Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Potrebujem nestranný názor

renkafn
25. máj 2014

Na začiatok sa chcem ospravedlniť,že vystupujem pod novo založeným nickom,ale nemôžem takéto veci nateraz riešiť,pred toľkými priateľkami,ktoré mám pod svojím stálym nickom.Len na vysvetlenie,že nie je to žiadny vymyslený príbeh.
Každá z nás máme nejaký ten problém so svojím partnerom-väčší,či menší.Ja už dlhšie bojujem,trpím,riešim a stále som v takom začarovanom kruhu a dospela som do bodu,keď sa potrebujem poradiť aj s inými nielen tými čo sú v mojej blízkosti.
Na úvod asi toľko,že sme 4-členná rodina,deti sú školopovinné,ja vzhľadom na to,že manžel pracuje 3,5 roka v Rakúsku,som zamestnaná na skrátený uväzok,nakoľko teda deti sú v takom veku,žeby som ich ešte nemohla nechať doma poobede ani v noci samé.
Niekoho ďiaľka zbližuje,no ja ako spätne pozerám nás asi rozdeľuje.Problémy sa začali takmer hneď ako manžel začal pracovať v zahraničí.Išiel tam pracovať aby sme si zlepšili rodinnú situáciu,vedel,že keď odcestuje ,všetko ostane na mne-deti,domácnosť,či ochorejú,alebo hocičo iné,že si budem musieť nájsť prácu len takú ,aby sa to dalo zvládnuť.Od začiatku nás vydeľuje z peniazmi-s rodinnými prídavkami a to čo zarobím mám tak cca 400 €,no a on nám zo svojho platu (do 2,000€) prispeva tak 300-400€-nepravidelne samozrejme,niekedy pošle a niekedy nie,to som vypočítala taký ročný priemer..Ja viem je to krásna suma,samozrejme pokým nás niečo nečakané neprekvapí tak sa dá aj ušetriť.No ja z tejto sumy hradím úplne všetko komplet oblečenie pre derti počas celého roka,ešte ani raz deťom nekúpil v Rakúsku ani ponožky,maximálne tak nejaké drobné sladkosti.....platím samozrejme aj jeho všetky šeky,naposledy aj pokutu za prekročenie rýchlosti.No a ide o to,že zrovna minulý týždeň nám nám rachla pec na vykurovanie a bude treba kupovať novú,povedal mi,že on nemá na to,že som si mala ušetriť,strašne ma to neviem či nahnevalo,ale teda z jeho príjmu nám prispeva "omrvinkou",on si veľkú časť necháva pre seba a ešte čaká že z toho ušetrím?!Prístup k jeho účtu nemám.Viem ,že mnohé napadlo hneď slovo rozvod,ale ja to ešte takto razantne nechcem riešiť.No ale riešili by ste v mojom prípade výživné počas trvania manželstva?Vzhľadom k tomu že teda neprispieva pravidelne,napr.teraz mi poslal zo svojho účtu v marci 600 €,apríl nič,máj zatiaľ ešte nič-nikdy neviem čo mám očakávať.A myslíte ,že by mi to vôbec dopadlo dobre?Nevysmiali by ma na súde-keď vlastne ý priemer je ako tak v pohode?Toto z tou pecou nebola jediná vec,bolo ich viac,takže nejdem na to zbrklo-to bola už vec čo ma dorazila.S ním sa na túto tému nedá absolútne-hneď vyskakuje ako čert.Mala by som to teda skúsiť podať?

anatalia77
25. máj 2014

Toto je asi 3 diskusia s rovnakou tematikou pocas posledneho polroka.
Manzel v zahranici,peniaze vydeluje.
Ries to razantne,ak ma davat do rozpoctu 400 eur,tak to moze pracovat aj na Slovensku.

sirinka
25. máj 2014

@renkafn to on nechodi vobec domov? K prijmu este dostava aspon dufam, ze mate vybavene detske pridavky cca 200-250 eur mesacne, plus si mu vratia raz rocne nejake dane a tak... No a teda vonkoncom nechapem, ako sa moze manzel a otec spravat takto k svojej rodine. Myslis, ze keby si poziadala o vyzivne, on to ustoji? Ako by reagoval? Vyzivne na seba mas pravo ziadat tusim iba pokial ty sama nemas ziadny prijem.

libertine
25. máj 2014

Co robi so zvyskom penazi? Preco niekedy neposiela nic? Ako casto chodi domov?

renkafn
autor
25. máj 2014

@anatalia77 viem o viacerých,čítala som,ale neviem ani jedna ako to nakoniec poriešili,ba o jednej viem ta je rozvedená,možno tam nakoniec aj my dospejeme ťažko povedať 😒

chiaramonika
25. máj 2014

@renkafn ako často chodi domov ??

renkafn
autor
25. máj 2014

@sirinka tie chodia mne,preto som písala,že vrátane tých prídavkov,mám takú sumu,nemyslela som na seba (toľko na seba zarobím)-to absolútne,myslela som len na deti .Ako by reagoval-fuha nahnevaný by bol,ale bol by zaviazaný ,aj keď ako otec by mal byť aj bez toho....

renkafn
autor
25. máj 2014

@libertine tvrdí,že je tam drahý nájom,strava...že tiež má čo robiť aby ušetril

janinah
25. máj 2014

choď sa poradiť do manž. poradne,urob čo ti poradia ak sa to nezlepší,tak ho kopni do...tam.....,alimenty vysúdiš viac ako ti on teraz vydeľuje....nechcem ťa raniť,ale známa takto kvôli manželovej lakomosti zistila,že financuje v Anglicku aj inú ženu a jej dieťa 😒

25daniela
25. máj 2014

@renkafn tak to by som nerozchodila... on zaraba dva litre a tebe dava take drobne... no mna by urcite porazilo. Urcite to ries, neviem ako na sude, ale asi by to bolo viac z takeho velkeho prijmu, ale mala by si to aspon pravidelne. Tak s nim hod rec, ze ked to bude tak dalej, tak poziadas o pomoc sud, co on na to...

anatalia77
25. máj 2014

@renkafn teraz na profesii bezi nabor do trnavy do automobilky,pisu plaat 800 eur,viem nie je to bohvieco,ale ani toto co mas doma nie je.

sirinka
25. máj 2014

@renkafn ano, drahsie tam urcite je, no mnohe veci sa daju odpisat na daniach... Poziadala by som ho o vypis uctu, resp vedenie si vydavkov, obaja aspon mesiac dva a potom si sadnut a najst sposob fungovania... Lebo pokial mas zit ty bez muza a deti bez otca a on tam sam a pritom ledva uzivi seba a rodinu, tak naco je to dobre? Nechcete sa prestahovat za nim?

renkafn
autor
25. máj 2014

@janinah čo sa týka správania ku mne ako ku žene,to je v pohode,boli sme už pár krát s ním na byte-zatiaľ nič nenasvedčuje tomu,že mal niekoho iného,ale napadlo to už aj mňa,len tie peniaze robia u náa strašné zlo a pri tom ja nie som typ ženy čo chodí po obchodoch a míňa na hlúposti,takže si neviem vysvetliť čo sa to u nás deje

kikuleenka
25. máj 2014

@renkafn urcite by si si mala doklady na vsetky vydavky ukladat a ked sa nedohodnete inak, tak hoc aj tou sudnou cestou riesit jeho povinnost prispievat na domacnost minimalne v takej miere, ako ty (kedze vsak zarobi podstatne viac, mal by aj viac prispievat - je pravdepodobne, ze sud by mu to nariadil). To, ako fungujete a ako sa sprava, nepovazujem za normalne - vsetka tarcha vychovy aj vydavkov je na Tebe - to by sa pacilo kazdemu...pises "Išiel tam pracovať aby sme si zlepšili rodinnú situáciu" - tak myslim, ze minimalne u Teba sa o ziadne zlepsenie, ci uz rodinnej ani financnej situacie, nejedna :(

25daniela
25. máj 2014

@renkafn tak a nech ti ukaze kolko uz nasetril... ked tolko setri, ze keby bol doma, tak mate viac, lebo by ten drahy najom a stravu nemusel platit. Teda aj ja nemam pristup k draheho uctu, ale viem kolko zarobi a ked potrebujem, mam... To teda by ho vyslo poriadne draho, keby ma tak odrbaval...

froschka
25. máj 2014

@renkafn Pocuj a on na co si odklada svoje zarobene peniaze? kolko ho stoji v Rakusku najom a strava plus zakladne potreby? a preco nie ste spolu v Rakusku? deti sa ucia rychlo takze netreba hladat vyhovorku. Rodina ma byt spolu aj ked je to tazke ale vacsinou co poznam ludi co odisli prec tak za nimi neskor prisli aj rodiny. Takto nemaju deti ani ty z manzela nic a ste odkazane iba na financie od neho o laske a nehe ani nehovorim ☹ skus zvazit tieto veci a potom ked budete spolu tak sa budu aj inak riesit financie si myslim..

macamac
25. máj 2014

@renkafn nechce sa mi veriť, že minie všetky ostatné peniaze...sám na seba
to, čo ti posiela, to fakt nechápem - ako ste vyriešili finančnú situáciu? ako vám je lepšie? veď to, čo ti pošle, by zarobil aj tu
jediný, kto si polepšil, je tvoj muž
žije si ako slobodný, peňazí má tiež a niekde na Slovensku má ochotnú ženu, čo mu vychováva deti, stará sa o majetok a platby...skoro full servis - okrem pravidelného sexu 😝 teda možno 😕 🤐
toto by som ja nestrpela
to ty máš 400e s výplatou a prídavkami z Rakúska? či ako?
určite to nejako porieš

pribinak
25. máj 2014

Vieš kde presne pracuje? Najbližší víkend a aj nejakých pár dni k tomu, by som mu urobila prepadovku aj s deťmi, ked cirkus, tak poriadny
Fuu, tie prachy co si necháva, to ma nejaky dôvod

Inak, dobrý názor tu ktosi napísal, ak ti dáva 300-400e, tak to môže robit aj tu v SR

chiaramonika
25. máj 2014

Môj názor je ze určite tam niekoho ma. A z toho co píšeš mi vychádza ze on na Slovensko nechodí. Zvláštne. Zarobí 2000€ tebe da 300 mesacne dajme tomu ze minie 300 na stravu 600 byt a ?? 800 lieta vo vzduchu. Trápne..

ivusaaa
25. máj 2014

@renkafn plus pokial je zamestnany priamo pod rakuskou firmou, tak dostava automaticky 13 a 14 plat.

renkafn
autor
25. máj 2014

@kikuleenka veď toľko krát som sa mu to snažila vysvetliť,presne to čo si napísala ty,ale to akoby som sa s baranom radila,ostáva v zahraničí,že už sa 2x posunul vyššie,neviem kde to chce ešte dotiahnuť,samozrejme mu to prajem,len ma mrzí,že sa na všetko pozerá zo svojho pohľadu,nevidí aj keď mu pred nos položím aké mám príjmy výdavky,je presvedčený,že ešte tam a tam by sa sa dalo ušetriť,ale ja už vážne neviem kde-a keď poviem,že pre deti a mňa to o nič lepšie nie je ako pred 3,5 rokmi tak sa oduje a je po akejkoľvek debate-proste u nás sa nedá nič vydebatiť a preto sa obávam že jedno riešenie by mohol byť ten súd-aspoň ta pravidelnosť,len sa bojím že mu dajú ešte menej ako tých 300€,deti nemajú veľké výdavky ešte sú obe na Zš

sissy27
25. máj 2014

@renkafn nestranný názor tu nemôžeš dostať - už len preto, že poznáme len tvoju verziu príbehu... môj otec tiež pracuje v rakúsku, zarobí samozrejme lepšie ako tu, ale takisto si platí ubytovanie, energie - toto je neporovnateľne drahšie ako na sk, stravu, nemálo precestuje...
každopádne tvoj muž odišiel pracovať do zahraničia, aby ste sa VY všetci mali lepšie, takže by bolo na mieste, aby posielal peniaze pravidelne, resp. aby si ty mala kartu k jeho účtu a mohla poplatiť a nakúpiť čo treba a nemusela sa doprosovať alebo čakať na to, čo ti on láskavo pošle - a toto by malo fungovať nie len v prípade ako ste vy, ale v každom normálnom manželstve, kde sa žena venuje hlavne rodine a kariéra ide bokom...
keď príde domov, nech ti napíše na papier čo kde koľko stojí (ubytovanie, energie, poistenie, odvody - nepíšeš, ako má poriešené tieto veci), aký má príjem a ty mu takisto daj na papier čo ťa koľko stojí...
to výživné počas trvania manželstva nie je vôbec na smiech, zvlášť v takomto prípade to má svoje opodstatnenie, ale predpokladám, že manžel to bude vnímať ako podpásovku a podľa toho sa aj zariadi... určite vám to nepomôže k zlepšeniu vzťahu.. a teda vôbec by som nebola prekvapená, keby za tým bola ešte nejaká slečna, ktorej treba prispievať na kabelečky a solárko, ale nechcem maľovať čerta na stenu...

tatko_bebe
25. máj 2014

ste mimo realitu ak zaraba v cistom dve tisicky tak najomne v rakusku je min. 500Eur a viac.. ak Ti posiela 300-400 tak to uz mame len 1200 a na stravu moze minut tak 250 cize mu mesacne zostane tisic a tolko moze zarobit aj na Sk.. Otazne je ako casto jazdi domov to mas tiez nejake naklady a cestu tam a spat.. A to neratam ine naklady

renkafn
autor
25. máj 2014

@ivusaaa povedal že nemáva a ja mu to nemám ako dokázať a vlastne to ani nemienim robiť,niečo mu dokazovať

kikuleenka
25. máj 2014

@renkafn deti maju narok na rovnaky standard ako rodicia 🙂 preco obe deti maju vyzit z 300 EUR, ked on ma 2 tis.? Otazne je este, ake ma naozaj vydavky, ale to uz Ty musis vediet lepsie. Rozhodne sa mi jeho pristup nepaci, neznasam chorobne setrenie a vydelovanie penazi. Pohroz mu, ze si najdes pracu v zahranici teraz Ty a on nech sa pekne vrati domov k detom 🙂 A budes mu tiez vydelovat :DDD

tatko_bebe
25. máj 2014

A este dalsia podstatna otazka preco za Tebou vobec resp. za Vami nechodi a ako dlho pracuje v Rakusku.. mozno si kupil nove auto ...alebo len setri

renkafn
autor
25. máj 2014

@tatko_bebe
@chiaramonika chodí tak raz za 6 týždňov,buď mi peniaze dá na ruku až je to pred výplatou dodatočne mi pošle-aj nepošle ako som písala,no je mi to trápne ako vážne,preto teda aj ten druhý login,ja som už zmätená z celej situácie,vynervovaná,lebo všetko čo píšete všetko ma napadlo,či ísť za ním žiť,či niekoho má,čo robí....ale boli sme tam 3 týždne a malý stalé plákaval pýtal sa domov za kamarátmi ,starými rodičmi...neviem či by si zvykol,či niekoho má,boli smne takto zo 2x na prepadovke a našla som ho na byte samého.....

anatalia77
25. máj 2014

@tatko_bebe v rakusku je 3,5 roka,aspon tak je napisane.

maznacik007
25. máj 2014

@renkafn a on plati aj naklady na byvanie a tak .. ja neviem je to cele divne ... na mna to dobre neposobi .. 😝

renkafn
autor
25. máj 2014

@sissy27 nepracuje na živnosť,plat do 2,000 je samozrejme myslený v čistom...vážne naozaj ako to spätne čítam,to všetko nasvedčuje tomu,že by si užíval?!Toľkokrát som to v sebe riešila,no ale nemám dôkaz a to riešenie cez súd,vieš ja len preto že nechápe ,že keĎ on jeden mesiac nepošle ja mám vtedy len tých 400€ na všetky náklady a siaham pravidelne do toho čo som ušetrila predtým a takto to ide stále dookola

chiaramonika
25. máj 2014

@renkafn ja nechapem ako ti moze NEposlat ked zarobí 2000€ mesacne. Kde ich dáva ?? Mne vychádza len ina zena. Prepáč.. Snažím sa myslieť reálne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli