Prestala som milovať svojho chlapa

cica869
16. okt 2013

ahojte baby....mozno ma budete odsudzovat a mozno mate podobne problemy resp. starosti s tymi nasimi chlapmi....ake mate vztahy s partnermi? ja som nejako prestala milovat toho mojho vobec mi nechyba som z toho na nervy chyba mi tam nieco viac az teraz som to pochopila....sa mi vidi ze sa nejak zmenil odkedy mame dieta proste som si to takto nepredstavovala...mam chut ujst tuzim po inom muzovy s ktorym by mi bolo super ako ste vy na tom? 😒

cerez
16. okt 2013

@cica869 Všetci sa meníme. Iné je to v období zamilovanosti, iné je to po krátkom žití a už úplne iné je, keď pribudnú deti. Určite vieš, čo ťa štve. Treba sa o tom rozprávať. Sú veci, ktoré sa zmeniť dajú. Aj u nás sa veľa zmenilo. Ale zmenila som sa aj ja. Zmenili sa aj okolnosti,ktoré nás hlavne môjho muža trápia. Nemáme si čo proste vyčítať. Vieme, čo treba zmeniť a chceme veľa poriešiť pre spokojnosť nielen nás dvoch, ale celej rodiny.

kimmie
16. okt 2013

@cica869 A co takto si spomenut na vsetky tie uzasne vlastnosti pre ktore si sa do neho zalubila?
Ak ti na nom nieco vadi, skus sa o tom s nim porozpravat. Skus mu nic nevycitat, skor ho usmernit, a nezabudni ho vela chvalit, muzske ego je nevyspytatelne😀.

mima4
16. okt 2013

@cica869
ako dlho ste uz manzelia?
skuste si spolocne zaspominat na casy, ked ste manzelmi neboli, iba ste spolu chodili, pomalicky sa spoznavali, uzivali si jeden druheho, spolocne snivali, budovali vztah...a travili dlheee hodiny zaujimavymi diskusiami...
Zacnite sa niecomu venovat spolocne a zacnite travit spolu viac casu, co tak ist spolu plavat? 😉 alebo do divadla..alebo na prechadzku...?

Ja svojho manzela milujem ovela viac ako ked som ho spoznala pred 6tymi rokmi a cim dlhsie sme manzelia, tym mam pocit, ze ta laska je zrelsia a hlbsia. Je mojim najlepsim priatelom.

O lasku sa treba starat, venovat jej cas, investovat do nej toho vela....

juliana77
16. okt 2013

@cica869 Čo tak si prečítať niake diskusie na Túúúúúúúúú istú tému. Veď to je problém nás všetkých, chceme to čo nemáme. 😉 😉 😉

mimka11111
16. okt 2013

@cica869 neodsudzujem ťa, si jedna z mála, ktorá vyjadrí svoju nespokojnosť so vzťahom ešte vo vzťahu a bez "bokoviek"........čo sa týka mňa a partnera, sme spolu viac ako 4 roky a stále sa milujeme, nemáme ešte detičky, opravujeme si domček, a sme spolu viacmenej 24 hodín denne / tým som chcela povedať, že aj napriek tomu si nelezieme na nervy / , možno by stačilo vzťah obnoviť niečím novým vo vzťahu, niečím, čo nebude budiť dojem všednosti....

PS: neviem ale prečo, po tvojom príspevku mám pocit, že za tým všetkým bude ešte aj niekto tretí, cudzí 😀

cica869
autor
16. okt 2013

nie sme manzelia ani v tom nie je nikto cudzi🙂
juliana77 sama by som to lepsie nenapisala 😀

mima4
16. okt 2013

@cica869
ked nie ste manzelia a teda len priatelia, tak preco neodides od neho? Vsak pokial to nefunguje pred manzelstvom, tak je lepsie to ukoncit. Je prirodzene, ze niektore priatelstva zanikaju, ine vznikaju a clovek moze toho druheho spoznavat a pravdaze aj z takeho vztahu slobodne vycuvat.
Ja kebyze mam priatela a prestanem ho milovat, urcite sa s nim rozidem.

jabadaba
16. okt 2013

@mima4 maju spolu dieta....

jabadaba
16. okt 2013

@cica869 si nerob zbytocne iluzie, ze s dalsim to po case nesklzne do podobnych kolaji. 😉 Stereotyp je svina v kazdom ohlade a prinasa so sebou aj take mrtvejsie obdobie co sa iskrenia tyka. Len si to treba prebrat v hlave co uz je definitivny koniec akychkolvek citov a co je len dosledkom nedostatku intimity kvoli unave, prepracovanosti a zaneprazdnenosti. Asi si aj treba uvedomit, ze 40 rokov to zhave nikdy nebude. Laska prechadza roznymi formami a bud nas ta zmena zaskoci a my ju nestravime, zacneme sa utapat v sneni alebo to prijmeme a spracujeme vo svoj vzajomny prospech. No neviem no...skratka, zamilovanost aka byva v zaciatkoch netrva v tej istej podobe vecne.

digysa
16. okt 2013

@jabadaba Jaj, bodaj by si nemala pravdu......ale stereotyp je skutocne SVINA 🙄

@cica869 Kazdy vztah ma urcite etapy.....a to prvotne vzrusenie, ten osial, ta zalubenost uz je prec....a uz sa nikdy nevrati. Tieto pocity by si zazila iba s inym muzom, ale problem je, ze aj s nim to pride presne do tej istj etapy- koniec osialu zalubenia.
Premysli si, ci chces striedat partnerov? Lebo ver mi, ze neexistuje chlap s ktorym ti tento "stav zalubenia" vydrzi........

Viem, viem......vela zien alebo muzov napise- " Stale ju/jeho Lubim ako na zaciatku naseho vztahu"- Ale to v podstate nie je pravda.....ta laska je uz uplne ina.....
na zaciatku ho zena lubila, lebo bol galantny, fesak, uprimny, dobry milenec, skvely tanecnik..............
po 10-tich rokoch ho lubi, lebo zoberie deti do parku, pokosi travnik, odprace si po sebe riad a zoberie ta na veceru.........
po 20-tich rokoch ho lubis, lebo vychoval s tebou 2 dospele deti, vychystal ich do buducnosti- financne aj vychovou, pomohol ti v tazkej chvili (ked ti napr. niekto zomrel), zostal ti verny.....

Ak sa vsak tvoj vztah rapidne zmeni po roku-dvoch, tak tam by som uvazovala, ci ten clovek je ten pravy partner do zivota...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
margieamatusko
16. okt 2013

Som na tom podobne....odkedy mame dieta, ide to s nami dole vodou.

vonicka
16. okt 2013

@digysa - asi mas zial pravdu, s nikym by clovek asi nevydrzal neviem kolko rokov, pripadne desatroci v stave totalnej zamilovanosti. Ja to teraz tiez riesim sama so sebou a mam pocit, ze mi to nejak prerasta cez hlavu :( Ty si sa s tym v pohode zmierila, alebo si to nikdy v podstate moc neriesila?

mariuskaa
17. okt 2013

Presne dnes som sa o Tom bavila s kamoskou.
Ako ide o to počiatočné to paradenie, chybanie partnera ked je v práci, plánovanie, zpounavanie. .. S každým ďalším mužom je to po čase rovnake, stereotypné. Začnú sa riešiť dennodenného problémy.
A muži hlavne by si mali dávať na to pozor. Oni sa takto cítia omnoho skôr vo vzťahu ako ženy.
Uz som to niekde postla skúsim znovu.

lujza123
17. okt 2013

@mariuskaa he hehe tie postavicky "na materskej dovolenke" su fakt vystizneeee

maria1989
17. okt 2013

@digysa hehe, pekne napísané... ja mám svojho rada jednoducho preto, že je so mnou 😉 určite nie kvôli umytému riadu, atď 😀 😀 😀, ale keby mal záujem Dr. Haus :D no neviem neviem...

digysa
17. okt 2013

@vonicka Riesim to stale......myslim, ze kazdej bytosti chyba to zalubenie...vacsine sa to stava aj viac krat.....rozchod/rozvod...........
Je to takze, lebo clovek nevie, ako sa bude s tym partnerom citit o 10 rokov.......
Ale malokto si uvedomuje co vsetko sa da stratit jednym chvilkovym zalubenim.......... ak je to frajer tak to nie je az take hrozne, ale ak si uz v manzelstve s detmi, tak je toho vela....

Mala som moznost si vyskusat 3 zalubenia. (ostatne nestali za rec) S jednym frajerom to bola obrovska laska ale po 6-tich rokoch chodenia ta laska padla...nevravim, ze som ho nemala rada....ale citila som zmenu naseho stavu.
A to sa mi stalo aj pri druhom vztahu a tak isto aj pri mojom manzelovi.....Ale asi to nie je take zle, ked to uz tahame 13 rokov... 😉

digysa
17. okt 2013

@margieamatusko Neviem, ake stare mas dieta....ale ten vztah je raz hore, raz dole.....nehadz flintu do zita....pri malickych detoch byva vztah muz-zena najkrehkejsi...... My sme tiez mali krizu.....ale prezili sme.

tjarka1
17. okt 2013

@cica869 podla mňa je to prechodné obdobie. ja som mala tiež jedno keď mi totálne liezol na nervy, nevedela som ho vystáť, čakala som od neho niečo iné, aby bol ešte viac pozornejší, pritom mi dal všetko čo som potrebovala... ale časom tento pocit neistoty pominul a teraz ho ľúbim najviac na svete. a ešte viac teraz keď budeme mať bábätko. neviem si bez neho predstaviť svoj život, je pre mňa velkou oporou, snaží sa najviac ako sa dá a ja to na ňom vidím a velmi si to cením.

vonicka
17. okt 2013

@digysa - dik za uprimnost 🙂 nejak to budem musiet prezit, co mi uz ostava, ze ano. ach jaj, tazky je ten zivot niekedy. Teraz ked som doma s dietatom, mam pocit, ze by som najradsej zazila druhu pubertu so vsetkym co k tomu patri 🙂

digysa
17. okt 2013

@vonicka Ja mam tiez chut niekedy vyrazit niekam len tak sama....a rozmyslam, co pekne ma este caka........no moc toho nevidim.........vnucata? svadba deti? zivot je taky kratky.... ty mas kolko rokov, ze ta to chyta uz po prvom dietati?
Musis si najst nejake hobby, lebo sa zblaznis.... ked spoznas ludi s rovnakymi zalubami, tak zivot bude pestrejsi...........lebo byt len mama a manzelka to je malo.... 😖

zuzanockamt
17. okt 2013

@mima4 nie su len priatelia, maju spolu dieta 🙂 ... su partneri a spaja ich nieco viac ako sobasny list ... dieta je to celozivotne puto s partnerom 🙂 ... a ked mas dieta, tak sa niektore veci riesia inak ... kto nezazil, nepochopi 🙂 😉

vonicka
17. okt 2013

@digysa - tesne po 30 mam, zaluby mam, aj dost znamych, ale odkedy sa maly narodil, uz vyse rok a pol som nikde vecer nebola. ta kriza ma chytila tak skoro asi preto, ze nam vztah dost ochladol a moj muz bol na mna dlhe mesiace dost podrazdeny - to je nieco, co som pred tym u neho nezazila a vlastne doteraz neviem, preco taky bol. po posledom rozhovore sa to zlepsilo, ale mam pocit, ze bol na mna prilis dlho "zly" a uz to akosi neviem prekusnut.

natalia_2
17. okt 2013

@cica869 ...ahoj,mam tu istu situaciu 😉

mima4
18. okt 2013

@zuzanockamt
je dieťa to najsilnejsie puto medzi ludmi? fakt si to myslis? Spytaj sa na to opustenych mamiciek, ktorých exfrajeri, ci ako tomu hovoris expartneri kaslu z vysoka a nizka nielen na tu samostnu zenu, ale aj na vlastne dieta!

Najsilnejsie puto je vztah medzi dvoma ludmi, ale ked počas spoluzitia/chodenia to nefunguje, tak to puto tam nie je.

kveta
18. okt 2013

@vonicka Podrazdenost na staru partnerku som citala casto v pribehoch o nevere.. :/

vonicka
18. okt 2013

@kveta - napadlo ma aj to, ale okrem roboty travime spolu vsetok cas, pripadne on sam s malym a ja niekde inde, takze na 99% si to nemyslim. Aj keby, tak ok... stravila by som to a potom sa rozhodla co dalej. Ale myslim, ze nevera vnasom pripade nie je ten problem.

luciferkax
18. okt 2013

Odporúčam knihu 5 jazykov láskys, najlepšie prinútiť čítať obocho partnerov, je to tenučká kniha 🙂 ale veľmi v ýstižná :D naáčná a pomôže!

zuzanockamt
18. okt 2013

@mima4 nepoznas situaciu, ked je v partnerstve dieta, takze to nevies posudit, ako som to myslela 🙂 ... ja tiez teraz inak vidim veci v partnerstve nez ako som ich videla pred prichodom nasho syna 🙂 ... a urcite je dieta silnejsie puto nez papier 🙂 ... lebo prostrednictvom dietata bude ten druhy navzdy pri tebe, to ti ziadny sobasny list nezaruci 🙂

mima4
18. okt 2013

@zuzanockamt chlap opusti priatelku/manzelku s detmi pre milenku... Prečo by dievča malo ostávať s priatelom vo vztahu, ked ho nelubi?