Pomáhajú vám muži s varením na Štedrý deň?

24. dec 2021

Pomáhajú Vám muži s varením na Štedrý deň? Ja som na všetko sama, aj na upratovanie.

kakakina
24. dec 2021

Nepomáha , už roky vari štedrú večeru sám 😉

cimage
24. dec 2021

Ano, varime spolu. Ja som robila salat. Muz robil falafel, to si robievame na vianoce namiesto ryby. Ja som napiekla cez tyzden, muz pojedol 😁. Ale uz aj deti zacinaju pomahat.
Ale viem ake to je, ked muz nepomoze zene, lebo moj otec to tak ma 😕. On nakupy, donesie, ale nevari, neuprace, ale smeri su jeho parketa a este aj poctivo triedi 😉

mariejenka
24. dec 2021

Odkedy sme manželia on robi bobaľky/pupaky makové kysnuté cesto je jeho hobby. Tohto roku robil aj rybky muz,ja len šalát som stihla pri menšom synovi, u nas sa je mačanka, to nam urobila svokra moja... prakticky áno, robí,vari, stará sa.

petulda333
24. dec 2021

Prve vianoce co sme sami. Varil on. U nas robi salat a kapustnicu len muz. Ja som obalila rezne a upiekla lososa

modraslamka
24. dec 2021

aale pomohol, po hadke uz sklopil usi a pomohol aspon s riadom 😅
kym ja som varila on robil veci okolo domu.

janba
24. dec 2021

Bývame u svokrovcov, dedko robí šalát, babka polievku, muž obaluje kapra, ja vysmazam 🙂 a každý co vidí to spraví

simsalabim
24. dec 2021

Vsetci v rodine sa podielame na vareni, upratovani a pod. Aj zvycajne, nielen cez Vianoce.

monuska1234
24. dec 2021

Kdeze,upratovanie a varenie je na mne,ale zabavi deti,cize pre mna najvacsia pomoc

saxana000
24. dec 2021

U nas robi salat na vianoce vyhradne moj muz k tomu ma nikdy nepusti.vari tiez rybiu poloevku kedze je rybar svoju rybu si porcuje aj obaluje sam my s malou jeme file..vsetko obali usmazi ja zatial chystam stol obliekam malu malujem sa vyzehlim mu koselu kym sa osprchuje upracem kuchynu.

tncka
24. dec 2021

Ano,osupal mi zemiaky,vajcia na salat,obalil ryby,pripravil stol,upratovali sme vcera. Urobila som punc a isli sme po obede na prechadzku.

lelecik
25. dec 2021

Manžel povysával, spravil skoro celú kapustnicu a vyprazil rybu. Však tu žijeme obaja a rozhadzuje tu naše spoločné dieťa 😂

panizima
25. dec 2021

My sme si to podelili, manžel macanku a šalát a ja kapustnicu, pirohy, ryby ja obalilq a on smazil

tamvtme
25. dec 2021

Manzel robi kapustnicu, ja salat. Rybu spolocne a vybuch v kuchyni popratal on 🥰

wikuska17
25. dec 2021

Áno. My spolu varíme všetko. Môj mi pomaha úplne vo všetkom v domácnosti , je úžasný muž.

elizabet173
25. dec 2021

@greywolf prečo by to ženy nemali brať ako samozrejmosť? Práveže by malo byť pre ne samozrejmé, že muž navarí, poupratuje, postará sa o deti. Keby žil sám, tak mu varí a upratuje kto? Keby sa niečo stalo s jeho ženou, tak dá deti do domova? Úplne rešpektujem to, ak muža nebaví varenie a pečenie, ak radšej poupratuje, vezme deti von, porobí nákupy, alebo naopak radšej navarí, tak ako tu mnohé opisovali. Ale v žiadnom prípade by som nežila s mužom, ktorý očakáva vyupratovaný dom, postarané o deti, nakúpené, navarené, napečené, nakúpené darčeky, hotový stromček a on s mobilom v paprči nonstop. A neďakujem Bohu, za to, akého mám partnera, ďakujem mojim rodičom a rodičom môjho partnera za to, že brali ako samozrejmosť, že muž sa podieľa na fungovaní domácnosti a výchove detí. A to by moja mama mala budúci rok 80 rokov a mama môjho partnera ešte viac,

kamatopo
25. dec 2021

Vzhľadom na to že som po covide tak iné mu ani neostáva 🤦 len mi pomôcť. No na moje šťastie vie robiť všetko.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
78787878
25. dec 2021

Nepomaha. U nas mame doma jednoduche delenie prace, ja varim, on upratuje. Vratane kuchyne po vareni. Vsetci sme s tym spokojni.

mimi3008
25. dec 2021

Ano, velmi☺je to nutne, mame 2 rocneho hyperaktivneho energickeho syna a 10 tyzdnoveho. Sama by som to nedala. Ale ja som 23.narezala a naklepala rezne, uvarila zemiaky a vajcia na salat, on uz poobede na stedry den dorobil salat, obalil a vyprazil rezne, ja som nastrela slavnostny stol a upratala kuchynu

zuzahajdulka
25. dec 2021

Navaril cele vianocne menu aj upratal. No, ale je to cudzinec, takze ani neocakava klasicke slovenske "spravodlive" rozdelenie domacich prac.

elizabet173
26. dec 2021

@denisah6 mňa zase prekvapuje, že ťa naše reakcie zaskočili. Samozrejme, bolo myslené všeobecne, každá rodina to má ináč, dôležité je, aby boli spokojní v nej všetci. Sú totiž muži, ktorí sedia 8 hodín v kancli a doma nepohnú prstom za celý rok a nechajú sa obskakovať ženou, ktorá maká osem hodín pri páse. Môj exmanžel mal tiež fyzicky veľmi náročnú prácu, okrem toho sme stavali dom, tiež som mu vtedy aj tanier odložila, keď dojedol. No keď bol doma napr. cez Vianoce, cez dovolenku, tak bolo pre neho samozrejmé, že navarí, poupratuje, venuje sa dieťaťu. Samozrejme, nerobil to len on. Tiež som bola rada, že nás finančne zabezpečil, ale keby žil sám, tak mu to urobí kto? Ak vám obidvom váš model vyhovuje, je to v poriadku

weronika171717
26. dec 2021

Môj muž upratuje často so mnou (pokiaľ nie je v práci). Na Vianoce som robila len kapustnicu. Manžel robil šalát aj rybky. Je mi to ľúto, že nie všetci muži sú takí. Žena nie je slúžka.

weronika171717
26. dec 2021

@denisah6 aj môj manžel nás dokáže zabezpečiť. Tiez ma fyzicky náročnú prácu. Ale teda doma aj upratuje, aj navarí, so syncekom sa hrá, idú von, venuje sa jemu aj mne. A robí to rad.