Potrebujem nestranný názor

renkafn
25. máj 2014

Na začiatok sa chcem ospravedlniť,že vystupujem pod novo založeným nickom,ale nemôžem takéto veci nateraz riešiť,pred toľkými priateľkami,ktoré mám pod svojím stálym nickom.Len na vysvetlenie,že nie je to žiadny vymyslený príbeh.
Každá z nás máme nejaký ten problém so svojím partnerom-väčší,či menší.Ja už dlhšie bojujem,trpím,riešim a stále som v takom začarovanom kruhu a dospela som do bodu,keď sa potrebujem poradiť aj s inými nielen tými čo sú v mojej blízkosti.
Na úvod asi toľko,že sme 4-členná rodina,deti sú školopovinné,ja vzhľadom na to,že manžel pracuje 3,5 roka v Rakúsku,som zamestnaná na skrátený uväzok,nakoľko teda deti sú v takom veku,žeby som ich ešte nemohla nechať doma poobede ani v noci samé.
Niekoho ďiaľka zbližuje,no ja ako spätne pozerám nás asi rozdeľuje.Problémy sa začali takmer hneď ako manžel začal pracovať v zahraničí.Išiel tam pracovať aby sme si zlepšili rodinnú situáciu,vedel,že keď odcestuje ,všetko ostane na mne-deti,domácnosť,či ochorejú,alebo hocičo iné,že si budem musieť nájsť prácu len takú ,aby sa to dalo zvládnuť.Od začiatku nás vydeľuje z peniazmi-s rodinnými prídavkami a to čo zarobím mám tak cca 400 €,no a on nám zo svojho platu (do 2,000€) prispeva tak 300-400€-nepravidelne samozrejme,niekedy pošle a niekedy nie,to som vypočítala taký ročný priemer..Ja viem je to krásna suma,samozrejme pokým nás niečo nečakané neprekvapí tak sa dá aj ušetriť.No ja z tejto sumy hradím úplne všetko komplet oblečenie pre derti počas celého roka,ešte ani raz deťom nekúpil v Rakúsku ani ponožky,maximálne tak nejaké drobné sladkosti.....platím samozrejme aj jeho všetky šeky,naposledy aj pokutu za prekročenie rýchlosti.No a ide o to,že zrovna minulý týždeň nám nám rachla pec na vykurovanie a bude treba kupovať novú,povedal mi,že on nemá na to,že som si mala ušetriť,strašne ma to neviem či nahnevalo,ale teda z jeho príjmu nám prispeva "omrvinkou",on si veľkú časť necháva pre seba a ešte čaká že z toho ušetrím?!Prístup k jeho účtu nemám.Viem ,že mnohé napadlo hneď slovo rozvod,ale ja to ešte takto razantne nechcem riešiť.No ale riešili by ste v mojom prípade výživné počas trvania manželstva?Vzhľadom k tomu že teda neprispieva pravidelne,napr.teraz mi poslal zo svojho účtu v marci 600 €,apríl nič,máj zatiaľ ešte nič-nikdy neviem čo mám očakávať.A myslíte ,že by mi to vôbec dopadlo dobre?Nevysmiali by ma na súde-keď vlastne ý priemer je ako tak v pohode?Toto z tou pecou nebola jediná vec,bolo ich viac,takže nejdem na to zbrklo-to bola už vec čo ma dorazila.S ním sa na túto tému nedá absolútne-hneď vyskakuje ako čert.Mala by som to teda skúsiť podať?

renkafn
autor
25. máj 2014

@tatko_bebe ano jedno auto si už kúpil,a to ma tiež mrzí,že takpovediac na úkor toho,že ja musím často deťom hovoriť,že toto vám nekúpim,lebo nám to nevyjde...blbé keĎ otec pracuje vonku .Jasné ale,že deti musia byť aj v tom vychované,že aj slovo nekúpim ,patrí do výchovy

froschka
25. máj 2014

@renkafn pises ze maly plakal za kmaratmi a nevies ci by si zvykol? musel by si...zabudol by casom a nasiel si novych kamaratov ...ale dolezite je to co spaja vas dvoch ako manzelov...musis sa prekonat a urobit velke rozhodnutie lebo zbytocne si valis na seba problemy....to este neznamena ze je zly chlap ked ti vydeluje peniaze....nie je to Standard ale zial Vela ludi takto zije...Problem je asi ten ze on ta dobre pozna a vie ze si skromna a nebudes vyskakovat....skus mu navrhnut ze si o Tom rozmyslala a ze sa k nemu nastahujete co by povedal

sissy27
25. máj 2014

@renkafn neverím tomu, že to nechápe... nemôže byť tak vymletý... skôr si myslím, že mu je to jedno... čo je teda horšie ako keby bol úplne vymletý... spýtaj sa ho na platobnú kartu k jeho účtu - nech je kludný, tak s nejakým limitom, napr. 500€ mesačne - a zdôvodni mu to tak, že aby nemusel stále myslieť na to, že ti treba poslať peniaze...

titkovamiriam
25. máj 2014

rodinne pridavky berie v Rakusku? tie ti tiež nedáva?
@renkafn

renkafn
autor
25. máj 2014

@chiaramonika preto potrebujem nestranný názor,že ako pôsobí táto zvláštna situácia na vás,pretože tí čo nás poznajú a majú manžela radi tvrdia,že nikdy by si nenašiel Ďalšiu ženu,tí druhí čo sú zase bližší mne,tvrdia to isté,že isto si niekoho vydržiava,prípadne si užíva reštaurácie,bary...

renkafn
autor
25. máj 2014

@titkovamiriam tie chodia mne na môj účet

lieska
25. máj 2014

@renkafn - tych 2000 eur je jeho zarobok v cistom??? Lebo ked v hrubom, tak to si daj peknych par stovak rychlo dolu! Ale v podstate je to jedno, podla mna je problem uplne niekde inde ako vo vyske jeho zarobku! Ja takuto situaciu neviem absolutne, ale absolutne pochopit, ako moze jeden z manzelov toho druheho takto vydelovat s peniazmi, zvlast ak sa jedna o zivitela v rodine a nemate tam ziaden taky "zadrhel", ze by ten druhy partner bol nejaky gambler, alkoholik, shopoholik acojaviem co este! Neviem si v reali predstavit ani situaciu, ze by ste mali sudnou cestou ako manzelia urcene kolko ti ma davat, pride mi to dost absurdne, lebo to ma byt vec, ktoru si manzelia maju vydiskutovat doma a nie na sude! Ale to hovorim v teoretickej rovine, chapem aj teba, ze si zufala z toho, ze s nim nedokazes komunikovat! Ja si skor myslim, ze to je problem do manzelskej poradne ako na sud! Strasne drzim palce!!!!

sirinka
25. máj 2014

@renkafn a ako ti chodia pridavky?

maznacik007
25. máj 2014

@renkafn uprimne moj nazor ... su dve moznosti a to bud si buduje zadne dvierka a s tebou uz nerata alebo ma niekoho ineho ...

neni mozne aby muz, manzel a otec siel pracovat do cudziny a svojej rodine posielal obcas nie pravidelne a este hentaku smiesnu sumu ... to mohol tu zametat chodniky ... obrazne povedane .. a to co ti dava su v podstate pridavky na deti ..

stretni sa s pravnikom a nech ti poradi patricne kroky pripadne sa da najat aj sukromny detektiv ak chces mat istotu ... ale teda ... toto neni normalne ...

anatalia77
25. máj 2014

@renkafn je irelevantne ci je v tom zena..proste isiel,aby ste si polepsili,a to sa nedeje.
To jedine by som riesila. Mala si od sameho zaciatku trvat na primeranej a pravidelnej sume. Ako uzije zvysok,je jeho problem.

titkovamiriam
25. máj 2014

@renkafn tak aspon že tak ,inak riadny sviniar ti poviem,moj chlap robí tiež za hranicami ale teda on cestuje denne kedze je to na skok a kedze ja som ostala doma ako opatrovatelka /suma cca ako na materskej/ tak to sa ohana aby deckam nic nechybalo a to este tie starsie ani niesu jeho :(,nechapem že ked ma možnost rodine pomôcť sa chova takto,alebo možno šetrí na nove byvanie-neviem....

25daniela
25. máj 2014

@renkafn tak on to berie tak, ze ty mas rodinne pridavky a to ti ma stacit. Ale staci to? Opytal sa ta niekedy ci mas dost penazi na bezny zivot?

renkafn
autor
25. máj 2014

@lieska veď to som už skúšala...neviem ako manžela popísať,on je fajn ku mne,mám sviatok dostanem samozrejme aj prekvapenie,s deťmi sa pohrá,ideme aj na výlet...len je tvrdohlavý.A poradňu som skúšala,poradkyňa ako tiež nabehla na tú situáciu,že či niekoho nemá,no a naďalšie stretnutie sme mali ísť spolu,ale on odmietol,že on si nedá od nikoho radiť...zúfalá som lebo robí ,len to čo chce on,nie to čo by sa patrilo.
Zárobok je v čistom

nasta55
25. máj 2014

@renkafn a preco Ti neposiela vsetko co mu ostane, co si tam uziva?

renkafn
autor
25. máj 2014

@anatalia77 trvala som,povedala som ,nech mi dá prístup k jeho účtu,že jeden mesiac si prevediem možno 100 € ďalší bude možno treba 300€,ale aspoň bude mať prehľad ako hospodárim a teda aj opačne,nechce o tom ani počuť....

maznacik007
25. máj 2014

@renkafn keby dosiel domov tak mu navarim najlacnejsie cestoviny a posypem kakaom a hotovo nech to je cely cas ... aky pozicaj taky vrat ...

toto je ekonomicke tyranie .. ak by si sla na sud tak vysudis vyssie vyzivne ako ti dava teraz

renkafn
autor
25. máj 2014

@25daniela podľa jeho úvah by mi to malo stačiť,veĎ keĎ pošle mám aj 700-800€,tak sa máme vlastne fantasticky,to čo sa deje ,keď nepošle,tak proste mala som ušetriť,keĎ som mala tých 700-800€

anatalia77
25. máj 2014

@renkafn kasli na jeho ucet!
Proste povedz,nech na tvoj ucet posiela cca 800 uer pravidelne a niet sa o com bavit.
Buchni do stola.

renkafn
autor
25. máj 2014

@anatalia77 😀 😀 😀 ,už som buchla aj tanier som rozbila proste on ani brvou nepohol

lieska
25. máj 2014

@renkafn - hmmm, no mas to tazke!!! 😒 Tak to je ale dobre, ze si to skusala uz aj s tou poradnou! A neinformovala si sa teda ako sa to da pravne riesit?? Podla mna to je dost chulostive, lebo predsa len, ste manzelia...ale mozno by to pomohlo v tvojej argumentacii s nim...ze mate teda take a take riesenia, kedze to inak nejde! Ved to nemoze ani on chciet dotiahnut a vyspikovat do situacie, ze sa kvoli tomu rozvediete, nie???
Ked je zarobok v cistom, tak 400 EUR a k tomu este nepravidelne je neskutocne malo!!!!!!

mircalla
25. máj 2014

@renkafn Normalne to nie je. Aky bol predtym? Ja by som mozno za tym hned nehladala hned inu zenu ( i ked je to pravdepodobne), ale su chlapi, co su chorobne lakomi....vedela by som ti rozrpavat. Skor ma teda zaujima, ci ma vzdy taketo sklony, alebo je to nieco nove?

maznacik007
25. máj 2014

@renkafn normalne sa mi tlak zdvihol pri tejto teme ... tak ty pracujes staras sa o domacnost aj o jeho dve deti ... a on je hentaky somrak ze ti posle uplne miminum aj to len obcas ...

ak s nim neni rady tak fakt chod za pravnikom zacni riesit vyzivne pocas manzelstva a hotovo ... mozno ked uvidi navrh na sud tak to prehodnoti ..

anatalia77
25. máj 2014

@renkafn tak potom je zbytocne,aby pracoval v zahranici,ak mate zivorit.
Zbytocne vas to rozdelilo.
Rozved sa.

renkafn
autor
25. máj 2014

že úplne na halvu,tak už asi viete,prečo som sa potrebovala podeliť.Akokoľvek rozmýšľam vyjde mi len ten súd,keĎže s ním sa nedá a potom mi je zase ťažko,že kvôli tomu,že do vzťahu vstúpi nejaké súdne rozhodnutie,sa pokazí všetko čo je pekné...on totiž neverí ,že to podám a ja vlastne tiež nie som o tom vnútorne presvedčená...ibaže ja fakt už neviem,ako ďalej

anatalia77
25. máj 2014

@renkafn taky chlap,co potrebuje,aby mu niekto v poradni povedal,co je jeho psia povinnost nestoji za trapenie.

maznacik007
25. máj 2014

@renkafn a co ako pekne sa pokazi .. to ze k tebe pride po ciste kosele a zasexovat si ... pohra sa s detmi ... a ty im mam potom vysvetlovat ze nekupime si hento a tamto .. pritom su ochudobnene o tatka nevidia ho kazdy den ...a co z toho maju ... ?

mircalla
25. máj 2014

@sissy27 Ja mam taketo tiez - chape - nechape - to je diagnoza....Jeho spravanie nechape nikto, on si mysli, ze to je v pohode....Moj ma plat 5000 euro v cistom a okrem nakladov na elektrinu, plyn, internet a obcas dovolenka neplati nic. Ja taham maleho potreby, stravu plus priserne drahu sukromnu skolku. Na tuto temu sme sa posekali milion krat, ja to fakt uz asi berem ako nejaku mentalnu poruchu, i ked netvrdim, ze toto je ten pripad, preto sa pytam, aky bol predtym

25daniela
25. máj 2014

@renkafn my to mame vyriesene trvalym prikazom, pretoze sa stalo v rodine, ze zivitel mal strasny uraz a takmer dva mesiace lezal v kome, aj dochodok jeho aj zenin, aj jeho vypata chodila na jeho ucet a tak ostala zena bez penazi, vsetko treba potom sudnou cestou vybavovat, tak ale po operacii mozgu sa ujo dal trocha do poriadku a dal potom zene pin kod ku karte, aby mohla poplatit co bolo treba a mala z coho zit. Uz boli pripravene papiere na sud ale on potom zacal spoznavat ludi a aj svoju zenu...
Od vtedy mam aspon neaku cast penazi na trvaly prikaz a co potrebujeme este, ideme spolu nakupovat...

moni244
25. máj 2014

@renkafn ja by som bud podala na sud ziadost o vyzivne alebo rovno ziadost o rozvod a toto mu pekne doma naservirovala, ked sa uraci ukazat na Slovensku.

renkafn
autor
25. máj 2014

@mircalla ako vždy sa snažil dať niečo bokom,samozrejme aj ja som taká,že na zadné vrátka treba myslieť,ale teda keĎ niečo bolo treba pokúpiť,nebol problém ,vytiahol aj to ušetrené,veľa sa zmenilo,keď odcestoval,ja neviem či mal predstavu,že ušetrí každý mesiac 1,000 celkom bokom....som na neho nahnevaná,smutná,sklamaná.
Bývanie už riešiť nemusíme-máme,aj keď ešte stále splácam hypotéku