Poraďte vo vzťahu

oldman50plus
17. nov 2014

Párkrát už som chcel otvoriť túto diskusiu ale zmazal. Problém je že v meste som dosť známy a pokiaľ by som napísal podrobnosti, kopa ľudí by ma mohlo spoznať.
Tak len veľmi stručne. Som starší ale zdravý a vitálny, deti dospelé a samostatné. Ešte pred rokom by som popísal svoje manželstvo ako dobré, len s menšími problémami a jedným hlbokým. Moja žena patrí k typom ktoré po pôrodoch prestali mať záujem o sex preto celý život som ho dostával ako cigánsky pes žrádlo, predtým než zdochne mu niečo hodia. A ja som bol a na vek ešte stále som temperamentý. Nikdy som nebol žene neverný, jednoducho som sa bál že by nebolo cesty späť a z tohto hľadiska trpel 25 rokov hovoril si v dobrom aj zlom. Pár posledných rokov mám podozrenie a nakoniec som odhalil že žena má oveľa mladšieho milenca, o pomere nič nepovedala ale pravdepodobne trval 3-6 rokov. Sledoval som chvíľu z blízka, jej lásku ako trám, vášnivý sex, čo nikdy nedostal manžel dala milencovi bez váhania. Urobil som poriadok, povedal ak chce nech ide. Problém je že podnikáme spolu, robíme bok po boku, spolu sme vybudovali firmu a majetok sa rozdeliť bez obrovských strát nedá a obaja sme pre fungovanie firmy nevyhnutní. Chceme ho zachovať pre deti a momentálna ekonomická situácia je tak ako tak ťažká. Povedala mi že ma nikdy neľúbila ako jeho ale zostala, neopustí deti a ekonomická nutnosť nepustí.
Nejako som to prežrel aj keď moju bolesť pochopia len tí ktorým sa to tiež stalo. Skúsili sme fungovať ďalej, ale vždy ako som sa otočil chrbtom už sa žena zliezla s milencom. V najhlbšom zúfalstve, medzi vraždou (milenca), samovraždou, zošalením a totálnym rozpadom osobnosti vyhľadal som odbornú pomoc a vybral som takú ktorú som pred skoro polstoročím ťahal za vrkoče. Vypočula si ma a spýtala sa prečo som si vybral práve ju. Povedal som že vtedy kedy so mnou žena najhoršie cvičila, povedal by som doslova ma sexom vydierala, sa mi nejako zjavovala jej tvár. Vyliečila ma napoly dvomi vetami a za pár hodín celkoom, dnes milujem psychiatričku a ona mňa ako keby sme mali 18. Medzitým sa žena asi nejako s milencom rozišla alebo ju poslal k vode (keď už nie je šéfka možno nebude až tak atraktívna) takže máme opačnú situáciu ako bola. A ešte žena si všimla že som prešiel zo stavu absolútneho zúfalstva do eufórie a opýtala sa ma či niekoho mám - neklamal som.
Žiaľ neviem ako sa stretávať s mojou novou láskou. Nechcem žene ubližovať, mám ju rád, ale už nie je milovaný partner. Vlastne celý deň robíme spolu, takže ak sa chcem uvoľniť hocikde tak si myslí že idem za tou druhou (a prakticky má pravdu). Ak by som sa k žene vrátil bolo by to len z ľútosti a zároveň by som ukončil životnú sexuálnu periódu - a ublížil zase tej druhej. Celkom sa rozísť ekonomická situácia nepustí, robiť musíme spolu. Mám skúšať sa skrývať, robiť si alibi, zneužívať kamarátov, utekať z konferencií a obchodných schôdzok (čím firma bude trpieť) alebo proste povedať otvorene, ako robím doreraz: Idem na kávvu? Dobre, sex sme zatiaľ kvôli tomuto diskomfortu nemali aj keď nás to doslova trhá. Ale musíme si to vyjasniť v hlavách a sme starší ľudia, nie zajace, obaja strašne vyťažení, potrebujeme noc a tak podobne, nie hodinku niekde ukradomky (vlastne ani nemáme kde). Nejako ale mám problém robiť žene to čo ona robila mne roky aj keď som nevedel, len nejako cítil a bál sa.
Keby ste boli vy (prosím skôr staršie, nie mladé bojové feministky) na mieste mojej ženy, čomu by ste dali prednosť. Aby som sa skúšal skrývať, aj keď dokonale nejde, a klamal kam idem, alebo aby som otvorene povedal: Drahá, idem preč, v noci ma nečakaj? Ona o tom so mnou hovoriť nechce.
Myslíte si že môže byť dosť silná aby to vydržala, keď ma nemiluje ale žili sme veľa rokov, a nezrútila sa? Aby bola schopná pracovať po mojom boku do úmoru tak ako doteraz? Mal by som si skúsiť s milencom pohovoriť pre prípad že nakoniec sa s ním rozišla predsa ona a teraz trvdohlavo nemení stanoviskok, povedať mu že som ustúpil z cesty? Alebo absolútne sa do toho nemiešať? Ak by sa dali dohromady nemusel by som bojovať so svedomím. Čomu by ste vy dali prednosť? Ja som teda s rozumom v koncoch, toto je situácia ktorú som si ani vo sne nevedel predstaviť. Skúsenosti, vedomosti ani rozum nepomáhajú.

oladuna
17. nov 2014

@oldman50plus musim povedat ze sa mi paci tvoj prispevok a po precitani som si povedala popod nos "tak jej treba". Nemam sice este tych 50 ale si myslim, ze ona ma rada svoju rodinu a ten milenec bol jej dlhorocny vrtoch ktory asi olutovala len preto, lebo sa uz skoncil. Ja by som asi zacala riesit vacsie bonusy vo firme vam obom aby ste sa zacali vysporiadavat majetkovo a to co nejde tak to by som prepisala na deti. Ty si konecne stretol niekoho kto ta vnima ako osobnost a to je viac nez byvat s niekym kto tebou uz raz opovrhol. Lebo podla mna toto ona urobila ked mala milenca.odsunula ta na vedlajsiu kolaj "ked pridu horsie casy". Jej "prime time" sa skoncil a nastali horsie casy. Ani vo sne sa jej nesnivalo, ze vo svojom veku by si este niekoho stretol takeho, pre ktoru by jej cely domcek z karat mohol spadnut.Vobec by som nebrala ohlad na jej city ak ide o tvoju novu znamost lebo ty si jej to tiez toleroval cele roky a jej to zrejme bolo ukradnute.
Zelam ti krasny novy zaciatok, na ktory potom budes s usmevom spominat kazdy den po zvysok svojho zivota.

miskap2111
17. nov 2014

@oldman50plus čokoľvek, čo od teba očakáva a čo nie, je asi postavené len na jej svedomí, nie na tom, ako sa vnútorne cíti. To, že ti povie, že "nechce nič", kým si to ty nevyriešiš, neznamená, že jej neubižuješ.. Ale aby sme sa vrátili k mojím radám - ty vieš, čo chceš? Chceš milenku, či svoju ženu? Respektíve, možno sa otázka má položiť radšej inak- chceš to ešte skúsiť so svojou ženou? Alebo ti ide iba o to, ako jej povedať, že to už medzi vami skončilo?

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@miskap2111 Nie, nechcem to so ženou skúšať, určite nie ak to môže fungovať s milenkou (čo neviem, asi klya napísala najväčšiu pravdu) a k žene by som sa mohol vrátiť len ako kamarát. Situácia je nenormálna že budem oveľa viac s ňou ako s milenkou kvôli práci (ešte viac jej ako mojej, ak si ukradneme týždenne pre seba 12 hodín tak veľa). To ma trápi a neviem či sa to na nedostatku času sa nepokazí (milenkin názor je že aspoň si ostaneme vzácni).
Proste potrebujeme to skúšať a neviem ako, mám zlé svedomie pretože ak prídem domov deti sa pýtajú kde som bol, manželka či tu bude poobede auto (máme 5 ale určite potrebuje práve to ktoré si ja chcem vziať aj keď súhlasím že teréňákom ani dodávkou sa do mesta nechodí dobre), zamestnanci či ich niekam nehodím a nemám potrebný duševný komfort.

natalym
17. nov 2014

@oldman50plus Veľmi smutný príbeh. Choď za svojím srdcom, máš právo byť šťastný a spokojný. Tvoja žena sa s tým musí vysporiadať sama. Povedz je to takto ako si to napísal. Alebo jej povedz len podstatnú časť. 25 rokov si tu bol pre ňu, Ty si bol mimo a teraz chceš byť skrátka šťastný, to je všetko.

andrejka1983
17. nov 2014

máš môj obdiv že sa k tejto situácii staviaš ako správny chlap 🙂jasne, čestne, zároveň bez nenávisti a zbytočných záchvatov, či alkoholom...ako klobúk dole, fakt že takto uvažuješ....a ďalej, myslím si že svoju ženu stále lubiš...aj ked cítiš teraz možno sklamanie a máš zmiešane pocity, dávno by si ju už so svojou terajšou "kamoškou" podviedol keby ti na nej nezáleží...ale vidím že stále bojuješ sam so sebou a so svojim svedomím, ktoré je na správnom mieste🙂
.........držím palce, nech sa to u vás čím skorej všetko vyjasní🙂

miskap2111
17. nov 2014

@oldman50plus takže ak je to tak, budeš im to musieť povedať - samozrejme, najskôr žene. Potom deťom. Nič iné ti nezostáva, ak si sa rozhodol. Klamstvo bude súčasnú situáciu ešte zhoršovať.

miskap2111
17. nov 2014

@oldman50plus a ešte niečo, ja s názorom klye napríklad nesúhlasím - "testovanie".. To má byť akože pomsta tvojej žene? Keď sa na to príde, tak si "čistý", keď to bude fungovať s milenkou, tak vieš, že máš istotu? Podľa mňa by to bolo čisté chrapúnstvo - presne také, aké tebe spravila tvoja žena.

klya
17. nov 2014

@miskap2111 Žiadna pomsta, tak to rozhodne nebolo myslené. Len urobiť krok ďalej. Podľa mňa lojálnosť k rodine a manželke dokázal mnohými rokmi čakania na zmenu. Bez mileniek a excesov. No deti sú dospelé, manželka nakoniec mala dlhoročný pomer, s mladším mužom. Je načase pohnúť sa podľa seba. Aká myslíš, že je pravdepodobnosť, že manželka teraz už ostane sama, prať a variť pre chlapa, ktorý je jej už len "záväzkom kvôli financiam"?

miskap2111
17. nov 2014

@klya presne tak- ja súhlasím. Ale mal by mať odvahu jej to na rovinu povedať. Nie skrývať a robiť to isté, čo mu robila ona roky.

mihula
17. nov 2014

@oldman50plus Prosim Ta,čo nas tu oblbujes?Ste obaja aj s doktorkou zamilovaní,ale sex este nebol.Sa spravas,presne ako pubiš.Tvoja žena po porodoch prestala mat zaujem o sex a potom pises,ako mala 3-6 rokov milenca.Tak kolko 3 alebo 6 rokov.Vieš co,pytaš sa čo by sme urobili my.Ja by som Ta poslala do kosoštvorca.Neverim Ti ani slovo

mihula
17. nov 2014

@oldman50plus deti nič netusia a ani nič netusili/ dospele/len cele mesto o vas vie a rozprava

natalym
17. nov 2014

@mihula Na margo - koľkokrát sa stalo, že celé mesto vedelo, len doma nikto nevedel? 😉

mihula
17. nov 2014

@natalym manzelka sa netajila milencom,len dospele deti,ktore maju dlhoročny vztah o ničom nevedeli

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@natalym Lenže ja tiež cítim vinu, nikdy za to celkom jeden nemôže a pomer viny sa merať nedá. Hlavná námietka mojej ženy je že som jej nepomáhal s domácnosťou. To je pravda. Podnikanie je hrozné svinstvo. Ale od konca tisicročia kedy sa trošku začalo dariť som zobral zamestnanca ktorého polovica pracovného času (myslím že celkom dobre plateného vzhladom na región) bolo robiť "mužské" práce typu starať sa o autá, nakupovať, natierať plot, vysávať, vešať záclony.... Čo myslíte s kým mala pomer?
Občas som štrajkoval tým spôsobom že zase mám dva týždne sexpauzu tak ty si toto môžeš urobiť sama, nech ťa hoci pritom rozdrapí. Dnes na to veľmi mrzí.
Okrem toho finančná neistota, pár krát bolo zle, posledne v 2008 (. Keď to ide peniaze sú, keď sa to zviksne tak aj minifirma ako naša spotrebúva peniaze šialenou rýchlosťou. Ale napriek tomu sa cítim hodne vinný, urobil som chyby ktoré je ľahko vidieť spätne, fakt je ale že sa mala so mnou o tom rozprávať a nie riešiť to bočákom.

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@klya Sama to neviem, nájsť si môže hocikoho. Ale prať a variť zostane, totiž ona tiež bez tých peňazí ktoré zarobí firma neprežije.

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@miskap2111 No ja som jej povedal že sex si s tou druhou skúsim. Len som sa k tomu nedostal pre pracovné zaťaženie obidvoch zúčastnených subjektov a určitý nejasný pocit viny každého z nich.

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@natalym Nikto to nevie, stavil by som sa. Boli nesmierne, až paranoidne opatrní a mali pracovné dôvody byť spolu, tým neboli nápadní, nemuseli sa nikde schádzať.

natalym
17. nov 2014

@oldman50plus Ja neznášam, ženy, ktoré vyčítajú mužom, že im nepomáhajú s domácnosťou. Tí muži často nesedia na riti, ale zarábajú prachy. Nenávidím to. Ja od môjho muža nepotrebujem aby mi vešal záclony, ja si ich celkom dobre zavesím sama, alebo ich nemám - nemusím vešať, ale chcem aby sa 200 % venoval robote, ktorú ovláda a prináša nám všetkým peniaze. Ja si myslím, že moc o tom rozmýšľaš, veď nie si malý chlapec, ak si chceš s dotyčnou doktorkou zasexovať, kľudne si zasexuj a uvidíš. V Tvojom veku už netreba s tým robiť nejaké ceremónie. Tvoja žena si sexovala, Teba sa nepýtala, dokonca si jej bol u riti, Tvoje deti sú dospelé, tiež sa ťa predpokladám nepýtajú s kým majú sexovať. Len treba dodržať nejakú úroveň.
Inak preto rada a často sexujem s mojím mužom, lebo nechcem aby hľadal inde a ľúbim ho, ak ho teda ľúbim, tak sa trochu aj prispôsobím.

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@mihula Mihula, rybka moja skoro vyhynutá, koľko rokov presne neviem, mohlo to byť kľudne aj povedzme 12 (to si ale nemyslím, to by ich už prešlo). Za 3 roky ale takmer ručím pretože nahrávky ukázali mechanizmus akým sa schádzali a všetky fungujú od 2011, niektoré dokonca od 2008. Manželka mi o tom odmietla čokoľvek povedať, dôkazy mám len "recentné" ale nespadol som z čerešne, pokiaľ niekam sa schovávali v 2014 a mali sex tak asi ho mali aj v 2011 ak tam sa schovávali tiež.
Ohľadom môjho fyzického pomeru s milenkou - no tu dôkazy o jeho neexistencii predložiť nemôžem, ani to nie je potrebné. Mimochodom, ty vieš dokázať že si hranolova milenka?

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@mihula manželka sa tajila ale keď som sa do toho pustil tak dôkazy sa nájdu. Ak ma chceš zamestnať ako detektíva urobím Ti cenu 😀

natalym
17. nov 2014

@oldman50plus Keď s niekým žiješ 25 rokov, tak to jednoducho odhalíš.

gabrielka94
17. nov 2014

@oldman50plus pokúšala som sa na chvíľku vcítiť do kože tvojej ženy...nikdy som manžela nepodviedla, takže je to dosť ťažko predstaviť si to, ale keby si jej bol celkom ale ceeelkom ukradnutý, tak by jej nevadilo sa o milenke s tebou baviť...ona to asi teraz dosť ľutuje 😒 my ľudia sme niekedy dosť zvláštni - to, že môžme niečo stratiť si uvedomíme až ked to stratíme 😢 ona si podľa mňa nedovolí teraz súdiť ťa, ani poučovať a už vôbec nie nadávať a vyčítať - veď spravila to isté.. ale v kútiku duše ju máš ešte určite rád a veeeľmi 🙂 v živote sú všelijaké krízy, niečo sa dá napraviť, väčšina vecí ale nie..čo keby ste na chvíľu dvaja niekam vypadli..skus navrhnúť nejaký pobyt na víkend...ked odmietne, vieš, že na teba zanevrela celkom, ak ponuku príjme, niekde v nej ešte stále "drieme" milujúca manželka, ktorá sa bude snažiť zmeniť to...aspoň to skúúúúúús 😉

mihula
17. nov 2014

@oldman50plus teraz ale neviem,čo riesis.Kazdy mate od seba daleko,spaja vas iba firma a spoločna postel,aspon tak si to napisal

tilda
17. nov 2014

@oldman50plus ahoj,necitala som vsetky prispevky (asi len prvu polovicu)...ale pozor na to,aby pani doktorka nemala problemy,ze ma nieco s klientom. Ono eticky kodex je vazna vec,uz aj velky docenti stali pred komisiou (ale ustali to ;)...urcite ste si vedomi tohto rizika,mozno mam bujnu fantaziu,ale tu ti pripadne moze manzelka zavarit. Drz sa!

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@natalym 34 ak to rátam aj pred svatbou.Cítil som ale presviedčal som sa že mám špinavé myšlienky, že ak to nie je pravda tak hrozne ublížim a ak to je pravda že skončím ako vrah. Takže pár rokov som sa hral na pštrosa ale furt som zbadal niečo čo sa mi nepáčilo, ako jednotlivá príhoda prosím ale kopilo sa to, kopilo.....

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@mihula postel teraz už rozhodne nie. Deti a firma. Šanca byť dobrým dedkom a babkou.

tilda
17. nov 2014

@tilda och ta tvrdka...hanba mi 😝

sandy84
17. nov 2014

@tilda on uviedol ze za nou nebol ako pacient ale ako priatel

amstelko
17. nov 2014

@oldman50plus Vôbec nerozmýšľaj, neviem koľko máš rokov,ale ja mám 40. Ženu daj na druhú koľaj a užívaj si život s milenkou, ona bola prvá, ktorá ťa trápila,keď ti nedopriala sex, keď ťa podvádzala a keď ju milenec odkopol, tak je sama a možno smutná a tebe závidí, že máš lepšie a šťastnejšie obdobie ty. Nemaj žiadne výčitky, veď ona bola nerozumná, ona ťa odmietala. Iba v prípade, že ty svoju manželku stále ľúbiš, tak si to vyrieš hlavne sám so sebou, čo vlastne chceš.A hlavne pozeraj na seba, lebo toto je tvoj život a máš aj ty právo byť ľúbený a šťastnejší a hoc aj s inou ženou ako je tvoja manželka.Želám ti veľa šťastia a hlavne spávne rozhodnutie.

oldman50plus
autor
17. nov 2014

@gabrielka94 Obávam sa že máš dosť pravdy. V posledných týždňoch sa správa ku mne pekne ako už roky nie.
Lenže aj ja sa právam milo ako od odhalenia nie. Ak niekoho nemilujete tak nemáte dôvod sa na neho hnevať, Jej milenca by som jej okamžite vrátil do náručia (nech moje podvedomie čuší), V každom prípade musím počúvať moje podvedomie a to jednoznačne hovorí že môj sexuálny život s manželkou skončil. Akonáhle som niečo skúsil vynorí sa mi jej obraz z milencom a šlus. Takže maximálne kamaráta. Ale vyzerá že ju to hryzie.
Alebo je to syndróm ranenej lane, to na mňa vždy platilo.