Poznáte vyliečeného žiarlivca?

4. feb 2020

Chcem sa spýtať, či ste už počuli o vyliečenom alebo aspoň "zredukovanom" žiarlivcovi? Skôr z vlastnej skúsenosti, prípadne z bezprostrednej blízkosti (rodina, kamoška). Koník je plný prípadov, kedy ženy píšu, že nezmenil sa, lepšie od takého odísť, preto ak Vás môžem poprosiť, skúste túto tému nezahltávať práve takýmito odpoveďami, ale skôr ma zaujímajú, aj keď ojedinele, tie úspešné. Je jedno, či žiarli manžel na teba, alebo ty na manžela. Dôležité ak sa to niekomu podarilo, a najmä, ako? terapia? Šoková udalosť? Dostala som aj radu, že dá sa žiť aj s takým človekom - no podľa mňa nedá, pri zachovaní aspoň minimálnej sebaúcty a zdravého rozumu. Žijete niekto úspešne v takom partnerstve?

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aylinn
4. feb 2020

Dá sa žiť aj s takým (kým ťa nezabije, alebo aspoň sa o to nepokúsi)mala som tu česť ale to čo zomňa spravil ten vzťah😭 neprajem nikomu... ostala som snad este horšia ako bol on.. takže ak ma niekto recept ako sa vyzdravieť z tejto pliagy tak sem snim😭

nini1010
4. feb 2020

Neviem ci sa da paranoja liecit.Lebo za mna nie je problem ziarlenie ale chorobna paranoja.

nyusika
4. feb 2020

poznam rodinu, chlap chorobne ziarli - az tak, ze bezne zenu stlkol, lebo bola v potravinach o niekolko minut dlhsie, ako mal on vypocitane a cestou sa urctite s niekym scukla.
Po case zena pochopila, ze sa to nezmeni, rozviedli sa.
Muz podstupil liecenie, po troch rokoch sa opat vzali a aktualne je stav taky, ze zena chodi s roztrieskanou hlavou a zlomenou rukou.

kikidee
4. feb 2020

Ja som to mala tak, ze uplne prvy frajer (15-18r.) na mna tak strasne ziarlil, ze som ostala rovnako ziarliva ja v kazdom dalsom vztahu. Zial vacsinou opodstatnene. Potom som stretla manzela- strasne na mna ziarlil, kontroloval mi telefon, vkuse ma podozrieval... samozrejme sme sa kvoli tomu strasne hadali, az kym sa on nejako nerozhodol “upratat si to “ a akoby zo dna na den prestal. Uplne, az mi to chybalo, aspon take to male zdrave ziarlenie ktore da najavo ze mu zalezi... nic, uplna lahostajnost. To podporilo ziarlivost u mna, ale tiez taku ze som sledovala kazdy jeho pohlad na inu zenu, no proste des. Tiez mi klamal, dovody na ziarlenie som mala. Ale hanbila som sa za to, nechcela som byt taka, tak som to isla riesit s odbornikom. Pomohlo mi to, ale takmer uplne zmizlo az po svadbe. Viem, ze tam nastal u nas oboch zlom- on prestal klamat a vypisovat si s inymi, ja som prestala sliedit a radsej sa drzim v nevedomosti, keby aj nieco... funguje nam to super, mame pekne manzelstvo, vychovavame deti, lubime sa a hovorime si to . A obcas jeden druheho podpichneme, aby sme vedeli, ze nam zalezi 🙂

autor
4. feb 2020

@aylinn Horsia, akoze ziarliva?

@perdulka7 Ako?

@nyusika Paneboze

@kikidee Ako zvladas takuto formu "sebaklamu" z nevedomosti?. Lebo mala som aj take stadium, ze som si vravela, ze vsetko ok, a celkom sa mi to darilo, nadobudla som aj dobry pocit z partnerstva, potom som sa nechtiac dozvedela, ze ma za chrbtom kontroluje a zosypalo sa mi to cele ako domcek z kariet. Ja som totiz zacala verit, ze sa dal do poriadku.

aylinn
4. feb 2020

Ano, všetko to čo robil on mne som preniesla do mojho vztahu teraz.. akože vela veci som svojpomocne odstranila vďaka bohu ale stale mám ešte načom pracovať.. určite podla mňa extremne ziarlivi ludia potrebuju odbornu pomoc, ja tiež ale to nieje hanba to je proste dodrbana psychika a nizke sebavedomie... ale zase vela ludi ziarli aj preto lebo sami robia nieco zle a boja sa ze to urobi aj ten druhy.. mna tiez ex to bolo kokso asi 5 rokov dozadu strasne mrazy boli poladovice autobusy sa nevedeli zo zastavky dostať, cestujuci museli vyjst von a tlacit autobus a ja som meškala kôli tomu asi pol hodinu ale stale som bola na telefone a informovala ho..neexist ze by nevedel o jednej minute mojho dna ze kde sa nacjadzam.. ked som prišla knemu už bol pekne na stole pripraveny nožik, kliešte na železo a nožnice. S nožnicami mi ostrihal vlasy a nožik som mala pritlaceny pod krkom.. ale tak toto uz je taka forma že to je hanba to nieje len žiarlivosť to už je paranoja, schyzofrenia, koko*izmus a ja som vtedy bola decko takze namne to zanechalo stopy určite..

aylinn
4. feb 2020

Zaleži určite aj odtoho aky stupeň žiarlivosti si ochotna tolerovať.. ja už po tych vzťahoch mňa to nerozhadže nijak ked mi spravi nahodou terajší žiarlivostnu scenu.. smejem sa natom a nevadi mi to lebo uz som aj stratila nadej že existuje normalny chlap.ktory nežiarli.. takže nebudem ukončovať niečo,ked moze prist este 100 krat horsie... a nie kazdy ma na prvom rande na čele napisane "pozor som kus k*kota"

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikidee
4. feb 2020

Noo, u nas to ale nebolo take zle ako napr u aylinn co citam... mna by sa nikdy nedotkol, neublizil by fyzicky. on sa skor so mnou stale rozchadzal a odchadzal co ma dost zranovalo. Ja som tak nejak verila ze my dvaja mame byt spolu. A ten sebaklam, to nie je ze sa uplne klamem, len skratka uz nemam potrebu vediet o kazdom pipnuti telefonu, ci to nie je nejaka ina... lebo verim ze nie je. A ak by aj take nieco robil, tak kym je doma vsetko v poriadku, nechcem o tom vediet, ak si mozno aj s niekym pise (toto som sa naucila u toho odbornika, povedala by som ze to sa ozyva moje sebavedomie)... samozrejme neveru by som netolerovala a on tiez nie. Mam pocit ze sme si to zrovnali kazdy sam, lebo sme chceli, lebo sme inteligentni ludia, a toto su prejavy slabochov co maju nevyrovnane a nevyriesene veci v hlave. To musis vediet ty ci ma v sebe dost sily toto zmenit, alebo mu to mozno aj vyhovuje 😏

dilino
4. feb 2020

@nyusika och môj bože strašne to je len čitať nie to ešte zaziť a sú aj aktuálne tuto dobu spolu až mi slzy vyhrkli

monika92
4. feb 2020

Nedá človek sa vo svojej podstate nikdy nezmení....

angela1989
4. feb 2020

Môj terajší manžel, keď sme spolu ešte chodili, tak žiarlil. Ja som mala vždy veľa kamarátov mužského pohlavia a s tým sa nevedel nejak zmieriť. Robil scény, kontroloval, paranoje, neustále telefonáty a sms keď sme neboli spolu... Ale nikdy žiadne fyzické násilie alebo nejaký iný strašný teror. Dala som mu ultimátum, že buď s tým prestane alebo rozchod. Odvtedy s tým prestal a nežiarli skoro vôbec. Resp. to nedáva najavo

panelacikova
4. feb 2020

áno, poznám. seba. dnes už viem, že u mňa to bolo spôsobené tým, že bývalý ma skutočne nemiloval. nepodporoval ma, nepodržal ma v ťažkých chvíľach, nezvyšoval moje sebavedomie, nedával mi najavo, že som žena, bola som len slúžka v domácnosti a vychovávateľka dcéry. nepil, nefajčil, neflákal sa, ale ako chlap totálne zlyhal. a čím viac sa zaujímal len o svoje koníčky, tým menej a menej mal na mňa čas, už sme sa ani nerozprávali a tým viac a viac som zadrapovala. a ktovie, možno som sa ani nemýlila 🙂 dnes mám milujúceho manžela, ktorý ma neustále zahŕňa láskou a pozornosťou (myslím tým kompliment, pohladenie apod.) vždy, ale naozaj vždy ma pekne osloví, menom, vždy sa na mňa pozerá s láskou. aj keď sa pohneváme alebo máme odlišné názory, vždy vie komunikovať so mnou ako s človekom a na úrovni. on odstránil moju žiarlivosť a to svojou láskou a pozornosťou. pri ňom viem, že som jediná, pretože mi to dáva často najavo bez toho, aby som sa dožadovala. ja sa voči nemu správam rovnako a máme úžasný vzťah. samozrejme, obaja máme však rovnaké názory na základné otázky. taktiež čas trávime jednoznačne spolu, alebo teda, keď už oddelene tak sami. ani on, ani ja necítime potrebu tráviť čas v spoločnosti niekoho iného z opačného pohlavia. ale tak, my sme už v "pokročilom" veku a máme presne vymedzené sami v sebe, že čo už nepotrebujeme k životu a naopak, čo je pre nás dôležité. a v týchto otázkach sa neskutočne zhodujeme, čo nám obom vyhovuje.
takže aj o tom môže byť žiarlivosť, že jeden sa druhému dostatočne nevenuje a ten potom v dôsledku nedostatku lásky môže mať pocit, že partner mu zahýba, lebo "nemá naňho čas"...
@angela1989 keď som si ťa prečítala, nemôžem si pomôcť, ale neverím tomu, že z ničoho nič prestane žiarliť v taktomto prípade. viem si predstaviť, ako ho žralo to, že si bola v kontakte s chlapmi. a ak prestal zo dňa na deň, tak ja osobne za tým vidím jedine to, že vykonal nejaký druh pomsty :( lebo mi to nejde do hlavy. že žiarlil a po ultimáte zrazu nič..
@aylinn no ty asi takých priťahuješ. neskutočné

angela1989
4. feb 2020

@panelacikova a prečo by sa mi mal mstit? Nemal dôvod ani žiarliť a na to asi aj sám prišiel, keď sa s danými "chlapmi" zoznámil a zapadol do partie. Zistil, že sú to iba kamaráti, nič viac. Mali sme vtedy cca 20, pubertaci 😊. Viac ľudí mu vtedy dohovaralo nech nerobí blbosti, tak neviem čo nakoniec zabralo na neho, ale prestal

kittykat22
4. feb 2020

ja som mala neprijemnu skusenost so ziarlivou manzelkou mojho kolegu. Vo firme bol kolega - fajn clovek. Vela cital, tak sme boli 2x na obede v ramci obedovej pauzy a bavili sme sa o knihach. Nic medzi nami nebolo - nikdy. Odisla som z firmy do Anglicka a zrazu mi pise jeho zena na facebook 😲 (ja som sa musela najskor pytat kto je jej manzel, a kto je ona, pretoze som ani nevedela kolegove priezvisko) nech poviem jej manzelovi ze ma ist domov. Ci mam sudnost tahat muza od deti, a ci si uvedomujem aka som ....... Ja som sa na to pozerala ako na zjavenie. Tak som jej povedala, ze som odcestovana v zahranici a neviem kde je jej manzel. Ona si isla stale svoje, ci si uvedomujem ze rozbijam rodinu, a ze ona nie je zdrava, a je to moja chyba 😲 Volala som do byvalej firmy a zhanala kolegu - lebo ja som na neho nemala sukromne cislo. On sa mi do telefonu ospravedlnoval, ze jeho zena je chorobne ziarliva, ze byva hospitalizovana na psychiatrii, a jej specialita je takto vypisovat zenam do prace, zo skoly, z facebooku. Ze sa mu prilezitostne vyhraza ze sa zabije, ze si ublizuje, ze ho vydiera detmi. Podla toho co mi vtedy povedal, musi mat doma celozivotne peklo. Mali 2 deti - boli spolu dlhe roky. A tym ze maju deti - tomu je mozno tak dodnes.

panelacikova
4. feb 2020

@angela1989 nuž takto si to nenapísala. Že sa s nimi zoznámil a pochopil. Napísala si, že si mu dala ultimátum a to muži nemusia... Preto tá moja reakcia bola taká, aká bola

panelacikova
4. feb 2020

@kittykat22 mám už čo-to za sebou a tiež by som všetko chlapom neverila. Hlavne keď špinia svoje ženy, že sú psychicky choré a podobne...

evuska135
4. feb 2020

Ja takemu neverim, ziarlivec bude stale taky, osobne by som s takym nemohla zit.

nini1010
5. feb 2020

@nyusika Paneboze.

nyusika
5. feb 2020

@evuska135 ani ja, mam presne takyto isty nazor.
a ja neuznavam ani take polularne "trochu musia ziarlit vsetci"
nemusia 🙂

kittykat22
5. feb 2020

@panelacikova ale ona podla toho co pisala, nevypadala v poriadku. A aj mi potvrdila v napisala v spravach ze sa lieci. Pisala mi, ze vie ze sme spolu - co bol nezmysel. A kedze sme s kolegom boli 2x na obede, tak si to musela sama vytvorit v hlave.

panelacikova
5. feb 2020

@kittykat22 zle si ma pochopila. Možno nešlo vôbec o teba, možno paktoval s inou a ona si mylne myslí, že si to ty a tak ťa otravuje. A on môže byť spokojný, že mu na to neprišla 😁 ale samozrejme, to uvažujem čisto teoreticky. Je možné, že všetko je tak, ako ti hovoril. Len oni dvaja najlepšie vedia, ako to je..

evuska135
5. feb 2020

@nyusika ja mam manzela, ktory neziarli a teda clovek ma lahsi zivot potom 🙂

autor
5. feb 2020

@aylinn Hroza.
@perdulka7 Toto mam aj ja, nenapadlo ma to davat do suvisu - tiez mal problematicky vztah rodicov, otec psych tyran, mama hysterka, rozchody, schadzanie, rozchody, schadzanie - ale teda u nas je este navrch to, ze manzel sa ich zastava, brani ich a neustale toleruje ich spravanie, prekracovanie hranic a vo vsetkom im vychadza v ustrety. Ako keby to potreboval opravovat za nich. Tvoj sa ako spraval predtym a sprava teraz k svojej povodnej rodine?
@angela1989 Aha chapem, takze zaklad premeny je schopnost si to priznat. takze predpokladam, ako s kazdym problemom, tam kde si to osoba neni schopna pripustit, ziadna zmena nenastane, ci je to alkoholik, ziarlivec.... a neexistuje sposob, ako niekoho presvedcit ze si to ma pripustit - tak to bude potom tazky oriesok.
@panelacikova Dik za super prispevok
@kittykat22 Tak ona uz asi chudera mala nejaku diagnozu, zivot s psychicky chorym clovekom je vzdy tazky pre okolie. Ale je ozaj zvlastne ako na teba narazila - ty nevies poriadne ani kolegovo meno, ona vsak evidentne nejake info o tebe mala, kedze ta s nim tak intenzivne spojila.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. feb 2020

@perdulka7 To je super, tak u nas taketo osvietenie nenastane, tym som si prakticky ista. neudialo sa to totiz roky co sme spolu, dokonca ani ked som sa povyhrazala odchodom - naopak, jeho stav sa zhorsil...

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
5. feb 2020

mal moje meno ulozene ofiko v telefone - pod sluzobnym cislom, ktore som uz nemala. Preto ma nasla na FB. Mala som tam priezvisko aj kde pracujem. My sme robili pre firmu ktora mala 2000 zamestnancov, a on ako bol z nakupu tak mal telefon plny mien - ako centrala tak predajne. Nemoze si pisat Anicka 1, Anicka 2, Anicka 224 😀 A uz vidim ako si muz nahodi milenku do telefonu pod oficialnym meno+priezvisko