Práca popri dieťatku - reakcia manžela

19. apr 2024

Ahojte, chcela by som vedieť ako vidíte našu situáciu vy - mame s mužom 1 dieťa (1,5 roka), muž pracuje, ja som na RD. Pred materstvom som poskytovala konzultačné služby firmám. Keď som otehotnela, tak som si nechala len 1 firmu, kde je všetko nastavené a teda je to len ad hoc práca.. Teraz sa veci skomplikovali a musela som viac robiť, no dohodla som sa tak, že som chodila len na 2 dni v mesiaci na cely deň za klientom a za ten čas bol manžel s malou.Teraz sa mi ozval iny klient, toto by bolo na začiatok (na 2-3 týždne) intenzívnejšie a potom pravdepodobne klud. Chcela som to prebrať s mužom, no zarazil má jeho postoj.. Začala som s tým, ze by som zajtra chcela na 2 hodiny ist k pc, aby postrážil malú… no hneď začal, ze to nejde, ze on chce urobiť niečo na záhrade, ze dnes s ňou bol cely deň a ze nie sme vôbec spolu a nemáme partnerský život a podobne (čo je blbosť, lebo dnes sme boli od 20tej sami čo mala spala ale pozeral tv 🤷🏽‍♀️)..proste prezentoval to tak, ze tým, ze pracujem tak sa nevenujem rodine a okrádam ju o spoločný cas :/ Som s malou kazdy deň sama od 7-18tej večer, cez vikendy sme síce spolu, ale väčšinou muž si robí veci na záhrade (teda som zase sama) alebo sme fakt spolu (on proste malú sám nevezme nikde, vždy musím s nimi…).. a uz som z toho unavená.. chcela by som tu prácu vziať, je to pre mna relax, to ked chodím za klientom aj ked len raz za 2tyzdne, je to iný svet ako s malou, mám tam kolegov, bavíme sa o odborných veciach, mám sociálne vztahy a nie som len doma stále alebo na ihrisku.. len mám pocit, ze muž to nechape a dokonca mi vravel, ze ked mám potrebu sa realizovať tak sa mám realizovať na malej (čo ma zamrzelo, lebo sa jej venujem fakt na 100%), a hoc kedy som hore do 1-2 v noci ked potrebujem robiť aby som cez deň mohla byt s nimi… strašne mám pocit, ze nemám od muža podporu, ze čaká iba servis.. uz si neprídem ani ako osoba iba opatrovateľka… ked on je v práci aj 12-15 hodín je to OK lebo JEHO ulohou je pracovať a podľa neho asi mojou byt 24 hodín doma s malou :/ Ako to vidíte vy? ps: opatrovateľka nefunguje, mala pri nej nevydrží na cely deň a klienta mám na 1,5 hod autom od domu..

monicatko20
20. apr 2024

Mňa môj muž tiež nepustí pracovať na RD 🙈 trdlo si radšej vzal ďalšu robotu.. jednoducho mi krásne vysvetlil, že malý potrebuje matku a ja mam doma oddychovať 🤣 výplata chodí na môj účet, tak čo sa mi nepáči 🤣 už som to vzdala po 1.5 roku..

thoughtfulweirdo
20. apr 2024

Môj názor je, že ja mám doma nie len darcu spermií, ale aj rodiča detí, takže ako rodič aj funguje. Odkedy mladšie dieťa nepotrebuje prsník k prežitiu, býva s nimi pravidelne sám na niekoľko hodín, od roka dokonca DNÍ. A nie kvôli mojej práci, ale kvôli mojej zábave a oddychu 😉
Faktom ale je, že ak si 1,5 roka tolerovala, že rodič si len ty, je toto pre neho zrazu šok. Ak sa ti doteraz zdalo v pohode, že on sa o vlastné dieťa nevie postarať, nechápe, prečo zrazu sa ti to nezdá v pohode a chceš to meniť.
Čo by som urobila ja, je to, že hneď od zajtra by som ich začala nechávať v pravidelných intervaloch spolu. Keď zistí, že sa o vlastné dieťa chudáčik musí postarať bez ohľadu na to, či ty pracuješ alebo nie, možno mu aj tá tvoja práca začne pripadať ako lepšia možnosť 😄

enya00
20. apr 2024

@majlo1234 veru.. o to horsie, ze niektori chlapi s tymi detmi nie ze nevedia byt, ale ani nechcu..to je smutnejsie

enya00
20. apr 2024

@mogaa nevyzera, ze by to bolo v tom, ze ma nejake plany..kedze podla toho co pise, sa vobec netrha, aby s nimi travil nejaky cas navyse, aj ked ma volno