Prasknú aj vám občas nervy?

denisqaa
7. jan 2016

14. mes. syn v poslednej dobe večer stále zle spáva a budí sa aj x krát za noc .. To je tými zúbkami :/ Vcera napr.kazdu hodinu .. Občas sa mi stane , ze mi prasknú nervy a keď sa tak stále večer budí a nechce spať .. Tak naňho trochu zjapem , co ma veľmi mrzí a potom mám cely deň výčitky 😒 .. Manžel robí do 23 :00 a ja som s mal.my cely deň sama .. Udrieť by som ho nikdy neudrela , radšej pokricim .. Čakáme druhé babo a neviem ci je to aj hormónmi ..Syn je inak príkladne dieta , ktoré sa dokaze aj cely deň hrať a ja medzitým stíham všetko .. Aj si kľudne posedieť .. Len tie noci sú posledné mesiace des a mna len veľmi mrzí , ze občas som takáto .. Stane sa to občas aj vam , alebo preháňam ?? 😒

zabina27
7. jan 2016

jasne, ze sa stane, naposledy v utorok, ked vsetko robil opacne, ako bolo treba, ked sme chceli ist von 😀 nakoniec sa cely poopluval cajom, este si v tej mlacke podupkaval, no akoze.... nahucala som poriadne a von sme nesli 😀 a pre seba som si cely cas opakovala, ze je prilis rozkosny na to, aby som si ho dorazila 😀 😀 😀 ale myslela som uz, ze ho pretrhnem ako zabu 😀 😀
inak to je normalne, co citis, potrebovala by si si pospat v noci a hned by to bolo ine 😉 ja som tiez tehu, ale tak neviem, vytocit ma vedel aj predtym 😀 skus si aspon cez vikend vydupat u muza, nech mozes spat, oddychnes si a budes mat novu energiu 😉

juhseverzapad
7. jan 2016

Ten kto povie,že nie,tak klame. Každému raz za čas niečo prerastie cez hlavu.

miculienka
7. jan 2016

Veru prasknu , niekedy je toho vela aj na kona 😅

dominikav123
7. jan 2016

@denisqaa mas krasne dieta 🙂 a neboj, urcite z toho ziadnu traumu mat nebude 🙂 ja sice este na svoju len cakam, ale nas pes napriklad minule zacal v byte brechat o piatej rano (manzel blbo nastavil umyvacku) a tak som nanho sla nakricat nech je ticho...cely den na mna pozeral, akoby som ho zbila 😀

adri266
7. jan 2016

@denisqaa si nevyspata, si tehotna, na vsetko sama. Nehovorim, ze je to normalne, ale stava sa to aj nam, perfektnym mamickam 😉 Pomaha pocitanie do 10, zdriemnutie si cez den,ak mozes, relax pri telke, knihe ci MK aspon na chvilu.
No a hlavne na Tvojom mieste by som si vravela, ze nervozita sa prenasa na obe deti, v brusku aj to narodenie, takze by som sa snazila ten krik aj nervy ovladat.

kuceravasue12
7. jan 2016

@denisqaa normálne som rada, že to píšeš ostatné mamičky sa tvária akoby nikdy nevybuchli, malá ma 17mes, idu jej naraz všetky zuby, aj predne aj stoličky cez deň pohodička, ale aby som stíhala tak si dávam ráno budík nech vstanem pred ňou a porobím si čo treba. Takže večer už o osmej som rozbita mrtva chcem spať, a ona tiež zíva očka ma spuchnuté. No akonáhle ideme do postele koniec....akoby kávu vypila. Lozí, kope, búcha aj keď urobím v izbe totálnu tmu aj po tme sa začne hrať, no niekedy mám dosť a varujem ju, že ak neprestane kopať a nebude búvať dostane po riti, neprestane dostane po riti a i tak neprestane to ju akurát tak rozčúli a ešte viac kope, nakoniec kričím.. Raz mi došli nervy tresla som dverami a šla som preč, do 15min spala 🙂 tak to robím každý deň, najprv ju skúsim uspať ak do 30min nezaspí poviem jej, že mamina ide cikať hned som späť 😀 troška plač a do 15 min ticho, posledné dni to tak robím stále a už ani neplače, zachvílku zaspí a ja k nej idem už len keď je tuhá, ja si ušetrím nervy a ona nedostane po riti 😉

evkapio
7. jan 2016

U nas zo spankom katastrofa tiez..ale skus sa vcitit ako by bolo tebe ked by ta vsetko boleki az tak,ze sa ti neda spat..a niekto koho lubis tvoje vsetko zacne po tebe vrieskat..stane sa to..ale je dobre ze sanad tym zamyslas..a skus pracovat na sebe aby si to ustala a nevyuchla..ja si to hovorim kazdy den 🙂🙂🙂 u nas je obedny spanok hrozny..

dakamaable
7. jan 2016

myslím, že keby sa to raz za čas každému nestalo, tak ten pojem "prasknú nervy" ani neexistuje 😉 🙂

8291
7. jan 2016

Jasnačkááá!!!a nie raz dokonca ked mala malá len pol roka som rozmyšľala či ju nezlaniť z balkóna😁🙈

juhseverzapad
7. jan 2016

Hehe, mňa keď sa niekto opýta : A ako sa majú deti? Odpoveď: Žijú.

natalym
7. jan 2016

Áno.

mimla
7. jan 2016

No jasné. Druhé tehotenstvo to bol des, Cítila som sa ako ostava z Hogo fogo Homolka. Ale už to pomaly prechádza. 😉

katarinapekna
7. jan 2016

jedno dieťa nezvládaš a už čakáš druhé? po vyše roku? vo veku 21r.? ups..... 😅

denisqaa
autor
7. jan 2016

@katarinapekna nemyslím si , ze to nezvládam .. Len sa občas proste stane , ze ,, prasknú nervy " a niesom jediná .. Radšej pokricim , akoby som mala dieta udrieť 😀 .. Druhé bolo neplánovane a na potrat som ani nepomyslela..Naštastie niesme v zlej finančnej situácii a deti nebudú trpieť nedostatkom ..

lanugo
7. jan 2016

@denisqaa jedna ruka hladi, druha tresta🙂 u nas to tam funguje a je dobre🙂 u deti je krasne, ze ked na ne naziapes, su schopne ti okamzite odpustit, nefukaju sa a nie su urazene

tortelinka
7. jan 2016

@denisqaa stáva sa každému, mám o dva dni staršie dieťa, a keby som čoskoro mala mať ďalšie ...no tiež by som občas vyletela

miriam11
7. jan 2016

@denisqaa aj ja mam casto nervy. Som vybusna povaha, 9x sa viem krotit, na desiaty vybuchnem a kricim. Potom mi je to luto, aj si poplacem. Nie si v tom sama. Syncek mi dava poriadne zabrat, ako sa zobudi, len mrnci, reve, huka, ked je neobsedi v stoličke, vybera jedlo z ust, beha, lozi tam kde nema, ked zakazem reve akoby ho rezali hodinu. Som s detmi sama, manzel byva dlho v praci, alebo na sluzobkach, svokrovci uz neziju, moji rodicia bývajú 350 km od nas. Nema mi kto pomôcť, na opatrovatelku nemam peniaze. Ja to pripisujem vycerpaniu. Niekedy mam pocit, ze sa zblaznim. Deti nebijem, ale za to kricim. Snazim sa byt vzdy nad vecou, ale niekedy to nezvladam.

tanka33
7. jan 2016

Myslim si ze kazdej matke sa to niekedy stane...a aj to ze si sama doma cele dni,podla mna vplyva na tvoju psychiku...no ak sa ti dietatko pekne hra cele dni,a len vecer mas problem..potom by si podla mna takto reagovat nemusela..skus potlacit svoje nervy,hnev,zlost,a skusit na neho nejako inaksie.Ja mam dvojicky,uz skoro 4roky som poriadne nespala,ale su to nase deti,tak si to musíme pretrpiet vsetko.hlavne je ze dieta mas zdrave,lebo keby si nespavala kazdu noc ,pri chorom dietati,co by si potom robila?.....drzim palce,a mysli nato..lebo je urcite lepsie neprespate zopar noci,ako kazda noc.drzim palce

keram3053
8. jan 2016

Pri prvom dietati mi castejsie "praskli nervy" ako pri druhom a veru z casu na cas aj schytali chalani na zadok. Postupne sa ale tie "ostre hrany" troska obrusili, ale zakricat musim stale po nich. Niekedy stoji odo mna syn 2 m, na 3x uz kricim nanho lebo mi neodpoveda a on ani ako keby ma nevidel. No tak nevytoc sa....🙂
Ale teraz mi ich uz staci len varovat, poviem im ze idem vybuchnut ako sopka a to uz ma vnimaju, aj sa zasmeju a prestanu robit co nemaju...
A este troska odbocim, tieto keci ze nikdy by som nedala svojmu dietatu na zadok a pod. co sem ide zo zapadu, ze idu deti odoberat za to ze rodic da dietatu na zadok...Je fajn ked je dieta take ze nemusime pouzit aj taketo prostriedky, ale keby mne mama obcas neprilozila, a to aj s remenom som nie raz dostal ked som bol uz vacsi a ruka nestacila (som sa jej smial ze aj tak neboli...) tak neviem co zo mna bude. A nijako to nepoznacilo ani mna ani moj vztah k mame, pretoze som citil ze by inak dala za mna aj svoj zivot. Mal som uzasnu mamu.
Ked som zistoval v mojom okoli ako to bolo u nich nenasiel som takeho ktory by obcas neschytal :D
Dnes? Keby dal ucitel jednu vychovnu dietatu za to ze papuluje tak na druhy den tam ma rodicov. Predtym? Otec by mu dal este druhu...
Dnes deti stracaju uctu k dospelym, a to najma pubertiaci vedomi si svojej nedotknutelnosti. Toto nas caka a bude to este horsie po vzore zapadu a mamiciek, ktore by svojmu dietatu nedali na zadok za ziadnu cenu.

lanugo
8. jan 2016

@keram3053 suhlasim s tebou.Ja mam dvoch synov a na vianoce som si priala rakosku.Jezisko ake nepriniesol☹ tak snat na dalsie uz sa zmiluje, lebo rukou to uz nedam. Ked sa pozriem do buducna, viem, ze moji chalani sa raz v dospelosti budu bavit na tom, ako ich mama rezala.ALE budu vychovani a vdacni- to je moj ciel

bosoriak
8. jan 2016

@denisqaa Stava sa to aj mne, uplne bezne. Tiez som na decka bola sama, muz v zahranici, prisiel vzdy na 3 dni z tyzdna, to bol moj oddych. 🙂 No a co, som len clovek, so svojim temperamentom a potrebami a ked raz som nevyspata, vycerpana a do toho dieta urobi nejaku blbost, tak sa pokojne stava, ze vybuchnem. Stava sa to aj teraz aj ked menej, lebo cim viac a cim vacsich deti, tym dalej sa mi posuvaju hranice toho, co som ochotna tolerovat 😀 Aj muz uz chodi domov z roboty normalne kazdy den, to vela urobi.

Dolezite je prijat sa aj so svojimi nedostatkami. A co, tak nie som montesorri matka, co v zivote na dieta nedvihne hlas a cele dni rozvija svoje deti. Mas pravo na to byt nervozna a podrazdena, ak v noci nemozes poriadne spat. Skus si polezat cez den, kedy to ide. Treba si stanovit dosiahnutelne ciele - napr. nezomriet. Vsetko ostatne ako upratat, oprat, navarit, povysavat, to vsetko su volitelne aktivity. Z bordelu este nikto neumrel, ale na vycerpanie ano, tak sa k tomu treba postavit.

Neber to tak hrozne vazne, robis to najlepsie ako vies, lebo ina moznost neexistuje. A ked si zo seba dokazes spravit aj srandu, aj pred dietatom, hned bude lepsie.

Drzim palce.

mayamibee
8. jan 2016

Ano, aj mne sa to stalo alebo niekedy stane, predtým viac ako teraz, lebo som bola sama s malým doma, tak to bolo tažké na psychiku byt celý den v pohode. Teraz už chodí do skolky, sme si vzácnejši tak je to zriedkave a ked aj tak to nema taký priebeh, teraz moje vybuchnutie spočíva v tom, že odídem z izby kde ma nahneval 🙂 ale jasné ked bol menší pre rokom a viac tak ma vedel vytočit, že som skričala, len tak rýchlo, nie dlho, ale on si z toho aj tak nič nerobil, ani ked dostal po zadku, lebo to nebolo nejak silno, alebo sa niekedy aj on nahneval ešte viac a začal ma hrýzt a kopat. Určite som si to vyčitala lebo je to istým sposobom zlyhanie a nezvládnutie situácie. Teraz dostane po zadku ak vedome poruší moj zakaz, s tým, že ho upozorním, že to porušil a ešte ho upozorním raz a na další krat bude po zadku. Má taku povahu, že sa mi pozera do tvare a robí to čo som mu zakazala, napríklad skáče po nejakej hračke a snaží sa ju zlomit/rozbit, upozornujem a ešte viac ho to baví alebo motivuje ked vidí, že sa hnevam. Preto často ked chcem aby prestal ignorujem a odídem z izby, ked nema obecenstvo ani jeho to nebaví. A ano ked mal moj malý 17 m bola to katastrofa pri zaspavaní, nerada spomínam, teraz už len poviem ide sa spat, a bez reptania ide za nami, zoberie si svojho dinosaura a oblubený vankus a ide. Neverila som že by to niekedy mohlo aj takto byt, bude dobre neboj 🙂

sense
8. jan 2016

ano stalo sa mi to sice len 2x takmer za 3 roky ale stalo sa...a tiez to bolo v dobe vycerpania co ma sice neospravedlnuje ale tiez som len clovek..a vstavat kazdych 45min v noci a potom ist este aj do prace bol hatdcore..bit ale nebijem ani vychovnu nedavam....hrda sice za to nie som ale nobody is perfect...

sense
8. jan 2016

Inak ja som to zacala riesit tak ze ked vidim ze nastava chvila zeby som ju najradsej pretrhla tak idem do inej miestnosti a po chvili sa vratim ....u mna aspon to byva tak ze ako sa viem sprudka nas..t tak ma to aj behom chvilky prejde...

sashabb
8. jan 2016

@denisqaa poviem ti takto, bude aj horšie. Počkaj keď bude mať takych cca 8rokov, potom to len príde. A nebude to, že občas, ale denno denne 😝 😅 🙄

moni244
8. jan 2016

@keram3053 si to vystihol, tento módny trend, nenakričať, necapnúť a ak áno, tak už si zlá matka a podobné bláboly je fakt prehnaný, potom to tak v škôlke a škole vyzerá, aj von, keď človek ide a vidí, ako tie deti cvičia s matkami a tie sa len priblbo usmievajú a jemným hláskom vysvetľujú, aj keď ich dieťa bije druhé

moje123
8. jan 2016
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Je to normálne aj mama je len člověk a každému občas prasknú nervy. Skús si občas nájs´t čas len pre seba ak ti niekto može postrážiť. a v tehu je to úplne normálne.

cervikpepik
8. jan 2016

@katarinapekna boooooze to,ze napise,ze sem tam vybuchne neznamena,ze dieta nezvlada...

lauricka
8. jan 2016

myslim si, ze v noci to nerobi len tak, ma daky problem a este aj mama na neho zjape. Si to len predstav opacne, z jeho pohladu a mozno budes vediet sa zdrzat takych reakcii. Navyse, ked je cely den prikladne dieta, akoze wow, ani jedno z mojich troch mi nedalo cez den taku volnost. Tak snad ma pravo aspon niekedy trochu hnevat....trenujte si nervy, pri dvoch detoch ich budete potrebovat posilnit.

lauricka
8. jan 2016

@denisqaa ked je zena sama cely den, je to tazke, naozaj tazke nevybuchnut potom, o to horsie, ked bude deti viac, naozaj treba pracovat sama so sebou. Je normalne, ze aj toto sa treba naucit. Je normalne, ze clovek ma niekedy toho dost. Ale dieta to vsetko moze vidiet uplne inak.