Prečo bábo plače pri cudzích?

kukuckalucia
1. feb 2014

Dobry vecer, moja otazka znie. Sestra ma dcerku, a pri mne a starkych neplace, no pri mojom manzelovi place ked si ho nevsima je ticho,ale ked sa mu prihovori a pozrie na neho rozplace sa,mala ma 6 mesiacov. Je to neprijemne,neviem co si mam o tom mysliet.
Hovori sa,ze dieta citi auru cloveka, mam si azda mysliet,ze dieta citi zlu auru mojho manzela? Ako to riesit? Mate nejaku skusenost s podobnou skusenostou?

barbs24
1. feb 2014

dieta nevidi ziadnu auru, a ked aj hej myslim ze v tom problem nebude :D moja dcera od malicka plakala pri niektorych ludoch /hlavne chlapi/ nemholi sa na nu ani pozriet, inak to hned zacalo. trvalo to asi do jej 11 mesiacov, potom preslo. a minule k svokrovcom prisla navsteva -cernoch s manzelkou, ked sa k nej prihovoril, dostala taky zachvat placu az sa triasla..nic si z toho netreba robit, dieta sa boji niektorych cudzich ludi, vsetko to casom prejde

albao
1. feb 2014

Tak cudzych sa pise cudzich ...
A k teme - nevidela by som za tym hned nejaku ezoteriku. Dietatko sa moze jednoducho bat (t.j. este nema skusenost alebo ma nejaku jednu negativnu skusenost) s okuliarmi, bradou, duzmi, sivymi vlasmi ci naopak ciernymi ... moze to byt naozaj vselico. Nepomozesete tomu, jednoducho nech sa priblizi k dietatku len tolko, kolko je schopne akceptovat, nelamat to na silu. Casom sa to zlomi, naberie pozitivnu skusenost a bude to uz fajn.

ivetkab.
1. feb 2014

... je to bábatko a jednoducho to ber tak, že preňho je najbližší človek jeho mama. Je normálne, že deti plačú pri ľuďoch ktorých nepoznajú. Nič sa neboj, cestu si k sebe nájdu. A čo si máš o tom myslieť? Akože sa chceš teraz na to bábo hnevať, či ako? 😀

katrinka8
1. feb 2014

Ahoj, no Tvoj manzel moze mat nejaky vyrazny "prvok" na sebe, ktory ju laka. Je to normalne u takych malych deticiek. Nema bradu, fuzy, okuliare? Hocico to moze byt, co sa jej na nom proste nepaci. Mozno hlas ma nejaky taky, ze nanho reaguje placom - mozno trochu hrubsi, mozno ma len nejaku vonavku, ktoru z neho citi a nepaci sa jej... ktovie, ale nehladala by som v tom nic so zlou aurou 😉

zita19
1. feb 2014

Moje dcera vrestala ako zmyslov zbavena ked sa jej prihovorila svokra. 😀 😀 😀 Potom si na nu zvykla ale rada ju nema dodnes. Ako dospela uz vie aj preco. 😖

elina25
1. feb 2014

Ach tie svokry 😀

mariannan
1. feb 2014

Nasa princezna revala a bala sa pri svokrovcoch asi do 15.mes,potom uz nerevala ale stale sa bala,stranila sa ich,nemohli ju ani chytit...preslo ju to asi v 20.mes...a svagra zacala akceptovat (uz sa ho neboji ani neplace) az dnes a to ma 22.mes....a maly sme obdobie ked sa jej nesmel na ulici nikto prihovarit...dokonca ani predavacka v obchode,hned chytila histericky plac...

siska53
1. feb 2014

To prejde. Moja,mala tiez nechcela byt s mojim drahym.az dakedy okolo 19-20.m sa to prelomilo.dovtedy vacsinou rev a lepsie bolo,ked si ju nevsimal..a teraz uplne v pohode. Neries,daj,tomu cas.

mirkami7
1. feb 2014

Moji chlapci ked boli malí,teda hlavne ten najstarší, preplakali celú navštevu starých rodičov,teda hlevne z mužovej strany,ked prišli naši nebolo to také hrozné.Jednoducho malé bábätko je zvyknuté na svoju maminku,respektíve na svojich najbližších,s ktorými je najčastejšie v styku.Niektorý ludia sú mu viac simpatický,iný menej,s tým nič nenarobíš,oni z toho vyrastú.Teraz mám maličkého 10 mesačného a tiež je to tak raz plače ked k nám niekto príde,inokedy mu to nevadí,jedna kamoška ho môže zobrať hned na ruky,druhú si musí najprv okukať kým je pri nej v pohode,proste je to tak,s tým nič nenarobíš.Ako napísala katrinka8,niekto ma niečo čo sa bábätku nepozdáva,tak k nemu nechce ísť,môže to byť,vôňa(nefajčí náhodou?),razantnejší hlas,tmavé vlasy,okuliare,brada,nič iné by som za tým nehladala,yáleží to samoyrejme aj od povahz bábätka,niektorým nevadí nikto,niektorým zasa každý.

jaruskatt
1. feb 2014

náš Miško neplakal na nikoho z rodiny ani na cudzích ľudí... iba na môjho krstného. Jak ho uvidel, spustil strašný plač. Ale už to prešlo. Naučili sme krstného čo mu má ukazovať aké smiešne veci a už je ok 😉 Niektorí ľudia sú proste detičkám nesympatické... tak ako aj nám.