Pracujem a skoro vôbec nevidím svoje dieťa

petronesa
6. sep 2012

Dobrý večer pred mesiacom som začala pracovať pracujem ako sestra a mam pocit že nevidím skoro už svoju malú nakoľko mám dvanástky nočné denné a dokola a chodím domov fyzicky aj psychicky zničená nevládzem sa ani hrať s malou a idem znova práca a takto stále dokola vkuse v robote...A najhoršie je že takto to bude na ešte vela dlhých rokov ako to vy zvládate??

strapco13
6. sep 2012

@petronesa a nevies sa preradit na dennu zmenu iba?

sissy27
7. sep 2012

@strapco13 tým si veľmi nepomôže, od 7 do 19 hod 😝 odchádzať bude z domu keď malá ešte spí a prichádzať, keď už pomaly zas ide spať...
@petronesa asi jedine zmeniť prácu... niekde, kde sa nerobia dvanástky, na ambulanciu alebo možno nejaké súkromné zdravotnícke zariadenie, kde majú osmičky (ak také existuje)... ja som dlhé roky robila nočné / denné, ale nie 12hod., lebo presne keď som si k tomu pripočítala čo len polhodinu cesty, tak si celý deň s prepáčením v prdeli... a bola som s malou sama, takže nepredstaviteľné... držím palce, aby sa ti to podarilo zvládnuť, aj keď viem, že je dosť mamičiek čo nemajú inú možnosť, len takto makať... asi tam hodne pomáha partner, rodina, ale ak je dieťa malé (čo podľa tvojho veku asi aj je) tak je to o držku 😖

strapco13
7. sep 2012

@petronesa
@sissy27 myslela som tym tie 8 - hod zmeny ..ranne. Alebo fakt preradit sa na ambulanciu.
Petronesa aky si obor?

sissy27
7. sep 2012

@strapco13 len osmičky neviem či sa dajú v nemocke 😒 asi fakt na ambulanciu, alebo nejaké súkromné zariadenie pre seniorov, možno tam by sa dalo...

lenja123
7. sep 2012

@petronesa neviem ako je to v nemocnici, ale ja som pracovala tiež na smeny a po poslednej materskej mi vedúca poradila (veeeeeľmi dobre vychadzame, inak by mi nepovedala nič - išla tým aj sama proti sebe) že mám nárok robiť len ranné smeny ako matka dieťaťa do 12 rokov. Tým vekom si teda nie som istá, možno to bolo dokonca až 15? Proste žiadne malé dieťa. Zamestnávateľ sa síce netešil 😎 , ale musel mi vyhovieť. Skús si zistiť, či by sa to nedalo aj u teba.

lentilka29
7. sep 2012

ja nastupujem od 17 do prace a na skrateny uvazok,6 hodin,aby som aj s malou bola.mala ide do jasli a niekedy mi je luto ze idem od nej.....ako ti radia ostatne,skus sa preradit na denne len....ja mam prac.dobu dohodnutu od 9.30 do 15.30.

felinda
7. sep 2012

bože ja pracujem od 9tej do 5tej a aj mne je dlho...keďže malý chodí spať o 8smej ..tak sme spolu cca 2 hodiny...dievčence, keby ste náhodou vedeli, kde sa to dajú zohnať taký chlapi, že potom nemusím pracovať, tak mi prepošlite link, dobre???

strapco13
7. sep 2012

@sissy27 urcite su aj ranne smeny..aj u nas sme tak mali sestricky..jedna vrchna a druha kvazi stanicna..a aj na ostatntch oddelenuach tak mali..a to sme klasicka mala nemocka ziadne sukromne cenyrum
dokonca do 15 rokov dietata ma pravo ziadat aby nemusela nocne...to sa tyka vsetkych pracovnych pozicii, niellen v zdravotnictve

nicky07
7. sep 2012

Ahoj ja som pred materskou pracovala v nemocnici...pravdupovediac som si rovno vyžiadala robiť na osmičky kvôli synovi tak som začínala na ambulancii a po dvoch mesiacoch ma preradili na ARO na úsek anestezy. Tam sa robia bežne osmičky + k tomu nejaká služba ktorá výjde asi tak jedna do týždna...No dlho som služby odmietala robiť kvôli detičkám, predsalen ked robíš osmičky tak si ich rano kludne zanesieš do škôlky a poobede pre ne prídeš. No po dvoch rokoch som sa odvažila aj služby a potom som sa dala dokonca preložiť na lôžkovú časť ARO kde som síce robila 12tky ale mali sme to fajn v tom že vyšli max 3-4 služby do týždna takže som bola viac doma ako v práci. Možno to len potrebuje zmeniť oddelenie na nejaké iné a v pohode budeš zvládať aj prácu aj materstvo. Ja mám teraz dvojtýždnoveho chlapčeka ale po roku sa chcem vrátiť naspäť do práce - na moje pôvodné miesto, takže verím tomu že to určite zvládneš tiež... 🙂 držím palce...

macka23
7. sep 2012

@petronesa je to tazko, v trnavskom kraji som tiez hladala vyse pol roka kym sa mi postastilo ☹ Ja som vsak bola nezamestnana, a veduca sestra ci uz v ga, alebo v tt mi povedali, ze neexistuje na len na ranky ☹ tebe ked trva pracovny pomer tak skor mozno nieco vydiskutujes. Teraz som detskej amb. na 80% uvazok...a je to akurat...stiham odniest do skolky, zo skolky a aj domacnost ako tak 🙂 Drzim palce. Treba hladat na nete, skusat, ambulancie, jaslicky, vsade kde moznu ist sestricky len na rannu.

dada1212
7. sep 2012

@petronesa zase aj pri ôsmich hodinách je problém, ak máš napríklad ráno cestovať hodinu do práce a večer z práce.
neviem ako to máš z dochádzaním, ale treba prihliadať aj na toto, lebo ak si nájdeš niekde osmičky a budeš cestovať napríklad 2 hodiny denne tak to bude ešte horšie ako teraz.
podľa mňa je výhoda pri 12-kach s tým cestovaním a že by si mala robiť menej dní do týždňa
a s tou únavou. pociťovala si ju aj pred tým? možno, že sa potrebuješ len ešte chvílu zabehnúť a nebudeš ju pociťovať.
si zdravotná sestra, takže sama vieš že napríklad nočné dosť rozhodia človeka, takže tá únava môže byť aj z toho, že nie si ešte zvyknutá, mesiac nie je tak dlho.

petronesa
autor
8. sep 2012

@ strapco13 @nicky07 @dada1212 ja som zachranarka ale robim na cp a tam sa nedaju 8 len 12 :/ a pracu nemozem zmenit nikde ma nezoberu kedze nie som sestra len na zachranky a tam je to to iste len polovicny plat...ako nasi mi velmi pomahaju inac by som to nemohla robit len ma mrzi ze skoro ani tu malu nevidim ale peniaze potrebujem to je to

petronesa
autor
8. sep 2012

@strapco @macka23
ja som zachranarka ale robim na cp a tam sa nedaju 8 len 12 :/ a pracu nemozem zmenit nikde ma nezoberu kedze nie som sestra len na zachranky a tam je to to iste len polovicny plat...ako nasi mi velmi pomahaju inac by som to nemohla robit len ma mrzi ze skoro ani tu malu nevidim ale peniaze potrebujem to je to

slniecko2
8. sep 2012

tesa baby-az mi srdce stiska,ked si predstavim,co prezivate 😒 A zevraj sa tesime do prace...ved to sa ani neda,ked potom s detmi ani nie sme.
@petronesa rozhodne cakaj na nejaku prilezitost aby si mohla zmenit pracu-a co tak preskolenie na zdravotnu sestru-ak take nieco existuje a povedzme praca v rakusku,nemesku-pre seniorov-nespominas manzela ani priatela,takze asi nie je a potom by nemusel byt taky problem aj s dietatom sa prestahovat-pretoze aj peniaze treba ale vychovavat dieta je este dolezitejsie-teda ja chapem,ze jednoducho pracu musis nejaku mat,ale ale...tazka kazda rada-skus este popremyslat nad svojimi moznostami,pretoze ani neustriehnes a dieta ti bude behat v parte kde ficia drogy,alekohol a tyy si toani nbudes mat sancu vsimnut...drzim palce,aby si to zvladla

sue
9. sep 2012

@petronesa chápem, je to peklo :(

zuzulik280
11. feb 2013

@petronesa Ahoj, neviem, či je toto ešte akutuálne pre Teba, ale ja som tiež zdravitná sestra, pred MD som to robila 4 roky, ale vkuse som nadávala, hlavne na tie smeny a nočné. Je to hrozné. Teraz som na MD a desim sa toho, čo bude, keď nastupim, tiež sa bojím , že s malým vobec nebudem. Mám ukončené mgr. ošetrovatelstvo, do školy som išla, aby som smeny nerobila, a vidiš vyšiel zákon, že každá sestra by mala mať vš, takže mi je to na nič. Neviem, tiež čo spravím. Ako to zvládaš, ak ešte robiš sestru? Držim Ti palce.

santine
11. feb 2013

Ahojte zamestane zienky. Neviem si predstavit pracovat 12 hod. Ja mam 8 hod, ale hodinu a casto aj viac precestujem tam a to iste spat, tak dieta je v skole/druzine 10-11 hod., odchadza medzi poslednymi 😢 Ale vdakabohu aspon za tu druzinu. Dnes kamoska ze sa idu poobede sankovat, no my mozeme zabudnut 😔 prideme domov o 5, chvilku oddych, potom ulohy a do postele. Ja ked musim dorabam po nociach pracovne veci. Lebo v praci su tahuni, ktori taketo problemy nepoznaju, bud slobodni alebo na deti su dvaja + stari rodicia plne k dispozicii. Som sama a tak to musime takto este potiahnut, kym dietko nebude samostatnejsie.

petronesa
autor
16. feb 2013

@zuzulik280 ahoj vieš čo popravde je to horor ešte že mám rodičov, inač by sa to nedalo najhoršie sú tie smeny noc den a hlavne 12 hod. domov pridem unavená a malu si vobec neuzijem :/ peniaze potrebujem teda nehrozí vypoved a najhorsie ze tí ludia ta vystavia ze ich uz normalne neznasam zial citim to tak 😒

zuzulik280
16. feb 2013

@petronesa ja Ta uplne chapem Tí ludia štavia energiu, doktori su otrasní, rozkazuju, všetko za nich musime robit. Ja robim na kardio, a TY? mame tam občas aj zaintubovaných, otras. Ja lutujem, že som nešla na medicinu, lekari su na tom lepšie, ale čo už. Na akom robiš oddeleni?

ewelinn
18. feb 2013

Ahoj, neviem či ti nejako poradím, ale mozno ta trosku potesiim, ze nie si sama... u nas fungujeme podobne, manzel je na rod.dovolenke a ja pracujem, maly ma rok a pol a takto to tahame uz skoro pol roka....zaciatky boli tazke, mala som pocit ze som uplne mimo, sice robim kratky-dlhy tyzden, ale od 8rana do 23hod vecera, ked som mala volno, len som dospavala, alebo upratovala, a nemala som naladu na nic...teraz je to uz lepsie, zvykli sme si na rezim, aj menej unavená som uz, chce to čas, ale je to smutné aká je doba, ze človek musí drieť od rána do vecera v práci aby prezil, na ukor rodiny:(

petronesa
autor
4. mar 2013

@zuzulik280 na urgentom prijme robim a najhorsie ze tam ludia chodia z hovadinami na bolest ucha si zavolaju zachranku a este ty si ta najhorsia ked im vysvetlujes ze to nie je zivot ohrozujuci stav 😒