Pomáhajú vám muži s varením na Štedrý deň?

24. dec 2021

Pomáhajú Vám muži s varením na Štedrý deň? Ja som na všetko sama, aj na upratovanie.

aurora33
24. dec 2021

Samozrejme že pomáha 🙂 veď domácnosť je naša, takže chodieva s deťmi von, pomáha pri varení, upratovaní a podobne 🙂

tosomja
24. dec 2021

Pomáha tak, že mi vezme deti vonku, aby som mohla všetko pripraviť. On do varenia sap nehrnie. Upratuje bežne, dnes som si chcela všetko urobiť sama, aby to bolo rýchlo, aby som mohla aj ja trošku sadnúť k telke.

hederamonstera
24. dec 2021

Domacnost mam na starosti len ja, aj ked koncim uz 8.mesiac. Ale kebyze ho poprosim, tak pomoze, ale nejako tu pomoc nepotrebujem. Ma svojej roboty dost, ci uz v praci alebo okolo domu.

yoxinka
24. dec 2021

Ja mávam na Vianoce u nás mamku, tak my sa motáme v kuchyni, šalát robíme vždy ešte 23.12 a na štedrý deň máme už takú pohodku. Ale ja ešte trochu poupratujem, spravíme kapustnicu, šošovicu a manžel sa stará o naše tri deti, zabezpečuje okolo nich komplet servis.

elizabet173
24. dec 2021

na Štedrý deň robíme iba kapustnicu, tú varí partner, robí ju lepšiu ako ja, ja obalím a vysmažím rybu a rezne. Inak nevarím a nepečiem už na Štedrý deň nič, všetko je hotové.

marca12
24. dec 2021

Ano,pomaha. Sam od seba nie,ale spravi,co poviem. Napr.nepovysaval by si? Chyti vysavac a vysava,takisto pomoze v kuchyni,pomahal aj s kolacmi.

katka2602
24. dec 2021

Varím ja, do kuchyne ho nepustím 😅 manžel stráži deti, teda hlavne syna. Takže mne sa vari v pohode.

tenerifka
24. dec 2021

Mame uz velke deti, toto neriesim, a takisto sa nejdem zabit za poriadkom na Vianoce, ja som minimalista a doma je cisto a poriadok stale, lebo niet co rozhadzat, bordel v detskych za zatvorenymi dverami neriesim, je to studentsky bordel. Varenie na Stedry vecer je len moja praca, manzel.je Spaniel a vie varit ine jedla, okrem toho je v praci, pride hodinu pred vecerou. Vianocne pecenie realizujeme vsetci, mame to raz-dva. Vcera som obalila tresku, urobila salat, teraz pri bazene popijam sampus a trochu sa nudim, obed som nevarila, nech si da kazdy, co chce. Kapustnicu dam varit za hodinu, hriby su uz namocene. Rybu budem smazit vonku az vecer, nech nie je vnutri smrad. Tot vsjo. Aka pomoc? Pripravy? Ved to je sup sup.
Ukludnite sa, vylozte nohy....su Vianoce☺

mirkaveron
24. dec 2021

Som to môjmu ukázala a že dre jak muĺa

cubo2
24. dec 2021

Áno, ja som uvaril dnes na obed kapustnicu, robil som ju si e prvý krát, ale myslím, že sa podarila 🙂 manželka si nachystala majonézový šalát a na večeru vypraží rybu..

kitycat
24. dec 2021

Ked obskakujes celorocne ani na Vianoce to ine nebude

Moj dnes z poslednych sil umyl okna zvnutra a zametal a linku asporak umyl, ja som v decembri gruntovala tak teraz uz len utret prach bolo treba a pozmetat a zlahka mop. Vcera som spravila kapustnicu, teraz chladnu zemiaky a vajicka na salat, on pecie strudlu (neviem preco, moj zvyk to nie je a ani jeho) a spravi lososa. Pod stromcekom mam viac darcekov 🤣🤣🤣

dundulica
24. dec 2021

ja mám veget, na Vianoce varí muž vždy s mojou maminou

erickatt
24. dec 2021

Ano, upratat aj navarit, natahuje ma, srandu si robime, smejeme sa, popijame, chystame. Drahy ide na cintorín sviecky zapalit, ja stôl nachystam..

mikadooo
24. dec 2021

Nie.. Muž chystá s deťmi stromček, behá s vysávačom, teraz vybral deti z vane a žehlil. Keďže mne je naprd každé Vianoce (migréna zo stresu) je rád že aspoň navarím, viac nečaká. Boli aj Vianoce že bol bordel, ale aspoň deti neboli hladné, pod stromčekom našli darčeky a boli sme s mužom obaja radi že sme to nejak dali (ja medzi grcanim a on s vedomím, že všetko spadlo na neho). A teraz rozmýšľam, že veru boli Vianoce, kedy musel aj variť... Dal to. Je to super chlap. Potom padol večer si on ku mne do postele a boli sme na tom rovnako 😄. Veselé Vianoce!

mirka438
24. dec 2021

Ja robim okolo Vianoc takmer vsetko. Manzel ma na starosti akurat salat a rezne.

sense
24. dec 2021

Salat dom urobila včera, kapustu ráno, potom s dcérou k zubárovi, stihli sme aj kávu u kamošky, poobede ddom pivysavala, chlap chystal predjedlo a zajtra, potom sme strávili 2 hodky na klzisku, teraz už len vyprzim rybu a "hodíme sa do gala"... Keď si tie sviatky pokoja

ice8
24. dec 2021

Ak bude muz pomahat, kto bude strazit deti ?

mimikas
24. dec 2021

Môj mi nepomáha. Robievame všetko spolu, keďže aj domácnosť a deti sú oboch. Robí veci ktoré ja nie a naopak. A vianočnú večeru chystáme spolu tak ako vlastne všetko.

mimikas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sickynickyobsadene
24. dec 2021

Pre jeho pokoj radšej pomáha😜

mimikas
24. dec 2021

@ice8 deti sa môžu hrať, spať, behať dookola, zapájať do prípravy, môžeš strážiť aj ty a muž chystať. Možnosti je veľa, záleží od toho co kto považuje za vhodne.

ice8
24. dec 2021

@mimikas pardon, malo tam byt "nie tak celkom zdrave deti"

milka1988
24. dec 2021

Nie nepomaha mi lebo celú večeru ( šalát, rezne, kapustnicu) robí iba on a ja vyložené nohy 🤩

majamat
24. dec 2021

@tom_i 🙂 aj tak sa da.

karhu
24. dec 2021

u nas muz nakupil i uvaril..ja som upratala a dala si vinko

mimikas
24. dec 2021

@ice8 zato som písala ze každý si uvazi podľa seba. Ja už mám deti väčšie tak už to neriešim, ale popravde, my sme sa s mužom enako vždy dokázali zladiť. A zas ani jeden z nás nie je taký že musí mať dokonalosť úplnú. Pre nás je najdôležitejšie že sme spolu a zdraví.

zanka777
24. dec 2021

Áno všetko sme robili spolu kapustnicu aj šalát a aj sme obalovali a vyprážali na striedačku on po večeri umyl riad sám od seba.....úžasný je proste... A upratovala som sama lebo to tak mám rada ale pomohol že zobral malého von aby som si mohla upratať v kľude 😁👌🌲😂

zuzi_747
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina0078
24. dec 2021

Nie nepomaha

kate_cs
24. dec 2021

U nás vari hlavne muž 😀 kapustnicu robil 23.on, šalát sme robili spolu a potom rybu a nakladanie na stôl opäť muž. Mali sme to tak ešte skôr ako sme mali deti a ja sa veru nesťažujem 😉 ja som zas piekla, robila výzdobu, veniec.