Pokus dieťaťa o samovraždu

macik6
30. júl 2022

Prosim poradte ako ste prezili a dalej postupovali tie ktorym sa to stalo ze sa dieta pokusilo o samovrazdu?Moja dcerka 16r ma dva roky priatela s ktorym sa velmi lubia no on odisiel do ineho mesta za pracou tam aj byva a ona to tazko znasala stalo sa ze sla do tabora a opila sa a zo zufalosti ho podviedla ked sa vratila domov povedala mu to on ju chcel opustit nezvladla to a psych sa zrutila a vcera sa chcela otravit z najhorsieho je vonku moje dni su peklo pretoze ju velmi lubim a vychovala ako som najlepsie vedela zial nie vsetko je o vychove stat sa to moze hocikomu som psichycky na dne neviem ako budem tak zit dalej s pocitom ci to nespravi zas viem ze bude potrebovat moju pomoc aj psychiatra no neviem ako to bude dalej vsetko

gertrudaosem
30. júl 2022

@macik6 je to tak, bohužiaľ... Je to vyčerpávajúce a strašne .. ale treba vydržať a hlavne pomaličky prijať nejakú pomoc, tak, aby to ona chcela....

gertrudaosem
30. júl 2022

@macik6 ❤️

zuzana9393
30. júl 2022

Najdi jej poriadneho psychologa/ psychiatra. Lebo su vseliaky, ku ktorym bude chodit zbytocne. Kamoske pri niecom podobnom kupili psa, vraj im to niekto odporucil.

macik6
autor
30. júl 2022

@slovakboy dakujem super napisane snazila aj sa snazim je to vzdy vysvetlit nech sa tak velmi nefixuje na chlapcov a ze je tazke ostat s niekym cely zivot a ze k zivotu patria aj rozchody mne zivot prinasa same prekazky tiez som vela krat takto rozmyslala a mozno to niekolko krat aj pren nou vyslovila no nikdy som sa k tomu neodvazila ano vela krat si poplacem no zatial ma vzdy nejaka tajna sila postavila na nohy a zas bojujem no teraz sa vo mne nieco zlomilo ako to spravila a mam v sebe zasiaty strach a neviem sa ho zbavit a bojim sa ze sa ho nezbavim urcite budem sj ja potrebovat psychologa lebo teraz to nebudem zvladat

slovakboy
30. júl 2022

Skúste sa obidve pozerať na svet inými očami iným filtrom alebo si nalaďte inú stanicu - hladinu mysle vedomia myslenia. Nepojde to hneď aké po trosku a malých krôčikoch sa to dá. Treningom.

macik6
autor
30. júl 2022

@kittykat22 dakujem budem sa snazit urobit maximum

katuskamala1
30. júl 2022

@macik6 skus sa poradit a psychológom alebo psychiaterom co ju budu liecit i ty, ze ako mas voci nej teraz postupovat, ako sa spravat. Laskou vsak nic nepokazis, prave naopak, laska lieci, a ja vam prajem vela vela lasky, aby ste to zvladli

macik6
autor
31. júl 2022

@katuskamala1 dakujem krasne odomna ma lasku stale nikdy sa to nezmeni deti su moj zivot pretoze aj ked som este vydata moje msnzelstvo uz neexistuje nedovolim aby moje deti trpeli hoci sama trpim cely zivot a bojujem

lujza123
31. júl 2022

@macik6 určite psychológa, nielen pre ňu ale aj pre teba.

Myslím že takmer každý človek ma niekedy chvíľu že sa mu nechce žiť a napadne ho že by bolo lepšie keby tu nieje. Ale na 99% je to iba myšlienka ktorá ako príde tak odíde.

Sama píšeš že si to aj ty pár krát vyslovila pred dcérou, že sa chceš zabiť, ze trpíš v nešťastnom manželstve. Ono je celkom možné že ten tvoj strach žiť lepšie tak nejako podvedome prebrala aj tvoja dcérka. Že sa príliš upla na toho chlapca lebo sa boji že nikto lepší nebude, že skončí ako ty s človekom s ktorým si nerozumie, preto možno tá skratova reakcia zo strachu že o neho príde (ten prvý skrat u nej nastal už v tábore)
Tým absolútne nechcem povedať že za to môžeš, nie, určite všetko robíš najlepšie ako vieš, ale veľakrát ľudí ovplyvňuje vzťah/nevzťah ich rodičov a nejako podvedome si rodičovský model spolužitia nesú so sebou. Možno práve keby ukážes dcére svoju silu oslobodiť sa pomôžeš aj jej aj sebe. Porozpravajte sa spolu o vzťahoch, o tom ako vy dve vnímate mužov. Nevyčítaj jej čo spravila, nevracaj sa tomu skratu, skôr sa sústreďte na budúcnosť , na svoje pocity, na to čo viete spraviť lepsie

luccija
31. júl 2022

@kittykat22 prepac nesuhlasim, ak by bola vyrovnana a psychicky v poriadku nespravi to.Ale dolezite je, ze zije a dalej ju budu liecit odbornici.
@macik6 je mozne, ze to spravila z afektu, lebo vedela, ze ju priatel najde?Pises, ze on ju nasiel...
Kolko ma on rokov mozno v nom hlada otca pre dievcata je velmi dolezity vztah s otcom.
Drzim Ti palce a urcite aj tebe poradia ako sa voci nej spravat a pod...urcite nejaky cas pobudne na psychiatrii po pokuse o samovrazdu ju nepustia domov maju to tazke mladi ludia drz sa je to nocna mora pre rodicov

macik6
autor
31. júl 2022

@lujza123 napisali ste to velmi dobre a pravdivo ano vyslovila som to par krat a presne mozno sa tiez boji byt v zivote sama a potrebuje mat ochrancu a boji sa ze to sama v zivote nezvladne presne to co je skryte vo mne ja by som to sama zvladla len mna brzdia financie sa oslobodit a este spolocna hypoteka vzdy som tu bola pre nu mam este mensiu dcerku vzdy sme o vsetkom s oboma spolu komunikovali no ona je dost sebecka a tvrdihlava a ked odusla teraz na strednu do blavy velmi sa zmenila aj som jej to povedala no vzdy budem stat pri mojich detoch aj ked pri mne nik neztoji no musim byt aj ja psychicky v pohode preto bude terapia tiez aj pre mna dobra dakujem za vsetky rady

macik6
autor
31. júl 2022

@luccija on bol s nouu u nas v deckej ja s mensou v obyvacke a on zbadal lebo sa prebudil ze su tam prazdne blistre od liekov este jej ze co to spravila a ona ze nepovedz to mame hned utekal za mnou a volali sme zachranku bolo to ako v zlom sne aj stale je no ten strach uz zo mna nikdy nespadne co ked znovu pritom sa im venujem ako viem o vsetkych problemoch sa vzdy rozpravame a predsa otec uplne vo vychove absentuje

pipistrel13
8. aug 2022

@macik6 velmi tazka situacia,ale da sa zvladnut...
je to aj dosledok toho,ze decka zacinaju prilis skoro velmi vazne vztahy,na ktore nie su psychicky zrele,celkovo ziju velmi dospelacky zivot,ale este nedozreli,aby ho zvladali...to vsak nijako nepomoze teraz,dolezite je,aby dcera citila,ze si ty pre nu,ale nepreberaj za jej rozhodnutia zodpovednost,ona sama potrebuje zodpovednost prebrat,urcite pomozu aj lekati,verim,ze natrafite na takych,ktorym aj zalezi na dalsom zivote cloveka
drzim palce

macik6
autor
8. sep 2022

@pipistrel13 dakujem krasne oni vedia ze som tu vzdy pre ne aj budem zial ich otec je ina kategoria je to tazke no snazi sa aj ona no vzdy sa bojim pretoze je dost labilna ze ked nieco zase vsznejdie buede to by som uz neprezila zmenilo sa dost moje vnimanie a postoj k zivotu zacinam robit veci ktore som dlho nerobila citat knihy a tiez mat viac rada aj samu seba kedze manzel dost poslispal moje aj tak nie velke sebavedomie zivot je tazy no vsetko je to o nastaveni myslenia bojovala som cely zivot sama aj budem

nikoll29
8. sep 2022

Ono to chce len cas tak isto ako pre nu tak aj pre teba. Isto by som si nechala poradit od odbornika a prihlasila by som ju mozno na nejake liecenie, aby sa jej usporiadali myslienky

macik6
autor
8. sep 2022

@nikoll29 bola chvilu na psychiatrii no tam teda nic moc snazime sa obe zivot ide dalej a musime sa s tym nejak snszit zit snazim sa mat aj ja nejake konicky a nemysliet na to a rozpravame sa skor o beznych veciach a buducnosti no zvykne sa mi to vracat niekedy a vtedy mi nie je dobre predsta slo o zivot mojho dietata nie je to jednoduche a strach ci to nespravo znova