Prečo neprestal fajčiť?

lillamama
2. nov 2018

Ahojte dievcata!
Som zvedava na Vase názory... Priatel mal 47 ked sa nam narodilo dieta. Ked som dozvedela ze som tehotna, hned som prestala fajcit, aj priatel prestal po dvoch mesiacoch. Myslela som ze je to samozrejmostou, z mojej strany aby dieta bolo zdrave, a z jeho strany aby este mohol dlho a zdravo zit a vychovavat svojho syna.
Po pár mesiacoch som castokrat cítila ze smrdí od cigarety. Dlhe mesiace tvrdil, ze kolegovia fajcia, atd... Jednym slovom klamal aj ked bolo jednoznacne ze on fajci. Ja som bola sklamana, plakala som a prosíkala aby prestal. Odvtedy uz prestal a znova zacal fajcit viac krat.
Viem ze je to zavislost, nie je to take jednoduché, ale predsa som strasne sklamana...
Poprve za to, lebo skodi svojmu zdraviu...zdá sa my, ze si neuvedomuje ze musí pracovat a zit este cim dlhsie. ( Ma vseliake zdravotne problemy- aj astmu napr.)
Po druhe, lebo vie ze mne to strasne vadi, a kvoli tomu, ze smrdi od cigarety snazi sa byt v cim vacssej vzdialenosti odo mna. Menej bozku, menej neznosti... 🙁
Po tretie, proste nemame peniaze na cigarety! Snazím sa setrit, nekupujem nic zbytocne, ale predsa tyzden prd vyplatou uz peniaze nemáme...
Som strasne sklamana, aj zato ze klamal a aj zato, lebo este stale fajcí... Napriek tomu ze to skodí nasmu vztahu, nemame na to peniaze, a bojím sa , ze moj syn stratí svojho otca prílis skoro.
Poradte skúsené zeny!
Ako by ste tuto situaciu riesili vy? Zdramatizujem to prílis?
Dakujem.

montemotherone
3. nov 2018

@lillamama nie, nedramatizuješ. Fajčenie nie je zdravé, je to závislosť (so všetkým čo k tomu patrí) a sú to zbytočne vyhodené peniaze (3x365=1095=pekná rodinná dovolenka). Bodka. Všetky reči okolo, sú len táraniny 😉

montemotherone
3. nov 2018

@prevenar ja som s manželom fajčila príležitostne keď sme sa spoznali, občas keď sme sa vzali. Potom sme zo dňa na deň prestali. Nefajčíme absolútne už niekoľko rokov. Z tohto príbehu neplynie žiadne ponaučenie. Človek ak chce, dokáže všetko 😉

lula313
3. nov 2018

@lillamama podľa mna je to od teba sebecké a cudujem sa, že s tebou ešte muž je. Navyse si neviem predstaviť, že mu zakazujes míňať peniaze, ktoré si on zarobil. Keď nemáte peniaze, tak sa ty vráť do prace(do troch rokov plati jasle vo veľkej miere štát), alebo chod po večeroch brigádovať. Som bývalý fajčiar, keby má počas mojej fajčiarskej éry niekto takto obmedzoval, tak s ním nie som. Navyse mne moc pomohlo byt fajčiarom napr. V praci na nadviazanie kamarátskych kontaktov (od IT až po nášho manažéra)..

silvester3
3. nov 2018

Ak este nedospel do bodu poznania neprestane nikdy. Mozes sa aj na hlavu postavit.Potom vela zalezi v akej spolocnosti sa pohybuje. Jasne ze mu ju ponuknu lebo im nejde do hlavy ako je mozne ze nefajci a v duchu si hovoria aj tak zasa zacne. Potom su stastni ze mali pravdu /tym ospravedlnia seba svoje nedostatky ved nie som v tom sam/a dokolecka. Som fajciar ale boli obdobia kedy vobec. Som v stadiu upratovania si veci okolo seba a akonahle bude klud seknem s tym nadobro. Lebo chcem ja.A toto je dolezite.Myslim

lillamama
autor
3. nov 2018

@anve Presne, ako nas pribeh...a Ty si prestala fajcit? Alebo on ta prestal "otravovat"?

misinka0611
3. nov 2018

Píšem ti ako nefajčiarka kt. nikdy nefajčila a chlapa mám tiež nefajčiara kt. nikdy nefajčil. U nás sa cigarety vnímajú ako jedna veľká kravina.

Ale k veci, ty si bola fajčiarka prestala si, splodila si sním dieťa v čase ked on fajčil, rozhodla si sa mať dieťa s fajčiarom. Ano argumenty prečo nefajčiť sú dobré, ale ty nemôžeš od neho žiadať aby prestal a tlačiť na pílu ked ON sám NECHCE alebo to NEDOKAZE. Žiadala by si to od neho aj keby si ty prestať nedokázala?

lillamama
autor
3. nov 2018

@mala_hobitka Na biorezonancii sme boli cca pred rokom, potom aj prestal na dlhsiu dobu a ze vraj ho to netahalo. Bol na to hrdy a daval pripomienky na tych co fajcia, na smrad, atd..ja som z toho bola stastna...a teraz zase fajci...🙁 Na toto som nebola pripravena..

lillamama
autor
3. nov 2018

@prevenar nie je vsetko cierno- biele..

silvester3
3. nov 2018

@lillamama Ja ked som prestala fajcit smrdelo mi to prve mesiace potom mi to uz vobec neprekazalo.

lillamama
autor
3. nov 2018

@misinka0611 viem...ale on prestal sam od seba, ja som sa tesila , ale nikdy nenutila. Bolo by ovela jednoduhsie keby neprestal, vtedy bolo samozrejmostou ze fajci. Takto je horsie... Clovek sa tesí a zrazu... sklamanie

lillamama
autor
3. nov 2018

@lula313 No ja do jasle syna koli cigaretam dat nebudem. Clovek ked uz ma rodinu, najprv treba kupovat jedlo, zaplatit co treba a az ked su na to peniaze tak kupovat navyse hocico. Ale u nas neostava nic. Setrim ako viem , ale predsa... Ja som zarobila velmi dobre pred materskou ale ze by som kupovala pre seba co sa my zachce a pritom doma ledva co jest....no to nieeee

misinka0611
3. nov 2018

@lillamama Koľko vydržal? Vieš, kým je človek úplne čistý to trvá roky a nie 2-3 mesiace..

lillamama
autor
3. nov 2018

@silvester3 Dakujem...

lillamama
autor
3. nov 2018

@misinka0611 raz vydrzal 3 rok - ale to uz bolo velmi davno..

silvester3
3. nov 2018

@lillamama Viem to porovnat ako abstinujuci fajciar je to nehorazny smrad ale po roku to uz nevnimas. Neirituje ta to. Je to tazky boj . Mne prekazaju na fajceni ine veci ako peniaze zdravie -rakovinu tiez dostanu ludia kt cely zivot nepili nefajcili. Niektory fajciar zije v pohode aj do 90 tky a nic.Skor mi vadia obmedzenia v praci a ten cas kedy si proste musis ist zapalit. Lebo to zavislost je. Toto mi hrozne prekaza . Ked som nefajcila telo aj psychika sa po mesiacoch nastavila do povodneho rezimu a klud . Musis iba jest spat a...🙂

silvester3
3. nov 2018

@lillamama Ja viem kde som urobila chybu. Stacila jedna a bola som v tom zasa. Clovek si povie ved mam to pod kontrolou ale nie. Do konca zivota si uz abstinujuci fajciar. A to si zober tych ludi kt beru tazke drogy a ine. Toto su iba cigarety. Ako nikdy viac

silvester3
3. nov 2018

@lillamama Este k teme. Velku rolu zohrava genetika. Zatial co tebe to islo hladko jemu nemusi. U nas fajci komplet cela rodina. Vzdy som bola nefajciar ako jedina a divna. Preto u mna taka zavislost fyzicka co i len po par cigaretach. Zatial co sa tyka alkoholu tam som si 100% ista ze nikdy nebude. Zatial co u ineho geneticky staci poharik a je alkoholik. Postupne a pomaly...daj mu toto precitat. To zvladne musi si verit.

anve
3. nov 2018

@lillamama prestala som fajcit,ked som zistila,ze som tehotna...no ku konci to uz viac menej akceptoval,kedze som mu to povedala na rovinu,ze fajcim a proste s tym nic nespravi....no si myslim,ze ked porodim a dokojim tak si zase zapalim...nebudem fajcit tak ako predtym,ale prilezitostne ano....a ty si na tom ako?

prevenar
3. nov 2018

@silvester3 ..ja som v minulosti poznal cloveka , ktori bral heroin , kokain atd ..aj fajcil. rodicia ho vyhodili, spal nejake obdobie na ulici v aute. ked sme sa poznali drogy uz nebral niekolko rokov , normalne pracoval, mal aj svoje male podnikanie ..presvedcil som ho, aby prestal aj fajcit , co aj fakt prestal . tvrdil ,ze prestat fajcit bolo ovela tazsie ako prestat s tvrdymi drogami. len opakujem co mi povedal , ja nepijem kavu, alkohol ..nefajcim ..to je jasne. 🙂

silvester3
3. nov 2018

@prevenar Zial co sa tyka tvrdych drog tam je to tak ze prestanu na dlhe roky . Staci pozriet spravy- herci co davali prednasky na skolach/abstinujuci/ aj obyc.ludi no pride zlom a su tam kde boli. Je to svinstvo do konca zivota su abstinujuci staci 1 davka a je koniec. Mam napozerane dokumenty odpozorovane okolie. No i tak drzim kazdemu palce. Kazdy jeden co berie drogy ci fajcil hoc co do konca zivota je abstinujuci toto si musi stale opakovat kazdy jeden z nas.Za chyby s plati.

silvester3
3. nov 2018

@prevenar super bol si rozumnejsi v mladosti🙂 chvalim

silvester3
3. nov 2018

Cize niekto si zapali a uz nefajci niekto si da pohar vina nevyhlada ho a podobne velku rolu hra genetika. Ak si toto uvedomi ze nie je slaboch len mu bolo geneticky nalozene viac a vzdy bude abstinujuci mohlo by to pomoct na vyhraty boj na stalo . Uz zacal ako ja a verim ze to da. Drzim palce

johanna_b
3. nov 2018

@ebi88 😂😂😂😂😂 prehovorila bud fajciarka alebo zena fajciara ktora nema tolko stastia ako ja. inak si tvoj zakomplexovany prispevok neviem vysvetlit

evica01
3. nov 2018

Podla mna nafukujes. Chlapi chodia po krcmach, hadzu peniaze do automatov.. Tvoj chlap si v robote zapali a robis z neho chodiacu mrtvolu co sa nestara o rodinu.
Pekne si ho pohladkaj, vybozkavaj a bud rada, ze ho mas.
Je tam toho.
😏😉

duun
3. nov 2018

Príklad - tri páry, ktoré poznám dlhšie. Tri ženy, fajčiarky: dve dokázali pred desiatkami rokov prestať zo dňa na deň a už si nikdy nezapálili. Jedna ostala fajčiť príležitostne - raz za pár mesiacov, keď ju na akcii niekto ponúkne. Ich traja chlapi: jeden akože prestal = výrazne to obmedzil a doma klame, že nefajčí, druhí dvaja síce precítene spomínajú, že ako by si dali jednu ku káve, ale ani jeden nefajčí - nesmú, život im dal výstrahu (rakovina, infarkt). Je to ako s každou závislosťou či chudnutím, možno to nedáš na prvýkrát, ale každá snaha a abstinencia sa počíta k dobru.

Skús pozitívne podporiť a snaž sa nedramatizovať zlyhania. Lebo dosiahneš presný opak, povie si, že to nemá zmysel, aj tak to nevyjde, nedokáže a bude iba klamať, lebo sa bojí výčitiek.

sss777
3. nov 2018

@johanna_b Takze tvoj muz nefajci kvoli tomu,ze ma z teba strach? Myslis,ze je to spravna motivacia?

prevenar
3. nov 2018

@silvester3 ...ja som rozumnejsi kazdy den viac ako den pred nim 😎

johanna_b
3. nov 2018

@sss777 nie moj muz nie je idiot ani ziadny podpapucovy chudak. tvoja rada tejto zene bola aka? ze nechaj ho fajcit?

ebi88
3. nov 2018

@johanna_b prehovorila fajciarka ktora sa rozisla s takym mudrym co mi dospelej ide rozkazovat ako mam zit :D aby sa ti to toez nestalo

johanna_b
3. nov 2018

@ebi88 som vedela ze takto tupo moze reagovat len fajciarka