Prerábka bytu a agresívna suseda

2. okt 2021

Ahojte žienky riesili ste niekto podobnú problém?..ide o to že sme začali minulý týždeň prerábať jadro bytu kuchyňu a kúpeľňu všetko sme riadne nahlásili informovali oznamom aj susedov .takže začalo sa klasicky búchať vrtat a odvety je peklo lebo suseda pod nami to nezvláda a stále nám chodi vykrikovať keď začneme vŕtať že máme okamžite prestat že ona chodí na nocne smeny a potrebuje spat..že na nás zavolá kukláčov..ak neprestaneme a je jedno či začnu chlapy vŕtať ráno o desiatej alebo o tretej za každým nám chodí zvoniť na dvere už tu bol aj domovník to riešiť..ja už neviem čo robiť. Prerobiť potrebujeme máme zaplatenú firmu..aj to jej vadí ževraj robia bordel na chodbe ale všetko ja stále zametam umývam .prerábať budeme do 17.10..ale už teraz mám nervy v kybli z nej..

kitycat
2. okt 2021

Cim skor zacnete tym skor skoncite. Ak suseda naozaj robi nocne tak sa jej nediv, ze je nasrana viac ako bezny sused. Ked skoncite s hlucnymi pracami vezmi jej jednu kinder cokoladu, ze velke vrtanie skoncilo a dovtedy a ver tomu, ze aj potom pevne nervy

pribinak
2. okt 2021

Ignorovať. Oznamovaciu povinnosť ste si splnili. Toto je žiaľ jedna z nevýhod bývania v paneláku.
Chápem že chce spat, ale …
Nech nerobí cirkusy a nechá chlapov makat, čím viac urobia tým skôr skončia

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika_pb
2. okt 2021

bohuzial, suseda musi len vydrzat ..
ak mate vsetko odsuhlasene a riadne ste oznamili prerabku a nevrtate hned skoro rano alebo neskoro do vecera, tak sa nemoze nejak oficialne stazovat a ani vam nikto nic oficialne nemoze ..
co sa tyka ludskej stranky - skusila by som jej vzdy napr. 2 dni vopred oznamit ze teraz 2 dni budeme vrtat cely den, ale potom ostatne dni mozme zacat az poobede, ked uz bude vyspata .. samozrejme zalezi ako to mate dohodnute s firmou .. upratovanie - ak ona ide do prace napr. o 18 a ty ides zametat/umyvat az ked firma skonci napr. o 19, tak ona stale vidi len bordel a kym sa vrati z prace, uz je rano a znova dalsi neporiadok ..
skor by som sa jej ale spytala ze teda ako si to predstavuje - ze nebudete prerabat? alebo mate vrtat v noci, ked ona je v praci? to by sa zas nepacilo vsetkym ostatnym susedom .. vysvetlit jej ze cim skor zacnete, tym skor aj skoncite

mima172
2. okt 2021

Och, toto nikdy nepochopím. Samozrejme, prerábajte, len si daj pozor na časy (niektoré bytové domy majú bytový poriadok a v ňom majú upravené presné časy, kedy sa môžu vykonávať ohlásené stavebné práce. My to máme napr pracovné dni od 8 do 18, sobota 9-16 a víkendy a sviatky zakázané). Mne tiež stali vlasy dupkom, keď susedia šramovali kachličky, keď mi mala cez obed spala, no čo už, bývame v byte, treba sa s tým zžiť. Ozvala som sa len raz a to keď v sobotu začali škriabať omietky v sobotu pred 6, no pochopili to, údajne nevedeli, že sa môže v sobotu až neskôr (podľa mňa to vedeli a skúšali, či sa niekto ozve).

nikpa
2. okt 2021

Poslala by som ju do prdele a nech ide bývať do jaskyne kde nebude mať susedov lebo je neprispôsobiva. Kľudne prerábajte, nič vám nemôže.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ejanjelik
2. okt 2021

Stuple do usi

autor
2. okt 2021

Baby my sme skúšali po dobrom aj sa dohodnúť že začneme až od jedenástej tiež sa musíme aj chlapom z firmy prispôsobiť..ona chodí domov o šiestej ale 5 hodín spánku jej nestačí..a potom hneď keď začneme vŕtať sa chodí sťažovať..minule na nás vykrikovala zo schodov..že to nieje normálne aby sme hodinu vkuse bez prestávky vŕtali .už aj ti chlapci čo tu robia sú znechuteni..vrieskať aj na nich že dupocu keď idú hore schodami..ja už neviem čo robiť že sa ide obrátiť na orgány a riešiť to.

autor
2. okt 2021

@evamarek77 odniesla som jej aj koláče za trpezlivosť zobrala ich a buchla mi dvere pred nosom..ešte predtým ako sme začali

tncka
2. okt 2021

Ja ju sice chapem,ale otocila by som ju na opatku a upozornila nech sa mi nevyhraza kuklacmi lebo ju este aj udam🤣🙈Vsetko mas riadne ohlasene a nema ziadne pravo ti chodit tam a nadavat nech je akokolvek unavena a nasrata.

tncka
2. okt 2021

@evamarek77 hej aj ja by som vzala flasu metaxy a riadne jej ju drbla o hlavu ked je taka🤣🤣🤭

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denda007
2. okt 2021

Nuž je to strašné, len či to nebude pokračovať aj potom. Že dupete, že sa hlasno rozprávate, že deti plačú....moja svokra je taká 🤔🙂nikto ju nemá rad

fleur1111
2. okt 2021

Pozri, keď to nešlo po dobrom, tak by som jej povedala nech s tými vyhrážkami okamžite prestane, lebo ju nahlásis ty. Len jej nedaj najavo, že sa jej bojíš, lebo s tým neprestane ani po prerabke. Vždy si niečo nájde, aby si mohla vybiť komplexy. Nič iné sa robiť nedá, máte na to papier, súhlas. Keby to bolo opačne, pochybujem že ju by zaujimalo, že sa niekto nevyspí a pod.

sissy27
2. okt 2021

Asi ju všetci chápeme, nikoho nebaví, keď sa u susedov prerába, ale bohužiaľ, všetci chceme bývať pekne a kvalitne 🤷‍♀️ Musí vydržať. Ak nevie vydržať tak nech teda pošle tých kukláčov 🙂 a rovno nech im povie aby sa dali do montérok a prišli tým robotníkom pomôcť, nech to je rýchlejšie spravené 😂 max tak prídu mestskí skontrolovať, či ste si splnili oznamovaciu povinnosť a to je tak všetko, kukláči sa unúvať nebudú ani keby ich prezidentka poslala, nie je to v ich kompetencii.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinakr
2. okt 2021

Kolko ma rokov? 2 týždne musi vydržať, čim dlhšie sa sťažuje, tým dlhšie to budete prerábať a nervy jej prasknu, u nas asi pol roka niekto vrtal, tiež to bolo na nervy, ale čo už

autor
2. okt 2021

@denda007 bývame tu tri roky máme 2.5 ročne dieťa a doteraz sa nesťažovala nikdy na nic

karolinakr
2. okt 2021

Normalne, ked zaklope vypočujte ju a vrtajte dalej

autor
2. okt 2021

@karolinakr tipujem tak okolo 48

mata1001
2. okt 2021

Ked nabuduce príde , posli otvoriť tvojho chlapa a ten nech jej to rázne vysvetlí...hlavne jej neukáž že sa jej bojíš...alebo keď príde, tak jej zabuchni dvere pred nosom ako ona tebe, ked si jej dala koláce

karolinakr
2. okt 2021

No tak to musi vydržať, ja že nejaka 18ka nevybúrená, nič sa neda robiť, na čas sa da aj prespať inde alebo ist do parku

mogaa
2. okt 2021

no pekne jej ovedz že tie 2 týždne nech vydrží, potom jej zober čokoládu alebo upeč koláč a poďakuj jej za trpezlivosť....sa jej nediv že je nasratá, ty by si bola tiež keby si sa po nočnej nemohla vyspať.....

autor
2. okt 2021

@mogaa ja sa nedivím ale čo máme robiť ? Kuchyňa sa nám rozpadá a ide zase korona tretia vlna tak to chceme rýchlo stihnúť..mali sme prerábať už v lete ale nevyšlo to kôli peniazom

moonlight1210
2. okt 2021

Tak nabuduce, ked na vas vybehne, jej povedz, ze si mala dost trpezlivosti a slusnosti, ale uz toho jej cirkusu stacilo.
Ze to nerobite naschval zo zabavy, aby bol hluk v celom panelaku. A potichu nikto byt nepreraba.
Ze uz ostava len par dni a bude to hotove. Tak by mohla uz tolko vydrzat.

A po skonceni prerabky vyves v spolocnych priestoroch oznam, ze dakujes vsetkym za ich ustretovost a trpezlivost.

fleur1111
2. okt 2021

Hádam sa nebudes orientovať podľa toho akú pracovnú zmenu ma suseda 🙈 je úplne normálne, že to riešite keď to Vám vyhovuje. Všetci čo sme bývali alebo bývame v panelákoch, resp všetci inteligentní to pochopíme.

vlucifuk
2. okt 2021

Ja ju chápem, ale to je život v paneláku, predpokladám, že robí na zmeny, tak po nočnej "vyjde slnko"...Povedz jej, že ak bude robotníkov zdržiavať a nestihnú to urobiť na čas, tak jej tie dni navyše dáš preplatiť...Možno by si na súde aj uspela. Nad nami susedia svojpomocne niekoľko mesiacov prerábali byt. Ja s dvoma malými deťmi doma na materskej, no o nervy, ale prežili sme to. Ani raz som nebola nič povedať. Jednu sobotu môj manžel brúsil zárubňu a ten istý sused, ktorému sa medzitým narodilo dieťa, nám prisiel zabúchať, že kedy skončí, lebo malý potrebuje spať. Hmm...Tiež ma to trochu vytičilo...Ale vzťahy máme OK, len, proste, panelák...Držím palce...

bimbambim
2. okt 2021

Jedným uchom dnu a druhým von.Keby si sa mala prispôsobovat všetkým susedom tak byty nemám doteraz prerobené.A to sa ešte sťažovala suseda balkónova z vedľajšieho vchodu.Pokial.mas ponahlasovane všetko kde treba tak nerieš a rob