Práca ďaleko od rodiny

jaja1239
28. jan 2016

Mamičky, prosím o radu mám (7t) synčeka,priateľa ľúbim ich nadovšetko naskytla sa mi príležitosť ísť pracovať dosť ďaleko od nich myslíte že je to dobrý nápad ďakujem

nelinka2009
28. jan 2016

A keby cokolvek kludne mi kedykolvek napis...

jaja1239
autor
28. jan 2016

@nelinka2009 dakujem urcite sa ozvem rada si vypocujem nazor nech je aky kolvek

robin30
28. jan 2016

@jaja1239 samozrejme ze bude ja som si v nemecku nasla mojho muza 🙂a to som sa par mesiacov predtym rozisla s otcom deti a sme vsetci spokojny a stastny teraz v rakusku zvladnete to aj vy 🙂

meusicka
28. jan 2016

@jaja1239 ahoj, ak by sa ti praca v zahranici pozdavala a ty sa rozhodnes ostat, priprav sa na to, ze to bude velmi tazke. ako casto budes moct chodit domov? mj muz tak od nas dosiel za pracou s tym ze som za nim prisla o 8 mesiacov. teraz sme vsetci spolu a spokojny, ale to bolo velmi tazke obdobie. a to moj manzel chodil domov kazdy mesiac na par dni. ma smoj obdiv ak sa citis dostatocne silna a do toho pojdes. v tom pripade ti viem len drzat palce a v kazdom pripade by som potom radila od septmbra riesit pre snyceka skolu tam a pre priatela robotu tiez. je este otazne ci on bude ochotny vzdat sa prace na SBK a ist prec? urcite si to este prediskutuje.

evittam
28. jan 2016

@jaja1239 Ahoj, u nás je opačný prípad - partner pracuje v DE - v apríli to už bude rok, chodí na 5 týždňov a týždeň je doma, cez leto majú voľno 2 týždne, taktiež cez Vianoce a podobne...Ja som zatiaľ na RD s mladšou dcérkou. Áno je to ťažké nebudem hovoriť, že nie. Tiež si občas poplačem ale dá sa to zvládnuť a vieme, že to nebude na stálo...A "naštrbenie" vzťahu?! Tomu sa vždy len smejem ak mi to niekto "nadhodí"....sme spolu 15 rokov ak by chcel byť s inou ženou alebo niečo podobné, tak to spraví už dávno a aj tu na SVK - nemusí ísť človek niekde do zahraničia alebo ďalej od partnerky-rodiny aby niečo také spravil ak chce. A tiež je jedna pravda - takéto niečo si skoro vždy myslia len neprajníci a tí čo ti závidia. Tak ti držím prsty aby si sa čo najlepšie rozhodla a vyšlo ti to podľa tvojich predstáv. 😉

fidorka7
28. jan 2016

@evittam súhlasím, tiež si myslím, že najviac do toho kecajú ľudia, čo s tým nemajú žiadnu skúsenosť, ale oni vedia, že určite dôjde k nevere, odcudzeniu.. asi sami sa toho najviac boja, keďže si neveria a majú mizerné sebavedomie. Zdravý vzťah prekoná aj väčšie prekážky, chorý neprejde ani cez menšie.

evittam
28. jan 2016

@fidorka7 Perfektne si to vystihla......Najväčšie "kecy" majú väčšinou ľudia, ktorých do toho vôbec nič nie je, ale múdry sú "ako rádio"..... 😉

jaja1239
autor
28. jan 2016

@meusicka ďakujem za odpoveď a radu viem ze to bude ťažké ale verím sebe a mojej rodine čas ukáže co a ako všetko dopadne

jaja1239
autor
28. jan 2016

@meusicka neviem sama ako to všetko dopadne ale budem chodit ako sa bude dať a cez leto moze byt v kuse so mnou aj hociktore prázdniny uvidím sama

miriam11
28. jan 2016

@nelinka2009 pytala sa, tak som odpovedala svoj nazor. Naco kladie otazky o rady, ked uz vopred vie, ze chce ist. Zbytocnost.

jaja1239
autor
28. jan 2016

@evittam aj Vám ďakujem za názor vážim si to

jaja1239
autor
28. jan 2016

@miriam11 určite nie žiadna zbytočnosť trošku odvahy a pochopenia alebo rady ale nie zbytocnost

mihula
29. jan 2016

@evittam tak ja teraz poviem ozaj pravdu.Som v zahranici 13rokov,za tie roky sa okolo mna prehnalo xy sloveniek,mlade,slobodne,vydate s malymi detmi,s velkymi,rozvedene,vzdelane a aj bez skoly a taktiez aj chlapi.Co vam ja budem baby hovorit.Matky s malymi detmi si tiez uzili a pri tom spievali akeho maju doma skevleho chlapa.Nie kazda,ktora to nezvladla so domov vratila za par mesiacov.Ale boli aj take,ktore zili xy dvojity zivot a verte alebo nie chlapi tiez.Proste je to tak.Ja som tiez isla na par mesiacov,ze si privyrobim,a stiahla som sem za 4mesiace svojho chlapa.Ale nie vzdy sa to da,alebo nie vzdy ten dotyčny chce.A o zurkach radsej pomlcim.A este tak co si myslite,ked je vikend,co sa asi tak kona?A vobec to nie je o tom,ze ti niekto nepraje.Nech sa paci,peniazky budu zasluzene,len neviem ci to je to prave orechove,ked je dieta este male

fidorka7
29. jan 2016

@mihula no dobre, tak máš svoju skúsenosť, verím ti, že to tak je v niektorých prípadoch, ale nie vo všetkých. Jednoducho si natrafila na slušne povedané štetky a kur.....ov. ty keď si tam bola prvé 4 mesiace sama, si to robila tiež? Ak nie, tak vidíš, že sa to dá aj inak...
Ja si myslím, že človek čo podvedie tam, by to robil aj doma, tam má možno väčšiu príležitosť a nedáva si tak pozor, ale robil by to aj doma, len by bol opatrnejší. Aj môj kmotor robí v zahraničí na hoteli a má aj takéto skúsenosti s vydatými a ženatými kolegami, ale aj opačné. Môj muž robí tiež vonku a poviem ti, nevera je posledná vec, nad ktorou sa zamýšľam. Je to o dôvere a poznaní toho druhého, netreba zovšeobecňovať.

fidorka7
29. jan 2016

@mihula a cez tie víkendy, viem čo sa koná -mm je v práci do šiestej, potom si nakúpi, navarí a do takej polnoci smespolu na skype, alebo keď nerobí cez víkend, tak je doma 😀 😀 😀

cawes
29. jan 2016

@mihula som vonku tiez 13 rokov neviem kam si isla ty ale teda ja takych ludi okolo mna urcite nemam a slovenky co tu poznam su slusne maju slusnych manzelov , rodiny, atd. A teda diskoteky su vsade aj na sk aj party ard ale zalezi od toho z akymi ludmi sa stretavas.

mihula
29. jan 2016

@cawes a ja takych ludi okolo seba mam,a ja som si ich nevybrala,proste su,a su to kolegovia,to neovplyvním a viem ako to chodi.My tomu vravime lacny slovensky material.A ja za seba poviem,že sa hambim za taku slovač

mihula
29. jan 2016

@cawes slovenky,ktore ziju spolu s manzelmi je to aj tu ok,pisala som o ludoch,ktorí su tu sami.A hlavne som odpovedala na danu temu

mihula
29. jan 2016

@fidorka7 ja som uz dama vo veku,nie stetku som nerobila,len sa v nemom uzase pozeram,co sa to deje a je mi smutno

mihula
29. jan 2016

@fidorka7 a este ti poviem,ze ja by som si chlapa,na ktorom mi zalezi nepustila von,proste tie zeny,ako keby nemali zabrany,chlapi by si v pohode dali stretko v krcme na pivku ale tie dnesne baby ako z retaze otrhnute.Tym nechcem povedat,ze kazdy chlap podlahne.Ano,je to o tom,ze zije tak ako si napisala,praca,vecera,skyp a spat,ale predsa takto sa neda zit 4 roky

fidorka7
29. jan 2016

@mihula ja netvrdím, že si to robila aj ty, len sa pýtam.. ak ty nie, tak prečo myslíš, že všetci ostatní áno, nemyslíš, že aj iní ľudia môžu mať rovnako ako ty nejaké zásady a držia sa ich? ja len neznášam, keď niekto zovšeobecňuje.
v tomto prípade je to o tom, kto ten človek je /kým je/, nie kde je /kde v zahraničí pracuje/.

0silvia0
29. jan 2016

@mihula sú aj takí pracujúci v zahraničí, ktorí každý víkend ťahajú stovky kilometrov domov k rodine a v nedeľu zasa ťahajú späť do práce. Takže nie každý zostáva víkendy vonku a hýri s rukou hore a hľadá cudzie postele...

mihula
29. jan 2016

@fidorka7 ja viem,ze chces pocut nieco ine,ale poviem to takto za 100ludi 90 urcite podlahlo.Nechcem ta nejako zlachcovat a tebe pridavat nejake vrasky a urcite ten tvoj sa nachadza medzi tou desiatkou

mihula
29. jan 2016

@0silvia0 ano,aj takych poznam.Mas pravdu

mihula
29. jan 2016

@0silvia0 a su aj takí,ktorí su tu 10 mesiacov a na vianoce idu domov na tyzden a sup nazad

fidorka7
29. jan 2016

@mihula zaujímavé, ty by si chlapa nepustila, ale sama si išla. Aké farizejské! A ešte keď ti na ňom záleží???
No prepáč, ak mi na niekom záleží, tak ho rešpektujem v prvom rade ako svojprávnu bytosť s vlastnou vôľou a nepotrebujem ho niekam púšťať či nepúšťať. Človeka, na ktorom mi záleží, predsa nevodím na vodítku s náhubkom!
Len preto, že nemáš dostatok sebavedomia a dôvery v svojho partnera? No nech sa tie baby aj odtrhnú z reťaze, ak bude chcieť, aj tu na SVK také nájde, nemusí na to chodiť za hranice. Trošku si protirečíš, nie každý podľahne, ale v toho svojho príliš dôveru nemáš...
Každý z nás vie, prečo momentálne pracujeme každý inde, áno je to sebazaprenie a obeta ale ver mi, dá sa tak žiť ak vieš prečo a dokedy to tak bude. A domov predsa chodí tak 2 x do mesiaca,má dovolenky, mám ich aj ja, cestujem za ním - v dnešnej dobe nič zvláštne, myslím si.

fidorka7
29. jan 2016

@mihula ty MNE vrásky určite nepridáš, o to sa ty NEBOJ 😀 😀 😀
Môžem sa spýtať, koľko ste spolu s chlapom mimo? Lebo mi to príde tak, že máš veľmi slabu vieru vo vás dvoch a ešte ste toho moc nepreskákali..

mihula
29. jan 2016

@fidorka7 no aby ti to bolo jasne.Ked som odisla som sa so svojim partnero,nie manzelom poznala pol roka a toto mala byt taka skuska nasho vztahu.A on nechcel o tom ani pocut aby som isla.A kedze som nechcela byt na nikom financne zavisla,tak som volila tuto cestu a on prisiel za mnou.Nemusel,ziadny natlak som nevyvijala a vobec si neprotirecim.Dnes po tolkych rokov TOHOTO chlapa by som nepustila hoci,tiez ma uz svoje roky,ale .....niekomu je to uplne jedno skym,kde a kedy

mihula
29. jan 2016

@mihula a neviem,preco tak nasrato reagujes,uz nebudem odpisovat

mihula
29. jan 2016

@fidorka7 toto hore malo byt pre teba ospravedlnujem sa.