi. Je jedno ci ma dovolenku alebo poobednu, nocnu stale tak isto akoby tu ani nebol. A to nerobi na dvore nejake extra dolezite veci len take drobnosti ze keby naozaj chce vie s nami travit cas. Ma nas rad ale vie nam to dokazat len materialnymi vecami. Mne chyba ten jeho cas s nami. Nejak to neviem spracovat a cim dalej ma to hneva viac a viac. Co by ste poradili? Mam skusit sa pozret na to z inej strany a vazit si aspon to co mame a zacat si zvykat na to ze je taky aky je (aj ked za 5 rokov som si nezvykla). On by nam dal posledne, aj detom aj mne. Casto mi hovori ze ma miluje, ale dufam ze chapete co som tymto chcela povedat, ze co mi chyba. Velmi som nahnevana tak lezim v spalni a on sa isiel hrat s detmi lebo som uz vybuchla a povedala mu svoje tak sa ukludnujem v spalni a pocuvam hudbu 😅🙏

luccija
21. jún 2020

Ty si žena a on muž.On má zarobiť, postaviť dom..ty potrebuješ emócie, spoločné rozhovory.Chlapi sa niekedy nevedia s malými deťmi hrať.Este by mohol sedieť v krčme, boli by ste v podnájme.Vikend by mal venovať Vam prechádzka, kolobežky myslím, že nepochopí o čo Ti ide😊deti mu davaj čo najviac na dvor a nech sa zapája.Nemysli si, že všetci spolu prerizpravaju hodiny a chichunaju sa pri vínku.

marco88
21. jún 2020

Potrebuješ pozornosť a on ti dáva skutok služby.
Prečítaj si knihu 5 jazykov lásky.

autor
21. jún 2020

@luccija on si svoje chlapske povinnosti plni ako ma ale mne chyba aspon jeden den v tyzdni zeby sa rodine venoval. Naucip syna na bycikli a pod. On deti nenaucil nikdy nic. Vsetko zle aj dobre prezivam s nimi ja. To je ten "problem" ze mne to chyba a jemu nie. On nevidi zeby bol nejaky problem. Ja vidim velky problem 😅 uz pomaly kazdy vecer ho prosim aspon o jeden den s rodinou. Vraj buduci tyzden pojdeme na vylet (to mi hovori uz asi 3 tyzdne) ale ze ved prsi stale tak nejdeme nikam co chapem ale keby aspon bol doma s nami, nie on radsej nieco robi alebo sedi a debatuje na ulici so susedmi.

zuzanka.zuzu
21. jún 2020

som žena a vôbec nechápem, o čo točíš... ako muž by som nechápala ešte viac 🙂 neposer si to doma, veľmi opatrne aj s tými vybuchovaniami.

adelakom12
21. jún 2020

hm skus pozriet na nete love language, mozno lepsie pchopite obaja co jeden a ten druhy pochopi 🙂

angela85
21. jún 2020

Niektorí chlapi sa venujú deťom až keď majú viac rokov,keď sú to pre nich skutoční parťáci. Môj muž sa syna poriadne nedotkol kým nemal rok a začal sa s ním viac hrať až keď mal tri roky,pro druhej je už viac otukany,tak hneď skoro od začiatku sa jej ako tak venoval,ale zas to malo svoje rezervy ale teraz už má rok a pol a vedia sa besnit. Ja si myslím že časom si k sebe nájdu cestu a možno keď hlavne bude musieť,keď ty pôjdeš do roboty a bude s nimi viac osamote

angela85
21. jún 2020

Inak aj ja sama som naučila syna bicyklovať, a vôbec som v Tom nevidela problem

janinah
21. jún 2020

Vieš koľké by tu s tebou okamžite menili? človek nemôže mať všetko.Tiež mám workholika,ale naučila som sa s tým žiť,lebo máme všetko čo treba.On ti sľubuje výlet,tak len čakaj....teda nečakaj,otvor net,objednaj pobyt,no a čo ,že prší,my sme teraz na chate a nenudíme sa,všetko som vybavila a on mal dve možnosti-ísť s nami alebo makať ako stále.Je tu....Nenaučil syna na bicykli? tak kúpim bicykel,vystrčím ocka i syna na dvor a nechsapáči,kým sa nenaučí,tak vás nechcem doma vidieť...chápem,vadí ti,že toto nerobí sím od seba,ale on je "len" hlavy rodiny,ty si krk,ten krk,ktorý tou hlavou krúti....takže trochu diplomacie,tolerancie a prefíkanosti a pôjde to....muž nikdy nebude rozmýšľať ako žena a nútiť ho k tomu je nemúdre....

autor
21. jún 2020

@zuzanka.zuzu chyba ma mi cas s manzelom ktory mi on nevie dat. Tak chcem vediet ci je nejaka sanca zeby sa mi viac venoval, alebo to mam proste pochopi a zmierit sa s tym a byt rada za materialne veci aj ked po emocionalnej stranke nebudem nikdy uspokojena. Neviem co nechapes 😅

luccija
21. jún 2020

Ja viem ja som si svoje s dcérou už odbila😀všetko som ju učila ja, lebo muž bol v práci.Chyba Ti ten druhý rodič spoluzdielat to dobre aj zle.Zaved dni, ktoré budú len Vase grilovačka, hry s deťmi odísť z domu.Povedz mu, že treba naučiť syna bicyklovať samého ho to nenapadne.potom sú ešte chlapi, ktorí si myslia, ze žena sa má starať o deti a domácnosť a on o kosenie, rylovanie, umývanie auta a pod😅

cawes
21. jún 2020

Asi budem jedina co ta chape. Presne viem o com hovoris. Moj muz detto, mame novostavbu, vsetko super, zarobime super ale proste si pripadam ako obchodny partner a nie manzelka. Takisto radsej bude upratovat alebo nieco robit namiesto toho aby si sadol ku mne a uzival si jeden druheho. A co sa tyka deti tak to iste. Maly ma 8 nic ho nenaucil a ani s nim nic nerobi.

angela85
21. jún 2020

Inak úprimne,najviac žien je nespokojných na materských,asi veľa času strávených s deťmi a veľa voľného času.

adelakom12
21. jún 2020

*chcela som napisat potrebuje namiesto pochopi :D https://www.5lovelanguages.com/ tu je ten test, pozri si to ked tak 🙂 je aj nejaka kniha, aj o tej som pocula. moja kamoska ked mali problem s partnerom tak im to pomohlo

luccija
21. jún 2020

@cawes ja ju chápem mám to podobné, ale máloktorý chlap spraví kávu a povie žene tak rozprávaj čo máš na duši😊žena a chlap má úplne iné priority a ocakavania

autor
21. jún 2020

@janinah ano viem zeby vela ludi so mnou menilo. Lebo mame vsetko po materialnej stranke. Ale chyba mi aj po citovej stranke. Ja taka som, s detmi viac menej chodim sama. On je rad ze ideme prec a moze si v klude robit. Nebanuje ze neni s nami na vylete. Je rad ze sme boli my a hotovo. Ja som velmi samostatna zena. Nesedim doma a necakam keby ma drahy zobere mimo dedinu 😅 ale ja asi som clovek, ktory tuzi byt aspon jeden den v tyzdni s nim a s detmi. To sa neda vyhodit na dvor syna a bicykel a nech ho nauci bicyklovat. Synovia totizto s nim nechcu robit skoro nic. Hned placu za mnou, lebo su zvyknuti len na mna. Na neho nie, a to mi je velmi luto.

junovedievca
21. jún 2020

Myslim,ze si to len stazujes.skus sa na tonpozriet z jeho strany,mozno vidi v tebe uzassnu ženu,matku ktora to robi perfektne.deticky su este fakt male.daj mu este cas popriade ho viac zapoj.Ako ? To uz musis ty odpozorovat. Moj otec sa bam tiez nevenoval ,zarabal aby sme mali co treba a trosku viac a aby sme mohli studovat.A poviem ti,ze za nic by som ho nevymenila a teraz je ked pozeram aky je z neho dedko perfektny.no len ty musis sa zariadit,ja by som to nevzdavala.

deti95060810
21. jún 2020

podľa mňa úplne normálny chlap... skôr som nepochopila teba...

autor
21. jún 2020

@junovedievca mne dnes to prislo luto, lebo som cakala ze dnes budeme spolu a nebolo tak. Jeden jediny den zesa nam bude venovat. Sedela som na dvore sama s detmi a on pred domom so susedmi. Vtedy som si tak uvedomila ze ma to hneva viac ako si myslim a ze preco do riti nesedi so mnou a pri mne 😅🤷🤦 preco teda sa rozprava so susedmi o nesmrtelnosti chrusta. Uz mam plany na tento tyzden vela beham s detmi mimo obec po kamoskach a rodine aby som deti nejak zabavila a aby mali nejake zazitky

autor
21. jún 2020

@deti95060810 niektora zena by bola rada, zarobi, dom ma, uver nema, auto ma 🙏🙏 dokonale 👌 ale mne chyba len tak s nim travit cas. To nepochopis ked taka nie si 🤷

lucinka1988
21. jún 2020

Ja ta celkom chápem, vadilo by mi to rovnako, lebo moj manžel sa stará aj materiálne- teda našťastie prispievam aj ja, lebo si to môžem dovoliť, zároveň spolu trávime veľa času a malému sa od narodenia venuje fakt že dosť, po každej stránke. Na druhej strane, som si vedomá, že chlapov ako mám ja je malo ako šafranu, česť výnimkám, to, čo vidím v okolí je ale ďaleko horšie, ako to máš ty. Chcela som tým povedať, že bud rada za to, čo máš, keď tvoj muž nechodí po krčmách, za inými ženami a pekne sa k tebe správa, je to fakt super- v dnešnej dobe je aj toto rarita, ber to tak, že je proste taký a nie každý chlap vie tie city aj patrične dať najavo..

luccija
21. jún 2020

Musíš mu to rovno povedat dnes ideme tam a tam ..spolu ako rodina.Mas malé deti tie poteší čokoľvek aj zbieranie palíc v lese a bojovanie

luccy89
21. jún 2020

Nie si sama😃 tiez mame nedelu kedy sa venuje rodine, ALE! To musim povedat kam ideme. Lebo ked zostaneme doma, tak si hned najde robotu. Aj ked len do lesa...vychystaj deti, seba a ide sa. Tak isto vylety, rano vsetko nachystaj a on sa snad uz len sam oblecie a pojde😃 tiez mam dni kedy mi to vadi velmi, ale to zas prejde🤷‍♀️ Bud rada za to vsetko ostatne🍀

danieli
21. jún 2020

Pisem z vlastnej skusenosti, akoby si o mne pisala, muza nezmenis, dlhodobo som mala podobne pocity, no zivot mi ukazal😁ze kto si malo nevazi nezasluzi si viac...neuraz sa ani to prosim neber v zlom, pisem svoju skusenost a tvoja moze byt odlisna, prezili sme s muzom udalost, ktora nam urobila poriadne zemetrasenie, ale bez toho by som na to neprisla, dovtedy som vravela, ze mam skveleho muza, ale pocity boli nie vzdy rovnake, teraz to uz citim a skutocne mam skveleho muza, zmenil sa moj pohlad na zivot, svet nie je len o mne...zariad sa nech si stastna a bude aj tvoj muz, on tu skutocne nie je na to, aby ta robil stastnou...to musis sama a vela veci sa zmeni, decka podrastu, vratis sa do prace, nos si v srdiecku stastie a nie ocakavania...

marca12
21. jún 2020

Chapem,co tym myslis,ale nikdy nebudes mat vsetko. Bud budes mat muza,ktory ti venuje cas,ale bude nemehlo v inych veciach. Vaz si,co mas. Popravde ja nepoznam chlapa,ktory by sa plne venoval rodine,ze s nimi travi vsetok cas. Moj oco tiez s nami netravil taky klasicky cas,ze by sa nam venoval ako mama,ale naucil nas vela aj ked nas to priamo neucil.Ty to mozno nevnimas,ale deti vidia,ze je pracovity a nepriamo ich uci pracovitosti. A nauci ich este mnoho veci,ved su este malicke. Ak budu starsi,mozu majstrovat s ni. Mnoho ocov sa zapoji az ked deti povyrastu. Obcas na cloveka dolahne vsetko a nehadz flintu do zita. Moj je tiez taky,ze vsade inde len nie doma. Je proste ukecany,dokaze sa aj na dve hodiny zahovorit so susedom. Ide ma vybalit,ked si vezmem dovolenku,ze ideme robit nieco na dome alebo na dvore a on sa zakeca a marni mojim drahocennym casom. Vtedy by som ho poslala do vsetkych pekiel a aj to patricne okomentujem,ale nezmeni sa nikdy. Na druhej strane ma vela dobrych vlastnosti. Myslim,ze tiez nebude nejako extra statostlivy otec,ze by sa cely den venoval detom. Ale odkukaju od neho ine dobre vlastnosti. Mas vsetko,co si ini praju a mozno preto mas privela casu premyslat. Zivot je o tom,ze nie vsetko je tak ako by sme chceli a musime si vazit to,co mame. Ak s nim chces travit cas,vymysli program. Dlhsiu prechadzku,vylet,kupanie.

lija22
21. jún 2020

moj otec bol taky. mne ako decku to nevadilo. ale my sme boli samorosty. a co takto mu povedat, co ides dnes robit, chces toto obrezat, hento pohrabat ok ja to spravim a ty budes s detmi, skuste s marienkou korcule a s jankom strielat z luku uvidis aka to bude zabava ;)

marca12
21. jún 2020

Preco si ho neohlasila a nesli ste nieco spolu robit?

ma77
21. jún 2020

Ja ta uplne chapem tiež mam všetko materialne dom bez uveru auto ale tiež mam manžela ktory stravi s nami malo času ja mu aj stale hovorim ale on nič a už som aj rezignovala zvykla som si on je kozorožec workoholik s tym asi neurobim nič jeho odpoved je ved robim všetko pre vas chlapi to asi nikdy nepochopia tie naše ženske citove vylevy 🙂a to chodi na tyždnovky do zahraničia a ked je doma bud som v robote ja ked som doma je zalezeny cely den v garaži a opravuje auta

guliver19
21. jún 2020

@zuzanka.zuzu si si ista ze si zena? Nie si muz abo muzatka?? Sudim podla toho ako pises😆

dkethe
21. jún 2020

Poznas tu prihodu, jak zena chdi po poschodovom obchodnom dome s muzmi, a na najvrchnejsom poschodi je 'tu uz dalsi chlapi nie su, ste dokazom toho ze zenam nic nie je dost dobre? " zeny proste od roztopase malokedy vedia, co chcu... Bud... Stastna. Ten stav zavisi ale casto od nas samych.
Navyse, si na MD,' nudis sa' a v celej tej pohode ta len svrbia ruky nohy abo co. Ver mi :D :D