Pomoc pre mladú rodinu

nikatika131
23. mar 2014

Dobrý večer....
Mam prosbu...
Mam kamaratku ktora bola tehotna ale v druhom trimestri potratila spontanne... dva roky sa potom snazili otehotniet... a nakoniec sa im to aj podarilo.. a ked bola v 5 mesiaci tak mali vaznu autonehodu a prisla o babatko... a teraz sa uz dalsi rok a pol snazia o babatko.. ale zistili jej vaznu chorobu... na vajecnikoch... a na liecenie ktore musi absolvovat potrebuje viac ako 2 000 euro... a to nemaju tak naraz...
Potrebuju financnu pomoc... preto chcem poprosit vsetkych ktory by chceli a mohli pomoct.. mladej rodinke ktora by velmi tuzila mat babatko... mnohy viete ake je dolezite mat dieta...a co to pre zeny znamena... preto by somm velmi prosila o pomoc pre nich... ak by niekto mal zaujem im pomoct nech napise a ja dam j ich c.učtu...

Dakujem velmi pekne 🙂

acrobaleno
24. mar 2014

Mňa takto prepadli v Auparku. S fotkou chorého decka a keď som vytiahla 1 euro, tak mi tá cigánka povedala, že ona chce papierové, tak som zbalila to 1 euro a išla preč. Ak môžem tak pomôžem. Ale toto? Ešte aj tá štylizácia je divná, takéééé a neviem akéééé. 😀 A ako chcú zo 450 euro uživiť dieťa? Neverím!

niki101988
24. mar 2014

@zara0201 To si musíš nájsť manžéra financií , ten najprv presonduje kde čo a ako. Preráta vyráta veľa píše na papier aby mohol povedať, že sa to asi nedá. Potom aby mohol skúmať vrtáky, skrutky čo má doma, použil alternatívy na papieri a potom pekelne vybavený začne. Nakoniec zistí, že z 10 domácich vecí dokáže dve takže okno podopreté v spálni stoličkou, ja na nervy aby tam dcéra nevbehla a nepadlo to a 4 dni skúmania a študovania recenzií, ktorý páni to asi zvládnu najlepšie 😀 Potom moj slovenský temperament a u nás doma sú prví robotníci ktorých google.cz vyhodil a robia

toniesomja
24. mar 2014

@sissy27 presne tomu nechapem ani ja,ako možu mať dvaja pracujuci ludia spolu 450e...neviem, nechápem ani ako vážnu operaciu kde je nador nepreplati poisťovna...A tiež nechápem,ako vychovaju potom dieťa...po finanč.stranke..ale držím palce-ak je tento príbeh pravdivý

sissy27
24. mar 2014

@toniesomja no buď nie sú pracujúci a poberajú len rôzne dávky, alebo pracuje len jeden z nich, alebo žiadny trvalý príjem len brigády... každopádne minimálna mzda je momentálne 352€, čo v čistom predstavuje 305€ / osoba...
ale tak zakladateľka sa už neozýva, odmieta napísať viac o jej priateľoch,ešte my všetci sme za debilov, že chceme vedieť detaily, tak čo viac dodať...

toniesomja
24. mar 2014

@sissy27 😒 možno sa urazila 🙂 každopádne tomuto nejako neverím..

xmischelkax
24. mar 2014

Keď som si prečítala názov témy, myslela som si, že niekto bude chcieť oblečenie pre detičky. A potom som sa záhadne ocitla v úplne inej galaxii. Tak toto už je naozaj moc 😀

zuzka_puska
24. mar 2014

@zara0201
@sissy27
@niki101988
dobre no ja som za,poďme všetky o prosiť a žiadať o príspevky na niečo, veď každá niečo potrebujeme... 🙂 inak,plne súhlasím s každou jednou z vás- príjem 450eur a chcú dieťa, je to pekné ale dieťa je drahý špás!!! my s manželom sme obaja ŠTUDENTI denného štúdia na VŠ!!! a máme príjem cez 600eur- kto chce a nie je lenivý, vie ako prísť k peniažkom- a podotýkam, že nikoho o nič neprosíme, peniaze máme vlastným pričinením...a máme malú dcéru takže ja nepracujem. Všetko sa dá, len treba chcieť.....a dieťa treba financovať- jedlo,oblečenie, výbavička, všetko.... Z príjmu 450eur pri 300eurovom nájme to bude teda sakra ťažké!!!!! My žijeme u rodičov, takže nájom neplatíme- ale keby sme u rodičov nežili a mali by sme platiť nájom niekde, bola by to priam NEZODPOVEDNOST mať dieťa a nemať peniaze!!!!!!!! Nič v zlom, ale ledva majú peniažky na jedlo sami pre seba, ako chcú uživiť a vychovavať bábätko...???? Dlhšie som tu nebola,preto píšem teraz až.

@nikatika131 vyššie ti baby poradili, či už úver, alebo kadečo iné....je mi ľuto tvojej kamošky, viem že dieťatko je dar- ale trošku by sa mali zamyslieť, z čoho budu dieťa živiť, šatiť.....či donekonečna chcú len niekoho o niečo prosiť???? Nehnevaj sa, trošku si aj s tými diagnozami protirečíš....najprv mala nejaký problém s vaječníkmi, naraz už aj maternica a keď sa opýta ešte niekto, tak sa k tomu pridruží už aj hlava, nohy....???či??? Najprv si poriadne pozisťuj, čo jej presne je, ozrejmi celý problém- pri takomto nedostatku informácii čo si nám ty poskytla si myslím, že nikto nie je taký hlúpy ani bohatý, aby len tak hocikomu prispieval......to je môj názor

niki101988
24. mar 2014

@zuzka_puska Pekne si to napísala a zhrnula, som si myslela, že som napísala zle keď som uviedla či vedia koľko dieťa stojí, ale ono vlastne stojí má svoju cenu a aj keď sa držíš veľmi veľmi pri zemi myslím si , že tých 100EUR na dieťa minieš ani nevieš. Ak sa teda mýlim tak prepáčte

sissy27
24. mar 2014

@niki101988 no ja myslím, že stačí sa opýtať tých, ktoré si podávali žiadosť na výživné a museli vyčísliť všetky náklady na dieťa... 100€ máš tak na plienky... a ak treba umelé mlieko, lebo nie každej sa podarí kojiť, tak ani nehovorím...

zara0201
24. mar 2014

@niki101988 To sme si vedeli vybrat chlapov. Ale inak ruku na srdce- co by sme bez nich robili.

niki101988
24. mar 2014

@sissy27 Ja som začala s partnerom žiť keď mala dcéra už 3 roky takže ja som finančnú stránku starostlivosti o dieta vnímala až od tohoto veku. Ale len ak si vezmem že 3 balíky plienok je cca 45 eur ak nakúpiš v zlave tak 100EUR je velmi velmi málo

niki101988
24. mar 2014

@zara0201 Boli by sme krásne, štíhle spokojné a bez vrások 😀 Ale nie teraz vážne. Keď je na služobke dlhšie ako 7 dní, už chodím po domobyte ako bez duše, nemám zrazu komu prať nikto mi tajne nevyjedá moje M&MS čokoládové, dcéra nemá tendenciu ráno sa chcieť šuchnúť do postele keď tatino nie je doma. Niekedy je to na zabitie, ale ak sa mu poriadne zadívam do očí,stále vidím pohľad muža z metra, ktorý aj napriek vekovému rozdielu sa na mňa díval nesmelo ako pubertiak, pred polnocou ma pozval na kávu a odvtedy už nikdy neodišiel

guinevre
24. mar 2014

Zaregistrovana v marci 2014, a tato tema je hned druhy prispevok, takze...

vianne
24. mar 2014

@nikatika131 ahoj, citam tuto diskusiu, a neviem si pomoct...ale epomozem ti. za prve mam sama rodinu, dieta, ktore treba zivit a z nasich platov si nevyskakujeme...mame 2 uvery. ak uz pomozem tak niekomu, kto je evidentne vo vacsej nudzi ako ja, a prepac, uprednostnim napr. niekoho s chorym dietatom, lebo ti maju vacsinou mensiu moznost ist si zarobit. tvoji priatelia su predpokladam mladi ludia, ako pises prakticky bez zakladneho prijmu....nemaju asi na zdravotnu starostlivost o seba samych, napriek tomu vazne uvazuju o dietatku....prepac, ale pride mi to nezodpovedne...ak by sme im aj prispeli na to, aby sa dietatka dockali, z coho ho planuju zivit? a ak bude nedajboze chorlave alebo nieco podobne, z coho as chcu o neho starat???? je pekne od teba, ze chces pomoct znamym, ale ako vyplyva z tvojich prisepvkov, prakticky nemas sajnu co vlstne potrebuju, ale prispejes....sorry, ale ked moja dobra kamoska ma problem, problem s otehotnenim, a ja jej chcem pmoct, nezhanam jej prachy, v prvom rade som oboznamena dost do detailov s jej problemom, a skor sa jej snazim najst dobre rady. zaraza ma tvoja naivita, ak si myslis, ze tych par chabych informacii staci na to, aby mamicky ktore same maju problem vyzit tahali z rodinneho rozpoctu prispevky ore niekoho koho nepoznaju, nevedia co mu je, na co tie peniate konkretne pouzije.....sorry,dievca bud si take mlade alebo take naivne. ako uz niektore baby pisali, podelte sa a zdoverte sa konkretnejsie o co ide, a je mozne ze ludi presvedcite aby vam pomohli....ty chces peniaze pre niekoho, tak si ziskaj doveru a potom mozes cakat pomoc...prajem vela stastia .

zuzka_puska
24. mar 2014

@niki101988
@sissy27
@zara0201
nie niki, dobre si to napisala, dieťa stoji naozaj veľa.... 100eur plienky, ked babetko viacej kaka a cika, tak aj viac.... a ked aj mamicka nekoji,cize nemusi minat peniaze na umele mlieko- potrebuje zas o to viac minut na stravu pre seba, aby mala dobre mliecko.... takze to je asi jedno,ci koji alebo nekoji, stale to stoji vela!!!!! neviem si predstavit, ze 450eur minus 300 najom- cize 150eur aby stacilo na ucty, jedlo pre dospelych a este dieta???!!!! s takym rozpoctom teda obdivujem ,ze vobec to dietatko planuju.....ako mat dieta je super, len asi by som si premyslela, ci budem mat dostatok penazi aby malo co jest, obliect, nejake tie hracky.... neviem, je to asi kazdeho osobna vec, ale velmi nezodpovedne zmyslanie!! teda, autorka prispevku sa uz asi ani nevyjadruje, asi pochopila ze tu jej nikto tych 2000 eur len tak neposle....

adri266
24. mar 2014

@nikatika131 uverila by som Ti, keby si tu bola registrovana 5 rokov, pravidelne prispievala...takto, zial, nemas sancu.

sunshineka
24. mar 2014

@nikatika131 nemozes sa urazat za to,ze mame obavy prispiet cudziemu cloveku,dnes je na svete tolko podvodnikov,ze ludia,ktori skutocne pomoc potrebuju,ju nedostanu,pretoze ludia maju obavy,ze ich chce zase niekto podviest.a aj tvoj sposob komunikacie je nasilny.stale pises o dobrych ludoch a ze sa nenajdu a o chorobe,nadore.vlastne ani nevies,naco potrebuje operaciu.pokial viem,tak nadorove ochorenie,teda operacia je hradena poistovnou.vies ten kto skutocne potrebuje pomoc,poprosi a ked ho odmietnu,slusne podakuje,pochopi dovody a netlaci na ludi historkami o chorobach a citove vydieranie typu dobri ludia a ini mozu mat deti a podobne.rada by som pomohla,ale ja osobne pomaham ludom,o ktorych viem,ze to skutocne potrebuju

sunshineka
24. mar 2014

@zuzka_puska uz iba 1500€,lebo autorka prispela ciastkou 500€ 🙂

zuzka_puska
24. mar 2014

@sunshineka ved hej aj tym si autorka "nakakala do huby"...... pise, ze kamaratka potrebuje 2000eur.... pritom ona jej prispela sumou 500eur ale stale ziada 2000eur 🙂 pritom ak ide o prispevok- tak myslim ze autorka nebude chciet tie peniaze od kamaratky spet- pretoze ani nam by sa samozrejme nic nevratilo 🙂 sranda, uz neviem ci sa mam smiat ,ci cudovat,ci co..... bola by som zvedava,ci sa nasli aj nejake naivne dobre duse, ktore jej predsa len prispeli.....

monica222
24. mar 2014

jakoze ,mne je normalne zle z toho co tu niektore dokazete vypustit z ust ...namiesto toho aby ste napisali ano pomozeme a s radostou...myslim si ,ze kazdy cent euro je dobre ako komentovat ...to co jej to nepreplati poistovna pri tom kazda dobre vie ,ze poistovne nepreplacaju nic viem to pretoze pracujem z chorymi ludmi ...a vidim to na dennom poriadku ako sa poistovne stavaju k ludom ,ktori ziadaju pomoc..no smutne mi je z toho ako ,zeny ktore su tu zaregistrovane a maju deti sa dokazu postavit k tajeto situacii a vyjadreniami ake tu pisete ..:/ ved ona vas neziadala o to ayb ste jej poslali 2000 euro ,ale iba pomohli aj vam by bolo lahsie a apsom by ste urobili dobry skutok a nie to tu takto kritizovali....prajem dotycnej osobe aby sa jej darilo v zivote a aby mala vytuzene dietatko vela zdravia 🙂 pretoze dieta je ten najkrajsi dar 🙂

katy2
24. mar 2014

@monica222 prepac ale tu nikto nenapisal, ze nechce pomoct... ale kazdy chce pomoct adresne... a chce mat istotu, ze peniaze idu tam, kam maju, teda na dobru vec.... Ale z tycho riadkov od autorky tu istotu nikto nenadobudne.... Ty viec, komu by sli tie peniaze (hoc aj tvoje) a na aky ucel? Zial taka je doba....

jarkaleskova
24. mar 2014

@monica222 tak dufam,ze uz aspon 100eur si poslala....

nelinka626
24. mar 2014

@nikatika131 Pokiaľ má zaplatenú zdravotnú poistku, nádor jej musia vyoperovať.

sissy27
24. mar 2014

@monica222 tak ty asi dáš peniaze každému, kto si požiada, a nepátraš po tom, na čo ich potrebuje a prečo ich pýta... potom prosím ťa pošli aj mne, tiež mám málo... a ostatné sa zaradia do fronty...

billam
24. mar 2014

@nikatika131 tak si zober úver na seba....ty ju poznas...my nie...

marcah
24. mar 2014

Myslim ze dotycna uvadzala ze to nejde na operaciu ale na nejake lieky - aj my mame v rodine tazke diagnozy a preto viem ze poistovna ozaj nepreplaca vsetko co si taka liecba vyzaduje, . .
Nie, ani ja nejdem prispiet, nemam dostatocnu doveru, ale to neznamena ze zacnem hned utocit a posmievat sa ustipacnymi komentarmi - clovek nikdy nevie . . .

oktobermimi
24. mar 2014

@adri266 som tu reg.dlhšiu dobu a ked zom založila tému že potrebujem pomocit mojej babke (na vozíku, cukrovkárka rakovinu má ,vodu na plucach vysicha jej miecha a moooc dalších diagnoz,,, stale je chorá) tak som bola obvinená stoho že sa snažím zbohatnút na ukor svojej babky ☹ ktorá je v DD.. kde je iba platba za pobit 400eur (a za lieky platí dalších 150!!) a dôchod má len 420eur a ja som jediná koho má (moja mater (jej céra ) sa knej nehlási , tvári sa akoby nebola) jej neprispieva ale ja z partnerom hej a potom nám neostáva poriadne pre nás a pre malú ale je to babka tak sa snazím pomoc.. a teraz zdvihli nájomne (zateplili a pod stav. upravy) na 450eur... tak aspon na tie lieky jej prispievame ale nedá sa to...
tak my bolo daných zopár rád aj sme ich použili(súd urcil mojej matke výživné na babku lenže tá je alkoholička takže neplatí poriadne, tým pádom je to aj tak na mne)
no snažím sa dajako sa my dá pomáhať (či už predávam oblečenie) ale snažím sa 🙂
Ale súhlasím stým že ak sa niekto registruje a hned ziada peniaze je to čudné... 🙄

zuzka_puska
24. mar 2014

@monica222 tebe nepride cudne, ze autorka prispevku sa zaregistrovala,a hned napisala, ze jej kamaratka potrebuje 2000eur, pritom ani sama nevie na co? ok, ked si taka bohata, a rozdavas peniaze kadekomu, tak nech sa paci prispievaj.... len si myslim ze je normalne, ze my ostatne tejto osobe neverime- ziada peniaze a nevie naco, preco, vyhovara sa.... takto by mohol kazdy poziadat o peniaze, nemyslis? nic v zlom, ale toto nevyzera na nejaky srdcervuci pribeh- skor to vyzera tak,ze autorka si trosku vymysla a peniaze potrebuje ziskat pre seba nie pre nejaku choru kamaratku.....

bronia13
25. mar 2014

ahoj co by si mohla urobit mozno nieco taketo neexistuje na SK.http://www.gofundme.com/6g8m6k moja kamoska v Chicagu urobila toto pres svoju kamosku a jej dceru, vyzbierala asi za 1,5 mesiaca 3440$ co je krasne...ona to dala do restik,baru,kostola, na ples a pomali sa zbieralo - vela ludi aj co to dievcatko nepozna (kedze zije na SK) prispelo..jej treba na operaciu co na SK este nerobia len v Polsku a ked absolvuje tu operaciu v Polsku musia si ju hradit sami a tak isto potom rehabilitacie ns SK ani tie jej nehadia.

abenko
25. mar 2014

Je to naky odrb stejne sak to sa neda citat.Aj mymae prenajom kde platime 300e+strava+vydavky mimo splatky*internet ,do toho mame este aj psa a predstav si tiez mame momentalne len okolo 500e a dokazeme s toho vyzit .Stary ide v lete do druhej roboty aby boli peniaze pre maleho ked sa narodi.Kdeje vola a rozum tam je cesta.A ver ze tiez by som sem mohla chodit plakat ze nemame s coho zit a podobne reci ale nielen ze na to nemam dovod ale vela mladyh rodin to ma rovnake takze tiez asi ledva daju nieco s mala co maju.Ako fakt nechapem taketo prispevky.Ku koncu podotknem ze my sme neplanovali,proste to prislo a podla toho sa snzime prisposobit narabanie s peniazmi.