Pre zlú finančnú situáciu ideme bývať od seba

zuzanavolakova
28. jún 2023

Ahoj chcem sa opýtať na názor alebo podobnú skúsenosť, s priateľom sme spolu 1,5 roka z toho rok v podnájme, no pre zlú finančnú situáciu musíme ísť bývať zas od seba, (ja aj on musíme splácať svoju pôžičku, hlavne on aj výživné) preto nám nevychádza aj na podnájom, každý ku rodičom, ja s mamou veľmi nevychádzam, je to veľmi komplikované s ňou, mám 13 ročnú dcéru, takže musím pozerať hlavne na ňu, veľmi sa stále ľúbime,no som z toho veľmi smutná, už som si zvykla, že spolu fungujeme bez hádok v pohode, no bojím sa , že sa náš vzťah pokazí 🙈😓
Máte niektorá podobnú skúsenosť ?

tosomja
28. jún 2023

@zuzanavolakova neviem aku zlú finančnú situáciu myslíš, ale skôr, ako keby som mala ísť bývať k mame si nájdem ešte jednu prácu, brigádu aspoň a priateľ tiež. Nemáte už malé deti, zostanú aj samé doma.

0silvia0
28. jún 2023

@zuzanavolakova toto je krok späť. Ako píše @tosomja na ten nájom by som sa snažila nejako spolu zarobiť.

melanta
28. jún 2023

A čo tak situáciu riešiť ďalšou prácou alebo nájdením si lepšie platenej práce? Že máte každý úver a on platí aj výživné ste predsa vedeli už predtým. To ste si to nespočítali? A nepočítali ste s tým, že ak náhodou jednému vypadne príjem na pár mesiacov, tak ten podnájom sa musí zaplatiť tak či tak? Alebo ste išli spolu bývať bez toho, aby ste toto riešili. Nebudem sa pýtať, prečo nemáte vlastné bývanie a pritom máte každý úver, kvôli ktorému si nemôžete platiť podnájom. Nerozumiem celkom tomu nemať bývanie ale brať si vysoké úvery, ktorých splácanie ma potom obmedzuje v živote. Tak či onak, takto sa situácia nerieši, že vrátim sa k mame, že urobíte vo vzťahu krok späť. Situácia sa rieši tak, že sa hľadá spôsob, ako to finančne ustáť.

unicornlady
28. jún 2023

Nemôžete si nájsť lacnejší podnájom, menší byt...?

anjelicek26
28. jún 2023

Podla mna to bude cesta do zahuby... treba si pohladat brigady, aj keby upratovanie po veceroch ci doucovanie deti ci regale v tescu cez vikendy dokladat, ale nie, ze nazad k rodicom... skuste aj znizit splatky uveru, ak sa da, zavisi, na co ste to nabrali, ked ziaden majetok ani jeden z vas nema 🙄

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@melanta fíha aké husté závery, veď neviete detaily, je to komplikovanejšie ako myslíte, ja mám byt,no v ňom býva moja mama, ktorá nemusí môjho priateľa, takže tam nemôžeme, pôžičky sme brali ešte pred naším vzťahom, nájmy idú hore, všetko zdraželo, prácu má každý stabilnú, určite meniť nechceme v dnešnej zlej dobe, no platiť aj nájom aj pohľadávky je nad naše sily, ešte k tomu mám dcéru, ktorú potrebujem živiť, takže asi tak ....🙃

miskaska
28. jún 2023

@zuzanavolakova preco ste si brali pozicky? Ake?

0silvia0
28. jún 2023

@zuzanavolakova a tá brigáda neprichádza do úvahy? Aké máte pracovné časy vašich stabilných prác?

tosomja
28. jún 2023

@zuzanavolakova máš byt, v ktorom býva tvoja mama ale neznáša tvojho priateľa a preto musíte ísť od seba? Akože to máš 15r? Dcére by som tak mohla ešte povedať, že si neprajem, aby si tu nosila kamošov, kamošky, ale do môjho bytu? Tak nech si mama nájde podnájom, menší, možno už nepotrebuje 3 izby, či koľko má, keďže by ste sa tam zmestili aj ty, aj priateľ a dcéra.
Tiež by som mamu nedokázala vyhodiť. Ale zase aby ona bola v mojom čo platím vo veľkom. A ja by som nemala kde ísť bez blbych podmienok, neviem. Určite by som sa s ňou porozprávala, že buď prijme aj priateľa, alebo by som jej hľadala niečo iné

denkabemommy
28. jún 2023

@zuzanavolakova ja nechcem byť hnusná ale ak máš svoj byt, v ktorom býva mama, ktorá sa nevie prispôsobiť, tak vystahujem mamu do podnájmu, jej stačí aj garsónka, ak je sama 🤷‍♀️. Je to mama, chápem. Ale rodičia pominú, treba myslieť na svoje šťastie do budúcna, nie sa jednostaj prispôsobiť iným na úkor seba

alex49
28. jún 2023

Keď s mamou veľmi nevychadzas, prečo býva v tvojom byte? Hľadala by som jej bývanie a seba s priateľom a dcérou nasťahovala do svojho bytu. Hľadaj možnosti ako byť spolu. Brigády, lacnejší nájom... Nedostávas na dcéru výživné?

0silvia0
28. jún 2023

@zuzanavolakova pre posúdenie situácie treba objasniť prečo je mama v tvojom byte. Ona ti byt darovala či si si ho kúpila ty sama?

puertorico
28. jún 2023

a nemôžete požiadať o také tie "sociálne" byty ? Aspoň nech ste v poradovníku . Na teba ako matku samu s dieťaťom budú pozerať inak a možno ťa uprednostnia. Potom to už nikto nebude skúmať kto tam bude s tebou o mesiac bývať

tosomja
28. jún 2023

@puertorico ale ona vlastní nehnuteľnosť, len mama jej ju užíva.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacusik69
28. jún 2023

ja skusenost mam, nie tak celkom rovnaku, “odlucenie” je docasne kym nedoriesime byvanie, ale teda momentalne uz nieco cez rok sme “kazdy u seba” a 90 km od seba… zavazky nemame ziadne, ale kvoli praci sa niekedy vidame sakra malo a obcas to je dost frustrujuce 😏 nez sme k tomu pristupili byvali sme spolu v podnajme, blizsie k miestu kde pracovne posobil, no preorientoval sa na okolie odkial pochadza a teda pre nas to bolo z racionalneho najschodnejsie riesenie… to “emocne” trpi trosku viac, ale nie je to nic co by sa nedalo zvladnut - ak mate naozaj pevny vztah, a vies ze to nie je natrvalo tento stav/situacia v akej ste, treba sa zatat a ustat to, ak teda chcete byt spolu… budu isto tazsie obdobia (aj ked teda dost zalezi na vzdialenosti, ja to beriem z nasho pohladu) ale naozaj to nie je nic nezvladnutelne… drzim palce 🍀

Este dodam ze byvanie riesime, ale rovnako kazdy mame stabilnu pracu v ktorej - teda najma ja, kedze partner je SZCO - neplanujem dat zatial vypoved… takze nam zatial neostava nic ine len to este vydrzat kym nebude byvanie dokoncene

tosomja
28. jún 2023

@kacusik69 keď majú úvery a dlhy a stabilné práce, ktoré nechcú meniť, nemyslím, že to bude na rok, ani dva.

tibor79
28. jún 2023

@zuzanavolakova no....držím palce! Niečo sa tu spýtaš a rozoberú ťa na súčiastky a aj tak sa vlastne nedozvieš,čo si pôvodne chcela. Ja som istý čas tiež bývala s mužom oddelene ale my máme takú povahu,že práve nás to vôbec " neohrozilo" vo vzťahu.

tosomja
28. jún 2023

@tibor79 neohrozí to vzťah ako taký, veď koľko rodín je od seba, či kvôli práci, alebo inému...len tu je to také, že ani sama tomu neverím, že to môže byť realita. Píše, že majú pôžičky, čo nie je asi na rok, píše, že ma vlastný byt, ale býva jej tam mama a nemá rada jej priateľa, tak ani vlastne nemá kde ísť. Pracu má stabilnú, ale asi nie moc dobre platenú, keď si nemôžu dovoliť spoločný podnájom. A jej priateľ tiež nechce zmeniť prácu, no nevystacia s platom.
Toto nie je rok odlúčenia, ale nastalo.

kornelies
28. jún 2023

@alex49 @denkabemommy Myslim, ze mama darovala byt dcera s dozivotnym uzivanim. Vystahovat matku??? Baby, trosku rozmyslajte. Ako by ste sa citili, ak by vas vlastma dcera chcela vystahovat? 🤔

tosomja
28. jún 2023

@kornelies ale veď preboha, nie na ulicu. Nájsť vhodné ubytovanie. Alebo potom mama by mala prijať aj nového priateľa pre dcéru, nie? Tam do toho nevidíme. Ja by som mamu nedokázala vyhodiť. Ale ani mama mňa, keby som nemala kde ísť, a prijala by aj priateľa. Samozrejme normálneho, nie tyrana, alkoholika.

dilino
28. jún 2023

Toto je začiatok konca ver mi.Vlastna skúsenosť.Len že ked pišeš že tvoja mama býva v tvojom byte a nemá rada tvojho priateľa.Mama sa nemôže zariadiť ináč a nechať ťa bývať s dcérou a priateľom vo svojom ked píšeš že byt je tvoj.Bývať každý sám ked vzťah je funkčný za mňa to bud koniec ver mi.

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@kacusik69 ďakujem za radu, to čo niektorí tu píšu,je nepochopiteľné 🙈💕

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@tibor79 presne, človek chce radu a podporu,no u niektorých sa ju nedočká 🙈

liljana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
puertorico
28. jún 2023

@tosomja jaj. to som nepochopila

tosomja
28. jún 2023

@zuzanavolakova a nevysvetliš ako je to možné? Že máte úvery ale nemáte kde bývať? A koľko zarábate, že nechcete meniť prácu?

anjelicek26
28. jún 2023

Mama ti ten byt darovala, alebo si si ho kupila sama a preto mas uver? To su dve uplne rozlisne veci...

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@tosomja už som to vyššie písala, každý má svoju pôžičku,on ešte výživné, ja mám svoj byt,v ktorom býva moja mama, ktorá nechce môjho priateľa ani vidieť 🙃

sabca99
28. jún 2023

No mate to v celku dost zacarovane a po pravde si neviem predstavit, ako budeete takto fungovat dalej. Pokial pojdete kazdy svojim smerom, tak neviem, kolko vam to tak vydrzi