Podiel na domácich prácach

3. jún 2023

Ahojte, zaujímal by ma váš názor.
Myslíte si, že ak su v domácnosti dvaja dospely pracujúci ľudia, dajme tomu manželia, bezdetni, mal by muz pomáhať, resp sa podieľať na domácich prácach a varení? Príklad : dvaja manželia obaja pracujú, muz sa stara o záhradu, a zena o celú domácnosť a par zvierat. Je nutné, aby manžel doma niečo robil? Ďakujem

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bucko555
3. jún 2023

Upratujem sama lebo ja to viem najlepšie ....základ vuhadzay nahádzať mycku spraví muž aj navarí keď treba , ja zase.porobom vonku keď treba ....takze to máme cca narovnako

simonah73
3. jún 2023

tak u nas to nastastie funguje tak ako ma. mame to trochu podelene, muz ryluje, ja sadim, on polieva alebo polieva zavlaha, ak nie je doma dokazem poliat aj ja (polieva sa tak ze z 1000l nadrze voda do vedra a ta sa vyleje na zahon) urodu obvykle oberame kto ma cas, na jesen vsetko likvidujeme obvykle spolu. ked treba kosit a je doma tak kosi on, ak ma vela prace kosim ja (naucila som sa aj motorovu kosacku nastartovat) doma aj povysava aj ked uz zapajame aj dcery, umyvanie okien je obvykle jeho (lebo ho to bavi - aj na vojne vraj radsej okna umyval ako zachody) dnes som sa ho pytala aku polievku budeme zajtra varit, povedal, ze nevie, vytiahla som kusok hovadzieho so spikovou kostou, predpokladam, ze kym ja vstanem uz ju bude varit, ja obvykle v nedelu varim za asistencie dcer druhy chod. dnes kym bol na jednej praci, sme s mladsou obrali jahody, starsia zatial pripravila cesto na bublaninu a kym prisiel domov uz sa piekla. novy nabytok obvykle skladame s dcerami mi tri, ked treba vyviezt napr kartony na zberny dvor viem ist aj ja. ked som mala minuly rok na jar zlomenu tak okrem mojej prace ma vedeli spolocne vsetci traja zastupit vo vsetkych domacich pracach dokonca aj nakupovaniu, ktore nema vobec rad...

sense
3. jún 2023

Nie sme manželia, mame delbu 60/40

jamimo
3. jún 2023

u nás fifty-fifty... On čistí zeleninu, ja dám variť. On umýva okná z hrubej špiny, ja leštím. Ja dám prať, idem behať, nordic walking on vyvesí. On zvesí prádlo, ja žehlím. V obchode(nákupoch, zvlášť v zahraničí) je 👍 vie kúpiť od potravín, pracie prášky, hygienické vložky, všetko, ani sa ma nemusí pýtať. Mäso z dvora 2x za rok zaobstará on. Na chate, on kosí, ja hrabem, on vyvezie na fúriku...kedysi sa mu chlapi smiali, že vyberie z práčky. On: no a? Nežijem predsa doma sám, moja baba nechodí domov z práce do druhej šichty 😉 A ja? Nebývam predsa sama v domácnosti. So sebestredným chlapom, ktorý nevidí pol metra od seba a má tuleniu chorobu by som nedokázala žiť!

marianarem
3. jún 2023

U nas sme sa na nicom nedohadovali, ale prirodzene sa prace nejako podelili. Ja rada varim, takze to je moja parketa. Muz rad gazduje okolo domu, zahrady (nie travnik, aj pestuje), tak to robi on..Ostatne prace nema nikto z nas ktovieako rad a tam sa to vyvinulo tak, ze ich urobi ten, komu ako prvemu zacne vadit, ze to nie je urobene. Fungujeme takto super, zatial sme sa ani raz nepohadali na tuto temu.

autor
3. jún 2023

@jamimo súhlasim...len neviem ci to môže byť aj dôvod na rozvod, okrem iného teda

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jamimo
4. jún 2023

ja ti neviem... my tak fungujeme od samého začiatku 23 rokov. Preto som zástanca názoru, že najskôr treba spolu žiť, až potom sa sobášiť 😉 Mám kamošky, kt. si zobrali rôzne typy chlapov, a teraz 5-10 rokov po svadbe ich nenávidia, lebo sú takový makový Pritom vedeli čo si brali... bohužiaľ neskoro

rorino
5. jún 2023

Určite nemá pomáhať,ale sa podieľať na všetkom,veď tam nie je na návšteve,

rorino
5. jún 2023

@simonah73 zaujali ma tie okná,že sa delite
o prácu je super,tak to má byť,ale o chlapovi čo rád umýva okná som ešte nečítala👏👏👏,všetko je raz prvý raz

didip
7. jún 2023

My varíme spolu ak sa dá, ale vždy umýva riad on, málokedy sa stane že ho umývam ja, ja dám doporiadku kuchyňu. Minule umýval podlahu. Nie je to pomáhanie ako píšu keďže využívate obaja domácnosť. Treba si to rozdeliť a dohodnúť, u nás to nikdy nebolo tak, že by som mu obskakovala zadok, niekedy je problém to, že žena na začiatku vzťahu sa chce “postarať” a ukázať mu a potom to takto dopadne