Prekáža mi partnerova kamarátka

levoslava8
5. feb 2019

Pekný večer prajem,
som v celkom nepríjemnej situácii a tak som si povedala, že potrebujem nestranný ženský názor 🙂
Prekáža mi partnerova kamarátka. Konkrétne jedna. Pozná ju už veľmi dlho, hádam okolo 10 rokov, možno o nejaký rôčik viac. My sme spolu 1,5 roka. Kedysi boli v každodennom kontakte, ale keď sa dozvedel, že sa mi to nepáči, kontakt s ňou obmedzil (neprerušil) a už mi o nej nerozpráva- asi pre "pokoj v rodine". Chápem, že to myslí dobre, ale skrz tento fakt už neviem o nej a tejto situácii nič. Dokonca si začal s ňou aj mazať chat, čo mi vysvetlil dvoma tvrdeniami, a to, že: 1.) si o mne písali a 2.) keďže to nie je každodenná komunikácia, tak si to maže, aby mal v messengeri prehľad (nikdy si jej správy dovtedy nemazal).
A teraz už k tomu, prečo mi vadí.
Spoznali sa na nejakej akcii, ona prišla k nemu, páčil sa jej a tak ho pozvala na rande. Začali sa spolu „riešiť“, ale kvôli nejakým rodinným problémom spolu nemohli chodiť a tak zostali aspoň kamarátmi. Po pár rokoch kamarátstva ho „nezáväzne“ orálne uspokojila, a keďže to bolo na základe tohto zážitku medzi nimi neskôr trápne, prerušili kontakt asi na rok. Po roku sa náhodne stretli, opäť bol všetko ako predtým a stali sa z nich blízki priatelia (tvrdí mi, že je ako jeho sestra). Cca pol roka pred tým, ako sme spolu začali chodiť (po x rokoch blízkeho priateľstva) sa spolu vyspali a jeho slovami "urobili to, čo už chceli dávno".
Je zlé, že mi tá žena prekáža? Čo by ste robili vy? Trápi ma to každý deň, jednoducho mi nesedí, že sa takto „riešili“ v rozmedzí 10 rokov až 3x. Akoby tá príťažlivosť medzi nimi jednoducho vždy bola do určitej miery prítomná. Na druhú stranu, keďže už mali sex, možno tá "zvedavosť" opadla a už sa tak nevnímajú. Rada by som ho konfrontovala, lenže už o nej naschvál nerozpráva a ja neviem, či s ním otvárať takú tému „z voleja“.

diewcatqoo
5. feb 2019

No neviem... tvrdi, ze je ako jeho sestra - to aj so sestrou spava a necha si od nej vyfajcit? Wtf? Keby o niekom prehlasim, ze je ako moj brat, tak s tym clovekom si neviem predstavit ziadny sexualny kontakt.
Moj nazor je ten, ze s tebou je kvoli tomu, ze ma v tebe istotu. Ak spolu byvate, tak ty mu vytvaras nejake teplo domova, citi sa s tebou dobre, ale... ona je pre neho dobrodruzstvo, ktoremu nevie odolat. Ak sa spolu takto riesia uz 10 rokov, tak tam je podla mna riadna pritazlivost. Mozno s nou si nevie predstavit taky pokojny zivot ako s tebou, ale nevie odoloat jej sexuálnej pritazlivosti.
Ste spolu 1,5r. Ak by ta naozaj lubil tak ako tvrdi, tak po 1,5r vztahu muz zenu este nosi na rukach.. vztah by este nemal byt v uplnom stereotype.

sofia1
5. feb 2019

Určite by som ho poslala do teplých krajín.takyto chlap nie je na celozivotny vzťah.

catherinah
5. feb 2019

Nevidím dôvod na taketo "kamaratstvo".
Hnusia sa mi takito chlapi.

levoslava8
autor
5. feb 2019

Viacere sa vyjadrili, že je realna možnosť nejakeho ich sexualneho vztahu (ci teraz alebo v buducnosti). Napada mi k tomu jedno jeho vyjadrenie. Davnejsie sme sa rozpravali, ci podla nas moze existovat vztah, ak si dvaja nerozumeju, ale sex maju uzasny a naopak-ak sidvaja moc rozumeju, ale sex je mizerny. Zhodli sme sa, ze v takychto pripadoch vztah stroskota. Na co hned obratil temu na jeho kamatatku so slovami, ze oni si skvelo rozumeju, ale ten ich jednorazovy sex bol strasne zly, takze by s nou ani z tohto hladiska nebol. Otazne je, ci to je naozaj tak, a ja sa v tom pripade nevery bat nemusim, alebo to povedal naschval, lebo si myslel, ze prave toto chcem pocut. Lenze velakrat povie neprimeranu kravinu, nerozmysla co z ust vypusti, takze ak by to povedal "naschval" prekvapil by ma nanho "premyslenym uvazovanim"

catherinah
5. feb 2019

@levoslava8 je jedno, co Ti rozprava. To sa len Ty utesujes. Bude Ta to casom nicit velmi.

bobricek1979
5. feb 2019

@levoslava8 v žiadnom prípade by som nedovilila aby si mazal chat a ty o tom vieš k tomu odpoveď lebo píšeme o tebe?Ešte niesi v manželstve a taká neistota ee to sa mi nepáči ak ťa má rád ako tvrdí určite takéto kontakty preruší a hlavne keď už aj vieš čo medzi nimi bolo. Porozmýšľaj ako by si mu verila v manželstve keď prídu deti tam už slovo ťažko zobrať naspäť. Rozmýšľaj múdro držím prsty!

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ellieellie
5. feb 2019

Nemyslím si, že toto je normálne a určite by mi to vadilo. Nemusí s ňou nutne niečo mať, ale minimálne do budúcnosti by som sa toho bála. “Z druhého brehu” môžem napísať svoju skúsenosť, že som tiež mala veľmi dobrého kamaráta.. dlhé roky.. s ktorým sme si prešli všeličím, rôznymi obdobiami, kedy on chcel mňa alebo ja jeho, len sme sa akosi rozchádzali v tom načasovaní.. rozumeli sme si skvele, boli sme si blízki, ale teda u nás za celé roky došlo len raz k bozkávaniu. Keď som sa dala dokopy s mojím teraz už manželom, prestala som s tým kamarátom udržiavať kontakt. Ešte zo začiatku - možno prvý mesiac- to bolo všelijaké, zoznámila som ich aj navzájom, ale skrátka cítila som, že nie je vhodné, aby som s ním bola ďalej v kontakte. Neprišlo mi to správne a fér voči môjmu partnerovi. Postupne ten vzťah úplne ochladol. Ver mi, keby tvoj priateľ chcel skutočne len teba, tá druhá by už bola dávno minulosťou.

codal
5. feb 2019

@levoslava8 já tě nechci strašit,ale můj ex s tou onou kamarádkou taky přede mnou něco měl a o jejich sexu se taky vyjádřil nelichotivě.. a ve finále po ničem jiném netoužil:(..

levoslava8
autor
5. feb 2019

@codal mozem vam napisat spravu? 🙂

codal
5. feb 2019

@levoslava8 urcite

miriam11
5. feb 2019

@levoslava8 mne by to prekazalo. Ked budete mat deti a vsetko dalsie bude riesit s nou... otestuj ho. Bud s nou prerusi kontakt uplne, alebo navzdy CAU!

sash37
5. feb 2019

Toto by mi vadilo, ako tuto uz bolo spomenute kamaratsky vztah medzi muzom a, zenou neexistuje, je toto podlozene aj vedecky...muz nedokaze mat dobru kamaratku zenu ku ktorej nic ine neciti alebo ho nepritahuje...ja som mala tiez par dobrych priatelov ale u kazdeho nakoniec vysvitlo ze som ich aj pritahovala...a ked som zacala vztah s mojim teraz uz manzelom sa mi postupne vseci prirodzene vzdialili...ani ja ani muz nemame dobreho priatela opacneho.pohlavia, len beznych spolocnych kamaratov...urcite ziadne take na osobne sukromne stretnutia ci chatovania si,...ja dakedy mam co robit aby.som neziarlila na kolegyne :D som.dlho na materskej :D

tatiana197777
5. feb 2019

@sash37 zavolajte si ju s priateľom k sebe domov na návštevu.uvidis ako sa bude tvariť.Či bude mať vôbec guráž prísť.vsetko ostatné Ti príde samo.To je naša intuícia.Vicitime to🙂

levoslava8
autor
5. feb 2019

@tatiana197777 on sam ma s nou chcel zoznamit. Len ja som odmietla. Poznam sa. Ked viem, ze spolu spali a videla by som ich oboch na jednom mieste spolu, tak by som asi porozdavala facky vsade naokolo a isla na balkon vyfajcit krabicku :D

0silvia0
5. feb 2019

@levoslava8 prosím ťa, to máš fakt za potreby riešiť kedy a ako sexoval s kamarátkou? To fakt? Či bol sex dobrý alebo zlý a akým spôsobom prebiehal? Takéto kraviny som v živote so žiadnym frajerom nepreberala, bolo by to pod moju úroveň, veď takmer každý mal nejaké sexuálne skúsenosti, ale preberať ich so súčasným partnerom je trocha cez čiaru...
ale tak ľudia sú fakt všelijakí...🤒

romiada
5. feb 2019

@levoslava8 podla mna Ti v tejto situacii vobec nepomoze aj keby Ti slubil ze uz nikdy ju nebude kontaktovat. Preco? Lebo si mazal doteraz spravy, tak bude mazat aj potom. Lebo ju spominal predtym, teraz pre pokoj zatajuje. Uz by si aj tak neuverila ze nie su v kontakte. Uz to zmenis jedine rozchodom alebo toleranciou s tym ze to nebudes vobec riesit. Nic ine medzitym neexistuje. Moj muz mal takuto kamaratku a vlastne este ma. Nikdy som neriesila ci spolu nieco mali alebo nie. Ak aj ano, tak to proste skoncilo. Dokonca nas zoznamil a pozname sa aj s jej terajsim muzom. Ja mam kamosa tak isto takto. Muza som s nim zoznamila. Sme v kontakte dlhe roky. Akurat Ti mozem za seba povedat ze nikdy sme spolu nic nemali, ani jedinu pusu a teda zodpovedne mozem povedat ze sme fakt ako brat a sestra. Aj ked sme sa kedysi mozno pritahovali, rokmi to vyprchalo. Verim, vlastne viem, ze mu nahradzam sestru ,ktora mu zomrela. Dokonca s nim aj spolupracujem a viem ze nejake excesy medzi nami by to potopili.Chcem Ti tym povedat ze vsetko je uz len o miere Tvojej tolerancie, o dovere s terajsim partnerom, o jeho uvedomelosti kde su hranice toho co je pripustne a co nie.. Niektori ludia sa zo života jednoducho nedaju len tak vymazať.

buxus24
6. feb 2019

No...myslim si ze v tomto ta pochopialen ti,ktori tym presli....
On si musi urcit prioritu.... A kedze ona v jehp zivote stale je,aj z prestavkami,je tam chemia,nie laska,asi,no chemia a ta nepusti.
Stale sa budu pritahovat.... Tym co k sebe citia,a tym cim si uz presli.....
Tym ze su ,,kamarati,, a nemaju tajnosti,spravaju sa orvorene a nepretvaruju sa, toto len tak ty neovplyvnis....
On sa musi rozhodnut. Bud ty alebo ona....
Ak bude dlho vahat,neries odid...
Viem ze je tazko odis po tolkych rokoch,no ak nechces stale mysliet nato,ci si pisali,ocom si pisali a ci sa stretavaju...
Odid...
Prajem ti pevne odhodlanie,sily.

0izidora0
6. feb 2019

@levoslava8 never tomu že ťa nikdy nepodvedie a že sa nevery bat nemusíš. Spomenies si na moje slová o pár rokov. Budete spolu 5. R a viac príde kríza za krízou a ,,sestra,, príde na rad. Ak to teraz nevie urobiť stopnúť kamarátstvo v čase zamilovanosti s tebou ste spolu krátko neurobí to nikdy. Vždy bude mať kamaratku

terezka1947
6. feb 2019

@levoslava8 prosim ta.....facky by si davala komu?????akurat sebe,ze si taka hlupa. Pisu ti tu zeny,nie jedna,viacero,ze to ok nie je......a ides.si.za svojim. Cize,ked ho tak lubis.....bud s nim.
Naco.si vasu lasku pred nami obhajujes?obhaj si ju dama pred sebou a ok. Nemaju dalsie slova ziaden zmysel.

dominika_sk
6. feb 2019

Dychate tym chlapom na krky potom vyvadzaju 😁

lienka9
6. feb 2019

@levoslava8 podla mna to prehanas.ak by spolu chceli byt tak by boli.kedze maju co to za sebou kludne mohli sklznut do priatelstva a ty by si sa rozchadzala iba pre svoju jesitnost ze nevies vystat jeho 10r kamaratku.ine by bolo ak by ju uprednostnoval pred tebou,chodil by von s nou na pivo namiesto s tebou,riesil by s nou problemy a nie s tebou..to ze si napisu obcas by som ako dovod na rozchod nevidela.ak by s nou ukoncil kontakt a nahodou by sa stretli niekde aj tak tomu nezabranis ak sa rozhodnu byt spolu..ale to sa moze stat po XY rokoch aj s hocikym inym,treba tomu vztahu asi len verit. a ak neveris tak vtedy je cas sa rozist.
ja by som ju asi chcela poznat a ako pise tatiana mozno hned uvidis kolka bije..

moonlight1210
6. feb 2019

@levoslava8 aj keby s nou uz nikdy nic nemal okrem kamosenia sa, pruser vzdy bude, ze vase spolocne problemy bude riesit s nou.
Ze bude u nej hladat “zensky” pohlad na vec.

V realite to znamena, ze vobec nepozna tvoj nazor na vec, ale bude sa vlastne riadit kamoskinym “vraj, asi, mozno, zeny vacsinou robia a myslia takto a takto a tym chcu naznacit toto a hento”. Pricom mozu byt obaja uplne mimo.

Lebo ani ona ta nepozna, ani jeden nevidi do tvojej hlavy a mozu sa len domnievat a hadat, co si myslis a citis o nejakom konflikte medzi tebou a tvojim chlapom (ked nejaky budete mat).

Este horsie, ked on potom zaujme postoj k vasmu spolocnemu problemu na zaklade tychto domnienok, ktore spolu s nou vydedukuju z jeho opisu vasho problemu a jeho opisu tvojho chovania.

Chlapi su mozno hrdinovia, zodru sa kludne v praci v pre rodinu, ale su zbabelci, ked pride na rodinne konflikty.
To by najradsej ako pstros strcili hlavu do piesku a do zadku nech im blesky biju. podla moznosti pred tym unikaju.
A takato kamoska a “zensky” pohlad na vec posluzi ako uzasne unikove vratka, takze maju pocit, ze vsak problem “riesia”.

Ano, ciastocne ho riesia, ale tam, kde je to emotivne a citovo bezpecne. kde nehrozi, ze musia celit aj svojej mierke viny na konflikte. kde im ich ciastka viny bude maximalne trochu kamoskou vycitana, ale neboli ich to tak, lebo to nie je osobne.
Kdezto s tebou to osobne bude.

Toto byva obvykle najvacsi problem blizkych zenskych kamosiek u chlapa.
Ze neriesi doma a so svojou zenou. Chodi riesit domace problemy s kamoskou.
U nej sa vykeca, ochotne rozoberie vsetky detaily, vypocuje si nazor, da si poradit. a doma sa mu uz nechce, lebo by sa opakoval, najradsej to chce uz vziat rovno k rieseniu, lebo vsak on to uz “riesil”. Ten vnutorny pocit neoklame (nehovoriac, ze chlapi vseobecne neradi nieco z domacich konfliktov detailne riesia - preto ma pocit, ze vsak uz sa toho nariesil dost).
takze jeho vlastna zena sa dozvie uz len polovicu zo vsetkeho, ak vobec. A caka od nej, ze to na vzajomne si vysvetlenie a vyriesenie uz musi stacit.
Ale nestaci.
ona nevie vsetky detaily, moze sa zariadit len na zaklade toho, co od neho vie (uz len ten “vycuc” z toho vsetkeho, co podrobnejsie rozobral s kamoskou, kedze to bolo emotivne bezpecnejsie), a tak to stacit nemoze.
Konflikt sa nevyriesi, len sa poutiera na povrchu, alebo dokonca prehlbuje a zena je za tu zlu, kamoska za dobru a chapavu. (Co obcas moze skoncit aj vztahom s kamoskou.)

Toto by si mu mala povedat.
Ze tak bude akurat vyborne poznat jej pohlad na vase problemy, ale tvoj vobec. Takze vy dvaja sa vlastne nikdy nenaucite vyriesit vase problemy sami a spolocne.

A to moze potom skutocne ist zit vztah s nou a nie s tebou. Lebo to naozaj nema vyznam.

Alebo mu povedz, ze ak on vidi zmysel v takomto rieseni vasho vztahu, aj ty si najdes kamosa, s ktorym zas budes ty preberat “muzsky” pohlad na vec. A rovno s nim zacnes preberat, ci je normalne, aby chlap preberal frajerku s kamoskou a mazal o tom ich hovory. A co tym ten chlap asi chce naznacit, co to znamena a zariadis sa podla toho.

A druha vec - vzdy si rozmysli, co chces viac. Mat info o ich kontaktoch a jeho myslienkach o nej, alebo nie.
Nikdy nehovor alebo nenaznacuj, ze nechces o nej pocut, ked potom si nervozna, ze uz o nej nehovori a ty si stratila zdroj info a obavas sa, ze nevies, ako to medzi nimi je.
Ak chces mat dalej prehlad, tak sa ovladni a nic mu na to nehovor.
Alebo maj potom jasno, ze sa skutocne nechces zaujimat o to, co medzi nimi je. Ze ti je to jedno.
(Aj ked viem, ze ty si mu vlastne chcela naznacit, ze ju ma odstrihnut uplne, nie iba o nej nehovorit pred tebou. Ale taketo veci musis chlapovi povedat na plne usta a priamo. Tak by to totiz urobil on tebe, keby si mala nejakeho takehoto “kamosa na telefone” a jemu by sa to nepacilo. Ziadne naznaky.)

mrkvicka060
6. feb 2019

Necitala som prispevky. Mne to pride tak, ze ona vztah odmieta tak on caka. Ma sice teba, ale myslim, ze akonahle by ona kyvla a chcela nieco viac, ty by si skoncila. Mne by to tiez vadilo a z takehoto vztahu by som odisla sama a dobrovolne.

sofia1
6. feb 2019

@mrkvicka060 presne moje slova...zadné dvierka ma.rtchlo preč pokiaľ nie ste manželia

codal
6. feb 2019

Teď si budu trochu protiřečit,protože jsem výš psala,že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje.Ale teď jsem si uvědomila,že můj současný muz ma taky nejlepší kamarádku už z dětství.V pubertě si byli blízcí,ale nikdy spolu prý nic neměli.V současné době si jednou za měsíc zavolají nebo se navzájem navštěvujeme. Seznámil mě s ní a nikdy jsem z ní žádné riziko necítila.Ona má rodinu,dceru,my máme děti, staly se z nás kamarádky.Ale celé je to o tom,že oni si opravdu denně nevypisuji,neřeší spolu naše problémy (netvrdím,že si manžel nikdy nepostezoval😀),není mezi nimi nic intimniho.Prostě jejich vztah má hranice,které jsou v naprosto v pořádku.Nikdy jsem neměla důvod mu neverit nebo ho podezírat,narozdíl od prvního manžela,který danou slečnu přede mnou často upřednostňoval,lhal mi o ní a jeho slabost pro ni byla viditelná. Myslím si,že je to hodně o těch hranicích a většinou se ženská intuice úplně neplete.

hope87
6. feb 2019

Mna zarazilo to ako ti povedal, ze preto si maze chat, lebo si pisu/pisali o tebe...to znamena, ze to nebolo nic pozitivne, nie?...preco by si inak mazal chat, keby ta tam "ospevoval" a pisal jej aky je s tebou stastny a aka si super?? Ste spolu 1,5r a on sa uz "stazuje"? Alebo uz cokolvek o tebe pisali...Ty mas byt jeho butlavou vrbou...clovekom, ktoremu sa postazuje, s ktorym sa raduje, ktoremu povie, co mu vadi atd...Ale namiesto toho on si k nej prostrednictvom chatu chodi stale "vyliat srdiecko" a postazovat sa a ona ho chape a poradi atd atd atd...a on CHCE jej pochopenie a rady a polutovanie...preco inak by to robil? Staci, ze u vas nastane nejaky vacsi problem a opat namiesto toho, aby ho riesil s tebou, bude ho riesit s nou a to uz je len krocik k tomu, aby jej opat padol do narucia, lebo ved "ona ma chape, ona ma pozna, ona vie"...Neviem ti poradit ako z toho von, lebo on sa jej nevzda. Ak mu aj das na vyber a on by si "vybral" teba a slubil ti, ze s nou konci, na 100% by neskoncil a pisal by si s nou potajomky a potajomky by sa aj mozno stretavali...ved pojde za rodicmi, tak jednym vrzom aj za nou a ty na to neprides...
A tym, ze medzi nimi uz nieco bolo je to viac ako pravdepodobne, ze by sa to stalo opat...nechcem ti davat chrobaka do hlavy ale normalne toto isto nie je...

beatik3
6. feb 2019

moj nazor je tay ze priatelstvo moze existovat, pokial ma kazdy z nich svoj zdravy vztah. vtedy si myslim, ze sa nie je coho bat. ak uz sa tam nieco najde, je to take neiste

mpg
6. feb 2019

@levoslava8 Už ten pocit alebo intuícia, že si sem písala o tomto naznačuje, že možno ti nejaký vnútorný hlas našepkáva, že to nie je v poriadku. Možno by som si to tak trochu overila s niekým, kto ju pozná (nie priamo s ňou). Neistota už od začiatku vzťahu - to môže byť veľmi vyčerpávajúce.

17juraj17
6. feb 2019

Zadavatelka ziarli opravnene. Aj ked cela tato tema mi pride cela rozpacita a i ja osobne v tom nevidim stopercentnu odpoved.
@levoslava8 Ako som povedal. Ziarlis pravom pretoze tvoj priatel ma vztah. A ocividne i ta chemia funguje. No pravdupovediac vztah ako taky je predsa v poriadku ak je zdravy a nepresahuje mieru. Kazdy mame nejaky vztah. Ku kolegom, rodine, kamarátom, znamim i byvalim laskam.
Vidim ze niektore zeny tu radi prikrmuju obavy a tie ta potom zozeru ako rakovina.
Prepacte dievcata, pojdem proti muru ale to chore a nezmyselne zmyslanie v rovine tej ze , teraz so mnou chodis a chrapes tak si vyhod okamzite z hlavy a telefonu kontakty ktore mas a poznas desadnasobne dlhsiu dobu ako mna...... Nieee To je na expresiva. A to este nevravim ze vôbec nebyvaju v jednom meste.
Ak bude este cas a nebude to zmazane, sa vyjadrim.