Prečo si ženy píšu denník?

docasny79
25. feb 2016

Zdravím vás milé ženy.

Rád by som vedel aký je presný dôvod písania denníka? Partnerka si jeden takýto píše, no v žiadnom prípade mi ho nechce dať prečítať. Na jednej strane ma to mrzí, lebo nikdy sme nemali medzi sebou tajnosti. Ja som jej bol vždy otvorený a môže sa ma opýtať na čokoľvek. Nerozumiem takejto reakcii, no na druhej strane sa bojím či by som sa nedozvedel niečo, čo by mi (nám) mohlo ublížiť (iný vzťah). Ona mi hovorí, že v žiadnom prípade sa nič nestalo, že sa nemám ničoho báť, no nechce svoje najtajnejšie úvahy prezrádzať. Nerozumiem tomu vôbec ...

moonlight1210
25. feb 2016

@eeffka ochkat s perom nad zositom... hm, aj to bolo. kedysi som si pisala dennicky, skor sporadicky, nemetodicky, podla potreby a situacie vzdy par stran a potom to zas nechala tak.
ale teraz som narazila na niektore svoje spred rokov, ze ich uz vyhodim. a ako na nahodu som si precitala par stranok spred rokov. a (poviem otvorene) ty kokso, mne sa zrazu v niektorych veciach , co sa deju teraz v pritomnosti, tak rozsvietilo. 🙂
takze mali zmysel. pripoenuli mi veci davno zabudnute a poskytli tak riesenia.
(asi to niekoho nadvihne, ale aj som ten typ, co neveri na nahody a uz som sa parkrat presvedcila, ze ked nieco potrebujes, chod s otvorenými ocami, riesenia mas pod nosom.)

ale k meritu veci - tiez by som nezniesla, keby mi ich niekto cital poza moj chrbat.

misel0806
25. feb 2016

@docasny79 pisanie dennika je ako druh terapie. Clovek si vylieva svoje myslienky pocity nalady pise si najkrajsie veci v zivote nezabudnutelne spomienky vyznania atd... Je to cistozensko intimna zalezitost. Chlapy niektorym veciam proste nerozumeju alebo nechcu rozumiet.. My zasa nerozumieme preco chlapy denno denne chodia no krcmy leju do seba poldecaky jeden za druhym.. Preco hraju automaty co stoho maju nejide to ze prehraju aj trenky.. Treba mat pochopenie jeden pre druheho kazdeho bavi nieco ine😀😀😀

lintu
25. feb 2016

ženy si píšu denníky, aby sa mohli neskôr uchechtávať alebo hroziť nad svojimi myšlienkami z minulosti 😀 plus je to aj fajn rukolapný dôkaz, čo ako kedy sa presne stalo... ak by sa mal chlap chuť niekedy o niečom hádať a pamätal si "náhodou" iný priebeh danej udalosti 😀 písmo si toho viac zapamätá ako pamäť 😠 a možno si priateľka vôbec nepíše denník, ale spisuje memoáre, aby si jej mal čo čítať, ak by ju postretol Alzheimer....vieš, ako v tom Zápisníku jednej lásky 😉 😝

Ak ťa štve, že si priateľka píše denník, píš si i ty... o vašich spoločných zážitkoch, pri ktorých budete šťastní, o momentoch, kedy ti bude chýbať.... a ak jej raz na nejaký sviatok alebo výročie nebudeš mať čo dať, kúp pekný baliaci papier a zabaľ jej doň ten svoj denník. Takýto darček by mal v očiach viacerých žien asi väčšiu hodnotu, ako nejaký drahý prsteň z obchodu 😉

docasny79
autor
26. feb 2016

Ďakujem milé ženy za vyčerpávajúce odpovede, v žiadnom prípade nechcem tlačiť na "pílu", rešpektujem partnerkine rozhodnutie. Tým, že som priamy a otvorený človek, je mi táto forma sebareflexie cudzia, všetky problémy sa snažím riešiť hneď a zaraz a najlepšie otvorene a na mieste. Preto tomu nerozumiem. Keby som si ja písal denník s tým, že ho nechcem nikomu dať, obsahoval by veľmi veľké tajomstvá .. ale také ani nemám 🙂. To je môj pohľad na vec ...

mirkaandrej
26. feb 2016

Nie je nič zle natom, že si žena piše dennik.
Ale zle je, že chceš od nej aby Ti ho dala čitať. Každý ma pravo aspoň na maly kusok sukromia a to že si jej partner/manžel ešte neznamena že jej budeš zasahovať ešte aj tam. Nechaj ju nech si piše, ak chceš piš si aj Ty ale netlač na ňu s tym že ktovie prečo Ti to nechce ukazať...ver jej...