Pokus dieťaťa o samovraždu

macik6
30. júl 2022

Prosim poradte ako ste prezili a dalej postupovali tie ktorym sa to stalo ze sa dieta pokusilo o samovrazdu?Moja dcerka 16r ma dva roky priatela s ktorym sa velmi lubia no on odisiel do ineho mesta za pracou tam aj byva a ona to tazko znasala stalo sa ze sla do tabora a opila sa a zo zufalosti ho podviedla ked sa vratila domov povedala mu to on ju chcel opustit nezvladla to a psych sa zrutila a vcera sa chcela otravit z najhorsieho je vonku moje dni su peklo pretoze ju velmi lubim a vychovala ako som najlepsie vedela zial nie vsetko je o vychove stat sa to moze hocikomu som psichycky na dne neviem ako budem tak zit dalej s pocitom ci to nespravi zas viem ze bude potrebovat moju pomoc aj psychiatra no neviem ako to bude dalej vsetko

gertrudaosem
30. júl 2022

@macik6 prajem veľa síl ❤️❤️❤️❤️❤️ zvaldnete to obe, teraz je ťažké obdobie, ale to prejde ❤️ držím vám palce a myslím na vás. VSETKO BUDE OK.

queen_mary
30. júl 2022

@macik6 taketo ide hospitalizuju na psychiatrii. Urcite to nepodcente. Kolegynina dcera tak pojdela nejake lieky. Odviezli ju do nemocnice a rovno si ju tam nechali. Bola tam 3 mesiace, odvtedy presli uz 2 roky a mlada je v poriadku. Drzim palce

gertrudaosem
30. júl 2022

@macik6 Treba dávať pozor na to, aby ju niečo nevyprovokovalo k tým činom... Môžu to byť hocake citlivé veci čo sa jej dotýkajú a ubližujú jej.

lindous
30. júl 2022

Nebolo to síce dieťa, ale zažila som to s veľmi blízkym človekom a odporúčam vyhľadať odbornú pomoc psychológa aj pre seba... pomôže ti to spracovať a zároveň ťa navedie na spôsob ako k celému tomu pristúpiť a správať sa ...máš pravdu, že bude potrebovať tvoju pomoc, ale neboj sa aj ty poprosiť o pomoc ... prajem veľa síl

dilino
30. júl 2022

V tábore kde bola sa opila ved má 16 rokov.Tam nikto nebol zodpovedný že sa opila.V prípade že by sa niečo stálo a bola mimo domu v tábore kto by zodpovedal.

0silvia0
30. júl 2022

@macik6 16 rokov je vek, kedy chybaju zivotne skusenosti a emocie a citove zalezitosti su vybicovane do maxima. Musite preklenut toto obdobie pomocou odbornikov. Neboj, dobre bude.

Je to velmi cudne, a na tvojom mieste by som riesila aj ten tabor. Ako je mozne, ze decka bez dozoru piju a sexuju po izbach. Skus dat nejaky podnet na presetrenie, toto by sa nemalo stavat.

dame2
30. júl 2022

Ahoj, ja sama som v jej veku mala podobné problémy - nie teda kvôli priateľovi, na mňa pravdepodobne doľahol rozvod rodičov, ale čo sa týka depresií a pokusov o samovraždu. Plus k tomu veľmi biedna podpora od rodiny, takže s milujúcou a starostlivou mamou ako si ty to určite zvládne. Ja som začala so sedeniami u psychológa, ktorý ma neskôr poslal k psychiatrovi, cca 2 roky som brala antidepresíva. Časom sa to všetko zlepšilo, teraz si to už ani neviem predstaviť, mám 25 a vlastnú rodinu 🙂

lindous
30. júl 2022

@dilino ono ten tábor asi nebola zrovna pointa príspevku, ale môže sa to stať veľmi ľahko, decká si nemajú problém doniesť alkohol vo fľašiach od pleťovej vody, či šampónu a áno, už sa sa začali často ovoniavať aj tie, avšak kto chce spôsob si nájde a vedúci potom nemôžu nad deckami stáť celú noc ... no a v prípade, že by sa niečo stalo pod vplyvom alkoholu zodpovedala by za to zrejme sama, keďže porušila pravidlá tábora a užila zakázané látky ...

kiki68
30. júl 2022

@macik6 len klud, hlavne sa nezosypat. Dcera zije a podla mna to bol iba skrat a volanie o pomoc. Casom zisti aj sama, ze niekto , kto sa prestahuje a asi ignoruje vsetky varovne znaky je hnup numero uno a s takym je to skoda casu a hlavne by bola skoda zivota. Takze pekne ju skuste a aj seba preorientovat na ine veci, nie na nejaky chory citovy vztah. Raz sa na to bude pozerat dost inak a bude si hovorit, ze ako dobre, ze to nevyslo a je tu. Je to blby vek, urcite nepodcenit terapiu, najdute si terapiu aj vy a hor sa zit zivot. Za jednu rybku v mori sa neumiera, len 16 rocne decka to este tak nejak nevedia pobrat

michellemary
30. júl 2022

Po tom pokuse bola hospitalizovaná? V nemocnici tieto suicidálne osoby, hlavne ak sú to deti, by mali automaticky poslať na konzultáciu k psychiatrovi...

janka54321
30. júl 2022

zazila som to v rodine, ten clovek mal vtedy 18. rokov a tiez pojedol lieky ,,,uz je tomu viac, ako dvadsat rokov a stale je tam obava jeho rodicov a ostatnej rodiny, ze co, ked to zopakuje,,ten strach tam bude stale,,,on to vtedy spravil kvoli skole, total hlupost, ale nebol ani hospitalizovany na psychiatrii...bol tam hned na vysetreni a podobne...a jednoducho usidili, ze neni potrebne ho nejako sledovat , ale doteraz si pamatam tie obavy a zufalstvo rodiny

macik6
autor
30. júl 2022

@kiki68 dakujem len musim povedat ze ona to davno vedela ze sa raz odstahuje a bude tam byvat no nie je to daleko od nas a on chodi aj na par dni domov vtedy su spolu ja musim povedat ze je to super chalan ktory ju miluje a vzdy stal aj teraz jemu vdacim za jej zachranu ze to hned zbadal a cely cas stoji pri nej aj ked ho podviedla on je tiez zruteny zo vsetkeho tak ako ja neviem co bude dalej no je to moje dieta vzdy budem pri nej stat aj ked nie vsetky chyby su ospravedlnitelne zivot je strasne tazky a aj ked vychovavate svoje deti najlepsie ako viete nikdy neviete co sa noze stat

macik6
autor
30. júl 2022

@michellemary ano je na kramaroch bola na are no teraz ju na interne previezli urcite tam budu konzultacie aj z psychiatrom a potom aj doma terapie no myslim si ze aj v prvom rade musi zmenit aj ona svoj postoj inak asi nepomozu ani sto psychiatrov

macik6
autor
30. júl 2022

@0silvia0 aj to spravim urcite nenecham to len tak nebol to vlastne tabor ako taky ale je v tej skupine erazmus

macik6
autor
30. júl 2022

@dame2 je to strasne tazke a velmi cerstve pripada mi to ako v zlom filme nikdy by som si nepomyslela ze budem musiet nieco taketo riesit som psychocky velmi zle stale placem chvilu pokoj potom zas ja mam s nou velmi dobry vstah jasne obcasne hadky kde nie su aj s mensou sa obcas riadne hsdaju no vela nedzi sebou komunikujeme riesime vzdy vsetko zial otec vo vychove vzdy chybal hoci sme manzelia ni ani medzi nami uz nie je komunikacia no ja sa im snazim vynahradit vsetko no zda sa ze ani to nestaci

macik6
autor
30. júl 2022

@gertrudaosem no clovek teraz aby stale v rukavickach chodil a bal sa aby nieco nevhodne povedal 😭

macik6
autor
30. júl 2022

@queen_mary dakujem krasne je mi z toho zle neviem co bude dalej no dolezite je ze zije

michellemary
30. júl 2022

@macik6 Tak v tom prípade ťa určite nasmerujú lekári tam. Držte sa, obe!

macik6
autor
30. júl 2022

@gertrudaosem dakujem krasne uz ani riadne nevidim od opuchnutych oci od placu deti su moj zivot moje vsetko

macik6
autor
30. júl 2022

@lindous dakujem krasne urcite budem potrebovat aj ja pomoc pretoze u nikoho nemam ziadnu oporu

0silvia0
30. júl 2022

@macik6 nie, nie, ziadne rukavicky. To zas tak neber. Mlada sa uz musi naucit spracuvat pomaly svoje emocie sama. Aj za svoje ciny si musi zodpovedat sama. Urobila blbost, bola to jej chyba, nie tvoja. Vychovou deti usmernime len do urcitej miery, ostatne je na kazdom z nas. Jasne, ze ta to trapi, to je normalne. Ale neber celu zodpovednost na seba. Ty nemozes sediet pri 16rocnom decku nonstop a strazit ju.

tncka
30. júl 2022

Velmi smutne,co sa teraz deje. Ja som zazila velmi blizku osobu co pojedla tabletky ale podarilo sa ju zachranit. Teraz zijeme cela rodina v strachu ci a kedy to urobi znova,co sa jej dotkne tak aby bol znova dovod sa otravit. A ano,chodime okolo nej v rukavickach,aby sa zas neriesilo nieco "citlive". Nezelam to nikomu. Ludom uz nacisto yebe. A kto to chce naozaj spravit,nepomoze mu ani svatena voda ani 100 psychiatrov.

slovakboy
30. júl 2022

@macik6 chúďatko malé naraz sa to na ňu zosypalo. Nie len vzťah k chlapcovi sa jej narušil ale aj k sebe samej. To že ho kdesi podviedla a on to ťažko prijal roztočilo v jej hlavičke kolotoč zúfalstva: milujem ho, on ide preč, som smutná opijem sa, jeden nalieha je mi to jedno dám mu, (ktovie koľko z toho bola jej vlastná voľba a koľko nátlak) , po vytriezveni ešte väčší smutok, namiesto lásky s ním som lásku pošpinila, poviem mu to (buď chcela byt úprimná buď sa chcela zbaviť ťažoby svedomia, alebo ho chcela nahnevať aby žiarlil a zaujímal sa, ), on to ťažko znáša veď ja som to nechcela urobiť ja ho milujem, čo to preboha robím, veď ho strácam a len ja som vinná, som nehodná zúfalá, hrozne to boli v živote som takú bolesť nezažila, už zo mňa nič, nestojím za nič, vezmem si lieky nech mám pokoj aj ja aj on nech smúti za mnou. Neviem či to bolo takto ale kľudne mohlo byť. Roztočila sa jej lavína zlých myslienok ktoré ju priviedli k tomu. Neboj sa netrpí hlbokou depresiou z ktorej by sa dostávala mesiace a roky. Bude sa musieť samozrejme liečiť ale možno bude stačiť len psychológ a odporúčam aspoň rok k nemu chodiť. Ale k dobrému. Psychiater rozhodne a určí. Oni majú s tým už skúsenosti. Od teraz na ňu budete všetci milí a dobrí vrátane jej priateľa. Začne jej nové a pekne obdobie objavovania samej seba a svojich hraníc. Psychológ by mal prísť analýzou na to, čo všetko bolo príčinou a čo urobiť preto aby sa to už nezopakovalo pri iných podobnych zatazeniach. Aby sa jej neroztočila znovu v budúcnosti nejaká lavína zúfalých myslienok. Aby nebola závislá na niekom druhom a vazila si samu seba a mala sa rada taká aká je. Aj sama bez chlapca.

macik6
autor
30. júl 2022

@tncka presne toho sa bojim

macik6
autor
30. júl 2022

@michellemary dakujem🙂

macik6
autor
30. júl 2022

@0silvia0 to mi je jasne ja som pre nu robila maxumum bola som aj vzdy budem tu pre nu no viem ze vsetko nemozem zmenit najgorsie je ze svokrovci odsudzuju mna a ich synacik sa vibec na vychove nepofiela aj teraz je bez citu este je nasraty ze pokazila jeho starkej narodeniny chce sa mi z neho aj celej jeho rodiny grcat no mam ich v pii s prepacenim ja viem ako vychovavam moje deti a o vsetkom s nimi komunikujem on skoro vobec

kittykat22
30. júl 2022

dobra sprava je, ze tvoja dcera nie je psychicky chore dievca ktore trpi depresiami, ale opila sa a spravila blbost. Je fajn, ze sa jej nic nestalo. Hlavne z nej nerob nejaku psychicky choru manicku ale normalne sa s nou porozpravaj, dohodni sa s lekarmi a bude to fajn. Uvidis. Drzim palce.

marseillefan
30. júl 2022

Mám kamarátku, ktorá ešte ako 14-ročná urobila niečo podobné a dnes je to dospelá žena, vydatá, má dieťa, sabilný život...

0silvia0
30. júl 2022

@macik6 kasli na nich. To tak byva, ze ludia sa nestaraju, nezaujimaju, ale ked pride problem, osocuju a ukazuju prstom a hladaju vinnika. Skus sa nad tym povzniest a neriesit ich, ty vies aka je pravda, a to ti musi stacit.

margaretka
30. júl 2022

Zaľúbenosti v tom veku vie urobiť veľký skrat v hlave dievčata, držím palce nech sa psychicky ustabilizuje a už nič podobné nezažijete. Moja dcéra sa hnevala keď som jej nedovolila frajera a už tobôž nie staršieho ale už vie prečo, som rada že vcas zistila o čom sú vzťahy a lásky nestále v tom veku.