Pomáhanie partnera v domácnosti

4. máj 2023

Ahojte baby ja som doma nepracujem, zaujima ma tie ktoré ste doma pomáha vám partner v domácnosti ? :D mne už veľa krát bolo vytknuté od kamarátok že keďže som doma mám mať na starosti domácnosť len ja ..

vanilka83
7. máj 2023

Tak to je iba na vás ako si to zariadite,niekto ta tu zvozi pod čiernu zem,že povieš,ked mňa hnevá keď celý deň len tak leží keď ide na nočnú...a niekto povie,ze pokladá za normálne keď sa obaja rovným dielom starajú o domácnosť i o deti...starostlivosť o deti je dosť psychicky aj fyzicky vyčerpávajúce keďže sa musíš on starať 24 h./7 dní v týždni a ešte koľke cele noci pri nich prebdeju a ráno sú rady že sú rady a behajú v pyžame ešte poobede a ledva dokážu obed uvariť pre deti a iné zas už zabehnuté co majú deti viac dokážu pracovať a ešte aj domácnosť stíhajú v pohode samé...my s mužom obaja už pracujeme mame dve deti malé a robíme všetko doma rovným dielom keď jeden vladze viac urobí viac keď jeden menej tak potiahne druhy

luba28
7. máj 2023

bolo by to ine ak by si aj ty chodila do prace ,,v podstate teraz si on za ten fool servis plati a plati aj navyse (tie vylety a obedy vonku ) kde on ma z toho velke nic ,,este ani doma obed

marca12
7. máj 2023

🤣🤣🤣🤣 malo fungovat a vid kazda druha tema ako si chlap zenu nevazi,neustale nevery a podobne.

mamina7070
7. máj 2023

tak ak ty chodis jest do restiky tak aspon tomu muzovi tam kup menucko a na veceru ohrej 🙄

zuzanockamt
7. máj 2023

Autorka
Toto musí byť vymyslená téma a niekto si robí srandu. Neverím, že existuje takáto nemožná žena a chlap, ktorý toto bez mihnutia oka podporuje 🤦Byť na mieste toho muža, stopnem prísun prostriedkov a ženiem to do roboty.

nurielka
7. máj 2023

V domácnosti sa podieľame rovnakým dielom. Teraz je manžel na materskej a ja som v práci. Keď som bola doma všetko bolo upratané, navarené aj na ďalší deň do práce preňho, stihla som aj výlet, aj ráno do skolky so staršou, poobede po ňu. Priebežný poriadok je základ. Keď sme sa vymenili tak upratuje, perie a vari on, a mám dokonca navarené aj na ďalší deň do práce. (Za 2 mesiace sa naučil robiť polievky). Ale variť sa naučil pri mne za tie roky čo sme spolu, keď mohol nesedel za mobilom a pred telkou, ale pozeral a prikladal ruky k dielu. Do restiky nikdy, doma si vieme navariť čerstvejšie a omnoho lepšie jedlá a hlavne zdravé. No my to máme pekné rozdelené. No ja som ho takto nastavovala už od začiatkov keď sme boli spolu, že nech si nepredstavuje, že keď nastúpim do práce, tak bude všetko na mojej hlave, no keď som bola doma, bolo to iné, domácnosť bola na mne, keď prišiel z práce staral sa o deti ako aj ja. Inak si neviem predstaviť byť tak dlho doma s tak veľkým dieťaťom. Za mňa dieťa potrebuje kolektív, nuda v škôlke? Zakaždým keď mi príde 5 ročná domov rozpráva čo robili, aké kreatívne veci, aké pesničky, skúšajú vystúpenia, majú rôzne aktivity a hlavne sa spolocensky združuje. Ale holt každý to máme inak nastavené.

dena883
7. máj 2023

O to viac by si sa mala snažiť zmeniť to nechnezijes v bordeli a nech to isté potom nerobí aj tvoja dcéra ....ved sa premoz ono aj ked ta to nebavi rob to s chuťou nezhnuduj si to este viac povedať si čím skôr to urobím tým skôr budem mat pokoj pusti si hudbu a pomaly si rob....mam chalana ale teda pomáhať musí a teda keď bol maly aj chcel( teraz už musí ked aj na silu) napríklad čistil zeleninu dala som mu mrkvu a skrabku bolo to síce na dlho ale očistil dnes má skoro 12 vysava vynáša kôš ,utiera si v izbe prach urobí palacinky nevie toho neviem koľko ale snažím sa ho k tomu viesť....

kvietocek87
7. máj 2023

To si nastavte hneď na začiatku,aby aj chlap robil veci v domácnosti,lebo väčšinou je to tak, že ženy makajú okolo detí a domácnosti .A potom, keď nastúpia do práce,tak im nič neubudne ale ešte pribudne práca.A ženy ťahajú,ako také mulice a chlapi prídu z práce a majú fajront a už sa len flakaju o deti sa nestarajú a ani nič.Zena je v jednom kole a ešte s deťmi sa učí do školy.Len si ho nenaucte, že budete všetko len vy robiť.Vy máte starostlivosť o deti a domácnosť sa podeliť

inaemre
7. máj 2023

Tak ty sa ides kazdy den najest do restiky za peniaze ktore zaraba len tvoj muz sam. A on chudak ma doma neporiadok a nema co jest ked pride z prace. Nezda sa ti to trosku egoisticke? Tak mu aspon kupuj jednu porciu navyse a prines domov....

Dalej pises ze "je ti to blbe nieco robit ked on len oddychuje po nocnej".
A spokojne spat kym on maka v nocnej ti nieje blbe? 🤷‍♀️

kvietocek87
7. máj 2023

@thoughtfulweirdo👍👍👍👍👍👍👍👍

heleninamama
7. máj 2023

@zuzanockamt Ver, že sú. Môj bratranec mal podobne sprostú a lenivú ženu a keď konečne podal o rozvod, tu na koní ho ohovárala, že je narcis a manipulátor a chce jej zobrať deti. A ohovárala aj jeho matku, že zmanipulovali a podplatili súd aj psychologičku, ktorá robila deťom posudok. Mala taký pozitívny nick a veľkú základňu podporovatelieķ. Keby som nepoznala celú story, tiež jej možno uverím.🤣

misinka866
7. máj 2023

@dena883 ale áno, aj ja mu naložím a dám na stôl, záleží od situácie, ale určite to nie je tak, ze muž si sadne za stôl a čaká, kedy mu slúžka donesie a odnesie 🙈 v tom je veľký rozdiel ci to muž berie automaticky, alebo ma záujem nabrať si a hlavne to po sebe aj odpratať. ale nemusí, lebo ja chcem

kvietocek87
7. máj 2023

Chlapi sú taký zmordovany z práce, že si stíhajú popri nej aj frajerky hľadať Alebo sa flakat niekde,teraz letia motorky.A sprosté ženy nech mukluju v domácnosti aj s deťmi a potom v práci.Autorka,len si ho nenauc nato, že ty porobis všetko, lebo potom ak nastupis do práce si neporadis

ravador
7. máj 2023

No tak počkať...
Čiže ty nepracuješ. Si doma. Ani nenavaríš a ešte aby ti chlap pomáhal aj upratovať?
Asi máš malinké, aspoň dvojičky dúfam...

mikadooo
7. máj 2023

To fakt riešiš, že ti partner v domácnosti pomáha a kamošky to serie? Neuveriteľné... 🤣. Tomuto hovorím problém. Však ty si to vyhrala na plnej čiare!!!! Užívaj si dní a užívaj si život, veľmi ti to prajem! ♥️

caroline_
7. máj 2023
mamina7070
7. máj 2023

@ravador ma 5 rocne dieta v skolke ktore obcas nechava doma aby mohli ist na vylet

caroline_
7. máj 2023
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoeeoz
7. máj 2023

Ano pomaha, je to spolocna domacnost..neni to u nas tak, ze ten musi urobit to a ten ono..kazdy urobi to co ma pocit, ze treba urobit a zaroven to co chce, kedy chce atd..nikto nikoho do nicoho nenuti ani neprikazuje robit 🙂

inaemre
7. máj 2023

@caroline_ jemine, to co su za blbosti. Az mi prislo zle.

autor
7. máj 2023

@ravador ...omgggg a čo je na tom také divné ?? Pomáhať maju obaja preto sa tu pýtam žien ako to funguje u ostatných tým že ja nepracujem tak som sa normálne opýtala či ostatní sa zapájajú do domácich prác

autor
7. máj 2023

@zuzanockamt ....nieje to vymyslena téma normálne sa pýtam na názory ...a nie všade nefunguje to tak že stredobodom domácnosti je čistý sporak a trojchodove menu na stole ..žijeme v 21 storočí a by si sa čudovala koľko rodín takto žije že žena je doma a muž chodí do roboty ano veľa krát sa stane že nemá navarené noa ? Ma ruky v chladničke je chliebk pomazánka ...a ano hnevá ma to ale aj ja som iba človek a tiež mám právo na oddych a čas mimo domu ...

autor
7. máj 2023

@vanilka83 tak tak tu úplne vidno ako je MK rozdelený na dva tábory ...normálne som sa pýtala otazku ako si to proste vhodne doma nastaviť aby sa zapojil aj chlap do domácich prác

bessie12
7. máj 2023

Som (zatiaľ) doma a co sa tyka domácich prác, tak je to na len na mne. Tak isto aj mala zahradka a predzahradka. Ak potrebujem pomoc, tak nemá problém mi pomôcť a take to tzv velke upratovanie, tak to robíme spolu. Deti zatiaľ nemáme.

autor
7. máj 2023

@kvietocek87 presne tak nechcem skončiť lebo viem že jednoducho môj muž keďže má náročnú robotu nebude vedieť byť na 100 percent ťahúň v domácnosti ako ja preto som doma a starám sa primárne ja o domácnosť len niekedy mám toho dosť a preto som založila túto tému

mamina7070
7. máj 2023

a prosim ta z coho mas dost ked nevaris a neuprarujes a si cely den doma (alebo na vylete) a mas 5 rocne dieta a nie si zamestnana a ani chora ?

autor
7. máj 2023

@mamina7070 ....z domácnosti mám dosť proste nie všetky tu sme stvorené na upratovanie a makanie 24/7 ...ja nehovorím že neupratujem upratujem ale proste nie stále kazdy deň niesom otrok a neviem teda keďže som doma či mám zapájať aj muža do domácich prác je toho strašne veľa za celý deň a on mi to sám povedal že od kedy príde domov za nezastavi v domácnosti a vie že je toho veľmi veľa .. ...a preto keď mám toho dosť tak ideme na výlet alebo si urobíme program pre seba ..

bessie12
7. máj 2023

Autorka, koľko izbový dom/byt mate ?

zuzanockamt
7. máj 2023

Autorka
Si smiešna. Ty sa napchávaš v reštike a muž nech sa naje chleba? A ty potrebuješ oddych? Od čoho? Veď si lenivá a nič nerobíš. Chudák chlap, keď má toto doma.