Pomoc v manželstve

macus30
11. feb 2014

Chcela by som sa spytat, potrebovala by som rada ohladne zitia manzelov,mam takt problem, nieze by bol zly otec ako postara sa pohra chvilu ale vsetky povinnosti su na mne...cez kupanie az po obliekanie...cakame tretie dieta...velmi sme sa odcudzili...nevie sa so mnou normalne porozpravat a vyriesit problem...vzdy ostane ticho a zduty a slovo z neho nedostanem...mrzi ma ked to musia deti pocuvat, i ked su male vnimaju to....uz som na nervy a to je 3tie na ceste..a ako neplanovali sme ale ked sa stalo tak uz je moje....prosim o nejaku radu....aj co sa tyka vychovy sa vzdy pohadame, pretoze s nim nesuhlasim...kupila som knizku o vychove a on ze to nepotrebuje citat...uz som naozaj sudska....dakujem pekne za nazory 🙂

ematko29
11. feb 2014

@macus30 Si myslím,že tým prechádzajú všetky manželstvá,niektorý chlapy to pochopia a začnú pomáhať iní to nedokážu.Máte malé detičky a vtedy je to najťažšie ešte ked máte 3tie na ceste.Teraz by si mala byť v klude a nie sa zlostiť nad takými vecami .Skús mu povedať,že teraz si velmi precitlivená a unavená,potrebuješ aby ťa v niektorých povinnostiach vystriedal.6e určitte nechce aby si šla nedajbože do nemocnice a potom by bolo všetko na nom.Skús sa mu posťažovať nie výčitky.

juliana77
11. feb 2014

@macus30 Neviem poradiť ako dirigovať, riadiť, usmerniť cudzieho chlapa, ale všimla som si, že je tu dosť príspevkov, kedy žena čaká dieťa, muž ho nechce a povie to otvorene, alebo to nepovie a potom sa tak správa, ako duchom a telom neprítomný pri výchove.
Mužov nejak začala ubíjať zodpovednosť, tvária sa, že pracujú a to úplne stačí, ale to by robili aj keby nemali rodiny a deti.

Rozdielne názory na výchovu podľa mna nie sú tragédia, ale ak by manžel kúpil knižku o výchove, tak neviem neviem, kde by mu pristála...... 😉 😉

kofoluska
11. feb 2014

@macus30 Tazko Ti radit. Hlavne ak sa pri kazdom rieseni problemu zduje a je ticho. Ci pomoze rozhovor o tom, ako sa citis a ze je vsetko na Tebe a potrebovala by si od neho viac pomoci - to posudit z Tvojho prispevku neviem. Ale asi by som v Tvojej situacii zacala prave tym. Ak by nepomohlo, nenapadne by som mu pridavala povinnosti. Nie stylom "mohol by si...?" ale jednoducho "toto sprav a potrebujem to vtedy a vtedy".

anatalia77
11. feb 2014

@macus30 ajaaaj,velmi male deti a tretie na ceste,mas moj obdiv,s chlapom neporadim,urcite je to vela aj nanho.

eeffka
11. feb 2014

@macus30 davaj prikazy a oznamuj riesenia... Najmenej stresujuce pre vsetkych. Chlapa nikdy neprerobis.

macus30
autor
11. feb 2014

Ale ked mu poviem stylom sprav toto tamto tak just nie a to mi aj povedal..mne ide hlavne o to ze nekomunikuje a som z toho na nervy...s tou knizkou to som nekupila iba jemu ja ju čitam tiez, pretoze nikto z neba uceny nespadol.a ked ja mam snahu preco nie chlap?ja viem, je tazko radit ked sa osobne nepozname ale uz neviem....viem ze nikdy nieje vina len na jednej strane, len Potrebujem poradit. Vopred vsetkym dakujem...

emocka
11. feb 2014

Najlepšie zo všetkého, prestaň od neho "očakávať", časom zistíš, že Vás má rád a samostatne a dobrovoľne sa zapojí. Vyskúšané. Nie tak ako ty chceš, ale tak ako to on vie a má chuť. 🙂 Nechcem Ťa nahnevať. Tiež som mávala podobné očakávania, to nebolo dobré pre nikoho. Teraz, keď neočakávam, tak sa veci dejú dobre. 🙂

macus30
autor
11. feb 2014

@juliana77 ja by som sa knizke potesila a tu knizku čitam aj ja....🙂 ide mi o to ze sa snazim....a on mysli ze 22 mesacneho chlapca vychova krikom a capancami po riti a pod...neviem no ale dakujem kazdopadne..
🙂

juliana77
11. feb 2014

@macus30 Asi by som si mala ja prečítať niaku knižku, aby som pochopila napr. ako aj v tvojom prípade, prečo je treba niekedy zájsť až do krajností. Capancuje dieťa a ty sa rozhodneš mať ďalšie, na výchovu nie je recept a ani knižka. To by musel tvoj muž zmeniť myslenie.

mima4
11. feb 2014

@macus30
čo bolo pričinou toho ze ste sa tak odsudzili?
a travite vy dvaja aj nejaky spoločný čas? teda iba vy dvaja? mate spoločne zaluby?

janage
11. feb 2014

@macus30 neviem či pomôže, ale ja keď som čakala druhé a tiež mi niektoré veci prerastali cez hlavu som komunikovala bez výčitiek a milo - pozor nie výsmešne, ale vecne napr. Umyješ okná ty, alebo zavolám pani? Pôjdeš s dcérou vonku na hodinku v štvrtok alebo piatok, aby som sa vedela zariadiť. Budeš mať čas v xx alebo si urobím program sama s dcérou - chcela by som ísť tam a tam. Idem sa objednať ku kaderníčke - kedy budeš môcť postrážiť deti? Toto sa snažím uplatňovať teraz pri dvoch deťoch. Akurát pribudlo, môžeš vtedy a vtedy alebo zavolám operku?
Výčitky, hnev a vzájomné kto z koho nepomôžu, podľa mojej skúsenosti sa to ešte vyostrí.
Čo sa týka rozdielnej výchovy ťažko radiť - mne keď sa zdalo, že niečo už bolo cez, som sa snažila vyjadriť svoj nesúhlas medzi štyrmi očami aj keď to bol nesúhlas často výrazný, ak som to považovala za dôležité vrátila som sa k tomu, keď už hlavy vychladli 😉
Inak ja som sa aj pýtala, že ako mám komunikovať, lebo ak poviem v náznakoch - nevedel som, keď priamo - nemám rozkazovať, keď opakujem - tak jednám ako s malým deckom, keď nepoviem a zabudne - mala som pripomenúť, keď som pripomenula a zabudol - mala som viackrát 😀 😀 😀

macus30
autor
11. feb 2014

@juliana77 ja som sa rozhodla pre dalsie preto lebo mi je luto ist na potrat....a teraz som rada tomu...ale to je jedno....neriesim ci budem mat dalsie dieta....alebo hladam radu ako sa co mozno najmenej rozculovat a stresovat....ja nevravim ze vychovavat treba vpodla knihy ale su tam dobre rady popisane....🙂

macus30
autor
11. feb 2014

@mima4 odcudzili sme sa asi preto ze prave nemame cas sami pre seba venujeme sa dvom chlapcom a tretia baba je na ceste....a zaluby? Asi deti ...:D ja som rada ze vecer o 22.30 mam cas na sprchu a ist spat...asi takto....🙂 no je to tazkeee...

macus30
autor
11. feb 2014

@janage chapem,mam to podobne az na to ze na vsetko mam odpoved otazkou...napr. mohol by si a on a preco? A POD...takze snazim sa ho pochopit a byt mila aj ked v robote to nema bohvieco ale aj ja som len clovek....je to na zamyslenie....dakujem 🙂

janage
11. feb 2014

@macus30 však prave, ak je odpoveď nemohol tak ďalej nerieš už "jeho nemohol nemohol" daj mu najavo, že má na to právo 🙂 ty nemôžeš alebo nechceš - aj ty máš právo 🙂 tak to nebude urobené 😉 a ak to treba urobiť, tak požiadaš iného - mamu, kamošku, operku, chlapské práce - na vodu vodára, na elektriku elektrikára....

janage
11. feb 2014

@macus30 Preto alternatívy - toto alebo toto. Vtedy alebo vtedy? A najlepšie ukončiť tak aby odpoveď bola áno alebo nie a podľa toho sa zariaď. Potrebujem vybaviť xx vtedy a vtedy budeš s deťmi? Áno? Nie? Nemusí Ti vysvetľovať a zdôvodňovať 😉 ty sa podľa odpovede zariadiš - ak nie on a ani Tebe to nevyhovuje tak niekto iný 😉

oravese
11. feb 2014

Krasne ked cakate tretie, viem ze to nechces riesit, ale nemam rada ked tu niekto pise ze naco tretie a podobne dristy. ja mam podobny problem, len s tym ze moj chlap mi nepomaha a furt sa mu chce spat. zistila som ze naozaj ho neprerobim, este ma to vzdy rozculuje ale casom zistujem ze si tym skodim iba sama sebe a jeho to netankuje, ked ho o nieco poprosim a nespravi to tak to neriesim, lebo sa len potom zbytocne rozculujem, myslim ze vas ma rad, len niektory chlapi to vsetko nechavaju na zene, skus raz nechat nabordelene a nenavarene ked sa vrati a povedat mu ze si nestihla mozno ti to pomoze, alebo ze si potrebujes ist nakupit alebo niekam ist a nechat mu deti na dlhsiu dobu samemu, mne sa toto osvedcilo, potom zistil ze to nieje sranda sam s detmi a chvilu mi pomaha. tiez mam 2chlapcov a tretie na ceste.drzim palce. 🙂 🙂

tinka323
12. feb 2014

@macus30 no my mame 3 deti a neviem si predstavit, zeby som to mala sama zvladnut,z toho 2 deti su malinke,dcera 13 mesiacov, syn bude mat 3 roky, u nas to funguje tak, manzel chodi na ranne ,prichadza okolo 14 hod a prebera sluzbu do cca 17.00 ,ale ja za ten cas mam moznost pracovat, takze si aj oddychnem,aj prinesiem nejake euro a hlavneee, manzel si tvori s detmi vztah, verim, ze to nema lahke,lebo prakticky sme obaja vytazeni od rana do vecera ,ale o tom je zivot, a teda vie pochopit co obnasa praca s dvoma detmi, kedze treba aj prebalit, nakrmit, upratat.
Urcite sa s nim porozpravaj, ze sama to neutiahnes a budes len nervozna a tym sa to prenasa na vsetkych v rodine.A stym rozpravanim, u nas sa tiež malo rozpravame, niekedy fakt len vety typu: co robil maly, kde ste boli atd. , myslim, ze niekedy fakt nie je ani cas.

mamavera
12. feb 2014

@macus30 staráš sa o dve detičky a o domácnosť, čo nie je málo. Nie si zrejme zamestnaná a ešte to nejaký čas tak zostane, preto sa snaž si už teraz zaviesť určitý systém, lebo po príchode dieťatka to budeš mať ešte ťažšie. Písala si, že ti muž napomáha, ale ty sa asi o neho staráš, či? Skús na neho rovnaký meter, akým on ide na teba. Navar na obed presne pre vás troch, na večeru tiež, on má suchú stravu. Oper len deťom, nežehli mu, ale buď usmiata, prívetivá, všetko je predsa v najlepšom poriadku. Predpokladám, že si to čoskoro všimne. Na otázky - ty nevaríš? Odpoveď - Prečo? Domácnosť nie je tvoja, ale vaša, deti nie sú tvoje ale vaše a neboj sa mu ich na pol hodinu šupnúť, kým si niečo zariadiš a postupne túto dobu predlžuj. Neboj sa, prežijú to všetci. Škoda, že si ho nezapájala od samého začiatku, ale možno sa ti to podarí zmeniť. S tou komunikáciou ti neporadím, ani tom zdúvaní, mono len mu to tiež vracať rovnakým spôsobom vtedy, keď mu to najmenej vyhovuje a zároveň mu pripomenúť, že takéto správanie majú deti v škôlke a nie dospelý muž. Možno by pomohol názor tretej osoby, na ktorú on dá. Čo sa týka toho spôsobu výchovy - malého 22 mesačného chrúsika - krikom a kopancami - to hádam nemyslíš vážne?! To čo je za hulváta? To nedovoľ v žiadnom prípade!!!!

juliana77
12. feb 2014

@macus30 Pokiaľ dobre vidím mali ste dva deti krátko po sebe, no také malé dokáže vyčerpať aj jedno a nie dve. A myslím, že si trochu vyšťavená a v neustálom stereotypnom kolotoči a čakáš záchranu od svojho manžela. Asi to bude znieť neuveriteľne, ale v tomto období ked sú deti malé a pohltia celú maminku, tak táto maminka veľmi mužovi chýba ako žena.

Sama píšeš, že ste sa odcudzili, čo nie je tragédia a nie je nič stratené, no vy čakáte tretie, lebo ti bolo ľuto ísť na potrat.
Tak sa teraz zameraj na to malé, aby si ho v zdraví a v pohode priviedla na svet, tuto teraz zameraj svoju ľutosť.

Tehotná žena je veľmi zaujímavo hormonálne nastavená, čo mnohí muži nechápu, precitlivelá, nesmierne vnímavá, a veľmi sa čudujem, že teraz v tomto stave riešiš čo je momentálne neriešiteľné.

Ak chceš radu, ako sa čo najmenej nerozčuľovať a stresovať, tak sa Nerozčuľuj a Nestresuj.

Deti sú dar boží, ale nie sú sekundové lepidlo na vzťahy. 😉

janickacrazy
12. feb 2014

@macus30 Máš toho vela už teraz, no potom, ked sa narodí malé, budeš toho mat ešte viac....takže by ste si mali spolu sadnút a v klude sa porozprávat, prečo a čo od neho presne potrebuješ, povedz mu to pekne, milo, v klude, žiadne výčitky....vysvetli mu, že chápeš, že má v robote tiež toho vela, ale aj ty potrebuješ pomoct a povedz konkrétne kedy a v čom, chlapi majú radi, ked presne vedia, čo treba urobit. Napr. cez víkend ti može deti zobrat na tri hodiny von alebo niekde k babke, aby si si oddýchla, prípadne niečo porobila, čo potrebuješ. To by mohol zvládnut hádam, nie? Ja ked som čakala druhé dieta, moj muž bol v zahraničí, nestihol ani porod, týžden po porode zase odišiel.....bola som na všetko sama, malý bol urevaný od narodenia, číra katastrofa.....ked mal pol roka, zbalila som kufre a odišla som za mužom do zahraničia, lebo už som sama nevládala a dobre som urobila....až ked to videl pochopil, že mat dieta nie je prechádzka ružovou záhradou. Ked prišiel z práce, šupla som mu malého do ruky a rob si s ním čo vieš. Zo začiatku bol z toho nervózny, nevedel, čo s ním....potom sa naučil, ako sa s ním hrat a bol spokojný aj on aj malý aj ja. Tebe by pomohlo, aj keby si mala nejakú kamošku, alebo mamu, ktorá by ti občas s detmi pomohla, lebo bude toho vela s 3 takými malými nezbedníkmi. Držím ti palce.

macus30
autor
12. feb 2014

@mamavera samozrejme nie kopancami...pisala som capancami ale na maleho to nefunguje....to keby kopancami uz som s nim neni...nevravim ze je zly otec..ale na zabavu a hru...co sa tyka povinnosti tak je vsetko na mne...aj v domacnosti....podla mna si nevie vypestovat u deti autoritu...a preto to riesi krikom a tapancami....zase nie je nasilnik 🙂 lubi deti ale niektore veci mu nedochadzaju......a neda si povedat...:( dakujem za radu a nazor...

macus30
autor
12. feb 2014

@juliana77 prosim ta pekne ked mi chces poradit tak oki ale uz neries a nevyjadruj sa prosim k tomu ci cakam tretie alebo piate,pomaly v kazdom prispevku to pripominas..nepytala som sa na to ale na nieco ine....a rada ze nestresuj sa a nerozculuj to je fajn...to viem aj sama to by som sem nemusela ani pisat....ale kazdopane dakujem za nazor 🙂

juliana77
12. feb 2014

@macus30 Ked nezvládam fyzickú prácu, nájdem si inú, ked neznášam horor, tak si pustím komediu, bojím sa lietania idem autom, ty nezvládaš dve deti, tak tretie je riešenie. Od tejto diskusie očakávaš čo??

Zmeň myslenie, teš sa z toho čo máš a ani nevieš, čo by niektoré ženy dali za to keby otehotneli.
A ukáž mi muža, ktorý dôležité životné situácie rieši s tehotnou ženou.

macus30
autor
12. feb 2014

Ty musis byt aleze velmi mudra a pritom tak zakomplexovana....ako mozes povedat o niekom koho nepoznas ze nezvlada...co teba je potom ci cakam tretie alebo nie....ako tebe o co ide? Daj si odchod a nevyjadruj sa...ja som ta pisomne neziadala o tvoj komentar ani som ta nikako nenapadla ako ty....z nas dvoch je tu jedinica ktora by mala zmenit myslenie a tou si TY...vyvrsuj sa na niekom inom...ahoj

juliana77
12. feb 2014

..uz som na nervy a to je 3tie na ceste

tinka323
12. feb 2014

@macus30 - tu je to najtazsie, ze ked potrebujes aj povzbudit,vzpruzit, musis pocitat s tym, ze sa najdu aj maminy, ktore napisu nieco co necakas, tie komentare si nevsimaj, predsa mas svoj problem, ktory teraz potrebujes riesit a tu si vyber iba tie komentare,ktore ta aspon trosku povzbudia.

zabka79
12. feb 2014

@juliana77 "Mužov nejak začala ubíjať zodpovednosť, tvária sa, že pracujú a to úplne stačí, ale to by robili aj keby nemali rodiny a deti." To je veľká pravda, muži chcú uznanie za to čo by robili aj bez nás. och 😠

juliana77
12. feb 2014

@zabka79 práca a práca je rozdiel, a dúfam, že nemusím vysvetlovať profesie.

Niektorú ženu jedno dieťa zamestná tak, ako keby mala tri, niektorá sa popri trom dokáže venovať aj koničkom a za toto ja určite nemôžem, recept na delbu práce nie je a ani temperament človeka sa nedá naočkovať.
@tinka323
Niekto povzbudzuje tak, že si zvolí skupinové vyplakávanie, no plačom sa nič nevyrieši.

tinka323
12. feb 2014

@juliana77 nechapem kto tu place, a urcite sa zakladatelke tazsie cita, ked jej to pripominate ze je nervy, obcas si myslim, ze kazdej mamine zlyhaju nervy a vtedy akokeby sa vsetko rucalo a vtedy mozno fakt staci len pobzbudenie a hned to vyzera vsetko lepsie .