Poraďte vo vzťahu

oldman50plus
17. nov 2014

Párkrát už som chcel otvoriť túto diskusiu ale zmazal. Problém je že v meste som dosť známy a pokiaľ by som napísal podrobnosti, kopa ľudí by ma mohlo spoznať.
Tak len veľmi stručne. Som starší ale zdravý a vitálny, deti dospelé a samostatné. Ešte pred rokom by som popísal svoje manželstvo ako dobré, len s menšími problémami a jedným hlbokým. Moja žena patrí k typom ktoré po pôrodoch prestali mať záujem o sex preto celý život som ho dostával ako cigánsky pes žrádlo, predtým než zdochne mu niečo hodia. A ja som bol a na vek ešte stále som temperamentý. Nikdy som nebol žene neverný, jednoducho som sa bál že by nebolo cesty späť a z tohto hľadiska trpel 25 rokov hovoril si v dobrom aj zlom. Pár posledných rokov mám podozrenie a nakoniec som odhalil že žena má oveľa mladšieho milenca, o pomere nič nepovedala ale pravdepodobne trval 3-6 rokov. Sledoval som chvíľu z blízka, jej lásku ako trám, vášnivý sex, čo nikdy nedostal manžel dala milencovi bez váhania. Urobil som poriadok, povedal ak chce nech ide. Problém je že podnikáme spolu, robíme bok po boku, spolu sme vybudovali firmu a majetok sa rozdeliť bez obrovských strát nedá a obaja sme pre fungovanie firmy nevyhnutní. Chceme ho zachovať pre deti a momentálna ekonomická situácia je tak ako tak ťažká. Povedala mi že ma nikdy neľúbila ako jeho ale zostala, neopustí deti a ekonomická nutnosť nepustí.
Nejako som to prežrel aj keď moju bolesť pochopia len tí ktorým sa to tiež stalo. Skúsili sme fungovať ďalej, ale vždy ako som sa otočil chrbtom už sa žena zliezla s milencom. V najhlbšom zúfalstve, medzi vraždou (milenca), samovraždou, zošalením a totálnym rozpadom osobnosti vyhľadal som odbornú pomoc a vybral som takú ktorú som pred skoro polstoročím ťahal za vrkoče. Vypočula si ma a spýtala sa prečo som si vybral práve ju. Povedal som že vtedy kedy so mnou žena najhoršie cvičila, povedal by som doslova ma sexom vydierala, sa mi nejako zjavovala jej tvár. Vyliečila ma napoly dvomi vetami a za pár hodín celkoom, dnes milujem psychiatričku a ona mňa ako keby sme mali 18. Medzitým sa žena asi nejako s milencom rozišla alebo ju poslal k vode (keď už nie je šéfka možno nebude až tak atraktívna) takže máme opačnú situáciu ako bola. A ešte žena si všimla že som prešiel zo stavu absolútneho zúfalstva do eufórie a opýtala sa ma či niekoho mám - neklamal som.
Žiaľ neviem ako sa stretávať s mojou novou láskou. Nechcem žene ubližovať, mám ju rád, ale už nie je milovaný partner. Vlastne celý deň robíme spolu, takže ak sa chcem uvoľniť hocikde tak si myslí že idem za tou druhou (a prakticky má pravdu). Ak by som sa k žene vrátil bolo by to len z ľútosti a zároveň by som ukončil životnú sexuálnu periódu - a ublížil zase tej druhej. Celkom sa rozísť ekonomická situácia nepustí, robiť musíme spolu. Mám skúšať sa skrývať, robiť si alibi, zneužívať kamarátov, utekať z konferencií a obchodných schôdzok (čím firma bude trpieť) alebo proste povedať otvorene, ako robím doreraz: Idem na kávvu? Dobre, sex sme zatiaľ kvôli tomuto diskomfortu nemali aj keď nás to doslova trhá. Ale musíme si to vyjasniť v hlavách a sme starší ľudia, nie zajace, obaja strašne vyťažení, potrebujeme noc a tak podobne, nie hodinku niekde ukradomky (vlastne ani nemáme kde). Nejako ale mám problém robiť žene to čo ona robila mne roky aj keď som nevedel, len nejako cítil a bál sa.
Keby ste boli vy (prosím skôr staršie, nie mladé bojové feministky) na mieste mojej ženy, čomu by ste dali prednosť. Aby som sa skúšal skrývať, aj keď dokonale nejde, a klamal kam idem, alebo aby som otvorene povedal: Drahá, idem preč, v noci ma nečakaj? Ona o tom so mnou hovoriť nechce.
Myslíte si že môže byť dosť silná aby to vydržala, keď ma nemiluje ale žili sme veľa rokov, a nezrútila sa? Aby bola schopná pracovať po mojom boku do úmoru tak ako doteraz? Mal by som si skúsiť s milencom pohovoriť pre prípad že nakoniec sa s ním rozišla predsa ona a teraz trvdohlavo nemení stanoviskok, povedať mu že som ustúpil z cesty? Alebo absolútne sa do toho nemiešať? Ak by sa dali dohromady nemusel by som bojovať so svedomím. Čomu by ste vy dali prednosť? Ja som teda s rozumom v koncoch, toto je situácia ktorú som si ani vo sne nevedel predstaviť. Skúsenosti, vedomosti ani rozum nepomáhajú.

sandy84
17. nov 2014

@oldman50plus pozri si film s meryl streep a tommom jonesom,, druha sanca,, z roku 2012.Mozno v nom najdes aj seba so zenou.

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@tilda nemôže. Nezaložili sme kartu, chorobopis, neťahali peniaze z poisťovne, nestretali v ordinácii, poznáme sa skoro 50 rokov takže som neprišiel ako neznámy pacient...

ritusuk
17. nov 2014

@oldman50plus nebud sentimentalny.dobrym dedkom budes,ked budes stastnym dedkom.nikto nechce ufrflaneho deda,ktory sa pri kazdej prilezitosti vyhyba babke.to je jedna vec.druha vec je,ze cela tato zalezitost vobec nie je komplikovana.neviem ci vies nieco o karmickych vztahoch,ale v skratke;pokial si toto 'neodseries' teraz,bude Ta to prenasledovat stale a stale dookola,kym nepochopis,co mas pochopit.moja rada:proste sa nechaj unasat prudom.ci ten prud bude rozum alebo cit,to je na Tebe.zit zo spomienok sa neda.a zit z vasne tiez nie.mozno by si mal jednoducho zit sam.sustredit sa na seba.ziadne zeny.ziadne vycitky.sustredit mysel a energiu na firmu.alebo na deti.drzim palce

ivia25
17. nov 2014

@oldman50plus Zdravím,ja som síce o dosť mladšia ,ale aj tak vám napíšem svoj názor.Myslím si ,že vám stále na nej záleží,veľmi by ste sa trápili keby sa jej niečo stalo,ale veď vy ju ľúbite 🙂 Chápem ,že ste s ňou celý deň ,možno si idete aj na nervy. Rozum vám hovorí niečo iné a srdce niečo iné.V podobnej situácii sa ocitli pred pár rokmi moji rodičia.Skončilo to tak ,že ostali spolu a poviem vám majú krásne manželstvo.A ta psychiatrička-asi u nej hľadáte len pochopenie a sex čo ste nemali. 😉

mihula
17. nov 2014

@ritusuk čo si,sice starši,ale zdravy a vitalny a ty mu navrhuješ aby skusil žit sam? 🙂

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@ritusuk to by sa mohlo stať že namiesto pílenia uší jednou ženou by mi ich pílili dve
2 vety = súvetie
2 sochy = súsošie
2 ženy = súženie

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@mihula Mysllíš hľadať pomocnú ruku na konci vlastného ramena?

sandy84
17. nov 2014

@oldman50plus prepac mna napada este,nemohol by si najprv skusit pomilovat svoju zakonnitu?ked sa neda na 1x ;)tak ju skusit na2x?a ked nic tak Ta s potleskom poslem za pani Dr.

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@sandy84 Žiaľ na toto nemám chuť a vieš u nás starších musíme mať chuť inak to nejde. Nie, v mileneckých citoch som si istý len som si vedomý komplikácií. "Sexual drive" ale ukazuje jednoznačným smerom.

ritusuk
17. nov 2014

@mihula nie navzdy!ocividne ma v tom mismas.vtedy je najlepsie sa od toho odosobnit.

sandy84
17. nov 2014

@oldman50plus a mal si chut na manzelku pred 10rokmi?ak odpoved znie ...nemal som na nu chut.Tak Tvoja zena to vedela a Ta podviedla.Ak odpoved je ...mal som vtedy na nu chut...tak si daj poldecko a prekonaj svoje oklamane ego;)

pimpulka
17. nov 2014

@oldman50plus pozri, ak to čím skôr neskúsiš s milenkou, tým dlhsie a zbytočne si budes naťahovať svoju nerozhodnosť. Nemáš absolútne co stratiť. Chod za hlasom svojho srdca. U mna ma tvoja manželka mínus, milenka plus a bud konečne trosku vychcany aj ty. Ved ak by to náhodou s milenkou nevyšlo, garantujem ti ze manželka ta vezme v pohode spat.

oladuna
17. nov 2014

@oldman50plus teda na dedka mas dobry "sense of humour" . Uz davno som sa tak dobre nepobavila na prispevkoch 😀 Aj ked, asi by som sa tu nemala smiat. A este jedna vec: vy s pani doktorkou ste totalne spribuznene duse a doplnate sa.ci aj sex bude taky to teda vies len ty a ona ale ver mi, ze nestretnes vela ludi, ktori mozu povedat ze nasli niekoho, kto ich doplna a vie skoncit vetu, ktoru ten druhy zacal. Ja spm z tych, ktora sice mala stastie ale na veci to nic nemeni 😉

oldman50plus
autor
17. nov 2014

Mám mišmaš, hrozný. Lenže ritusuk ja nemám 20, 30, 40 a dokonca ani 50. Ak prestanem so sexuálnym životom na dlhšie (už teraz sa mi to zdá nebezpečné pretože ma to čím ďalej tým menej obťažuje) tak ma andropauza prevalcuje. Za rok odosobňovania by bol zo mňa určite sexless senior. Roky nezastavím. času moc nemám.

ritusuk
17. nov 2014

@oldman50plus ty si ten typ,co rad vela rozprava a vtipkuje a ked dojde na lamanie chleba,tak je strateny,ze? 🙂 nemyslim to v zlom.

ritusuk
17. nov 2014

@oldman50plus tak ale teraz si ma uz vazne rozosmial 😀 😀 ocividne vies obmakcit kazdeho.ty by si si snad trufol aj na feministky.

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@sandy84 Povedal by som že som domŕzal ako puberťák do poslednej chvíle a využil každú šancu skórovať (čo teda nebolo často, nemysli si, ale nie mojou vinou)

sandy84
17. nov 2014

@oldman50plus ked ja mam pocit ze mas skor chtica tiez podviest a vratit jej to.Ja nemam sice 57 rokov ani 40.Len trosku dufam,ze este svoju manzelku lubis.:(

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@ritusuk Presne, lámanie citov mi nejde. A živím sa hubou, vieš čo to dnes dá práce niekoho presvedčiť aby si niečo kúpil čo sa nedá zjesť alebo čím sa nemôžeš umyť? A ešte práve odo mňa?

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@oladuna Ty si to vystihla. V živote som poznal veľa žien, aj veľmi inteligentných. Dokonca ak má človek trošku peňazí a poostavenia tak sa až diví aké mladé a krásne reagujú na trošku flirtovania (pár experimentov som v poslednej dobe urobil). Sandy84, ak by som si chcel užiť bez problémov viem siahnuť až niekam ku 35kám o 40 ani nehovorím.
V živote som poznal ale len jednu jedinú ktorá bez problémov ma sleduje ak sa mi duša túla po hviezdach a vždy som tonejako tušil. Len som netušil že je to vzájomné. To ale prináša aj hrozbu búrky - ktorá v tomto prípade by mala silu uragánu.

marlene
17. nov 2014

@oldman50plus ,ja som vo veku medzi 40-50 .z tvojho pohladu ti hovorim,nevies kolko casu este mas,ako dlho budes zdravy -ber co ti zivot ponuka s ohladom na minule roky. z pohladu zeny tvojej ,ak by som bola na jej mieste -tak ja by som sa egoisticky nejako s tym zaaranzovala -nechcela by som stratit ekonomicke zazemie a ostala by som s tebou v priatelskom vztahu (vzhladom na okolnosti) . v podstate mate vsetci traja stastie,ze nechcete nic menit -tvoja priatelka nechce s tebou zit,tvoja zena sa nechce rozvadzat ... clovek olutuje len to co neskusil.vela stastia.

ivetoy
17. nov 2014

Bozie mliny melu pomali ,ale isto.
Vzdy povedzte zene tak ako je na rovinu!.Tu nie je uz co riesit predsa,ona vas odbijala a opustila s milencom. Vy ste neurobili ziadnu chybu,boli ste po jej boku i ked ona vam jasne povedala,ze vas nelubila a ma milenca.Pracovat spolu mozete aj nadalej ako obchodni partneri,ale sukromie si zariadte uz so zenou ktora vas miluje a opatuje vam svoju lasku aj neznosti. JEDNOZNACNE.verim ,ze sa rozhodnete spravne. 🙂

keziah
17. nov 2014

@oldman50plus zdaleka nemam tolko odzite ako ty, ale myslim si, ze sa nemas kam hnat. az sa skutocne zapleties s tou doktorkou, tak to je cosi, co sa uz neda vratit.

luccija
17. nov 2014

@oldman50plus
No neviem nejako sa stracam v tvojom prispevku.Odbornu pomoc si vyhladal teda nedavno aspon myslim, ked pises, ze sex este nebol.Takze manzelka je kolko bez milenca? Predpokladam, ze psyvhiatricka je tiez vydata🙂
Ak si sa zene priznal s pomerom potom nerozumiem preco Ti je blbe objednat hotel na noc a ist do toho s milenkou.Tak ci tak si myslim, ze zenu lubis a mas len poblaznene hormony a bojis sa, ze nieco prepasnes🙂
Teda planujes sa rozviezt, odstahovat ci x rokov zit takto so zenou v byte a odchadzat za sexom? Tvoju zenu to trapi ci si jej lahostajny? K tomu, ze bola cele dni na vsetko, deti sama, ked ty si rozbiehal firmu sa nevyjadrujem.To ako si opisal ako Ti dala sex sa mi nepaci vies ...ja mam pocit, ze mas velke vycitky a podiel viny na tom, ze si vtedy nasla spriaznenu dusu a ja sa jej necudujem prepac...
nechat sa vydierat od muza ohladne sexu...a co pises ohladne dokazov ci ako si to nazval ty si ju sledoval?
Moju podporu nemas🙂tak bud chlap rozdelte majetok, firmu a vykroc kam Ta chtic taha

vso10
17. nov 2014

nečítala som úplne všetko, ale väčšina z Vás písala len o manželoch (čo by na to povedala žena a pod.)
avšak nikto (z tých príspevkov, čo som čítala) neprihliadal na to, čo si myslí a čo cíti milenka. Spýtaj sa hlavne tej, čo ona očakáva od toho vzťahu a čo by sa jej páčilo (aj čo sa týka bývania)...

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@vso10 Napísal som to. Čaká odo mňa duševnú podporu (plním), zábavu (plním), sex (zatiaľ 0 bodov).
Peniaze nepotrebuje, bývanie nechce (okrem iného vraj hrozne varí).

@luccija vydatá nie je. Manželka je bez milenca niečo viac ako mesiac (dva nie) predtým sa stále nejako stretávali (ale možné je ale že už sa len nedívam pozorne, proste mám taký pocit). Výčitky voči sebe mám, lenže ja ich mám vždy, vždy sa pýtam ako som mohol situácii predísť.
A pravdou je aj to že neplánujem sa rozvádzať a ani odísť, proste odcházat za zábavou a sexom, Preto by som bol radšej ak by manželka mala tiež niekoho a nekonala pokánie s krížikom po funuse.

sandy84
17. nov 2014

Ved mas uplne vsetko zodpovedane.Uz je to len o mieste kde.

liebling98
17. nov 2014

@oldman50plus prečítala som Tvoj úvodný príspevok, aj komentáre. Páči sa mi Tvoj pragmatický postoj a snaha o férové jednanie. Nemám ešte 50+, ale nie som už ani mladý zajačik. Myslím si, na rozdiel od iných, že svoju ženu už nemiluješ. Máš ju svojim spôsobom rád, je to matka tvojich detí, máte spoločnú minulosť. Otázka je, čo k tebe cíti tvoja žena? Aký typ ženy to je? Ak je to žena vecná s pragmatickým uvažovaním, vylož karty na stôl, dohodnite si nejaké zásady fungovania vo firme, v dome, aby ste všetko riešili k obojstrannej spokojnosti a hlavne diskrétne. Ak je tvoja žena typ sliepky ( ako to vy muži zvyknete radi nazývať), maj sa na pozore, jej pštrosie chovanie je ticho pred búrkou a tvoj chybný krok ti neskôr náležite osladí.
Na rozdiel od @mihula, ja ti verím, čo si napísal. Aj to, že ste ešte nemali sex s tvojou doktorkou. Vy muži 50+ ste trpezlivejší ako tí mladší. Nepotrebujete sa vrhnúť na objekt svojej túžby. Proste si fajnšmeker, čo si to vychutná a o nejakú rychlovku už nestojí tak veľmi ako kedysi. A možno máš aj strach, či to bude také, ako si to spoločne predstavujete. Keďže manželka vie, že v tvojom živote je niekto iný, tak keď sa dohodnete na fungovaní, vezmi svoju lásku niekam na predĺžený víkend a užite si ho so všetkým, čo k tomu patrí.

zita19
17. nov 2014

@oldman50plus mna by len zaujimal tento konkretny pribeh, keby ho prerozpravala manzelka... Mozno by sme sa dozvedeli mnohe zaujimave fakty...
A uplne mimo temy:
Odkedy som na MK neustale sa cudujem, na co vsetko sa dokaze osadenstvo MK spytat sirokeho plena MK. Tu sa konzultuje vsetko. Ocurany papierik, farba cumlika,. Bez odobrenia na MK si niektore nekupia ani obycajne tricko. Siroke plenum MK sa ma vyjadrit k farbe niecej budúcej obyvacky, odobrit vyber baboky pre dceru. Casto sa tu prebera farba hovienok (to este je naozaj vazny problem a moze znamenat aj vazne problemy) a co si treba aktualne obliest na prechadzku. Kedze sa jedna povacsine o mlade zienky, novopecene mamicky sice sa pocudujem ale nejak to stravim. Ale, ze tu narazim na stareho 50 rocneho chrena, ktory tu bude so sirokym plenom MK preberat takyto problem, to uz bolo vela aj na mna. Chlape, ja neviem, ja som len o par rokov starsia ako ty ale teda toto mi pripada nie ze uletene. Toto je chore. To ti tu maju radit co mas spravit so SVOJIM zivotom osoby, ktore sa nevedia rozhodnut ani medzi rurovym a cervenym lakom na nechty? To si dopadol... To fakt.

oldman50plus
autor
17. nov 2014

Nie. Moja hlavná otázka bola či to mám nejako sa snažiť kamuflovať aby som ženu zbytočne nezraňoval (dokonale sa to nedá) alebo jej to mám natvrdo hovoriť (vzhľadom k práci je lepšie ak vedia či môžem rýchlo dobehnúť alebo nie) a či si myslite že to druhé môže psychicky vydržať (tvrdá je dosť ale toto je dosť aj na chlapa bez podpory partnera, mám to v čerstvej pamäti). A tiež čo pred deťmi. Ak im to totiž poviem bez toho aby som nabonzoval na manželku tak ja budem za sviňu. A nejako sa neviem predstaviť že hovorím deťom: Sorry, ja nič, to naša milovaná mamička robila niečo veľmi bakané...