Posadnutosť otehotnieť ničí náš vzťah

marcelakarol
22. nov 2013

v maji som prirodzene potratila v 7t. velmi sme sa tesili, ked sme sa dozvedeli, ze cakame dietatko.lebo sme si ho velmi priali. snazila som sa to prekonat tym, ze som si hovorila, ze ved otehotniem a vsetko bude opat v poriadku, zial od vtedy ubehlo uz pol roka a stale sa nic nezmenilo. zato v nasom vztahu sa toho zmenilo strasne vela.uz nemyslim inak len kedy otehotniet, mala som ovulacne testy, ale moj priatel do toho na povel, ze teraz je ten vhodny cas stratil zaujem ist. pred mesiacom som si zacala merat baz.teplotu. ked som tusila, ze budem mat ovulaciu tri dni som sa snazila, aby sme sa spolu milovali, on nechcel. a na stvrty, ked som sa ho nesnazila "presvedcit" chcel on. mala som zmiesane pocity, na jednej strane som nechcela, ale na druhej som myslela, ze co ak otehotniem, tak som sa nechala ukecat. Problem je ten, ze Partner mi vycita, ze ho to uz nepritahuje, ked mu stale vycitam, ze so mnou nespi, uz to nie je ako predtym, ked som to neriesila, ale teraz na nic ine nemyslim, len ako otehotniet. som tym uplne posadnuta a bojim sa, ze kvoli tomu sa nam rozpadne vztah .... ☹

moniciak
22. nov 2013

Ja by som asi radila prestať na to tak myslieť, užívať si vzťah so všetkým čo k nemu patrí, možno sa vybrať niekde na výlet, chatu, s kamarátmi (bezdetnými), na diskotéku... Skrátka žiť ten život tak, že o 5 rokov si spomenieš kde ste všade boli, čo ste zažili. Možno to bude náročné, ale predsa sa nedá celý život žiť len tak že chcem dieťa a teraz mám depresiu, lebo ho ešte nemám... Tak veľa šťastia 🙂

seemani
22. nov 2013

@marcelakarol a od nás čakáš, že...? Jediné, čo ti tu kto môže poradiť, je prestať sa snažiť, prestať tlačiť na pílu a nechať to na prírodu. Ale to asi aj sama vieš a musíš si uvedomiť, či ti je prioritou mať dieťa a prijsť o partnera alebo nechať tomu kľudný priebeh a mať dieťa s partnerom. Ak máš otehotnieš, otehotnieš, predpokladám, že spolu spávate viackrát do týždňa, tak to nerieš a uvidíš, dobre to dopadne. Podľa mňa si natoľko psychicky zaťažená, že ti to bráni k otehotneniu. Tvoje telo jednoducho vie, že nie sú vhodné podmienky..

saska.t
22. nov 2013

cim viac budes chciet,tym viac to nepojde,prestan tlacit na pilu,raz to pride,lebo si znicis vztah a tym aj svoju sancu na otehotnenie a to predsa nechces,psychika je mocna carodejka a mozno preto blokuje mozog 😉

marcelakarol
autor
22. nov 2013

moniciak ... hej uz viem ze musim zatiahnut rucnu brzdu s tym mojim chcenim, lebo to ma prave opacny efekt, ako ma mat. Priatel je tiez v psychickej nepohode, o mne ani nehovoriac.

seemani ...dakujem za odpoved, co cakam? mozno nejake nezainteresovane nazory, lebo to ze som potratila nevie nikto, tak sa nemam s kym o tom bavit, okrem partnera o svojich pocitoch a mozno kvoli tomu si to tak velmi riesim sama v hlave..

peterek414
22. nov 2013

@marcelakarol ahoj ja som potratila ale musela som ist na cistenie v januari a tiez sa nam nedali znova otehotniet a strasne chcem mat este dieta aj priatel ale nedari sa tak sme si povedali ze to nebudeme riesit a ked to bude mat prist tak to pride......tak sa drz a treba na vsetko cas 🙂

sono2
22. nov 2013

@marcelakarol no to máš úplnú pravdu. Aj ja bádám, že od kedy sa snažme, je ten sex iný. Ale manžel ochotne vždy skočí , to je ešte ten rozdiel. Povie mi už, že veď takto sa to nerobí. Že spontánne a má pravdu. A kedy má on na teba chuť? Skús byť viac sexi. Musíš vedieť, čo ho vzrušuje. Prečo tak strašne chceš bábätko?

tinki
22. nov 2013

@marcelakarol súhlasím so všetkým, čo ti tu baby písali..Hlavne sa sama nauč žiť bez dieťaťa...Ak si zdravá, tak to príde..Proste sa zastav, povedz si no a čo, že nemám deti...budú, nebudú..Nájdi si iný zmysel života, venuj sa práci, chodievaj cvičiť, užívaj si s priateľom..nepozeraj príspevky kamarátok na fb, s fotkami svojich detí, nenavštevuj modrého koníka..netráp sa hlúposťami. Ži! Ak zmeníš myslenie, ale tak naozaj, tak sa to stane..Ale nie tak, že mesiac budeš niečo robiť a budeš čakať, že na ďalší to príde..Takto to nefunguje..V podstate naozaj ak si nájdeš zmysel života, tak ťa to tehotenstvo potom až prekvapí..
Fakt už prestaň, aby si nestratila aj priateľa..

jabadaba
22. nov 2013

@marcelakarol treba zvolnit lebo vela je aj o psychike. Ak sa zbavis tohto tlaku Ty aj partner tak sa zadari ani nebudete vediet ako. To Ti poradi kazdy mudry lekar. Cim viac budes tlacit na pilu tym viac budes v strese, telo to vnima a podvedome sa prave brani pocatiu lebo vystresovany organizmus nie je priaznivym prostredim na dietatko. No a zacarovany kruh je na svete. Tak ho pretni. Nechaj dychat tak seba ako aj tvojho partnera. Na otehotnenie davaju odbornici rok. Ak sa do roka nezadari, az vtedy si treba robit vrasky a riesit po odbornej stranke. 😉

tannja
22. nov 2013

presne ako píše @jabadaba treba zvoľniť. Úplne to vypusti z hlavy a nemysli na to. Je strašne veľa prípadov, kde páry prestali riešiť otehotnenie, a vtedy sa to podarilo. Ver tomu.

mimake
22. nov 2013

@marcelakarol pozor! Mala som znameho ktory bol z toho tak na nervy az si z trucu zacal s inou. Nakoniec sa im to so zenou podarilo ale pamatam si ako sa mi stazoval ze ho to nici. Ja som sa s muzom snazila 2roky a ked som to uz zacala riesit s doktorom jeho rada bola: kupte si luxusnu dovolenku zrelaxujte a pojde to. Luxusna dovolenka bola v stane v taliansku ale obaja sme vypli a vracali sme sa uz 4.(cakala som dvojicky) Toto tehu nam nevyslo a ja som si vtedy povedala a dost. Pride to vtedy ked to prist ma. A prislo to po predaji bytu,rozostavani domu,byvani u rodicov ked som na to ani naznakom nemyslela a cez povinnosti sme na seba s muzom nemali absolutne cas,az jeden vecer sa cas nasiel ;) Drzim prsty

tyssa
22. nov 2013

s meranim teploty, kupovanim testov by som urcite prestala,.. mne sa sice podarilo otehotniet na 1x ale s prvym synom necakane-v posledny den menzesu cize ovu nebola v strede cyklu /viem to preto, lebo potom sme pouzivali ochranu/ a s druhym synom tiez hned prvy mesiac snazenia / ale test mi vysiel pozitivny uz 2 dni pred predpokladanym zaciatkom menzesu/, proste po menstruacii sme sa par x milovali, a dalsi som uz nedostala-robili sme to cely mesiac, pretoze nikdy nevies, staci trochu stresu a ovu sa posunie, atd,..viem ze ked si uz takto naladena, ze bude tazke dat to von z hlavy, ale naozaj by som sa milovala cely mesiac vtedy ked budem mat chut, hovori sa ze ked zena je uvolnena a pri milovani dosiahne vrchol ma vraj vacsiu sancu otehotniet,..

sense
22. nov 2013

@marcelakarol necitala som vsetky nazory poviem ti moj, spamataj sa a co najskor nielen kvoli tvojmu chlapovi ale hlavne kvoli sebe, ...pretoze si nielenze znicis vztah ale aj tak to nikam s otehotnenim nedosiahnes nakolko to nie je len o sexe ale aj o zdravom mysleni....vrat sa namiessto robenia dietata k milovaniu s partnerom a vycchutnavaj si neznosti a ono to pride....tiez som ppotratila raz na zaciatku tehu a dost som to prezivala, nasla som si inu pracu venovat sa veciam kt. si vyzadovali cistu hlavu....az neskor sme sa rozhodli ze to skusime, a samozrejme sa na prvy sup nepodarilo , nervy som mala v prdeli lebo som mala presne vyratane plodne dni este aj lekar mi potvrdil ovulku a nic...dalsi mesiac som mala stresy so skusok a na nejake plodne dni neprislo ani pomyslenia a zrazu mrcha neprisla....zacni sa zaoberat niecim inym a pojde to....

h2
22. nov 2013

@marcelakarol Ahoj, je mi veľmi ľúto, že si potratila, ale stáva sa to mnohým ženám a to dokonca oveľa častejšie, než by si si myslela. Myslím, že sa tak zúfalo snažíš otehotnieť aj preto, že Ti to prvýkrát nevyšlo a chceš si čím skôr dokázať, že si schopná otehotnieť a mať dieťa. A k tomu, že partner stratil záujem, nuž on by asi aj rád mal sex, lenže vy už sex nemáte, máte len oplodňovanie. A Ty si tiež už nastavená tak, že chceš len vtedy, keď máš ovuláciu. Ak sem píšeš naozaj preto, aby sme Ti poradili, tak ja Ti poradím: vyhoď ovulačné testy, prestaň si merať teplotu a skús sa zase začať s partnerom milovať, proste preto, že po sebe túžite a chcete to, bez ohľadu na to, kedy máš ovuláciu.

marcelakarol
autor
22. nov 2013

@h2 ano presne toto mi vcera povedal priatel, ze uz je to nie o sexe ale o oplodnovani, lebo som tak nastavena. No ale chcem tomu urobit koniec, som pevne rozhodnuta to zmenit, uz som zmazala aplikaciu, kde som si zaznamenavala meranie teploty, testy tiez uz nemam, tak tomu necham volny priebeh.....

marcelakarol
autor
22. nov 2013

@sense vdaka za radu....

marcelakarol
autor
22. nov 2013

dakujem Vam vsetkym, ze ste mi napisali Vase nazory, vazne si to cenim, presne toto som potrebovala, aby som sa prebrala a zresetovala si myslenie a videnie toho celeho....drzim vsetkym snazilkam stastie, drzte sa a nepodlahnite tomu, tak ako som podlahla ja....

elje
22. nov 2013

@marcelakarol Takisto som riesila ovu testy, bazalnu teplotu som merala 9 mesiacov v kuse, brala rozne kvapky, caje, prasky, doplnky... A nakoniec jedna dovolenka, vsetko sme hodili za hlavu a BUM 🙂 presne po roku snazenia. Dokonca mi to vychadza, ze som otehotnela bud 2 dni pred ovu alebo 1 den po ovu... takze asi nieco medzi nebom a zemou 🙂 Netreba sa upinat aj ked teraz sa mi to uz lahko hovori, prezivala som to iste co ty.. Ale skuste si naplanovat nieco velke v zivote, napr. kupu noveho auta, cestu za ocean, pomyselne setrit peniazky, tesit sa.... a mozno vam niekto prekazi plany 😉

janickacrazy
23. nov 2013

@marcelakarol Moja kamoška sa takto prehnane snažila otehotnieť celých 6 rokov, bola tým úplne posadnutá....nakoniec otehotnela až po umelom oplodnení......druhé dieťa potom sa zadarilo úplne náhodne po 15 mesiacoch, pretože mala starosti s tým prvým, druhé vobec nechcela a neplánovala a hups bolo, doktor jej povedal, že to bolo len v psychike. Takže chce to klid a vykašli sa na celé plánovanie, my sme sa milovali s mužom každý den, nei preto, že by sme chceli dieťa, ale preto, že sme boli takí zamilovaní 😝 otehotnela som do 2 mesiacov. 😉

bombonka
23. nov 2013

@marcelakarol ja som potratila v marci...doktor povedal,ze sa uz mozeme snazit,ale moj partner o tom nechce ani pocut. A ja velmi tuzim po babätku...a najhorsie na tom je,ze sa nechce o tom ani rozpravat...

lubka1983
23. nov 2013

@tinki presne tak ,hlavne suhlasím s tou vetou:nenavstevuj modreho koníka!a to plati pre vsetky co tomu tak prepadli.......

kiki68
24. nov 2013

zameraj sa na ine veci, mozno vaic na partnera a nie na nieco,co nefunguje na principe,ze ked to niekto robi v danu hodinu ako kralik nieco z toho bude. Prestan merat bazalnu teplotu,nekupuj ovulacne ani tehu testy, milujte sa len ked mate naozaj chut a mozno otehotnies ovela skor,nez takto ked po tom ides ako drak. Mne sa stalo nieco velmi podobne ako Tebe, tiez som prila MA o babo,ale zivot ide dalej, ziadne testy si nerobim, nechcem si znicit vztah. Komu by bolo prijemne mat sex doslova na povel, ako par krat to moze byt ok,ale potom ten chlap pojde okolo spalne oblukom. Ja som si povedala,ze ked ma prist to babo tak pride, nehrotim to, venujem sa svojej praci a zaujmom a sem tam riesim nutnu gyneko udrzbu. Na konik chodim,lebo su tu niektori fajn ludia a nemam problem poradit,ked sa da,alebo pokecat. Ale nesmie to cloveku prerast cez hlavu, proste temy ako snazilky radsej vobec nenavstevujem. Odporucam aj Tebe 😉

veron_dorusincova
25. nov 2013

Snazime sa o dieta, takze davat ti rady typu "musis byt trpezliva", "ono to pride", nebudem...vzdy som sa smiala a nechapavo krutila hlavou, ked som citala, ze manzelsky par sa kvoli tomu háda, alebo nebodaj sa im rozpada manzelstvo..uz tomu rozumiem..nam sa sice nerozpada, ale hadame sa po kazdej navsteve u gynekologa (chodim na kontrolu raz za mesiac)..je to tazke, ale musime vydrzat..
v prvom rade si vycisti hlavu z myslienok na dieta..nie uplne, lebo to sa neda, ale chodte na predlzeny vikend, venujte sa sami sebe, pis mu romanticke sms pocas dna, kupuj male darceky (cokoladu aku ma rad), navarte si spolu, rozpravajte sa o buducnosti (ale vynechajte temu dieta)...
ked bude on citit, ze ho vnimas, tak bude pristupnejsi aj k sexu, kedy ty chces a k veciam, co sa snazenia tykaju..
mysli aj na vas dvoch, pretoze ked pride dieta, uz budete venovat vsetok svoj cas dietatu...uzivaj si teraz, psychicky sa pripravuj na dietatko a ono to pride..ale mysli aj na seba a partnera..

marcelakarol
autor
25. nov 2013

@bombonka ahoj, no zrejme ma obavy, ze sa to moze opat stat, urcite ho ovlada strach. s partnerom sme to tiez riesili a rozpravali sa o tom, ze by bolo super, keby otehotniem, ale na druhej strane sa boji, ze ak by sa to zopakovalo a ja prepadnem opat takej depresii z tej straty, tak ma z toho obavy. no ale sme si povedali, ze co sa ma stat sa stane, ked sa nechame ovladat strachom tak to dieta nebudeme mat nikdy.....skus sa o tom s partnerom porozravat, o jeho pocitoch, ja som tiez taka, ze to zo mna musi tahat ako z chlpatej deky, co ma trapi, tak drzim palce...pa

marcelakarol
autor
25. nov 2013

@kiki68 dakujem za nazor, je to tak ako pises, nutenie ma za vysledok presny opak. to uz nie je potom o tuzbe po Tom druhom ale o tuzbe po dietati.....drzim ti palce..pa

kiki68
25. nov 2013

ono pre chlapov budeme vzdy nejak prvorade my zeny, im vacsinou ta velka tuzba po dietati tolko nehovori...
Baby inak neviem ako Vasi partneri,ale moj sa mi po par mesiacoch priznal,ako ho to strasne dalo dole...psychicky,ze sa to mimco vtedy nepodarilo a ako sa tesil a nakoniec mal o mna velky strach ked som isla na kyret a to vsetko okolo. Chlapi tomu moc nerozumeju a ten moj mi povedal,ze si ani nevie predstavit,co musi zena prezivat vsetky tie odbery,vysetrenia na gynde...ze by mu tam ako zenskej niekto sahal. Takze oni mozu mat uplne iny pohlad na vec a strach maju...len to nedaju najavo...takze sa chovaju po vzore chlap hrdina dub stroj..vyberte si z toho to,co mate doma vedla seba 😉