Pocit samoty a odmietanie od druhých

babyanabell789
28. jún 2015

Ahoojte nechcem nikoho obtazovat svojimi problemami verim ze mi niekto poradi mozno je tu nejaka psychologicka alebo zena ktora preziva to iste ako ja ... ide o pocit samoty ... nejde o taku samotu ze som sama doma to mi ani nevadi lubim byt sama mam cas si potriedit myslienky oddychnut si a tak ... ale aj v spolocnosti sa citim opustena citim ze ma ludia prehliadaju ze ma odmietaju vypocut zahovaraju ked nieco hovorim nepriamo ma podcenuju narazaju na kadeco mam pocit ze druhi sa v pohode bavia a mna proste nevnimaju ... nikam nechodim lebo mam pocit ze obtazujem ze nikoho nezaujimam ... nemam nikoho kto by ma povzbudil alebo posmelil ked mi je tazko chcem si aj niekam vyjst a nemam pocir zeby bolo s kym ... kde je chyba ved som spolocenska nie som uzavreta nepodcenujem druhych beriem ich aki su snazim sa aj nadviazat kontakt ale po paru rozhovoroch to zlyha . . Nikto mi ani nepovie v com som zla co im vadi a neverim ze s nikym si nesadnem dakujem

hradnapani
28. jún 2015

@babyanabell789 si silna introvertka a mas velmi nizke sebavedomie (mas pocit, ze obtazujes a pod.). Moznosti ako sa z toho dostat je niekolko (najlepsie je ich skombinovat), ale vsetky vyzaduju poctivu pracu na sebe: citanie motivacnej literatury, kurzy na zvysenie sebavedomia, psychoterapia, najst si konicka a chodit za ludmi, ktory ho tiez vyznavaju. Ide o to, ze musis zmenit myslenie o samej sebe a to je niekedy velmi tazke. Ale stoji to za to 😉
velmi pekna knizka pre nesebavedomych introvertov je tato http://www.martinus.sk/?uItem=140917

babyanabell789
autor
28. jún 2015

@hradnapani dakujem ... s tym mam urcite problem neverim si nemam sa velmi rada nepacim sa sama sebe a mozno to je dovod preco druhym nieco na mne vadi ... s tym bojujem od malicka

katarinamarkova
28. jún 2015

@babyanabell789 pises: kde je chyba ved som spolocenska nie som uzavreta....
ale podla toho co pises, si totalne nespolocenska a totalne uzavreta.
ak chces aby ta ostatni vnimali inak, musis hlavne zmenit samu seba.....ale v prom rade asi spoznat samu seba....
- inych nepodcenujes, beries ich takych aki su.... tak preco potom podcenujes samu seba? nestavaj sa hned ku vsetkym ze ta podcenuju a prehliadaju.......
ak v danej chvyli do danej spolocnosti nezapdnes a ostatni ta ignoruju,nebavia sa s tebou - spytaj sa samej seba preco?.....asi im vadi tvoj postoj, tvoje spravanie, to ze si mimo temu, ze s nimi neladis......
ak chces zapadnut - musis sa naladit na ich vlnovu dlzku.
ale hlavne sa sama seba spytaj - medzi akych ludi chces zapadnut - ci ti za to skutocne stoja!

ps:,,Ahoojte nechcem nikoho obtazovat svojimi problemami,,
uz tato uvodna veta straaaasne moc hovori o tom, ako sama neveris tomu ze by ta niekto mohol chapat, ze by si napr. aj tu na verejne forum, mohla predniest svoj nazor, problem.
VER SAMEJ SEBE A VER AJ LUDOM, neodsudzuj ich....skor ako ich spoznas....nenamyslaj si co si o tebe ini myslia......daj im sancu ta spoznat.....lebo ty im tu sancu hned na zaciatku sama beries! a okradas tak aj seba o sancu niekam zapadnut.

hradnapani
28. jún 2015

@babyanabell789 ano, to moze byt koren priciny. Tiez som bola takato. Ak mas chut a odvahu to zmenit, drzim ti palce. Je to dlha cesta (prekonat stare vzorce spravania, ktore mame vstepene od rodicov a zazite z detstva a zmenit vlastny sebaobraz), ale velmi objavna, poucna a prinasa svoje ovocie. Len sa netreba vzdat... Sebadovera a laskavy pristup k sebe je prakticky zaklad vsetkeho.

babyanabell789
autor
29. jún 2015

@katarinamarkova myslela som to tak ze niektori ludia v spolocnosti maju problem zo seba vysukat co i len slovo ze v tomto taka nie som nemam problem rozvit temu a nekokcem aj som sa snazila velakrat ist k ludom ktori ma sami volali ale neodisla som taka naplnena akoby som cakala .. nemala som vzdy takyto problem s tym sebavedomim som bola na tom vzdy trosku dole ale mala som pocit ze som bola milovana a pod . Ono je to tak ze aj ked som sa zdoverila manzelovi videla som a nie je to len pocit ako sa zasmial a povedal vy zeny riesite somariny a je to aj v tom ze ma nechava cele dni samu vsade chodi sam .. velakrat vypocutie a objatie pomozu jeho som nikdy nevidela plakat nikdy nepovedal ako ho nieco trapi zda sa akoby bol najstastnejsi na svete a ak ma dakto citovy problem nie.len ja tak sa do toho nevie vzit a smeje sa nad tym ... a najblizsi by mali pri cloveku stat a od toho dna mu nic nevesam na nos ked tomu aj tak nerozumie ... velakrat aj v spolocnosti napr kazdy spominal na svoju mladost do tychto tem sa nezapajam v tomto ohlade som mala prisnych rodicov nevypila som si ani na stuzkovej ziadna disco a pod ved ani nie su temy co by som o sebe hovorila bola som obycajna studentka co sedela nad knihami nic zaujimave sa ani nedialo v mojom zivote nemam ziadne putave historky okrem par story s kamaratkou ktoru mam uz od dvoch rokov nase mami sa stretavali a trva nam to doteraz akurat sme daleko od seba

babyanabell789
autor
29. jún 2015

@hradnapani a ako dlho trvalo kym sa to zlepsilo? Citala som si vcera par tipov myslim ze aj ked to moze vyzerat smiesne ze nieco na tom bude ... pekne sa obliekat aby sa clovek sam sebe pacil cvicit aby postava vyzerala super trebars namalovat sa zmenit uces a pod vyzorove zmeny a potom ta motivacna literatura a dlhodoba praca 🙂 ale vela zien to dokazalo a kedy zistim ze uz som sebavedoma? Ked napr mi prestane vadit ak niekto ma prestane upozornovat na moje nedostatky? Napr z anemie som strasne bleda padaju mi vlasy som slaba a este existuju ludia ktori ma neustale napadaju ake mam suche riedke vlasy proste blbost na prvy pohlad ze sa trapim pre vlasy ale beriem lieky a ucinok je pomaly a snad memozem zato ze som chora eobim co vladzem so sebou ...

karotka12
29. jún 2015

@hradnapani vdaka za knihu, precitam

ivanya
29. jún 2015

@karotka12 Funguje to naopak - najskor treba vidiet druhych az potom oni zacnu vidiet teba. Zaujimaj sa o druhych, pytaj sa ich ako sa maju, pytaj sa ich na veci, ktore zaujimaju ich, bud dobrym posluchacom. Az ked ty zacnes "vidiet" ich, oni zacnu "vidiet" teba.

katarinamarkova
29. jún 2015

@babyanabell789 preco ta manzel nikam neberie? nechce? alebo nechces ty?
nie je tvoj zakladny problem prave v tom, ze chces aby sa ti venoval a vsimal si ta HLAVNE tvoj manzel?
( ja len usudzujem na zaklade toho ako nahle si preskocila z temy - ostatni ludia - na temu - moj manzel )

babyanabell789
autor
29. jún 2015

@katarinamarkova aj moj manzel ... slova v dobrom aj v zlom nie su len prazdne frazy a ak ma on ignoruje tak kto iny sa mi ma viac venovat ... proste da prednost bratrancom predo mnou a dietatom volam ho von povie ze je unaveny neviem preco je to tak nehovorim ze mu nikdy nepoviem ze nikam nejdem ved nie vzdy sa mi chce alebo mam este nieco na robote tak nemozem ale vzdy ked ja ho volam tak je unaveny alebo cosi take ... a od neho sa citim potom zanedbavana a ked ma dakto k sebe nezavola tak nepojdem ku dakomu nasilu lebo nemam s kym byt a kolkokrat som tak sla a moc nebolo o com hovorit to boli len narazky aka som slaba ze nic nevladzem ze sama nic neurobim lenze nebola som taka vazne je to tou anemiou vladzem si poriadne vyupratovat byt vylestit okna i podlahy ale potom uz nevladzem manzelovi pomoct v zahradke co mi ma kazdy za zle o malu sa staram cele dni sama a ludia cakaju odo mna zazraky robim svojim tempom ako stiham ako vladzem nechcem sa vyhovarat na svoje zdravie ale nato ze som mlada mam dost problemov a obliekam sa tak aby som sa citila sebavedomejsie aj sa namalujem kazde rano aby som sa citila lepsie a potom na mna pozeraju ako na fiflenu ze sa malujem a do zahradky nepojdem ... a ja to beriem ako sucast terapie dostat sa z toho ved nechodim po byte v plesovych satach a s trblietavymi tienmi a kilom dermacolu s napisom na cele nedotykat sa nepracujem som princezna a pod ... aj na bezny den v domacnosti sa chcem citit byt pekna a pritazliva a ze na sebe nemam otrhane teplaky a vytahane tricko neznamena ze nic nerobim len stojim vo vyklade ako barbie ...

alaguema
29. jún 2015

@babyanabell789 osobne si myslím, že ani super postava, ani super oblečko tvoj problém nevyrieši. Ako už bolo napísané - budovať sebaúctu, zdravú sebalásku. To sú veci, ktoré idú z vnútra. Nehovorím, že vzhľad máš zanedbávať. Naopak. Ale nedá sa čakať, že ak budeš mať super výzor, že s tým bude korešpondovať aj tvoje vnútro. Je to skôr naopak. Zdravé sebavedomie robí krásnymi aj ľudí, ktorí nie sú klasicky pekní, nemajú dokonalú postavu, alebo vlasy, ale majú príjemný vzhľad a vnútorné vyžarovanie, ktoré je pre okolie príťažlivé.
Prešla som si podobným zložitým odbodím a paradoxne to bolo v dobe, keď som bola veľmi mladá a podľa reakcií okolia aj veľmi pekná žena. Nijak mi to ale vo vnútri v mojej neistote nepomohlo. Trvalo mi to pár rokov, kým som to prekonala. Tá zmena je postupná, nevedela by som ti povedať presný časový úsek, ale všimneš si ju celkom určite. Budeš uvoľnená, spokojná, kritiku prijmeš v pohode, veľakrát ti bude aj úplne jedno, čo si kto myslí o tvojich vlasoch, alebo čomkoľvek inom. Pocítiš to aj na reakcii okolia. Ľudia budú na teba reagovať pozitívne, nebudú ťa už prehliadať, možno budú dokonca tvoju spoločnosť vyhľadávať. Jeden taký tip - nepripisuj tomu až takú dôležitosť, čo si kto myslí, alebo ako pôsobíš na iných ľudí. Venuj sa sebe, svojim potrebám, zlaď sa s tým, čo je dôležité pre teba.

katarinamarkova
29. jún 2015

@babyanabell789 mas strasnu tendenicu obhajovat vsetky svoje krokry, svoje spravanie, konanie.....preco???
-mna ani nikoho nemusis presvidcat ze je Ok ked sa namalujes 🙂 my vsetci to vieme - presvedc samu seba.
-mna ani nihoho ineho nemusis presviedcat ze byt unavenou je OK 🙂 my vsetci to vieme, ze je to uplne normalne - presvedc o tom ale samu seba.
vies...ty sa cudujes, ze manzel ti odvrkne ze sa mu nechce....ale v jednej vete zaroven pises, ze ty mu to robis bezne, ked ta vola von - sa ti nechce, mas este robotu......

hradnapani
29. jún 2015

@babyanabell789 moj proces bol velmi dlhy, niekolko rokov. Nastastie som sa spamatala pomerne skoro (nejako s nastupom na VS) ale teda mala som co na sebe robit... a aj stale mam, ale teraz uz riesim ine zalezitosti a nie sebavedomie.
s tym oblecenim a peknou vizazou - ano, moze byt takym startovacom dobreho pocitu zo seba (lebo ten je velmi dolezity v tomto procese) ale vobec to nestaci. Sebavedoma zena moze byt aj vo vreci (obrazne povedane) a aj tak zaujme a ked to aj niekomu vadi, ona si z toho nic nerobi, lebo si je ista sama sebou. Idealna je taka nejaka rovnovaha, ale to vo vnutri by malo byt silnejsie, pevnejsie.

babyanabell789
autor
29. jún 2015

@alaguema viem ze to moj problem neriesi ale aspon mam pocit ze sa mam takto radsej lahsie sa mi vyrovnava s kritikou niecoho ked sa mozem zamerat na nieco co mam na sebe rada a este je to aj zvyraznene napr v mojom pripade su to oci a ked si ich namalujem skoro vzdy mi ich ludia chvalia ake mam dlhe riasy ako rovno mam potiahnutu linku a uz to odputava pozornost od mojho nosa ktory nenavidim lebo ma celu spati ..ide iba o to jedno kedze som stihla neriesim absolutne postavu som s nou spokojna lenze aj keby som nebola da sa to poriesit cvikmi a pod lenze co s nosom na plastiku nemam a zakryt sa neda ani zmensit cvikmi a makeupom ho neviem zamaskovat ... neviem sa s nim prijat hoci napr adelu banasovu obdivujem aj napriek nosu je krasna pristane jej to uznavam ju ze to tak neberie hoci sa jej ludia smeju v mojom okoli ich je dost co riesia povrchnosti ... nikdy mi neslo o vzhlad ale sama seba neviem prijat s vadami

hradnapani
29. jún 2015

@babyanabell789 no to je to "neviem sa prijat so svojimi vadami". Kym nepokoris toto, nebude ti pomoci. Vazne. Zacni sa mat rada aj s tym nosom. Ja mam tiez kadejake "vady", ale uz ich vadami nenazyvam. (je to dost neuctive voci sebe). Proste bolo mi dane nejake telo, vzhlad, comu mozem, tomu pomozem a co je nad moje sily, to uz neriesim, iba prijimam take, ake je. Vies, zivot nam dava naspat to, co mu davame my - takze niekedy nam otvara oci aj velmi krutym sposobom, napriklad chorobou, ktora nam potom nastavi zrkadlo a da velku lekciu.
Ano, aj od takej adely sa da vela ucit, ovela viac ako od tuctovych krasok. smeju sa jej ludia, ktori sami sebavedomie nemaju a riesia si vlastne komplexy. Sebevedomy clovek by sa nejaku poznamku o jej nose ani len neznizil.

alaguema
29. jún 2015

@babyanabell789 banášová nie je klasicky krásna ani náhodou. Ale vie ten svoj nos krásne nosiť 😉 Je vtipná a sebavedomá. To ju robí krásnou. Inak je jej tvár podľa súčasných kritérií vlastne skôr nepekná. Ale ako vidíš, nehrá to rolu, lebo je proste šarmantná.

monika2710
21. júl 2015

@babyanabell789 tiez som vzdy riesila svoj hrozny nos a plet hlavne v mladosti,ale byvala som sebavedomejsia.teraz po 2 detoch riesim ze nemam ziadne prsia co ma stve a na plastiku namam a aj sa jej bojim.to sebavedomie teraz nieje ziadne mam pocit ze sa na mna vsetci pozeraju a ohovaraju ma.nedokazem sa poriadne ludom ani do oci pozret a uz teraz mam strach z toho ze o rok mam ist do prace pomaterskej no ajto neviem kam nemam sa kde vratit.