Prerábka starého domu po priateľových starých rodičoch

tedea222
5. dec 2016

Dievčatá fakt neviem ako dalej, pred 3 rokmi sme sa rozhodli že si kúpime starší domček a prerobíme , svokrovci nám povedali aby sme si prerobili ich starý dom kde chovali len domáce zvieratá , bola a je tam maštaľ a nikto tam ani nechodil, proste žiadna voda , kúpelka , toaleta na dvore a tak ako to býva v tých starých sedliackych domoch. Ten môj chlap mi povedal, že sa staral o babku ktorú doopatroval takže mu ten dom nechala. Tak som súhlasila, ved dom je môjho priateľa, a ja som chcela predať byt a investovať do toho domu. Začalo sa prerábať, najskôr strecha a nový krov, lebo všetko bolo už zhnité , môj priateľ si zobral pôžičku a tak boli nejaké peniaze . Ja som sa chystala predať byt. Problém nastal ked som sa začala rozčulovať na to, že na dvore sú samé hovná od všetkej tej hydiny, ktorá sa tam volne prechádzala a celý dvor bol mokrý od výkalov. Na to mi moja švagriná povedala, že ked sa mi nepáčia hovná po dvore, mám zostať bývať v meste, skoro ma porazilo, pritom oni bývajú nedaľeko, na dvore trávniček a kvety a doma žiadna hydina , lebo ved načo , oni si hydinu chovajú na našom dvore, tak prečo by mala ona mať hovná po dvore, ale že ja sa rozčulujem, tak to si nemôžem dovoliť a podľa nej je to v poriadku že to tak je. Tak je to doteraz a to sú 3 roky. No ale ide o to že mi povedala , nakoľko sme vám dali ten dom do,, užívania".....skoro som skolabovala ked som to počula, je rozdiel dať dom do uživania a je rozdiel ked ten dom patrí priateľovi ...tak som sa ho spýtala , ako to je na koho je ten dom napísaný , a to ma už fakt skoro porazilo, no je na švagrinú, teda sestru môjho priateľa!! Takže vlastne prerábame dom pre jeho sestru a nie pre nás. A som sa spýtala ako by to bolo ked ja predám byt, investujem do domu ktorý nie je náš...takže by to bolo podľa jeho vysvetlenia tak, že by sa u notára napísala suma ktorú som tam investovala a keby niečo tak sa mi vrátia peniaze...akože toto ma dorazilo, ved tu ide aj o to, že človek investuje nie len tie financie, ale aj prácu a vytvorí si domov a podobne. A najlepšie je, že ja som tak z toho všetkého sklamaná že nedokážem si predstaviť aby som bývala, niekde kde mi nič nikdy nebude patriť a nemôžem si tam ani povedať čo a ako chcem, lebo všetko čo spomeniem jeho sestra skomentuje, že tak to nemôže byť lebo je to nepraktické, pritom pred prerábkou sme si s priateľom povedali ako to chceme v akom štýle, ale teraz on v podstate všetko mení podľa jeho sestry . Už som mu povedala, že ja to takto nechcem a že veľmi ľutujem že som s tým súhlasila aby sme si ten dom prerobili . Mali sme si kúpiť niekde úplne iný a spoločne do toho investovať, bol by to náš dom náš domov, takto je to dom v podstate jeho sestry ktorá sa nám do všetkého mieša a s ktoru momentálne už nekomunikujem a ten môj zatial priateľ si ju stále zastáva a nestojí za mnou a ja neviem ako to mám vyriešiť lebo sa už hádame každý deň. Najskôr mi povedal že si môžem spraviť podľa seba kúpelku , ale kým som prišla domov, kúpelna bola už hotová podľa jeho sestry , a potom som chcela aby mi nechal chodbu s trámami ...ani to tak nenechal, proste takto to išlo dalej, nakoniec mi nezostala žiadna miestnosť v ktorej by bolo niečo podľa mňa . A to mi stále tvrdí, že on ten dom prerába len kvôli mne, tak mi povedzte či je toto normálne ??? Raz som bola svedkom jednej debaty u nich doma, že ked sa už pominú rodičia môjho priateľa, tak jeho sestra predá dom v ktorom býva s nimi , slobodná je a sama , a potom jej ten môj priateľ pristaví nejakú izbu u nás a tam bude bývať, tak čo si myslíte, pre koho robí ten dom ?? Ona mu dokonca riadi aj účty , na kartu mu pošle čo môže minúť...jedná s ním ako s mentálne retardovaným a jemu to nevadí , ale mne ano, nakoľko ľudia čo žijú v spoločnej domácnosti by si svoje peniaze mali spravovať spolu a nie aby ich kontrovala dalšia osoba ...Ona takto riadi doma celú rodinu, nemá vlastnú takže do všetkých sa stará , dokonca dalšej švagrinej už nechce chodiť lebo že nemá upratané a ona tam nebude predsa sa na to pozerať...Zato svokra je iná, ona sa do nás nestará a nekomanduje, povedala aby sme si to spravili tak ako chceme, že to bude naša domácnosť...aj ked teda nebude lebo je to na niekoho iného napísané a ten môj priateľ to nechce riešiť , najskôr tvrdil že to sa vyrieši a prepíše na neho darovacou zmluvou ...ale už nerieši nič, jemu to asi tak vyhovuje, alebo sa to bojí riešiť. Dom je už hotový a ja nemám chuť sa tam sťahovať, byt som nepredala, odkedy viem že nám ho dala do užívania a tak premýšlam či tam mám vôbec ísť bývať...Chcela som tam kúpiť aspoň nejaký nábytok, aj sa páčil môjmu priateľovi , no na druhý deň s tým už nesúhlasil...asi diskutoval o tom doma ...a aby som sa musela pýtať na to či si môžem v záhrade niečo zasadiť, alebo niečo kúpiť do domu , tak to je už moc , som dosť tolerantná, ale toto je moc. Dala som mu ultimátum , bud za tá kúpeľňa prerobí tak ako sme chceli a prepíše si ten dom na seba , hoc aj tou darovacou zmluvou, tak vtedy som ochotná tam ísť bývať.

jujala
28. jan 2017

@tedea222 dievca zlate, ani si nevies predstavit ako velmi ziskas, ked spalis mosty aj s chlapom aj s jeho rodinou a bonus k tomu aj s tym prekliatym domom. Odid a neobracaj sa a az potom budes slobodne dychat. Mas velku skusenost, ktoru mozes vyuzit v buducnosti. Vela stastia.

maciatkolulu
29. jan 2017

@ukulela no v rakusku asi ostali😉

ukulela
29. jan 2017

@maciatkolulu vychadza mi to skor tak, že ta ostala sama. aj ked teda nevieme, snad sa jej dari dobre a bude lepsie.

maciatkolulu
29. jan 2017

@ukulela len je to trachu smiesne, ze nevie na rovinku napisat, ma cas napisat, ze vypraza rybu, potom sa bali do AT a viac ani za svet, lepsie ako agatha Christie

dilino
8. okt 2019

@bluka2 ja poznám matku tak milovala svojho syna až nezdravo že s nim ma dieťa a ostala tehotna z vlastným synom

via88
8. okt 2019

@dilino coooo? Fakt?

zania
8. okt 2019

@tedea222 ako ste nakoniec dopadli?

dilino
8. okt 2019

@via88 áno je to pravda prisaham

via88
8. okt 2019

@dilino fuj, to je hnus.

dilino
8. okt 2019

@via88 aj to sa stáva a ver mi sú v pohode a to ich načapal ešte aj starej muž a jeho otec prišiel jeho otec domov a svoju ženu načapal v posteli z vlastným synom prijamo v akcii už ked boli v najlepšom

bluka2
8. okt 2019

@dilino už si presne nepamätám, čo som sem písala v r. 2016 ci kedy 🙂

cacianka
9. okt 2019

doteraz sme sa nedočkali záverečnej kapitoly.
škoda veru

dilino
9. okt 2019

@cacianka aj mňa to zaujima tiež ked sľubila že medzi sviatkami a vôbec už nenapisala nič.

cacianka
9. okt 2019

@dilino asi šok a už nevládala písať, aj ja som nekomunikovala ked som mala nejaký problém.
je neaktívna

puklica13
9. okt 2019

@dilino vyckaj..ved nenapisala medzi ktorymi sviatkami..mozno to budu tie tohtorocne

dilino
9. okt 2019

@puklica13 fajn od roku 2016 už to budu 3 Vianoce

hoslenka
29. jan 2022

@tedea222
Ako sa to vsetko skončilo? Dúfam, že si našla pokoj v duši a svoje šťastie 🙏❤️

cacianka
29. jan 2022

@hoslenka je neaktivna

hoslenka
29. jan 2022

@cacianka
Škoda, ktovie ako to skončilo