Prekáža mi partnerova kamarátka

levoslava8
5. feb 2019

Pekný večer prajem,
som v celkom nepríjemnej situácii a tak som si povedala, že potrebujem nestranný ženský názor 🙂
Prekáža mi partnerova kamarátka. Konkrétne jedna. Pozná ju už veľmi dlho, hádam okolo 10 rokov, možno o nejaký rôčik viac. My sme spolu 1,5 roka. Kedysi boli v každodennom kontakte, ale keď sa dozvedel, že sa mi to nepáči, kontakt s ňou obmedzil (neprerušil) a už mi o nej nerozpráva- asi pre "pokoj v rodine". Chápem, že to myslí dobre, ale skrz tento fakt už neviem o nej a tejto situácii nič. Dokonca si začal s ňou aj mazať chat, čo mi vysvetlil dvoma tvrdeniami, a to, že: 1.) si o mne písali a 2.) keďže to nie je každodenná komunikácia, tak si to maže, aby mal v messengeri prehľad (nikdy si jej správy dovtedy nemazal).
A teraz už k tomu, prečo mi vadí.
Spoznali sa na nejakej akcii, ona prišla k nemu, páčil sa jej a tak ho pozvala na rande. Začali sa spolu „riešiť“, ale kvôli nejakým rodinným problémom spolu nemohli chodiť a tak zostali aspoň kamarátmi. Po pár rokoch kamarátstva ho „nezáväzne“ orálne uspokojila, a keďže to bolo na základe tohto zážitku medzi nimi neskôr trápne, prerušili kontakt asi na rok. Po roku sa náhodne stretli, opäť bol všetko ako predtým a stali sa z nich blízki priatelia (tvrdí mi, že je ako jeho sestra). Cca pol roka pred tým, ako sme spolu začali chodiť (po x rokoch blízkeho priateľstva) sa spolu vyspali a jeho slovami "urobili to, čo už chceli dávno".
Je zlé, že mi tá žena prekáža? Čo by ste robili vy? Trápi ma to každý deň, jednoducho mi nesedí, že sa takto „riešili“ v rozmedzí 10 rokov až 3x. Akoby tá príťažlivosť medzi nimi jednoducho vždy bola do určitej miery prítomná. Na druhú stranu, keďže už mali sex, možno tá "zvedavosť" opadla a už sa tak nevnímajú. Rada by som ho konfrontovala, lenže už o nej naschvál nerozpráva a ja neviem, či s ním otvárať takú tému „z voleja“.

0kristina0
6. feb 2019

Ak ta naozaj lubi tak s nou prerusi kontakt, skus ho o to poziadat a uvidis aka bude reakcia

17juraj17
6. feb 2019

@0kristina0 Mas aj nejaky iny argument ? Alebo iba ked ta lubi.
Ja som dievcata asi natvdnuty. Preco ma vlastne niekto prerusit kontakt s niekym koho pozna pol zivota ? Iba preto ze si snou rozumie ? Alebo preto ze zadavatelka ma nizke sebavedomie a citi sa ohrozena ? Ak by bol jej priatel bisexual, v tom pripade si nebude moct pisat s nikym ? Ci iba s tym kto prejde prisnym filtrom a vyberovym konanim ?

mrkvicka060
6. feb 2019

@17juraj17 pretoze je rozdiel niekoho poznat cely zivot a byt kamarati, a niekoho poznat cely zivot a byt "kamarati" a obcas si spolu vrznut....

sedem
6. feb 2019

Tak z mojho pohladu, keby zmyslal tak, ze ta planuje s nou podviest, asi by ti nevesal na nos, co vsetko spolu mali...na druhu stranu, ano, mozno su to pre neho zadne vratka, ktore sa v pripade problemov vo vasom vztahu mozu opat pootvorit, to mazanie chatov mi nepride v poriadku, tam by som zbystrila, lebo clovek, ktory nema co tajit a schovavat, nema dovod mazat konverzacie s "len kamaratkou"... ale teda ozaj, niektore prispievatelky poznaju asi len bielu a ciernu a nic medzitym, nemyslim si, ze je to na rozchod, ale urcite by to chcelo uprimny a otvoreny rozhovor, aby ta pochybnosti nezozierali...
PS- kamaratstvo medzi muzom a zenou existuje 😉 samozrejme, obaja musia vediet, kde su hranice a mat tieto veci ujasnene, co chce asi vyrovnanych a vyzretych ludi na oboch stranach...to, ci tvoj priatel je takym clovekom, uz musis posudit sama...

0kristina0
6. feb 2019

@17juraj17 zeby preto lebo ju klatil? Zeby preto lebo ma pred nou tajnosti ked maze konverzacie s nou?

buxus24
6. feb 2019

@17juraj17 dobry poddotaz....
Mas pravdu...
Takze su uz len 2moznosti
Bud mlada ustupi a kedze uz teraz ma myslienky ake ma,tak s nimi bude zit dokedy s nim bude,alebo ho necha hned a pokoj...

lujza123
6. feb 2019

Existujú vzťahy kedy sú ľudia z neznámeho dôvodu k sebe priťahovani, sú si blízky ale z nejakého dôvodu proste nemôžu, nedokazu, nechcú byť spolu. To je možno prípad tvojho chlapa a jeho kamošky.
Myslím ze keby naozaj chcú tak sa ta tých 10 rokov dajú dokopy. Ale nechcú.

rybkoava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rybkoava
6. feb 2019

Ja žiaľ na priateľstvo medzi mužom a ženou neverím, mala som 3 naj kamarátov. S jedným som skončila vo vzťahu. Žiaľ zničili sme si niekoľkoročné priateľstvo. Druhý kamarát mi prejavil náklonnosť keď mal vypite, hneď som mu dala stopku a obmedzila kontakt. S tým tretím som nakoniec ostala kamarátka len cez občasné sms. Takže by mi to vadilo a to nie som žiarlivá. Dokonca mužova ex býva kúsok od nás, keďže si zobrala za muža môjho kamaráta a boli sme s nimi aj na zábave. Mne to mazanie správ príde ako klamstvo, keďže nevieš čo v nich je a to ja neznášam.

tatiana197777
7. feb 2019

Ak máš odpor natoľko silný že ju nemôžeš vidieť a priateľstvo tolerovať tak Ťa to určite ničí a spôsobuje žiarlivosť.To že Ti hovoril intímne veci je dosť zranujuce.Ak si vyčerpaná zo vzťahu kde ju nemôžeš ani vystáť a je to problém v domácnosti určite sa úprimne porozprávajte ako Ťa to zranuje.Spytaj sa ako by sa cítil keby si mala priateľa s ktorým by si chcela byť v neustálom kontakte.Ja osobne by som jej vysvetlila že aký má dôvod byť s tvojim priateľom.Niekedy osobný kontakt môže dotyčnú vykolajit a nebude mať na to nervy.povedz jej na rovinu že sa Ti to nepáči a nieje to vhodné.Ak si ho chces vziať tak budeš vedieť ako sa zachová a ospravedlňuje svoje stretávanie sa s ňou.Ak stále ju vyhľadáva buď si niečo dokazuje že je stále príťažlivá alebo niečo medzi nimi je.Ak to je bývalá musíš si spraviť poriadok.dosť a hotovo.ak by si jej osobne dala otázky o čo jej ide.Co nemá svojho priateľa? Ten jej to toleruje? Opýtaj sa svojho či to vie jej partner že majú spolu 10r.kontakt a veci sa vykryštalizuju🙂

17juraj17
7. feb 2019

@0kristina0 To ze ju "klatil" neznamena ze nemozu byt kamarati.

Vcelku casto sa tu sklonuje mazanie sprav. Sorry baby ale co ma kto lozit komu do sukromych sprav. Osobne si myslim ze je to ako otvarat cudzi dopis. A v neposlednom rade. Ono kazdy sa postazuje na svoju polovicku ci uz niekde na chate alebo ustne s kamarátom ci kamarátkou. A docitat sa ooo ta moja zas pribrala 5 kilo alebo to maso zo svieckovej je dobre tak pre obuvníka na podosvu. Ono je lepsie to zmazat. Taka ta obcasna milosrdna loz sa nosi v kazdom partnerstve.

0kristina0
7. feb 2019

Ja som autorka poradila co ma urobit aby zistila ci ju skutocne lubi a ak ju naozaj lubi nebude pre neho problem prerusit kontakt a ak to problem bude tak tam nieco nie je v poriadku.

0izidora0
7. feb 2019

@17juraj17 nebuď smiešny nikto netvrdí že neexistujú kamarátstva medzi mužom a ženou ale tu bolo a je viac. Ja by som to neakceptovala a dotyčnú si vyhľadala Krista tá by videla a zažila.

pupavocka101
7. feb 2019

@0kristina0 ked su ludia, co neradi tak palia mosty, ked to je tazko lebo kazdy clovek a tiez vztah je uplne iny :/

columbine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivankomonika
12. feb 2019

Nikdy kamaráti neboli ani nebudú, kamarát kamarátovi nerobí oral ani nemajú sex, v prvom rade by som mu dala ultimátum bud s nou úplne preruší kontakt alebo je koniec, či to ty dokážeš urobiť neviem, ženy keď sú zamilované kľudne opúšťajú nevery a trojky, píšem za seba, ja by som mu to netolerovala a urobila raz dva poriadok, môjmu mužovi raz tiež jedna vydatá písala, keď som sa dozvedela urobila som poriadok s mužom aj s nou.. Je to na tebe ci mu to budeš alebo nebudeš tolerovať len prosím ta nebuď naivná že je to len kamarátka ku ktorej nič necíti, nikdy to tak nebolo ani nebude

moonka1
12. feb 2019

@ivankomonika odpustaju sa niektore veci, ale su veci, co by som neodpustila, toto by som tiez nedala a dala by som mu na vyber, pretoze nevedela by som dalej zit s tym pocitom, co spolu robili, furt by to dakde vo mne bolo

nosalinda
12. feb 2019

Ja mam od detstva naj kamoša, ale nikdy medzi nami nebola fyzická príťažlivosť. Viem s nim prekecať celé hodiny, ale to je všetko. Ani si s ním nemusím každý deň vypisovať, aj keď bývame 300 km od seba. Jasné, že keď idem domov, tak sa ozvem na stretko a on s rodinkou chodí k nám. Ani za pubertalnych čias, keď sme na chatách a akciách mali pod čapicou a nemali sme partnerov sa nič nestalo...ani pusa. Ani svoju naj kamošku nebozkávam a nespím s ňou, či? Ja teda nie som žiadny žiarlivec, muž je hudobník, často preč po nociach, kolegyne hovorili, že by sa báli, ale ja sa nebojím...verim mu. Ale takúto osobu by som ťažko rozdýchavala.

montemotherone
12. feb 2019

@levoslava8 robí z teba trúbu. Si dobrá istota a ona vzrušujúca hračka. Ja by som mu dala ultimátum. Toto nie je kamarátka.